Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Son dakika Özbekistan haberleri, Özbekistan son dakika, son dakika Özbekistan

Son Dakika Özbekistan Haberleri

Son dakika Özbekistan haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son özbekistan haberleri anında burada.


 • 10:53 PROF. DR. AHMET SERBES: ERKEN UYARI SİSTEMİ BİR DEPREM TAHMİNİ DEĞİL

  PROF. DR. AHMET SERBES: ERKEN UYARI SİSTEMİ BİR DEPREM TAHMİNİ DEĞİL GEMLİK Körfezi'nde meydana gelen ve İstanbul'da da hissedilen 5.1 ve 4.5 büyüklüğündeki iki deprem öncesi android işletim sistemi bulunan bazı cep telefonlarına deprem olacağı yönünde uyarı mesajı gitti.

 • 10:47 Özbekistan'da Anayasa Bayramı dolayısıyla af ilan edildi

  Özbekistan'da Anayasa Bayramı dolayısıyla af ilan edildi Özbekistan Cumhurbaşkanı Şevket Mirziyoyev, ülke anayasasının kabul edilmesinin 31. yılı dolayısıyla Anayasa Bayramı kutlamaları kapsamında 334 mahkumun affedileceğini duyurdu. Affedilen mahkumlar arasında yasa dışı örgüt mensupları, yaşlılar, kadınlar ve yabancı uyruklular da bulunuyor. Tahliye edilecek mahkumların topluma uyum sağlaması için ilgili bakanlık ve devlet kurumları görevlendirilecek.

 • 10:33 PROF. DR. AHMET SERBES: ERKEN UYARI SİSTEMİ BİR DEPREM TAHMİNİ DEĞİL

  PROF. DR. AHMET SERBES: ERKEN UYARI SİSTEMİ BİR DEPREM TAHMİNİ DEĞİL GEMLİK Körfezi'nde meydana gelen ve İstanbul'da da hissedilen 5.1 ve 4.5 büyüklüğündeki iki deprem öncesi android işletim sistemi bulunan bazı cep telefonlarına deprem olacağı yönünde uyarı mesajı gitti.

 • 00:55 Sakarya'da 8 gazino ve 1 restoran mühürlendi

  Sakarya'da 8 gazino ve 1 restoran mühürlendi Sakarya'nın Karasu ilçesinde, Karasu Kaymakamlığının talimatıyla belediye ekipleri tarafından 8 gazino ve 1 restoran mühürlenerek, 30 gün faaliyetten men edildi. Zabıta ekipleri de sahiplerini bilgilendirdikleri işletmeleri mühürledi. Kararın, fuhşa aracılık ve yer temini suçlamasıyla gerçekleştirilen bir operasyon sonrasında alındığı belirtildi.

 • Dün Dün 22:39 Alkollü kadın hastaneyi birbirine kattı: O anlar kamerada

  Alkollü kadın hastaneyi birbirine kattı: O anlar kamerada Şişli'de bir hastanenin acil bölümüne gelen alkollü olduğu iddia edilen Özbekistan uyruklu kadın, hastaneyi karıştırdı. Kadın, güvenlik güçlerine küfürler savurdu ve kendisine yardım etmek isteyen bir kişiye yumruk attı. Olay cep telefonu kamerasına yansıdı.

 • Dün Dün 22:33 Bakan Tunç: "Son 21 yılda sessiz devrim niteliğinde reformlar yaptık"

  Bakan Tunç: 'Son 21 yılda sessiz devrim niteliğinde reformlar yaptık' Bakan Tunç: "Son 21 yılda sessiz devrim niteliğinde reformlar yaptık" Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, "Son 21 yılda sessiz devrim niteliğinde yaptığımız reformlarla temel kanunlarımızı çağın gereklerine uygun olarak ve milletimizin ihtiyacını gözeterek yeniledik" dedi.

 • Dün Dün 18:25 Türkiye'nin Somut Olmayan Kültürel Miras Listesi'ne 4 yeni başlık eklendi

  Türkiye'nin Somut Olmayan Kültürel Miras Listesi'ne 4 yeni başlık eklendi Dışişleri Bakanlığı, UNESCO İnsanlığın Somut Olmayan Kültürel Mirası Temsili Listesi'ne 'Tezhip Sanatı', 'İftar ve İftar ile İlgili Sosyo-Kültürel Gelenekler', 'Mey/Balaban Zanaatkarlığı ve İcrası' ve 'Sedef Kakma Sanatı' başlıklı çok uluslu dosyaların kaydedildiğini duyurdu. Böylece Türkiye'nin Somut Olmayan Kültürel Miras Listelerinde kayıtlı kültürel unsurlarının sayısı 30'a ulaştı.

