"Çocuklar Artık Üşümeyecek" - Son Dakika

"Çocuklar Artık Üşümeyecek"

09.01.2012 10:30
"Çocuklar Artık Üşümeyecek"

Beşbin çocuğa eksi 13 dereceye karşı ısıtmalı malzemeler gönderildi.

Deprem Bölgesi Van'da çadırlarda yaşam mücadelesi veren 5 Bin çocuklu depremzede aileye dağıtılmak üzere, Sağlık Bakanlığı tarafından hayırseverlerin bağışladığı eksi 13 dereceye karşı ısıtmalı zıbın, uyku tulumu, battaniye, bere ve oyuncak gönderildi.

Van İl Sağlık Müdürlüğü Ana Çocuk Sağlığı Aile Planlaması Şube Müdürlüğü Koordinatörlüğü'nde deprem bölgesi Van'da çadırda yaşayan 5 Bin çocuğa soğuktan korunmaları için eksi 13 dereceye karşı ısıtmalı zıbın, uyku tulumu, battaniye bere gibi malzeme ve oyuncak dağıtıldı.

Van İl Sağlık Müdür Vekili Dr. Bilal Acar, Müdür Yardımcısı Hamit Karataş ve Ana Çocuk Sağlığı Aile Planlaması Şube Müdürü Büşra Tapan Soğanda, Sağlık bakanlığı tarafından gönderilen yardımları ilk olarak merkeze bağlı Vali Mithat bey Mahallesi'nde çadırlarda kalan ihtiyaç sahibi çocuklu ailelere dağıttı.

Sağlık müdür vekili Acar ile AÇS şube müdürü Tapan Soğanda, mahallede ilk olarak çadırda yaşayan 5 nüfuslu Şenaraz ailesini ziyaret etti. Ailenin 3 yaşındaki çocukları Yusuf'a soğuktan korunması için hediye paketinden oluşan uyku tulumu, zıbın, battaniye ve bere malzemeleri verildi. Malzemeleri nasıl kullanılacağı konusunda aile ye bilgi veren AÇS Şube müdürü Tapan Soğanda özelikle bu aylarda havaların soğuk olmasına dikkat çekerek bu konuda çocukların iyi korunması gerektiğini ve bu amaçla dağıtılan malzemelerin eksi 13 dereceye karşı sıcak tutuğunu belirtti.

Anne Dilek Şenaraz, bu soğuk kış günlerinde çadırda yaşamanın çok zor olduğunu belirterek yapılan yardımdan dolayı teşekkür etti.

Van İl Sağlık Müdür Vekili Dr. Bilal Acar; ' İstanbul, Bursa ve Denizli'deki hayırseverlerin, Van'da dağıtılmak üzere Sağlık Bakanlığı'na bağışladığı çocuklar için gerekli ve özellikli bazı malzemeleri, çadırlarda yaşayan yardıma muhtaç ailelere dağıtıyoruz'' dedi. Gelen yardımların çocukların soğuğa karşı korunması için 13 dereceye karşı ısıtmalı zıbın, uyku tulumu, battaniye, bere gibi özellikli malzeme ve oyuncak olduğunu belirten Acar, yardımları özellikle annelere nasıl kullanılacağını göstererek teslim ettiklerini söyledi.

Acar, deprem bölgesinde anne ve çocuk sağlığı ve bakımı ile ilgili eğitimler de verdiklerini belirti.

Kaynak: Bültenler
YORUMLAR
500
Birlik ve Dayanışma Sendikası'ndan Sağlık Bakanlığı'na Çağrı: Deprem Bölgesindeki Sağlık Çalışanlarının Sağlık, Güvenlik, Barınma, Gıda, Hijyen... Birlik ve Dayanışma Sendikası'ndan Sağlık Bakanlığı'na Çağrı: Deprem Bölgesindeki Sağlık Çalışanlarının Sağlık, Güvenlik, Barınma, Gıda, Hijyen... Ses Ankara Şube Eş Başkanı Yalçınkaya: '40 Yıl Hizmet Edecek Genç Hekimleri Yurt Dışına Gönderirken, 2-3 Yıllık Hizmet Süresi Olan Uzman Hekimler... Ses Ankara Şube Eş Başkanı Yalçınkaya: '40 Yıl Hizmet Edecek Genç Hekimleri Yurt Dışına Gönderirken, 2-3 Yıllık Hizmet Süresi Olan Uzman Hekimler... Nurdağı'nda Yaptığı Binalar Yıkılan, Tutuklu AKP'li Meclis Üyesi Kaya, 11 Yılda 189 İhale Aldı. Nurdağı'nda Yaptığı Binalar Yıkılan, Tutuklu AKP'li Meclis Üyesi Kaya, 11 Yılda 189 İhale Aldı.

Son Dakika Güncel 'Çocuklar Artık Üşümeyecek' - Son Dakika


Advertisement