Atatürk Üniversitesi Engelleri Aşıyor - Son Dakika

Atatürk Üniversitesi Engelleri Aşıyor

07.11.2017 09:09
Atatürk Üniversitesi Engelleri Aşıyor

Erzurum Down Sendromu Ve Zihinsel Engelliler Dernek Başkanı Neriman Özbaykal dernek üyeleri ile birlikte Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı’yı ziyaret etti.

Erzurum Down Sendromu ve Zihinsel Engelliler Dernek Başkanı Neriman Özbaykal dernek üyeleri ile birlikte Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı'yı ziyaret etti.

Rektörlük makamında gerçekleşen ziyarette dernek başkanı Neriman Özbaykal geçtiğimiz günlerde düzenlenen Engelsiz Şenlik ve bu yönde yapılan diğer aktiviteler için Rektör Çomaklı'ya teşekkür etti.

Başkan Özbaykal dernek olarak problemlerinden ve bu problemlere yönelik taleplerini gündeme getirdi. Rektör Çomaklı'nın engellilere yönelik göstermiş olduğu hassasiyetin kendilerini oldukça mutlu ettiğini belirten Özbaykal, Atatürk Üniversitesi ile işbirliği içinde yeni projelerde yer almak isteklerini iletti.

Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı, STK'lar ile birlikte yapılacak yeni projelerin 3. Nesil hedefleri arasında yer aldığını ve yapılacak her türlü projede destek olacaklarını bildirdi. Rektör Çomaklı: "Engelsiz bir üniversite olma vizyonu; herkesin eşit olanaklara sahip olarak öğrenim gördüğü, çalıştığı ve hizmet aldığı bir üniversite olarak, engellilik alanında yurt içi ve yurt dışındaki farklı disiplin ve sektörlerdeki kuruluşlarla bilimsel işbirlikleri oluşturmak, akademik çalışmalar yapmak ve bu çalışmaları hayata geçirmek" olduğunu belirtti.

Ziyaretin sonunda Rektör Çomaklı, konuğu dernek üyesi Down Sendromlu Hasan Kudar'a kol saati ve üniversiteyi simgeleyen çeşitli ürünler hediye etti. - ERZURUM

Erzurum'da iki otomobilin çarpışması sonucu 9 kişi yaralandı Erzurum'da iki otomobilin çarpışması sonucu 9 kişi yaralandı KUDAKA'dan proje desteği KUDAKA'dan proje desteği
Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Atatürk Üniversitesi Engelleri Aşıyor - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement