AK Parti Kadın Kollarından "Kadınlar Günü" açıklaması - Son Dakika

AK Parti Kadın Kollarından "Kadınlar Günü" açıklaması

08.03.2022 18:04

Hakkari Evi bahçesinde toplanan kadınlar AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Münevver Ertuş'un açıklamayı okuması HAKKARİ - AK Parti Kadın Kolları başkanlıklarınca, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla basın açıklamaları yapıldı.

Hakkari Evi bahçesinde toplanan kadınlar

AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Münevver Ertuş'un açıklamayı okuması HAKKARİ - AK Parti Kadın Kolları başkanlıklarınca, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla basın açıklamaları yapıldı.

Hakkari Evi bahçesinde bir araya gelen kadınlar adına açıklama yapan AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Münevver Ertuş, AK Parti olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde 2002'den bu yana hem temel insan hakları hem de kadının eğitim, sağlık, istihdam, karar alma mekanizmalarına katılımı yönünde birçok düzenleme yaptıklarını belirtti.

Türk kadınının, pek çok Avrupa ülkesinden önce seçme ve seçilme hakkını elde ettiğini bildiren Ertuş, "Ülkemizde kadınlar, 1935 yılında ilk kez parlamentoda yüzde 4,1 oranında temsil edildi. Bu oran 2002 yılına kadar ne yazık ki hiç aşılamamışken bugün 2018 seçimiyle birlikte parlamentoda kadın temsil oranı, yüzde 17,4'e yükselmiştir. AK Parti hükümetleri döneminde eğitim, en önemli fırsat eşitliği aracı olarak kabul edilmiştir. Kararlılığımız sonucunda 2002 yılında yükseköğretim kız öğrenci oranı yüzde 13,5 iken bu rakam 2020 yılında yüzde 48,5'e ulaşmıştır. Tüm dünya gibi bizim de canımızı yakan, kadına yönelik şiddetle de mücadele etmekte kararlıyız."

Açıklamaya AK Parti İl Başkanı Abdulmuttalip Özbek, Merkez İlçe Başkanı Cumhur Demir ve Gençlik Kolları Başkanı Kenan Beyter de destek verdi.

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
AK Parti Hakkari teşkilatında temayül yoklaması yapılıyor AK Parti Hakkari teşkilatında temayül yoklaması yapılıyor

Son Dakika Güncel AK Parti Kadın Kollarından 'Kadınlar Günü' açıklaması - Son Dakika


Advertisement