SON DAKİKA KANUNİ SULTAN SÜLEYMAN HABERLERİ

Son Dakika Kanuni Sultan Süleyman Haberleri

 • 17 Nisan 2019 16:24 Ayşe Hafsa Valide Sultan İstanbul'da Anılacak Osmanlı padişahlarından Yavuz Sultan Selim Han'ın eşi ve Kanuni Sultan Süleyman Han'ın annesi Ayşe Hafsa Valide Sultan, vefatının 485. yılında Fatih'te Valide Sultan türbesi başında 21 Nisan Pazar Günü anılacak.
 • 17 Nisan 2019 03:41 Kanuni Sultan Süleyman'ın Mirası Korunacak Kanuni Sultan Süleyman'ın Mirası Korunacak Kanuni Sultan Süleyman'ın mirası korunacak Hatay'da, Belen Belediye Başkanı İbrahim Gül'ün ilk icraatı, içerisinde cami ve hamamı da bulunan kervansaraya sahip çıkmak oldu Uzun yıllardır esnaf tarafından dükkan olarak kullanılan iş yerlerinin aslına uygun şekilde Osmanlı mimarisi ile çarşı...
 • 16 Nisan 2019 09:46 Kanuni Sultan Süleyman'ın Mirası Korunacak Kanuni Sultan Süleyman'ın Mirası Korunacak Hatay'ın Belen Belediye Başkanı İbrahim Gül'ün ilk icraatı, Kanuni Sultan Süleyman'ın eserlerini canlandırma çalışmaları oldu.
 • 09 Nisan 2019 14:28 Mimar Sinan Memleketi Kayseri'de Anıldı Osmanlı padişahları Kanuni Sultan Süleyman, 2. Selim ve 3. Murat dönemlerinde baş mimar olarak görev yapan Mimar Sinan, memleketi Kayseri'de anıldı.
 • 07 Nisan 2019 12:44 Akademisyenler Kanuni'yi Osmangazi'de Anlattı Akademisyenler Kanuni'yi Osmangazi'de Anlattı Osmangazi Belediyesi tarafından bu yıl 15'ncisi gerçekleştirilen Osman Gazi'yi Anma ve Bursa'nın Fethi Şenlikleri kapsamında düzenlenen Kanuni Sultan Süleyman Dönemi ve Bursa Sempozyumu sona erdi.
 • 05 Nisan 2019 22:46 Fetih Şenlikleri Sempozyumla Başladı Fetih Şenlikleri sempozyumla başladı Panorama 1326'da Fetih coşkusuBURSA - Osmangazi Belediyesi'nin 15'ncisini düzenlediği Osman Gazi'yi Anma ve Bursa'nın Fethi Şenlikleri, "Kanuni Sultan Süleyman Dönemi ve Bursa Sempozyumu" ile başladı.
 • 05 Nisan 2019 16:32 Fetih Şenlikleri Sempozyumla Başladı Fetih Şenlikleri Sempozyumla Başladı Osmangazi Belediyesi'nin 15'ncisini düzenlediği Osman Gazi'yi Anma ve Bursa'nın Fethi Şenlikleri, "Kanuni Sultan Süleyman Dönemi ve Bursa Sempozyumu" ile başladı.
 • 05 Nisan 2019 13:28 Osmanlı, Dünyanın En Büyük Devletlerinden" yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen Osman Gazi'yi Anma ve Bursa'nın Fethi Şenlikleri, Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi'nde "Kanuni Sultan Süleyman Dönemi ve Bursa Sempozyumu" ile başladı
 • 11 Mart 2019 15:32 Oyuncu Halit Ergenç, Yıllar Sonra Sakallarını Kesti Oyuncu Halit Ergenç, Yıllar Sonra Sakallarını Kesti Ekranların en başarılı oyuncularından olan Halit Ergenç Muhteşem Yüzyıl'da Kanuni Sultan Süleyman'ı canlandırmak için uzattığı sakallarını yıllar sonra kesti
 • 20 Şubat 2019 17:18 Süleymanname Süleymanname" Minyatür Sergisi Açıldı Osmanlı padişahı Kanuni Sultan Süleyman dönemini anlatan "Süleymanname" minyatür sergisi, sanatseverlerin beğenisine sunuldu.