 • Dün Dün 16:02 İngiltere'den 46 kişi ve kuruluşa yaptırım kararı! Aralarında Türk şirket de var

  İngiltere'den 46 kişi ve kuruluşa yaptırım kararı! Aralarında Türk şirket de var İngiltere, Rusya'ya askeri ekipman ve yedek parça tedarik etmekle suçladığı 46 kişi ve kuruluşa yaptırım kararı aldı. Listede Türkiye'den de bir firma bulunuyor.

 • Dün Dün 13:08 Bakan Tunç: Türkiye, Avrupa'nın ve dünyanın en çağdaş temel kanunlarına sahip

  Bakan Tunç: Türkiye, Avrupa'nın ve dünyanın en çağdaş temel kanunlarına sahip ADALET Bakanı Yılmaz Tunç, adalet alanında son 21 yılda sessiz devrim niteliğinde değişiklikler yapıldığını belirterek, "Günümüz ihtiyaçlarına cevap vermekte zorlanan bu kanunlarımızı, çağın ihtiyaçlarına uyarlamış bulunuyoruz.

 • Dün Dün 12:16 Bakan Tunç: "Son 21 yılda sessiz devrim niteliğinde reformlar yaptık"

  Bakan Tunç: 'Son 21 yılda sessiz devrim niteliğinde reformlar yaptık' Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, "Son 21 yılda sessiz devrim niteliğinde yaptığımız reformlarla temel kanunlarımızı çağın gereklerine uygun olarak ve milletimizin ihtiyacını gözeterek yeniledik" dedi.

 • Dün Dün 11:53 KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, Kırgızistan ziyaretini değerlendirdi Açıklaması

  KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, Kırgızistan ziyaretini değerlendirdi Açıklaması Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kırgızistan ile ilişkilerin daha da gelişeceğini belirterek "(Geçen yıl) Türk Devletleri Teşkilatına gözlemci ülke olarak kabul edilmemiz bir devlet olarak varlığımızın bir ifadesidir.

 • Dün Dün 10:30 Şişli'de alkollü kadın hastaneyi birbirine kattı

  Şişli'de alkollü kadın hastaneyi birbirine kattı Şişli'de bulunan bir hastanenin acil bölümüne gelen alkollü olduğu iddia edilen Özbekistan uyruklu kadın, hastaneyi karıştırdı. Güvenlik güçlerine küfürler savuran kadın, yardım etmek isteyen bir kişiye de yumruk attı.

 • Dün Dün 03:50 Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi Başkanı Aşan: 'Önümüzdeki dönem dünya ticareti daha çok yerel paralarla yapılacak'

  Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi Başkanı Aşan: 'Önümüzdeki dönem dünya ticareti daha çok yerel paralarla yapılacak' Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi Başkanı Prof. Dr. Göksel Aşan, Türkiye Bankalar Birliği (TBB) ve Azerbaycan Bankalar Birliği işbirliğinde düzenlenen Finans ve Teknolojiler Zirvesi'nde yaptığı konuşmada, gelecekte dünya ticaretinin daha çok yerel paralarla yapılacağını belirtti. Aşan, liderleri, yöneticileri ve karar alıcıları yerel para ile ticaret konusunda zorlamaları gerektiğini vurguladı.

 • 05.12.2023 05 Ara 18:27 Alanya'da düzenlenen fuhuş operasyonunda 2 şüpheli tutuklandı

  Alanya'da düzenlenen fuhuş operasyonunda 2 şüpheli tutuklandı Alanya'da yapılan bir ihbar üzerine düzenlenen operasyonda, fuhuşa zorlandığı öne sürülen kadınlarla birlikte 2 şüpheli tutuklandı. Operasyonda, pasaport, para ve suçtan elde edildiği değerlendirilen 925 avro ele geçirildi.

