Elektrik Arıza Komandoları İşbaşında - Son Dakika

Elektrik Arıza Komandoları İşbaşında

01.01.2012 11:55
Elektrik Arıza Komandoları İşbaşında, System.String[]

Vatandaşların 'Arıza komandoları' adını verdiği Kayseri ve Civarı Elektrik Şirketi arıza ekipleri, yeni yılda yine dondurucu soğukta dağlık alanlarda elektrik hatlarını onardı.

Vatandaşların 'Arıza komandoları' adını verdiği Kayseri ve Civarı Elektrik Şirketi arıza ekipleri, yeni yılda yine dondurucu soğukta dağlık alanlarda elektrik hatlarını onardı. Soğuk havaya rağmen yüksek direklere çıkan ekipler, bütün arızaları kısa sürede giderdi.

Kayseri ve Civarı Elektrik Şirketi arıza ekipleri, ağır kış şartlarına rağmen elektrik arızalarını çözüyor. Yapılan şikayetleri anında değerlendiren ekipler, yüksek kesimlerde aşırı soğuk ve yağış nedeniyle meydana gelen arızalara ağır kış şartlarına rağmen müdahale ediyor. Bazen, üzerlerinde kendilerine gerekli olacak tel, izolasyon malzemeleri gibi yedek elektrik malzemeleri ile saatlerce, dağlık alanda yarım metre kar kalınlığında yürüyerek arızanın olduğu bölgeye ulaşan ekipler, direklerin üzerinde çıkarak onarımı yapıyor.

Ekipler, her arızadan sonra ayrı bir sevinç yaşıyor. Arıza ekipleri son olarak Hacılar- Erciyes arası Lifos Tepesi alt bölgesindeki onarımı eksi 10 derece soğuk havada giderdi. 'Arıza komandoları' şebeke ekip şefi Gürol Şahin, kış şartlarında elektrik arızalarını gidermek için çalışırken yaşadıkları doğal zorlukları anlattı.

Ekiptekiler. arızayı giderdikten sonra yaktıkları ateş çevresinde hem ısındı hem de sucuk pişirerek karınlarını doyurdu.

Elektrik Arıza Komandoları İşbaşında
Elektrik Arıza Komandoları İşbaşında

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Elektrik Arıza Komandoları İşbaşında - Son Dakika


Son Dakika

Koronavirüsü hafif geçirenler dikkat! Hastalığın bıraktığı hasar sanılandan daha büyük Korona tedavisinde çığır açacak araştırma! Herkesin evinde olan Aspirin virüsün düşmanıymış Hagi mi, Alex mi? Fenerbahçe efsanesi Emre Belözoğlu, klişe soruda herkesi ters köşeye yatırdı Çinli şirket, dayanıklılıklarını artırmak için çalışanlarına kendi kendilerini tokatlattı İran lideri Hamaney, Macron'un tavrını "ahmakça" olarak nitelendirdi Karabağ'da ateşkesi bozan Ermenistan'dan intikam alındı! Azerbaycan, hedefleri SİHA'larla böyle vurdu CHP İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğlu, Cumhuriyet Bayramı törenini terk etti Merkez Bankası Başkanı, "Dolardaki yükselişi öngörebiliyor muydunuz?" sorusuna böyle yanıt verdi