Son Dakika Haberleri: Aydınlı Balıkçı, 320 Kiloluk Orkinosu Sergileyince Dükkanı Dolup Taştı

Aydınlı Balıkçı, 320 Kiloluk Orkinosu Sergileyince Dükkanı Dolup Taştı

12 ay önce

Muğla'nın Bodrum ilçesinde tutulan 320 kiloluk orkinosu satın alarak Aydın'a getiren ve dükkanının önünde segileyen balıkçı, bir günde yüzlerce müşteri çekti.

Aydın'ın Efeler ilçesinde balıkçılık yapan Cumali Aksoy, Muğla'nın Bodrum ilçesinde balıkçılar tarafından tutulan 320 kiloluk orkinosu satın alarak Aydın'a getirdi. Orkinosu görenler büyük şaşkınlık yaşadı.

4 BİN 800 LİRA ÖDEDİ

Muğla'nın Bodrum ilçesinde geçen günlerde denize açılan balıkçıların oltasına dev bir orkinos takıldı. Balıkçılar, büyük bir mücadele sonunda avladıkları orkinos balığını, Aydın'ın Efeler ilçesi balık halinde işyeri bulunan Cumali Aksoy'a 4 bin 800 liraya sattı. Balığı araçla Aydın'a getiren Aksoy, yaklaşık 2.5 metre uzunluğundaki 320 kiloluk balığı dükkanının önünde sergiledi. Orkinosu görenler büyük şaşkınlık yaşadı, bazı kişiler fotoğraf çektirdi.

"YÜZLERCE MÜŞTERİ DÜKKANIMIZA GELDİ"

Yaklaşık 30 yıldır balıkçılık yaptığını belirten Cumali Aksoy, "Balıkçı arkadaşlarımızın yakaladıkları bu orkinosu satın alarak dükkanıma getirdim. Orkinos çok lezzetli bir balık olmasının yanı sıra fosfor açısından son derece zengin. Orkinosun insan vücuduna birçok açıdan sayısız faydası var. Her balık faydalı ancak bu fosfor zengini olan orkinos daha da yararlı. Parçalara ayıracağım balığın kilosunu 20 liradan satışa sunacağım. Önce balığı dükkanımın önünde sergileyerek vatandaşlarımıza bir jest yapmak istedim. Vatandaşlarımız balığa yoğun ilgi gösterdi. Gün boyunca yüzlerce müşteri dükkanımıza gelerek balıkla hatıra fotoğrafı çektirdi. Herkesi orkinosun lezzetini tatmaya davet ediyorum" dedi.

İşte görenleri şaşırtan dev orkinos;
Orman İşçileri 8 Ay Dağda Yaşayıp Günde 300 Lira Kazanıyor Münbiçli Aşiretler, Türkiye'ye Destek Mesajı Verdi

Konuşmacıdan Etkilenen 250 Kişi, Topluca Müslüman Oldu