Craig David: "EXPO'da Konser Vermek İsterim" - Son Dakika

Craig David: "EXPO'da Konser Vermek İsterim"

06.08.2015 13:58
Craig David:

EXPO 2016 Antalya Sergi Alanı'na ağaç diken dünyaca ünlü R&B sanatçılarından Craig David, "Buraya ağaç dikmek inanın benim için konserlerden daha önemli" dedi.

David, sergi alanı içindeki 5 bin kişilik amfi tiyatroda konser vermek istediğini söyledi.

"Walking away", "Seven Days" ve Sting ile düet yaptığı 'Rise and fall" şarkıları ile milyonlarca hayran kitlesi olan İngiliz R&B Sanatçısı, Craig David, Türkiye'nin ilk EXPO'sunun yapılacağı alana gelDİ. EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreter Yardımcısı Levent Murat Danışman tarafından karşılanan İngiliz şarkıcı, görevlilere dikeceği ağacı sordu ve "Hadi ağacımızı dikelim" diyerek hızlı adımlarla dikeceği manolyanın yanına geldi.

AĞAÇ DİKMEK DAHA ÖNEMLİ

EXPO 2016 Antalya ile ilgili bilgi alan ve görevlilerle sohbet eden Craig David, Türk insanının misafirperverliğini övdü. Manolya ağacı (Magnolia Grandiflora) diken ünlü sanatçı ağaç dikmenin önemini vurguladı. "Burada ağaç dikmek inanın benim için konserden bile daha önemli" diyen David şöyle konuştu: "Sahne performansında bulunmayı çok seviyorum. İşimi büyük bir sevgi ile yapıyorum. Ama Antalya'da bu ağacı dikmek, üstelik ağaçların çokça katledildiği bir zamanda, nefes alabileceğimiz alanların hacmini artırmak adına bence çok önemli. Buna vesile olanlara çok teşekkür ederim."

ÇOK GÜZEL BİR ORMAN OLACAK

Türkiye'yi sevdiğini, Türk hayranlarının da kendini sevdiğini hissettiğini vurgulayan David, " İstanbul'a gittim, Antalya'ya geldim. Bodrum gibi farklı yerlerine de gittim. Benim müziğime olan sevgileri inanılmaz. Ama şimdi burada toprağa diktiğim bir ağacım var. Bunun burada büyüyeceğini ve başka insanların da buraya gelip ağaç dikeceğini biliyorum. Böylece burada çok güzel bir orman olacak. Ve bizler de bunu daha başka yerlerde yapıp başka bir orman daha oluşturacağız" dedi. "EXPO açıldığında da burada bulunup sahne performansımı sergilemeyi çok isterim" diyen David'e Genel Sekreter Yardımcısı Danışman, EXPO 2016 Antalya'nın sembol çiçeği şakayık takdim etti.

Craig David, Jamaikalı Sean Paul ve Romanyalı Aleaxandra Stan'in ardından EXPO 2016 Antalya alanına ağaç diken üçüncü yabancı şarkıcı oldu.

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Craig David: 'EXPO'da Konser Vermek İsterim' - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Uzm. Dr. Vüsal Mahmudov: Ortopedik hastalıklara kök hücre ile çözüm Türkiye ve Yunanistan, karşılıklı Navtex'leri iptal etti Erdoğan'ın Fransız mallarına boykot çağrısı dünya basınında geniş yankı buldu Son Dakika: Fatih Terim, Galatasaray'daki görevine devam edeceğini duyurdu Karantina kurallarını ihlal eden Cristiano Ronaldo'yla ilgili soruşturma başlatıldı 20 yaşında intihar eden İngiliz modelin ailesi: 13 yaşında cinsel istismara uğradı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın boykot çağrısı sonrası merak konusu oldu! İşte Türkiye'de satılan Fransız malları Son Dakika! Erdoğan'dan Fransız malları için boykot çağrısı: Sakın satın almayın