 • 20 Şubat 2019 16:34 Özel Özel" Öğrencilerden Başsavcı Uçak'a Ziyaret Yozgat Kanuni Sultan Süleyman Özel Eğitim Merkezinde eğitim gören öğrenciler Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Uçak'ı ziyaret etti.
 • 08 Şubat 2019 13:35 Pargalı İbrahim Paşa'nın Kabri Restore Edildi İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Osmanlı padişahlarından Kanuni Sultan Süleyman'ın sadrazamı Pargalı İbrahim Paşa'nın kabrini restore etti.
 • 08 Şubat 2019 12:06 Pargalı İbrahim Paşa'nın Kabrinin Restorasyonu Tamamlandı Kanuni Sultan Süleyman'ın Sadrazamı Pargalı İbrahim Paşa'nın kabri, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından restore edildi.
 • 04 Şubat 2019 16:26 Hastanede Çocuk Yaşta Gebeliklerin Bildirilmemesi Davası Halkalı'daki Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde "çocuk yaşta gebelik ve doğum vakaları"nın ilgili makamlara bildirilmediği iddialarına ilişkin suç tarihinde başhekim yardımcısı olan A.A. ve sosyal hizmet uzmanı N.D'nin yargılanmasına devam edildi.
 • 04 Şubat 2019 13:37 Sultanlar Yolu Sultanlar Yolu"Nu Adımladılar Edirne Doğa Sporları Kulübü (EDOSK) üyeleri, Osmanlı padişahı Kanuni Sultan Süleyman'ın Viyana kuşatması sırasında kullandığı güzergah olan ve son yılların ilgi çeken yürüyüş rotası haline gelen "Sultanlar Yolu"nun Edirne sınırları içinde kalan bir bölümünde doğa yürüyüşü düzenledi.
 • 04 Şubat 2019 12:32 Sabır Sabır" Arayanlar Osmanlı Yadigarı Handa Buluşuyor Tarihi ve kültürel yapısıyla dikkat çeken kentlerden Şanlıurfa'da, Osmanlı Padişahlarından Kanuni Sultan Süleyman döneminde yaptırılan ve günümüzde de canlılığını koruyan tarihi "Gümrük Hanı", tespih meraklıları ve koleksiyonculara ev sahipliği yapıyor.
 • 04 Şubat 2019 11:15 Sabır Sabır" Arayanlar Osmanlı Yadigarı Handa Buluşuyor Tarihi ve kültürel yapısıyla dikkat çeken kentlerden Şanlıurfa'da, Osmanlı Padişahlarından Kanuni Sultan Süleyman döneminde yaptırılan ve günümüzde de canlılığını koruyan tarihi "Gümrük Hanı", tespih meraklıları ve koleksiyonculara ev sahipliği yapıyor.
