Son Dakika Haberleri: Vali Türker, Özgecan Aslan Gençlik Merkezi'ni Gezdi

Vali Türker, Özgecan Aslan Gençlik Merkezi'ni Gezdi

5 yıl önce

Vali Muammer Türker, Mersin'in Tarsus İlçesi'nde tecavüz girişiminin ardından hunharca öldürülen Özgecan Aslan'ın adının verildiği gençlik merkezini dolaştı.

Vali Türker, Özgecan Aslan Gençlik Merkezi'ni Gezdi, System.String[]

Vali Muammer Türker, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Osman Nuri Gülay, Ak Parti İl Başkanı Rıza Sümer'in yanı sıra, bürokratlar, Kültür Mahallesi'ndeki Özgecan Aslan Gençlik Merkezi'ni gezdi. Merkezin giriş kapısının hemen karşısında yer alan, üzerinde Özgecan Aslan'ın fotoğrafının bulunduğu ve 'Ben İnsanları Ruhumla Seviyorum' yazısı dikkati çekti.

Merkez içerisinde yapılacak çalışmalar hakkında bilgi alan Vali Türker, öğrencilerle sohbet etti. İşaret dilini müzik eşliğinde öğrenen öğrencileri dinleyen, ardından satranç odasında satranç oynayan gençlerle buluşan Türker, ebru atölyesinde ise ebru çalışması yaptı. Ebru hocasının tarifiyle lale bahçesini resmeden Türker, 'Acemiliğim olsa da bir şeyler yapmaya çalıştım" dedi.

Gençlik merkezi gezisinin ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Vali Türker, merkez ve çalışmaları hakkında bilgi verdi. Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Antalya gezisi sırasında toplu açılış sırasında Özgecan Aslan Gençlik Merkezi'nin açılışını yaptığını ve isminin merkeze verileceğini söylediğini hatırlatan Vali Türker, 'Burası Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın Türkiye genelinde yaptığı gençlik merkezlerinden biri. Özelikle gençlerin sosyalleşmesi, sportif ve sanatsal faaliyetleri geliştirmek, arkadaş edinmek, kötü alışkanlıklardan uzaklaştırmak adına faaliyetler yapılıyor. Birtakım milli manevi değerler verilecek uygun bir ortamı da var" dedi.

Merkezde verilecek kursların yeni başladığı için tam kapasiteye geçilmediğini sözlerine ekleyen Türker, konuşmasına şöyle devam etti:

"Hunharca cinayete kurban giden Özgecan Aslan'ın adını verildiği bu merkezi vatandaşın ve kamuoyunun dikkatini çekmek için ziyaret ettik. Önemli olan kadın cinayetleri konusunda bilinç oluşturarak farkındalık yaratabilmek. Kadınına iyi davranmayan bir erkek toplumu varsa gelişmişliklerini sorgulamak lazım. Sadece kadınlara değil, çocuklara, yaşlılara, engellilere, bırakın insanları, hayvanlara nasıl davranıldığı gelişmişlik seviyesini gösteriyor. Bu bağlamda Özgecan cinayeti toplumun birçok kesimini bir araya getiren bir vesile oldu. Tabi ki bu yapılanlar Özgecan'ı geriye getirmeyecek fakat gelecek için ve bundan sonra bu tür cinayetlerin şiddet olaylarının yeniden yaşanmasının önünde bir engel olacak."

Haber Yayın Tarihi : 03.03.2015 01:20 Kaynak: DHAMetropoll'den 23 Haziran İstanbul seçimi için son anket sonucu: Fark açılıyor Vahşi cinayetin sırrı çözüldü! İlişki için anlaştığı kadını, yeri beğenmeyince öldürmüş! Teröristbaşı Öcalan'ın İstanbul seçimi için tarafsızlık çağrısına HDP'den yanıt geldi