Fadıl Keskin'e Yunanlı Mevkidaşından Atatürk Evi - Son Dakika

Fadıl Keskin'e Yunanlı Mevkidaşından Atatürk Evi

Fadıl Keskin\'e Yunanlı Mevkidaşından Atatürk Evi
Son Güncelleme: 22.03.2013 15:51

Dörtyol Süleyman Demirel Anadolu Lisesi'ne gerçekleştirdiği ziyarette Dörtyol Belediye Başkanı Fadıl Keskin'e anlamlı bir hediye verildi.

Dörtyol Süleyman Demirel Anadolu Lisesi Müdürü Ali Aslan Avrupa Birliği Comenius Projesi kapsamında ziyaret ettikleri Yunanistan'da Dörtyol Belediyesi tarafından hazırlanan hediyeleri takdim ettiklerini belirterek;  "Belediye Başkanımız Sayın Fadıl  Keskin Bey'in talimatlarıyla hazırlanan hediyeleri Trikala Belediye Başkanına şahsen takdim ettim. Belediye Başkanımızın bu jesti karşısında oldukça duygulanan Yunanlı Belediye Başkanı, Belediye Başkanımız Sayın Fadıl Keskin Bey'e aracılığımızla şu mesajı iletti; "Dörtyol Belediye Başkanı Sayın Fadıl Keskin Bey benim artık bir kardeşimdir. Kendisini burada konuk etmekten her zaman onur duyarız" dedi ve bizler için manevi değeri olan Atatürk'ün Selanik'teki Doğduğu evin bir gravürünü hediye olarak gönderdi. Bende Başkanıma bu hediyeyi takdim etmek istiyorum" dedi.

Dörtyol Belediye Başkanı Fadıl Keskin gerçekleştirilen bu projelerin asıl büyük kazanımının kültürler arası diyalogun sağlanması ve kardeşlik ikliminin kurulmasına katkı sunması olduğunu belirterek; "Bizde İlk Kurşun Müzesi ve Atatürk Evimizi tamamlamak üzere iken böylesine güzel ve anlamlı bir hediyenin bizlere ulaştırılmasından oldukça memnun olduk. Bu hediye müzemizde bir iyi niyet göstergesi olarak yer alacak. Altına da gönderen Belediye başkanının adını yazdıracağız. Müzemiz için yaptırdığımız balmumu heykellerimizde elimize ulaşmış durumda. İç düzenlemesi tamamlanma aşamasında. Kısmetse önümüzdeki aylarda Müzemizin açılışını gerçekleştirmiş olacağız" dedi.

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Fadıl Keskin'e Yunanlı Mevkidaşından Atatürk Evi - Son Dakika


Advertisement