 • 05.12.2023 05 Ara 14:55 Taşkent'te Türkistan'ın rolü konferansı başladı

  Taşkent'te Türkistan'ın rolü konferansı başladı Özbekistan'ın başkenti Taşkent'te düzenlenen uluslararası konferansta, Türkistan'ın Türk halkları tarihindeki rolü ele alınıyor. Konferansa Türk devletlerinden birçok bilim insanı katılıyor ve Türkistan'ın kültürel, tarihi ve coğrafi önemi üzerine oturumlar düzenlenecek.

 • 05.12.2023 05 Ara 14:54 Taşkent'te Türkistan'ın rolü konferansı başladı

  Taşkent'te Türkistan'ın rolü konferansı başladı Özbekistan'ın başkenti Taşkent'te düzenlenen uluslararası konferansta, Türkistan'ın Türk halkları tarihindeki rolü ele alınıyor. Konferansa Türk devletlerinden birçok bilim insanı katılıyor ve Türkistan'ın kültürel, tarihi ve coğrafi önemi üzerine oturumlar düzenlenecek.

 • 05.12.2023 05 Ara 14:11 Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi Başkanı Göksel Aşan: Önümüzdeki dönem dünya ticareti daha çok yerel paralarla yapılacak

  Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi Başkanı Göksel Aşan: Önümüzdeki dönem dünya ticareti daha çok yerel paralarla yapılacak Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi Başkanı Prof. Dr. Göksel Aşan, Türkiye Bankalar Birliği (TBB) ve Azerbaycan Bankalar Birliği (ABB) işbirliğinde düzenlenen Finans ve Teknolojiler Zirvesi'nde yaptığı konuşmada, gelecekte dünya ticaretinin daha çok yerel paralarla yapılacağını belirtti. Aşan, liderleri, yöneticileri ve karar alıcıları yerel para ile ticaret konusunda zorlamaları gerektiğini vurguladı.

 • 05.12.2023 05 Ara 13:37 Finans ve Teknolojiler Zirvesi

  Finans ve Teknolojiler Zirvesi Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi Başkanı Prof. Dr. Göksel Aşan, "Türk devletleri olarak hepimiz dijital para üzerine çalışıyoruz.

 • 05.12.2023 05 Ara 12:32 Prof. Dr. Şaban Teoman Duralı'nın Vefatının 2. Yılı

  Prof. Dr. Şaban Teoman Duralı'nın Vefatının 2. Yılı Cumhurbaşkanlığı 2021 Kültür Sanat Büyük Ödülü sahibi, bilim adamı, felsefeci, yazar Prof. Dr. Şaban Teoman Duralı'nın vefatının üzerinden 2 yıl geçti. Duralı, Türkçe makaleleriyle İngilizce çevirileri, Felsefe Arkivi, Yazı, Bilim Dergisi, Türk Kültürü, Forum, 19 Mayıs Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dergisi, İlim ve Sanat, Felsefe Konuşmaları, Milli Kültür, Bilim-Felsefe-Tarih, İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü Yıllığı, Yeni Toplum, Turkish Daily News, Hayat Sağlık ve Sosyal Hizmetler Vakfı Bülteni, Dergah, Diplomatik, Yeni Şafak, İlahiyat Fakültesi Dergisi, NPQ Türkiye, Gerçek Hayat, İstanbul'daki Anadolu, Eğitimbilim, Altınoluk, Umran ve Kutadgubilig adlı dergi, gazete ve yıllıklarda yayımlandı.

 • 05.12.2023 05 Ara 11:42 "Beylikdüzü'nde yeni bir dönem başlatacağız"

  'Beylikdüzü'nde yeni bir dönem başlatacağız' Beylikdüzü Belediyesi aralık ayına ilişkin melişlis toplantısı gerçekleştirdi.

 • 05.12.2023 05 Ara 09:20 Dilan Polat'ın yardımcısı Şule ve Özbek akrabası sınır dışı edilecek

  Dilan Polat'ın yardımcısı Şule ve Özbek akrabası sınır dışı edilecek Dilan Polat'ın Özbekistan uyruklu bir çalışanının tutuklanan Dilan Polat'ın evine yerleştirdiği iddia edilen Özbekistanlı iki akrabası gözaltına alındı. İkamet izni biten Shaklo K. (Şule) ve Nargiza K. isimli kişilerin sınır dışı edileceği belirtildi.

 • 05.12.2023 05 Ara 01:00 Dilan ve Engin Polat'ın evinde kaçak akrabalar!