 • 30 Ocak 2019 15:57 Bulgaristan'daki, Pargalı İbrahim Paşa Cami Restore Ediliyor Bulgaristan Hükümeti Bakanlar Kurulu'nun aldığı kararla, Kanuni Sultan Süleyman'ın sadrazamı 'Pargalı İbrahim Paşa' hayratına 1616 yılında Razgrad kentinde yaptırdığı ve Osmanlı'nın Balkanlardaki ayakta kalan en büyük eserleri arasında yer alan Pargalı İbrahim Paşa Camii'nin restorasyonu için karar aldı
 • 30 Ocak 2019 15:56 Bulgaristan'daki, Pargalı İbrahim Paşa Cami Restore Ediliyor Bulgaristan Hükümeti Bakanlar Kurulu'nun aldığı kararla, Kanuni Sultan Süleyman'ın sadrazamı 'Pargalı İbrahim Paşa' hayratına 1616 yılında Razgrad kentinde yaptırdığı ve Osmanlı'nın Balkanlardaki ayakta kalan en büyük eserleri arasında yer alan Pargalı İbrahim Paşa Camii'nin restorasyonu için karar aldı
 • 29 Ocak 2019 19:35 Bulgaristan'daki, Pargalı İbrahim Paşa Cami Restore Ediliyor Bulgaristan'daki, Pargalı İbrahim Paşa Cami Restore Ediliyor Bulgaristan Hükümeti Bakanlar Kurulu'nun aldığı kararla, Kanuni Sultan Süleyman'ın sadrazamı 'Pargalı İbrahim Paşa' hayratına 1616 yılında Razgrad kentinde yaptırdığı ve Osmanlı'nın Balkanlardaki ayakta kalan en büyük eserleri arasında yer alan Pargalı İbrahim Paşa Camii'nin restorasyonu için karar aldı
 • 22 Ocak 2019 10:22 Küçükçekmece Gölü'ndeki Binlerce Kuşu Çöpe Atılan Ekmeklerle Besliyorlar Küçükçekmece gölünün denize karıştığı bölgede 16'ncı yüzyılda Kanuni Sultan Süleyman tarafından başlanan 2'nci Selim zamanında tamamlanan taş köprünün iki tarafı, soğuk ve yağışlı havada yiyecek bulmakta zorlanan martı ve sakar mekelerin barınağı haline geldi
 • 22 Ocak 2019 10:20 İstanbul Küçükçekmece Gölü'ndeki Binlerce Kuşu Çöpe Atılan Ekmeklerle Besliyorlar İstanbul Küçükçekmece Gölü'ndeki Binlerce Kuşu Çöpe Atılan Ekmeklerle Besliyorlar Küçükçekmece gölünün denize karıştığı bölgede 16'ncı yüzyılda Kanuni Sultan Süleyman tarafından başlanan 2'nci Selim zamanında tamamlanan taş köprünün iki tarafı, soğuk ve yağışlı havada yiyecek bulmakta zorlanan martı ve sakar mekelerin barınağı haline geldi
 • 22 Ocak 2019 09:50 Küçükçekmece Gölü'ndeki Binlerce Kuşu Çöpe Atılan Ekmeklerle Besliyorlar Küçükçekmece gölünün denize karıştığı bölgede 16'ncı yüzyılda  Kanuni Sultan Süleyman tarafından başlanan 2'nci Selim zamanında tamamlanan taş köprünün iki tarafı, soğuk ve yağışlı havada yiyecek bulmakta zorlanan martı ve sakar mekelerin barınağı haline geldi
 • 22 Ocak 2019 09:46 Küçükçekmece Gölü'ndeki Binlerce Kuşu Çöpe Atılan Ekmeklerle Besliyorlar Küçükçekmece gölünün denize karıştığı bölgede 16'ncı yüzyılda  Kanuni Sultan Süleyman tarafından başlanan 2'nci Selim zamanında tamamlanan taş köprünün iki tarafı, soğuk ve yağışlı havada yiyecek bulmakta zorlanan martı ve sakar mekelerin barınağı haline geldi
 • 17 Ocak 2019 15:58 Öğrencilerden Geçici Hayvan Bakım Merkezine Ziyaret Öğrencilerden Geçici Hayvan Bakım Merkezine Ziyaret Bodrum Belediyesi Torba Geçici Hayvan Bakım Merkezi'ni ziyaret eden Bodrum Kanuni Sultan Süleyman Anadolu Lisesi 9, 10, 11 ve 12. sınıflardan lise öğrencilerine, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon da eşlik etti.
