Bartın Belediyesi 19. Kitap Fuarı - Son Dakika

Bartın Belediyesi 19. Kitap Fuarı

30.11.2015 20:25

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Belediye Başkanı Cemal Akın'ın konuşması- Şiir yarışmasında dereceye girenlere plaket takdimi Bartın Belediyesi 19. Kitap Fuarı- Fuara, 14 yayınevi ile 15 yazar, şair ve sanatçı katıldı Bartın Belediyesi 19. Kitap Fuarı, törenle açıldı.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Belediye Başkanı Cemal Akın'ın konuşması- Şiir yarışmasında dereceye girenlere plaket takdimi Bartın Belediyesi 19. Kitap Fuarı- Fuara, 14 yayınevi ile 15 yazar, şair ve sanatçı katıldı Bartın Belediyesi 19. Kitap Fuarı, törenle açıldı.Belediye Başkanı Cemal Akın, Belediye Sosyal Tesisleri'ndeki açılışta, "Cumhuriyetin aydınlık yüzü Bartın'da, kitapla aydınlığa" sloganıyla düzenledikleri fuara, 14 yayınevi ile 15 yazar, şair ve sanatçının katıldığını söyledi. Fuarın kent için çok önemli olduğunu vurgulayan Akın, "Maalesef son zamanlarda elimizde telefon, önümüzde bilgisayarlarla okumaya zaman ayırmıyoruz. Onun için fuarımızın, okuma alışkanlığının artmasına katkı sunmasını arzu ediyoruz" diye konuştu.Akın, fuara katılan yazar, şair, gazeteci ve yayınevi sahiplerine teşekkür etti.Etkinlik kapsamında gerçekleştirilen Hasan Bayrı Şiir Yarışması'nda, İstanbul'dan Güray Özçelik "Lades ya da Aşk" adlı eseriyle birinci, Eskişehir'den Erhan Erginsu "İspanyol Çengisi ve Cebrail'in Anlatım Bozukluğu" şiiriyle ikinci, Kocaeli'den Ömriye Karataş "Susam Çiçekleri Getirdim Sana Loş Uçurumlardan" adlı şiiriyle üçüncü oldu. Trabzon'dan katılan Nihat Malkoç ise "Gecenin Kanat Sesleri" adlı şiiriyle mansiyon ödülüne layık görüldü. Dereceye girenlere ödüllerin verildiği etkinlikte, ressam Erkan Geniş ve gazeteci-yazar Tarık Demirkan'a onur plaketi takdim edildi. Fuar, 7 Aralık'a kadar gezilebilecek.

Bartın Belediyesi 19. Kitap Fuarı
Bartın Belediyesi 19. Kitap Fuarı
Bartın Belediyesi 19. Kitap Fuarı
Bartın Belediyesi 19. Kitap Fuarı

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Bartın Belediyesi 19. Kitap Fuarı - Son Dakika


Son Dakika

Koronavirüsü yenen F.Bahçeli Enner Valencia, Türkiye'ye dönüyor Paris yanıyor! Binlerce kişi sokaklara döküldü, Fransız polisi göstericilere sert müdahalede bulunuyor Roma kulübünün tesislerinde 15 adet bomba bulundu Son Dakika! AK Parti Sözcüsü Çelik: Türk ordusu için "satılmış" ifadesini kullanan CHP'li Başarır'ı kınıyoruz Rus senatör Kosaçev: Muhsin Fahrizade suikasti Orta Doğu'da büyük bir savaşın 'kıvılcımı' olabilir Sokağa çıkma kısıtlaması başladıktan sonra onlarca evsiz, sokakta yatarken görüntülendi Dükkanına gelip haraç isteyen adamı ruhsatsız tabancasıyla vurdu Türkiye'nin en kalitesiz havası Düzce'de ölçüldü! Kirlilikten dolayı yürüyüş yapmak bile zararlı