  Dilan ve Engin Polat'ın evinde kaçak akrabalar! Dilan ve Engin Polat çiftinin evine yerleştirdikleri Özbekistan uyruklu akrabaları gözaltına alındı ve sınır dışı edilmek üzere Geri Gönderme Merkezi'ne teslim edilecek.

 • 05.12.2023 05 Ara 00:39 Dilan ve Engin Polat'ın evinde çalışan yabancı uyruklu kişi ile akrabasının sınır dışı edileceği bildirildi

  Dilan ve Engin Polat'ın evinde çalışan yabancı uyruklu kişi ile akrabasının sınır dışı edileceği bildirildi İstanbul Emniyet Müdürlüğü Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüğü ekipleri, Polat ailesinin evindeki Özbekistan uyruklu çalışanın akrabalarını yurt dışından getirip eve yerleştirdiğini tespit etti. Shaklo Khaydarova'nın ikamet izni bittiği ve Nargiza Khaydarova'nın ise kaçak durumda olduğu belirlendi. Gözaltına alınan şahıslar sınır dışı edilmek üzere Geri Gönderme Merkezi'ne teslim edilecek.

 • 05.12.2023 05 Ara 00:35 Dilan Polat'ın yardımcısı Şule gözaltına alındı

  Dilan Polat'ın yardımcısı Şule gözaltına alındı Kara para aklama ve vergi kaçırma suçlarından tutuklanan Dilan Polat'ın çocuk bakıcısı Özbekistan uyruklu Şule gözaltına alındı.

 • 04.12.2023 04 Ara 14:41 Yardımcı Şule, Engin ve Dilan Polat'ın tutuklanmasıyla 12 akrabasını ailenin villasına yerleştirdi

  Yardımcı Şule, Engin ve Dilan Polat'ın tutuklanmasıyla 12 akrabasını ailenin villasına yerleştirdi Dilan Polat'ın çocuk bakıcısı Şule, ailenin cezaevine girmesinin ardından Özbekistan'daki 12 akrabasını villaya getirdi.

 • 04.12.2023 04 Ara 11:08 Özbekistan'da 174 Özbek aydın mahkeme kararıyla beraat etti

  Özbekistan'da 174 Özbek aydın mahkeme kararıyla beraat etti Özbekistan Yüksek Mahkemesi, eski Sovyetler Birliği döneminde rejim karşıtı oldukları gerekçesiyle hapis, sürgün ve idam edilen 174 Özbek aydının mahkeme kararıyla beraat ettiğini açıkladı. Aklanan kişiler arasında ünlü yazar Abdulla Kadiri de bulunuyor. Özbekistan'da 1920-1950 yıllarında haksız yere cezalandırılanların aklanması amacıyla kurulan komisyonun çalışmaları devam ediyor.

 • 04.12.2023 04 Ara 10:48 Ticaret Bakanı Bolat, İSEDAK toplantısında yoğun görüşme trafiği gerçekleştirdi Açıklaması

  Ticaret Bakanı Bolat, İSEDAK toplantısında yoğun görüşme trafiği gerçekleştirdi Açıklaması Ticaret Bakanı Ömer Bolat, İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Ekonomik ve Ticari İşbirliği Daimi Komitesinin (İSEDAK) 39.

 • 04.12.2023 04 Ara 09:19 Özbekistan'da Organize Suç Örgütlerine Operasyon

  Özbekistan'da Organize Suç Örgütlerine Operasyon Özbekistan İçişleri Bakanlığı, ülkede organize suç çetelerine yönelik geniş çaplı operasyon başlattığını duyurdu. Operasyonlar, vatandaşların huzurunu sağlamak ve suç oranını azaltmak amacıyla gerçekleştiriliyor. Gözaltına alınan kişiler arasında suç çetelerinin önemli isimleri de bulunuyor. Operasyonlar hakkında detaylı bilgi verilmedi.

 • 03.12.2023 03 Ara 19:51 Genç Erkek Kılıç Milli Takımı Dünya Kupası'nda gümüş madalya kazandı

  Genç Erkek Kılıç Milli Takımı Dünya Kupası'nda gümüş madalya kazandı Genç Erkek Kılıç Milli Takımı, Antalya'da düzenlenen Dünya Kupası'nda gümüş madalya kazandı. Takım, çeyrek finalde İtalya'yı, yarı finalde ise Romanya'yı mağlup ederek finale yükseldi. Finalde Özbekistan'a yenilen milli takım, gümüş madalyanın sahibi oldu.