 • 15 Ocak 2019 15:46 Kanuni Cami'nin Restorasyonu Yargıya Taşındı Kanuni Cami'nin Restorasyonu Yargıya Taşındı Kanuni Cami'nin restorasyonu yargıya taşındıMUĞLA - Kanuni Sultan Süleyman'ın 1522 yılında Rodos seferi esnasında konakladığı Muğla'nın Yatağan ilçesine bağlı Bozüyük Mahallesi'ndeki camide tamamlanan restorasyonun aslına uygun yapılmadığı gerekçesiyle firmaya ödeme yapılmaması mahkemelik oldu.
 • 15 Ocak 2019 11:10 Mevlana Müzesi'nin Turkuaz Kubbesi Yenileniyor yüzyılda yapılan turkuaz renkli kubbeye bugünkü şekli Kanuni Sultan Süleyman döneminde verildi
 • 03 Ocak 2019 22:56 Minik Kalplere Nağmeler" Konseri Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Vekili Dr. Mehmet Emin Güneş, hastanelerinde pediatri alanında her türlü yan dal uzmanlık alanının bulunduğunu belirterek, "Kısa zaman içerisinde yine çalışanların desteği ile kamuda ilk olarak otizm kliniği ve yine İstanbul'da...
 • 01 Ocak 2019 02:35 İstanbul'da Yeni Yılın İlk Bebeği Dünyaya Geldi İstanbul'da Yeni Yılın İlk Bebeği Dünyaya Geldi İstanbul'da yeni yılın ilk bebeği dünyaya geldiİSTANBUL - İstanbul'da 2019 yılının ilk bebeği Küçükçekmece Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesinde dünyaya geldi.
 • 01 Ocak 2019 01:21 İstanbul'da Yeni Yılın İlk Bebeği Dünyaya Geldi İstanbul'da Yeni Yılın İlk Bebeği Dünyaya Geldi İstanbul'da 2019 yılının ilk bebeği Küçükçekmece Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesinde dünyaya geldi.
 • 01 Ocak 2019 01:13 İstanbul'da Yeni Yılın İlk Bebeği Dünyaya Geldi İstanbul'da Yeni Yılın İlk Bebeği Dünyaya Geldi İstanbul'da 2019 yılının ilk bebeği Küçükçekmece Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesinde dünyaya geldi.
 • 19 Aralık 2018 11:57 Turistlerin Vazgeçilmezi, Osmanlı Saray Mutfağı Yemeği 'mutancana' Turistlerin Vazgeçilmezi, Osmanlı Saray Mutfağı Yemeği 'mutancana' FATİH Sultan Mehmet'in fethettiği, Kanuni Sultan Süleyman'ın doğduğu, Yavuz Sultan Selim'in ise valilik yaptığı Trabzon'da bazı işletmeler, müşterilerine saray mutfağından yemekler sunuyor.
 • 19 Aralık 2018 10:11 Turistlerin Vazgeçilmezi, Osmanlı Saray Mutfağı Yemeği 'Mutancana' Aleyna KESKİN TRABZON-DHA Fatih Sultan Mehmet'in fethettiği, Kanuni Sultan Süleyman'ın doğduğu, Yavuz Sultan Selim'in ise yönettiği Trabzon'a gelen yerli- yabancı turistler, padişahların sofralarında yer alan yemekleri tadıyor.
 • 16 Aralık 2018 20:37 Osmanlı Padişahlarının İlginç Ölüm Şekilleri Merhaba ben Engin, bu videoda Osmanlı sultanlarının hüzünlü ve bir o kadar da ilginç sonlarını anlattım. Kanuni Sultan Süleyman, Fatih Sultan Mehmet gibi bir çok padişah güçlü ve yıkılamayacağı düşünülen bir imparatorluk kurup başarılara imza attılar.
 • 07 Aralık 2018 11:48 Sultan Süleyman'ın Ele Geçirdiği 'Kutsal Taç' Sergide Sultan Süleyman'ın Ele Geçirdiği 'Kutsal Taç' Sergide Macaristan'ın eski Ankara Büyükelçisi Janos Hovari, Macar krallarının taktığı 'Kutsal Taç'ın, Osmanlı Devleti'nin 1529 yılındaki Macaristan seferinde Padişah Kanuni Sultan Süleyman'ın eline geçtiğini söyledi.
