Başbakan Erdoğan, Putin ile Görüştü - Son Dakika

Başbakan Erdoğan, Putin ile Görüştü

27.06.2013 14:16
Başbakan Erdoğan, Putin ile Görüştü

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile telefonda görüştü.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile telefonda görüştü. Görüşmenin Türkiye tarafının girişimiyle yapıldığı belirtildi.

Rusya'nın Sesi'nin yansıttığı habere göre, görüşme sırasında ikili işbirliğinin güncel konuları ele alındı. 2012 Aralık ayında İstanbul'da Üst Düzey İşbirliği Konseyi'nin üçüncü toplantısında elde edilen anlaşmaların uygulanması ve bu yılın sonlarında Rusya'da planlanan yeni zirve için hazırlıklar konuşuldu. Her iki taraf, enerji alanı dahil Rusya ve Türkiye arasındaki çok planlı işbirliğine övgülerde bulundu.

Liderler ayrıca bölgesel konular hakkında da fikir alışverişinde bulunurken, görüşmede Suriye ve çevresindeki gelişmeler ele alındı ve her iki taraf krize siyasi bir çözüm bulunması adına eylemleri koordine etmeye hazır olduğunu bildirdi.

Taraflar, düzenli iletişimi korumak konusunda da uzlaşıya vardı. - Ankara

Kaynak: ANKA
Lavrov: 'İran'ı Rusya-Türkiye-Suriye üçlü formatına dahil etmek için anlaşmaya varıldı' Lavrov: 'İran'ı Rusya-Türkiye-Suriye üçlü formatına dahil etmek için anlaşmaya varıldı' Rusya: İran, Türkiye ile Suriye arasındaki ilişkilerin iyileştirilmesi sürecine dahil olacak Rusya: İran, Türkiye ile Suriye arasındaki ilişkilerin iyileştirilmesi sürecine dahil olacak Rusya Devlet Başkanı Putin ve Ermenistan Başbakanı Paşinyan Karabağ'daki durumu görüştü Rusya Devlet Başkanı Putin ve Ermenistan Başbakanı Paşinyan Karabağ'daki durumu görüştü

Son Dakika Güncel Başbakan Erdoğan, Putin ile Görüştü - Son Dakika

Bu haber ANKA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. ANKA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı ANKA kurumudur.

Advertisement