 • 03.12.2023 03 Ara 09:18 Güney Koreli Hyun Jung Lee, Türkçe öğrenmek için Diyarbakır'a yerleşiyor

  Güney Koreli Hyun Jung Lee, Türkçe öğrenmek için Diyarbakır'a yerleşiyor Güney Koreli Hyun Jung Lee, Türkiye'de belirlediği 7 ili gezip hayran kaldığı Diyarbakır'da yaşamaya karar verdi. Dicle Üniversitesi Dil Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi'nde Türkçe öğrenen Lee, kentte Kore mutfağı açmayı planlıyor.

 • 02.12.2023 02 Ara 17:12 4. Dünya Alpagut Şampiyonası Bursa'da Başladı

  4. Dünya Alpagut Şampiyonası Bursa'da Başladı Türkiye Alpagut Federasyonunca düzenlenen 4. Dünya Alpagut Şampiyonası, Bursa'da başladı. Şampiyonaya Türkiye'nin yanı sıra birçok ülkeden 360 sporcu katılıyor. Şampiyona 4 Aralık'ta sona erecek.

 • 02.12.2023 02 Ara 14:37 9. DEİK-FCIC Uluslararası Mühendislik Forumu İstanbul'da yapıldı

  9. DEİK-FCIC Uluslararası Mühendislik Forumu İstanbul'da yapıldı Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) ve İslam Ülkeleri Müşavirler Federasyonu (FCIC) işbirliğiyle "9. DEİK-FCIC Uluslararası Mühendislik Forumu" düzenlendi.

 • 01.12.2023 01 Ara 22:45 Muhammed Dursun: Uzun yıllar ünvanın bende olması için mücadele edeceğim

  Muhammed Dursun: Uzun yıllar ünvanın bende olması için mücadele edeceğim Milli kick boksçu Muhammed Dursun, kıtalararası ağır sıklet şampiyonu olarak altın kemer başarısını uzun süre sürdürmek için mücadele edeceğini söyledi. Dursun, gelecek dönemdeki hazırlıklarını ve hedeflerini açıklarken, Dubai'de bir ünvan koruma maçına çıkacaklarını belirtti.

 • 01.12.2023 01 Ara 20:25 Erdoğan, Özbekistan Cumhurbaşkanı Mirziyoyev bir görüştü

  Erdoğan, Özbekistan Cumhurbaşkanı Mirziyoyev bir görüştü ? Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dünya İklim Eylemi Zirvesi için geldiği Dubai'de Özbekistan Cumhurbaşkanı Şevket Mirziyoyev ile bir araya geldi.

 • 01.12.2023 01 Ara 20:19 Özbekistan Cumhurbaşkanı: İklim sorunları sürdürülebilir kalkınmanın en büyük tehdidi

  Özbekistan Cumhurbaşkanı: İklim sorunları sürdürülebilir kalkınmanın en büyük tehdidi Özbekistan Cumhurbaşkanı Şevket Mirziyoyev, Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi 28. Taraflar Konferansı'nda yaptığı konuşmada, iklim sorunlarının sürdürülebilir kalkınmanın en büyük tehdit haline geldiğini belirtti. Mirziyoyev, iklim değişikliğinin Orta Asya bölgesindeki olumsuz etkilerine dikkat çekerek, gelecek sene Özbekistan'da iklim değişikliği konferansı düzenlemeyi planladıklarını ifade etti.

 • 01.12.2023 01 Ara 18:33 Cumhurbaşkanı Erdoğan, Özbekistanlı mevkidaşı Mirziyoyev ile görüştü

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Özbekistanlı mevkidaşı Mirziyoyev ile görüştü - Cumhurbaşkanı Erdoğan, Özbekistanlı mevkidaşı Mirziyoyev ile görüştü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dubai'de Özbekistan Cumhurbaşkanı Şevket Mirziyoyev ile görüşme gerçekleştirdi.

 • 01.12.2023 01 Ara 17:28 Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. Yılı Anısına Uluslararası Türk Dünyası Mühendislik ve Fen Bilimleri Kongresi Başladı

  Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. Yılı Anısına Uluslararası Türk Dünyası Mühendislik ve Fen Bilimleri Kongresi Başladı TÜRK Eğitim-Sen ve Uluslararası Avrasya Eğitim Sendikaları Birliği (UAESEB) tarafından düzenlenen 4. Uluslararası Türk Dünyası Mühendislik ve Fen Bilimleri Kongresi başladı. Kongreye Türkiye, Avrupa ve Türk dünyasından birçok akademisyen ve bilim insanı katıldı.

