Elektrik Arıza Komandoları İşbaşında - Son Dakika

Elektrik Arıza Komandoları İşbaşında

01.01.2012 11:55
Elektrik Arıza Komandoları İşbaşında, System.String[]

Vatandaşların 'Arıza komandoları' adını verdiği Kayseri ve Civarı Elektrik Şirketi arıza ekipleri, yeni yılda yine dondurucu soğukta dağlık alanlarda elektrik hatlarını onardı.

Vatandaşların 'Arıza komandoları' adını verdiği Kayseri ve Civarı Elektrik Şirketi arıza ekipleri, yeni yılda yine dondurucu soğukta dağlık alanlarda elektrik hatlarını onardı. Soğuk havaya rağmen yüksek direklere çıkan ekipler, bütün arızaları kısa sürede giderdi.

Kayseri ve Civarı Elektrik Şirketi arıza ekipleri, ağır kış şartlarına rağmen elektrik arızalarını çözüyor. Yapılan şikayetleri anında değerlendiren ekipler, yüksek kesimlerde aşırı soğuk ve yağış nedeniyle meydana gelen arızalara ağır kış şartlarına rağmen müdahale ediyor. Bazen, üzerlerinde kendilerine gerekli olacak tel, izolasyon malzemeleri gibi yedek elektrik malzemeleri ile saatlerce, dağlık alanda yarım metre kar kalınlığında yürüyerek arızanın olduğu bölgeye ulaşan ekipler, direklerin üzerinde çıkarak onarımı yapıyor.

Ekipler, her arızadan sonra ayrı bir sevinç yaşıyor. Arıza ekipleri son olarak Hacılar- Erciyes arası Lifos Tepesi alt bölgesindeki onarımı eksi 10 derece soğuk havada giderdi. 'Arıza komandoları' şebeke ekip şefi Gürol Şahin, kış şartlarında elektrik arızalarını gidermek için çalışırken yaşadıkları doğal zorlukları anlattı.

Ekiptekiler. arızayı giderdikten sonra yaktıkları ateş çevresinde hem ısındı hem de sucuk pişirerek karınlarını doyurdu.

Elektrik Arıza Komandoları İşbaşında
Elektrik Arıza Komandoları İşbaşında

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Elektrik Arıza Komandoları İşbaşında - Son Dakika


Son Dakika

Khabib Nurmagomedov, Justin Gaethje'yi mağlup ederek profesyonel dövüş hayatını sonlandırdı Fatih Terim'den yönetime olay sözler: İçerdekilerin arkamdan planlarını bilmiyor değilim Ermenistan, Azerbaycan ordusuna karşı çocuk askerleri kullanıyor Son Dakika: Fransa, Erdoğan'ın Macron hakkındaki sözlerinin ardından Ankara Büyükelçisini geri çağırdı 17 yaşındaki genç, dut ağacına bağladığı iple kendini astı Geçtiğimiz günlerde evinde yangın çıkan Eser Yenenler, şimdi de koronavirüse yakalandı Bakan Koca, koronavirüs en çok bulaştığı ortamı ilk kez açıkladı: Evde bulaş oranı daha yüksek TRT'den, Erdoğan'ın konuşması sırasında ekranda çıkan anlamsız harflerle ilgili açıklama