 • 06 Aralık 2018 22:59 Macaristan'da "Sultan Süleyman'ın Elinden Kutsal Taç" Fotoğraf Sergisi Açılışta konuşma yapan Macaristan'ın eski Ankara Büyükelçisi Janos Hovari, Macar krallarının taktığı "Kutsal Taç"ın, Osmanlı Devleti'nin 1529 yılındaki Macaristan seferinde Osmanlı Padişahı Kanuni Sultan Süleyman'ın eline geçtiğini söyledi
 • 21 Kasım 2018 16:54 Hastanedeki 115 Hamile Çocuk Davasında Tanık Dinlendi Duruşmada 'Tanık' sıfatıyla dinlenen Sosyal Hizmetler Uzmanı İclal Nergiz,   9 Mayıs 2017 tatihinden Kanuni Sultan Süleyman Hastanesi'nde Tıbbi Sosyal Hizmetler Birimi'nde göreve başladığını belirterek, şunları söyledi:  "Hastane içerisinde 'PANATES' isimli sistemden Acil kadın doğum, gebe polikilinikleri, çocuk acil ve diğer çocuk polikiliniklerinden gönderilen konsilikasyon talepleri üzerine gönderilen çocuklarla ilgili ayrıntıya girmeden ön görüşme yapıp bilgi notuyla birlikte dosyaları ilgili savcılığa gönderiyorduk
 • 21 Kasım 2018 15:04 Hastanedeki 115 Hamile Çocuk Davasında Tanık Dinlendi Hastanedeki 115 Hamile Çocuk Davasında Tanık Dinlendi Duruşmada 'Tanık' sıfatıyla dinlenen Sosyal Hizmetler Uzmanı İclal Nergiz,   9 Mayıs 2017 tatihinden Kanuni Sultan Süleyman Hastanesi'nde Tıbbi Sosyal Hizmetler Birimi'nde göreve başladığını belirterek, şunları söyledi: "Hastane içerisinde 'PANATES' isimli sistemden Acil kadın doğum, gebe polikilinikleri, çocuk acil ve diğer çocuk polikiliniklerinden gönderilen konsilikasyon talepleri üzerine gönderilen çocuklarla ilgili ayrıntıya girmeden ön görüşme yapıp bilgi notuyla birlikte dosyaları ilgili savcılığa gönderiyorduk
 • 21 Kasım 2018 14:45 Hastanede Çocuk Yaşta Gebeliklerin Bildirilmemesi Davası Halkalı'daki Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesinde "çocuk yaşta gebelik ve doğum vakaları"nın ilgili makamlara bildirilmediği iddialarına ilişkin başhekim yardımcısı A.A. ve sosyal hizmet uzmanı N.D'nin yargılanmasına devam edildi.
 • 15 Kasım 2018 16:07 Türkiye-Macaristan İlişkilerinde 'Gül Baba' Köprüsü Türkiye-Macaristan İlişkilerinde 'Gül Baba' Köprüsü Osmanlı döneminde yaşamış ve kaynaklara göre Kanuni Sultan Süleyman’ın Budin seferi sırasında vefat eden Gül Baba, günümüz Türkiye-Macaristan ilişkilerinde köprü oluyor.
 • 14 Kasım 2018 15:13 Kış Hastalıklarına Karşı Mesir Macunu Kış Hastalıklarına Karşı Mesir Macunu Kış hastalıklarına karşı Mesir Macunu Osmanlı tarihinde, 479 yıl önce Merkez Efendi tarafından 41 çeşit baharatın karışımıyla yapılan Kanuni Sultan Süleyman'ın annesi Ayşe Hafsa Sultan'a şifa olan Mesir Macununun, kış aylarında görülen nezle, grip ve soğuk algınlığı gibi rahatsızlıkları karşı...
