Başbakan Yıldırım: "Kılıçdaroğlu İstiyorsa Gelsin Muavin Olsun, Engel Yok" - Son Dakika

Başbakan Yıldırım: "Kılıçdaroğlu İstiyorsa Gelsin Muavin Olsun, Engel Yok"

01.03.2017 16:21

Başbakan Yıldırım: "Kılıçdaroğlu istiyorsa gelsin muavin olsun, engel yok"AMASYA - AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, "Kılıçdaroğlu gelsin istiyorsa muavin olsun, engel yok. Kıskanma ne olur, biraz daha çalış senin de olur" dedi.

Başbakan Yıldırım: "Kılıçdaroğlu istiyorsa gelsin muavin olsun, engel yok"

AMASYA - AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, "Kılıçdaroğlu gelsin istiyorsa muavin olsun, engel yok. Kıskanma ne olur, biraz daha çalış senin de olur" dedi.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, referandum için Anadolu'daki ilk mitingini Amasya'da gerçekleştirdi. Yavuz Selim Meydanı'nı dolduran 10 binlere hitap eden Başbakan Binalı Yıldırım, referandum mitinglerinde Anadolu'daki ilk duraklarının Amasya olduğunu söyledi. Yıldırım,

"Anadolu'dayız. Anadolu'da ilk durağımız Amasya. Neden Amasya'da başlıyoruz. Elbette bunun bir manası var. Çünkü Gazi Mustafa Kemal Atatürk 19 Mayıs 1919'da Samsun'a çıkarken Amasya'ya geldi. ve Amasya'da İstiklal Mücadelesi'nin toplantısını yaptı. Amasya genelgesini buradan bütün dünyaya ilan etti. Amasya genelgesinde ne dedi Atatürk, 'Milletin istiklalini yine milletin aziz kararlılığı kurtaracak.' Milli Mücadele'nin, Kurtuluş Savaşı'nın ilk kararının verildiği yerdeyiz. İlk adımı burada attık ve ilk vurguyu bağımsızlık yolunda Amasya'da yaptık. Milli irade ilk defa 1919'da Amasya'da ifade edildi. Atatürk ve arkadaşları milletin kararını her şeyin üstünde tuttular. Cumhuriyeti milletle, milletin kararlılığıyla kurduk. Cumhuriyetimizi milletin iradesiyle bugünlere getirdik. İlk mitingimizi de Amasya'dan başlatıyoruz. Milletin istikrarını yine milletin kararlılığı kurtaracaktır. Söz milletindir, karar milletindir, yetki milletindir. Millet neyi uygun görürse o olur. Gerisi teferruattır. Biz AK Parti'yi sizlerle kurduk, bu yola beraber çıktık. Demokrasiyi daha güçlendirmek, çocuklarımıza daha aydın gelecek, daha fazla güvenlik ve daha fazla refah için yeni bir yolculuğa çıkıyoruz. 1919'da burada dediğiniz evetle birlikte Cumhuriyet kuruldu. İşte 16 Nisan'da yapılacak referandumun temelini de Amasya'da atıyoruz. Sizden bu şehre yakışır bir sonuç bekliyoruz. Bu anayasa değişikliğini Erdoğan için değil, her doğan için yapıyoruz" diye konuştu.

"Bunların hayatı hayır"

Yeni Anayasa ile ilgili eleştirilere cevap veren Yıldırım, "Meclis'in görevlerinin tırpanlandığı, görevlerin azaltıldığı külliyen yalan. Meclis aksine daha da güçleniyor. Hükümet kendi işini yapacak, Meclis kendi işini yapacak. Bir yanda yürütme, bir yanda yasama ve denetim. Canı sıkılınca cumhurbaşkanının Meclis'i feshedeceği külliyen yalan. Bunların hayatı hayır. Bunlardan hayır gelmez. Bunlar hangi işe evet dediler. Yavuz Sultan Selim Köprüsü'ne hayır, dünyanın en büyük havaalanına yine hayır, MARMARAY'ı yapansın bunlar yine hayırcı. Bunlar her hayırlı işin arkasında sürekli hayır diyerek işleri engelleyerek buraya geldiler" diye konuştu.

"Kıskanma ne olur biraz daha çalış senin de olur"

Yıldırım, "Bazılar tek adam olacak diyor. Allah aşkına siz şimdi belediye başkanı seçiyorsunuz. Amasya'da iki tane belediye başkanımı var. Cumhurbaşkanı bir tane, doğru. Kılıçdaroğlu'nun hatırı için bir tane daha mı seçeceğiz. İstiyorsa gelsin muavin olsun engel yok. Bu sistemde ona da yer var. Kıskanma ne olur biraz daha çalış senin de olur. Kıskanma ne olur biraz da çalış senin de olur. Tek adam seçiyoruz ama iki sandık arasında yetki veriyoruz. Cumhurbaşkanı tamam ama güçlü olan millet. Milletten güçlü olan daha kimse yok. Sandıkta geliyor, sandıkta gidiyor" ifadelerini kullandı.

(SAM-SLH-

Başbakan Yıldırım: Kılıçdaroğlu İstiyorsa Gelsin Muavin Olsun, Engel Yok
Başbakan Yıldırım: Kılıçdaroğlu İstiyorsa Gelsin Muavin Olsun, Engel Yok
Başbakan Yıldırım: Kılıçdaroğlu İstiyorsa Gelsin Muavin Olsun, Engel Yok
Başbakan Yıldırım: Kılıçdaroğlu İstiyorsa Gelsin Muavin Olsun, Engel Yok

- Kaynak: İHA

Son Dakika Politika Başbakan Yıldırım: 'Kılıçdaroğlu İstiyorsa Gelsin Muavin Olsun, Engel Yok' - Son Dakika


Son Dakika

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Özlü: 2021 sonuna kadar tedbirlerle devam etmemiz gerekiyor Dünya Sağlık Örgütü: Aşı çalışmalarındaki olumlu haberlerle tünelin ucundaki ışık görüldü Rıdvan Dilmen'den, Fatih Terim'e sert eleştiri: Ne gerek vardı, 6-0 mı yeneceksin? 51 yaşındaki Jennifer Lopez, sahne şovuyla Amerikan Müzik Ödülleri'ne damga vurdu Fatih Terim: Ali Sami Yen'de 8-10 dakika vermemek bu kadar zor mu! Yasak Elma'nın Ender'i Şevval Sam, göğüs dekolteli elbisesiyle poz verdi Ünlü oyuncu Kıvanç Tatlıtuğ, La Casa de Papel dizisinin kadrosuna dahil oluyor Türk gemisine baskın emrini AB Akdeniz Deniz Kuvvetleri verdi: Sabaha kadar beklediler