Atuder Başkanı Cander'e Onur Ödülü ve Profesörlük Unvanı Verildi - Son Dakika

Atuder Başkanı Cander'e Onur Ödülü ve Profesörlük Unvanı Verildi

30.09.2018 12:29
Atuder Başkanı Cander'e Onur Ödülü ve Profesörlük Unvanı Verildi, System.String[]

Özbekistan'da düzenlenen Uluslararası Acil Tıp Kongresinde, Acil Tıp Uzmanları Derneği (ATUDER) Başkanı Prof. Dr. Başar Cander'e, Özbekistan Acil Tıp Derneği tarafından onur ödülü ve Emeritus Profesörlük unvanı verildi.

Özbekistan'da düzenlenen Uluslararası Acil Tıp Kongresinde, Acil Tıp Uzmanları Derneği (ATUDER) Başkanı Prof. Dr. Başar Cander'e, Özbekistan Acil Tıp Derneği tarafından onur ödülü ve Emeritus Profesörlük unvanı verildi.

Başkent Taşkent'te 13-15 Eylül tarihleri arasında düzenlenen kongrede, ATUDER başkanlığının yanı sıra Sağlık Bilimleri Üniversitesi Kanuni Sultan Süleyman Eğitim Araştırma Hastanesi Acil Tıp Kliniği'nde, eğitim sorumlusu olarak görev yapan Cander'e, Özbekistan ve dünyada acil tıbbın gelişimine katkısı ve liderlik rolü nedeniyle, Özbekistan Sağlık Bakanlığı ve Özbekistan Acil Tıp Derneği tarafından onur madalyası takdim edilerek, Özbekistan Acil Tıp Emeritus Profesörlük unvanı verildi.

Başta Amerika, Rusya ve Almanya olmak üzere gelişmiş ülkelerin bilim insanlarının katılımıyla dört yılda bir düzenlenen kongrede, Türkiye'nin acil tıp konusundaki liderlik rolü ortaya konularak Türkiye, Rusya ve Özbekistan arasında, dünyada acil tıbbının gelişimi için ortak çalışma protokolü imzalandı.

Buna göre üç ülke ve diğer katılan ülkeler arasında acil tıp eğitim programları ortaklaşa yürütülecek ve asistan değişim programları sağlanacak.

En yüksek nişan olan bu madalya daha önce de Prof. Dr. Mehmet Haberal'a verilmişti.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Atuder Başkanı Cander'e Onur Ödülü ve Profesörlük Unvanı Verildi - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Ermenistan ve PKK'nın kirli planı ortaya çıktı! Teröristlere Azerbaycan üniforması giydirdiler 20 yaşındaki genç, yarı çıplak halde park halindeki aracın üstüne düştü 6 maçta 6 gol atan Alanyasporlu Davidson, Süper Lig gol krallığında zirveye oturdu Meteoroloji'den 4 il için sağanak ve gök gürültülü sağanak uyarısı Tehditlere boyun eğmeyen Erdoğan, ABD'ye meydan okudu: Yaptırımın ne ise geç kalma yap Korkutan koronavirüs araştırması: Mutasyon geçirdi ve artık daha tehlikeli Belediye başkanının "torpil" iddialarına MEB'den jet yalanlama: Mesnetsiz Aliyev, "Türkiye sizi savaşa zorluyor" diyen ABD'li muhabire istediğini vermedi: Bu kadar harika bir dostumuz olduğu için oldukça gururluyuz