 • 31 Ekim 2018 12:07 Padişah Eşyalarındaki Motifler Aksesuarlara Uyarlandı Padişah Eşyalarındaki Motifler Aksesuarlara Uyarlandı Ekip çalışma kapsamında, Fatih Sultan Mehmet, Yavuz Sultan Selim ve Kanuni Sultan Süleyman'ın özel eşyalarındaki motiflere yönelik araştırma yaptı
 • 31 Ekim 2018 11:17 Padişah Eşyalarındaki Motifler Aksesuarlara Uyarlandı Ekip çalışma kapsamında, Fatih Sultan Mehmet, Yavuz Sultan Selim ve Kanuni Sultan Süleyman'ın özel eşyalarındaki motiflere yönelik araştırma yaptı
 • 28 Ekim 2018 14:56 Osmanlı'dan Esinlenildi: Nefes Kesen Sergi Osmanlı'dan Esinlenildi: Nefes Kesen Sergi İki yıllık bir çalışma ile ortaya koyulan koleksiyonda Trabzon'u fetheden Fatih Sultan Mehmet Han, Trabzon'da valilik yapan Yavuz Sultan Selim Han ve Trabzon'da doğan Kanuni Sultan Süleyman Han'ın padişahlık dönemlerini kapsayan 15
 • 22 Ekim 2018 12:06 Asırlardır Canlılığını Koruyan Kervansaray: Gümrük Hanı Asırlardır Canlılığını Koruyan Kervansaray: Gümrük Hanı Tarihi ve kültürel yapısıyla dikkat çeken kentlerden Şanlıurfa'da, Osmanlı Padişahlarından Kanuni Sultan Süleyman döneminde yaptırılan ve günümüzde de canlılığını koruyan tarihi "Gümrük Hanı", yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekiyor.
 • 22 Ekim 2018 11:53 Asırlardır Canlılığını Koruyan Kervansaray: Gümrük Hanı Tarihi ve kültürel yapısıyla dikkat çeken kentlerden Şanlıurfa'da, Osmanlı Padişahlarından Kanuni Sultan Süleyman döneminde yaptırılan ve günümüzde de canlılığını koruyan tarihi "Gümrük Hanı", yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekiyor.
 • 16 Ekim 2018 10:58 Bizans ve Osmanlı'nın Ortak Eseri Yıllara Meydan Okuyor Bizans ve Osmanlı'nın Ortak Eseri Yıllara Meydan Okuyor Afyonkarahisar’da Bizans İmparatoru I. Manuel Kommen tarafından güney kolu, Kanuni Sultan Süleyman tarafından ise kuzey kolu tamamlanan Kırkgöz Köprüsü aradan geçen asırlara adeta meydan okuyor.
 • 12 Ekim 2018 14:17 İstanbul'da İki Hastaneye Dört Yeni Sağlık Ünitesi Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde psikiyatri, üremeye yardımcı tedavi merkezi ve yenidoğan yoğun bakım ünitesi ile Avcılar Murat Kölük Devlet Hastanesi'nin yeni palyatif bakım servisi hizmete açıldı.
 • 12 Ekim 2018 12:19 Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne Üç Yeni Ünite Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne Üç Yeni Ünite Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne üç yeni ünite İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr.
 • 04 Ekim 2018 11:34 Halıcılar Çarşısı Esnafı El Yapımı Halıların Rağbet Görmemesinden Şikayetçi Halıcılar Çarşısı Esnafı El Yapımı Halıların Rağbet Görmemesinden Şikayetçi Halıcılar çarşısı esnafı el yapımı halıların rağbet görmemesinden şikayetçi El emeği ürün satan küçük esnaf fabrikaların gölgesinde kaldı Kanuni Sultan Süleyman Han döneminde yapılan halıcılar çarşısı esnafı el emeği, göz nuru halıların rağbet görmemesinden yakınıyorŞANLIURFA - Şanlıurfa'da,...