Son Dakika Haberleri: Elektrik Arıza Komandoları İşbaşında

Elektrik Arıza Komandoları İşbaşında

8 yıl önce

Vatandaşların 'Arıza komandoları' adını verdiği Kayseri ve Civarı Elektrik Şirketi arıza ekipleri, yeni yılda yine dondurucu soğukta dağlık alanlarda elektrik hatlarını onardı.

Elektrik Arıza Komandoları İşbaşında, System.String[]

Vatandaşların 'Arıza komandoları' adını verdiği Kayseri ve Civarı Elektrik Şirketi arıza ekipleri, yeni yılda yine dondurucu soğukta dağlık alanlarda elektrik hatlarını onardı. Soğuk havaya rağmen yüksek direklere çıkan ekipler, bütün arızaları kısa sürede giderdi.


Kayseri ve Civarı Elektrik Şirketi arıza ekipleri, ağır kış şartlarına rağmen elektrik arızalarını çözüyor. Yapılan şikayetleri anında değerlendiren ekipler, yüksek kesimlerde aşırı soğuk ve yağış nedeniyle meydana gelen arızalara ağır kış şartlarına rağmen müdahale ediyor. Bazen, üzerlerinde kendilerine gerekli olacak tel, izolasyon malzemeleri gibi yedek elektrik malzemeleri ile saatlerce, dağlık alanda yarım metre kar kalınlığında yürüyerek arızanın olduğu bölgeye ulaşan ekipler, direklerin üzerinde çıkarak onarımı yapıyor.


Ekipler, her arızadan sonra ayrı bir sevinç yaşıyor. Arıza ekipleri son olarak Hacılar- Erciyes arası Lifos Tepesi alt bölgesindeki onarımı eksi 10 derece soğuk havada giderdi. 'Arıza komandoları' şebeke ekip şefi Gürol Şahin, kış şartlarında elektrik arızalarını gidermek için çalışırken yaşadıkları doğal zorlukları anlattı.


Ekiptekiler. arızayı giderdikten sonra yaktıkları ateş çevresinde hem ısındı hem de sucuk pişirerek karınlarını doyurdu.

Haber Yayın Tarihi: 01.01.2012 11:55 Kaynak: CHAGüldür Güldür oyuncusu Ecem Erkek, mini elbiseli pozuyla beğeni yağmuruna tutuldu
PSG'nin sahibi Nasser Al-Khelaifi Leeds United'ı satın alacak Hadise'nin cesur paylaşımı sosyal medyada olay oldu! Binlerce beğeni aldı