 • 01.12.2023 01 Ara 13:55 Erdoğan, İskoçya Başbakanı Yusuf'la bir araya geldi

  Erdoğan, İskoçya Başbakanı Yusuf'la bir araya geldi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dünya İklim Eylemi Zirvesi için geldiği Dubai'de İskoçya Başbakanı Hamza Yusuf ile bir araya geldi.

 • 01.12.2023 01 Ara 11:16 Antalyalı Ziraat Yüksek Mühendisi 35 Ülkeye Tohum İhracatı Yapıyor

  Antalyalı Ziraat Yüksek Mühendisi 35 Ülkeye Tohum İhracatı Yapıyor Antalya'nın Aksu ilçesindeki bir çiftçi, eşiyle birlikte hibrit tohum üretimi yaparak 35 ülkeye ihracat yapıyor. GDO ve hibrit tohumun farklı olduğunu belirten çiftçi, doğada gerçekleşen tozlaşmanın serada kontrol edildiğini söyledi. Üretim kapasitelerini artırmayı hedeflediklerini belirten çiftçi, Türkiye'nin tohumculuk sektöründe büyük potansiyele sahip olduğunu ifade etti.

 • 01.12.2023 01 Ara 00:39 Otel odasındaki asitli vahşete istenilen ceza belli oldu

  Otel odasındaki asitli vahşete istenilen ceza belli oldu Denizli'de bir otel odasında tartıştığı sevgilisinin üzerine asit dökmesi sonucu bir kişinin ölümüne ve diğerinin yaralanmasına neden olan saldırgan için 19 yıl hapis istemiyle dava açıldı.

 • 30.11.2023 30 Kas 18:11 Çin'den Avrupa ve Asya'ya Yük Treni Seferleri Artıyor

  Çin'den Avrupa ve Asya'ya Yük Treni Seferleri Artıyor Çin'in doğusundaki Jiangsu eyaletinden kalkan yük treni sayısı 2.000'e ulaştı. Jiangsu eyaleti, Avrupa ve Asya'ya giden yük trenlerinin sayısını artırarak yeni rotalar başlattı.

 • 30.11.2023 30 Kas 15:52 Sakarya'da fuhuş operasyonu: 61 kadın gözaltına alındı, 4'ünde HIV virüsü tespit edildi

  Sakarya'da fuhuş operasyonu: 61 kadın gözaltına alındı, 4'ünde HIV virüsü tespit edildi Sakarya'nın Karasu ilçesinde düzenlenen fuhuş operasyonunda 61 yabancı uyruklu kadın ile 6 organizatör gözaltına alındı. 6 organizatörden 5'i tutuklanırken, 61 kadından 4'ünde HIV virüsüne rastlandı. Kadınların sınır dışı edilmesi için çalışma başlatıldı.

 • 30.11.2023 30 Kas 13:53 Özbekistan'da Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri Forumu düzenlendi

  Özbekistan'da Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri Forumu düzenlendi Özbekistan'ın başkenti Taşkent'te düzenlenen 'Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerine Ulaşmada Parlamentolar Arası İşbirliği' 2. Uluslararası Forumu'na Türkiye-Özbekistan Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı Osman Mesten de katıldı. Forumda, sürdürülebilir kalkınma hedeflerine ulaşmada Özbekistan'ın elde ettiği başarılar ve uluslararası işbirliği ön plana çıktı.

 • 30.11.2023 30 Kas 13:43 Türk-İş'ten "Asgari ücrete tek zam yapılacak" diyen Bakan Işıkhan'a tepki: Hiç yapmayın

  Türk-İş'ten 'Asgari ücrete tek zam yapılacak' diyen Bakan Işıkhan'a tepki: Hiç yapmayın 87Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, "Bu yıl asgari ücrete tek zam yapılacak" diyen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan'a tepki gösterdi. Atalay, "Bu ücret başlangıç ücreti ama ülkemizde öyle bir noktaya geldi ki geçim ücreti oldu. Şimdi 11 bin 402 lira. Bakan Bey 'Bu sene bir kere artış olacak.' dedi. Hiç olmasın. Enflasyon da olmasın zam da yapmayın." dedi.

