Son Dakika Haberleri: Erdoğan'dan Belediyelere Net Mesaj: Belediyeler İktidarın Kilididir

Erdoğan'dan Belediyelere Net Mesaj: Belediyeler İktidarın Kilididir

27 gün önce

Erdoğan, 3 belediye başkanının istifasının konuşulduğu bugünlerde önemli bir mesaj verdi: Belediyeler iktidar olmanın ve iktidarda kalmanın kilididir. Yerel yönetim güçlü değilse hiçbir partinin başarı şansı yoktur.

AK Parti günlerdir istifası istenen 3 belediye başkanını konuşurken  Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan,  Esenler'de "Şehir ve STK Zirvesi"nde yaptığı konuşmada yerel yönetimlere çarpıcı bir mesaj verdi. Erdoğan, "Bu hareketin kuruluşunun üzerinden 1.5 yıl geçmeden iktidar olması yerel yönetim anlayışında gerçekleştirdiği köklü değişikliğin sonucudur. Demokrasi yerel yönetimlerde başlar. Yerel yönetim bu yanıyla güçlü değilse hiçbir partinin başarı şansı yoktur." dedi.

YEREL YÖNETİMLERE MESAJ

Erdoğan'ın konuşmasındaki o bölüm

"Türkiye'de belediyeler iktidar olmanın ve iktidarda kalmanın kilididir. Çünkü demokrasi, yerel yönetimlerde, belediyelerde başlar. Yerel yönetim eğer bu yanıyla güçlü değilse hiçbir partinin iktidarda başarı şansı yoktur. 2019 yılı için de bu durum aynı olacaktır. Mart ve kasım ayları... 2019 yılındaki diğer seçimlerin anahtarı mart ayındaki mahalli idareler seçimidir. Biz hazırlıklarımızı bu anlayışla yürütüyoruz. Milletimizin bizden beklentilerinin farkındayız. Bugüne kadar daima milletimizin verdiği mesajları doğru okuyan, yorumlayan ve buna göre adımlarını atan bir parti olduk. Kuruluşundan bu yana kendisiyle yarışan, başarı çıtasını sürekli yükselten bir hareket olarak, bir dava olarak bizim bırakın geriye gitmeye, yerinde saymaya dahi tahammülümüz yoktur."

ERDOĞAN "İSTİFALARINI EN KISA ZAMANDA VERECEKLERİNE İNANIYORUM" DEMİŞTİ

Cumhurbaşkanı, metal yorgunluğu uyarısı sonrasıyla işaret ettiği  AK Parti'li belediye başkanlarının istifasına ilişkin en sert uyarısını yapmış,  Ankara,  Bursa ve  Balıkesir Belediye Başkanlarına seslenenerek "Görüşmeler gerçekleştirildi. İstifalarını en kısa zamanda vereceklerine inanıyorum" demişti.

Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!


Motosiklet Camiasının İki İsmi Hayatını Kaybetti, Acun Ilıcalı Yıkıldı! Akıncı Üssü Davasında 13 Sanık Tahliye Edildi!
Son Dakika! NATO Tatbikatındaki Skandalla İlgili Soruşturma Başlatıldı