 • 30.11.2023 30 Kas 13:42 Sakarya'da fuhuş operasyonu! Yakalanan 61 kadından 4'ünde HIV virüsü tespit edildi

  Sakarya'da fuhuş operasyonu! Yakalanan 61 kadından 4'ünde HIV virüsü tespit edildi Sakarya'nın Karasu ilçesinde düzenlenen fuhuş operasyonunda 61 yabancı uyruklu kadın ile 6 organizatör gözaltına alındı. 5 organizatör tutuklanırken, kadınların 4'ünde HIV virüsü tespit edildi. Kadınların sınır dışı edilmesi için çalışma başlatıldı.

 • 30.11.2023 30 Kas 13:33 Sakarya'da düzenlenen fuhuş operasyonunda 5 şüpheli tutuklandı

  Sakarya'da düzenlenen fuhuş operasyonunda 5 şüpheli tutuklandı Sakarya'da yapılan operasyonda fuhuşa aracılık ve yer temini suçlamasıyla gözaltına alınan 6 şüpheliden 5'i tutuklandı. Operasyonda, yabancı uyruklu kadınlara fuhuş yaptırıldığı ve yer temin edildiği belirlendi. Şüphelilerin adreslerinde yapılan aramalarda ise ruhsatsız tabanca, fişek, kartuş ve para ele geçirildi. Operasyonda yakalanan 49 Özbekistan, 8 Azerbaycan ve 4 Türkmenistan uyruklu kadın ise sınır dışı edilecek.

 • 30.11.2023 30 Kas 12:53 Denizli'de asit saldırısıyla ölüm: Sanık hakkında dava açıldı

  Denizli'de asit saldırısıyla ölüm: Sanık hakkında dava açıldı Denizli'nin Pamukkale ilçesinde konakladıkları otelde Özbekistan uyruklu kız arkadaşının yüzüne asit içeren temizlik maddesi dökerek ölümüne, arkadaşının da yaralanmasına neden olan sanık hakkında dava açıldı.

 • 30.11.2023 30 Kas 11:02 Denizli'de asit saldırısı: Özbekistanlı kadın öldü, Kırgızistanlı kadın yaralandı

  Denizli'de asit saldırısı: Özbekistanlı kadın öldü, Kırgızistanlı kadın yaralandı Denizli'nin Pamukkale ilçesinde, otel odasında tartıştığı Özbekistan uyruklu sevgilisi Sojıda Kalandorova'nın üzerine asit dökerek ölümüne neden olan, onun kız arkadaşı Kırgızistan uyruklu Sarvınaz Kharullaeva'yı da yaralayan tutuklu Özgür Günden hakkında 'kasten yaralama neticesinde ölüme neden olma' suçundan 16 yıl, 'kasten yaralama'dan ise 3 yıla kadar olmak üzere toplam 19 yıl hapis istemiyle dava açıldı.

 • 30.11.2023 30 Kas 10:45 Türk Devletleri Atletizm Birliği İstanbul'da kuruldu

  Türk Devletleri Atletizm Birliği İstanbul'da kuruldu Türk Devletleri Atletizm Birliği'nin kurulmasıyla ilgili ilk toplantı İstanbul'da gerçekleştirildi. Türkiye, Azerbaycan, Kırgızistan, Özbekistan ve KKTC'nin katıldığı toplantıda, 2024'te yapılacak ikinci toplantıyla birlik kuruluşu tamamlanacak. Birlik, atletizm sporunun ruhuna uygun olarak Türk Devletleri Atletizm Şampiyonası'nın düzenlenmesi, gençlerin sağlıklı ve fiziksel durumunun iyileştirilmesi, sportif ve kültürel faaliyetlerin tanıtımı, ilişkilerin geliştirilmesi ve eğitim ile paylaşım seviyesinin artırılmasını amaçlıyor.

 • 30.11.2023 30 Kas 10:19 Kazakistan'da hostel yangınında 13 kişi hayatını kaybetti

  Kazakistan'da hostel yangınında 13 kişi hayatını kaybetti Kazakistan'ın Almatı kentinde bir hostelin bodrum katında çıkan yangında 13 kişi hayatını kaybetti. Yangının nedeni henüz bilinmiyor.

Advertisement