Irkçılığa Maruz Kaldığını İddia Eden Sibel Kekilli Kimdir? - Son Dakika

Irkçılığa Maruz Kaldığını İddia Eden Sibel Kekilli Kimdir?

02.08.2018 12:33
Irkçılığa Maruz Kaldığını İddia Eden Sibel Kekilli Kimdir?

''Türkiye kökenli olmam nedeniyle daha az ve daha farklı roller aldığımdan eminim." diye konuşarak ırkçılığa maruz kaldığını belirten Türk kökenli Alman oyuncu Sibel Kekilli kimdir?

Kısa zaman önce Almaya'da top koşturan Türk futbolcu Mesut Özil'e yapılan ırkçılığın ardından bugün Türk asıllı Alman oyuncu Sibel Kekilli'de Almanya'da bir gazeteye konuşarak göçmenlere ırkçılık yapıldığını belirtti.

Irkçılığa Maruz Kaldığını İddia Eden <a class='keyword-sd' href='/sibel-kekilli/' title='Sibel Kekilli'>Sibel Kekilli</a> Kimdir?

BELEDİYEDE İŞÇİ OLARAK ÇALIŞTI

Irkçı söylem ve tavırlarla karşı karşıya kalan oyuncu Sibel Kekilli, 16 Haziran 1980 yılında Almanya Heilbronn'da dünyaya geldi ve Kayserili Kekilli ailesinin 4 çocuğundan biridir. İkiz kardeşi olan Sibel Kekilli'nin babası bir fabrikada işçi, annesi de temizlik işinde çalıştı. 60'lı yıllarda dedesi Kayseri'den Almanya'ya taşınmış ve ardından 70'lerde de babası gelmiş. Sibel, 17 yaşında 10. sınıfı bitirdi ancak tıp ya da hukuk okumak isterken belediyede çalışmaya başladı. 19 yaşına geldiğinde Stefan adında bir Alman'a aşık olup evlendi. Fakat Türkiye'den kağıtları yetişmediği için 1999 yılının sonunda sadece imam nikahı ve düğün yaptı. O dönemde maddi imkânsızlıklar nedeniyle aynı anda 4-5 işte birden çalışan Kekilli, garsonluktan temizlikçiliğe her işi yaptı. Sonrasında internette striptiz yapmaya başladı. 2001 yılına gelindiğinde birçok yetişkin filmlerinde rol aldı. Alman vatandaşlığına geçmeye hak kazanan oyuncu, imam nikâhlı eşiyle resmi nikah yapmak yerine boşandı.

Irkçılığa Maruz Kaldığını İddia Eden Sibel Kekilli Kimdir?

ALIŞVERİŞ SIRASINDA KEŞFEDİLDİ

Alışveriş yaparken keşfedilen Sibel Kekilli,ilk olarak Fatih Akın'ın ''Duvara Karşı'' filmindeki rolüyle uluslararası çapta tanınan bir oyuncu halini aldı. Bu filmin ardından ''Altın Ayı ve Altın Portakal'' gibi birçok ödüle layık görüldü. Almanya'dan ve Türkiye'den gelen tekliflerde istemediği karakterleri canlandırması beklenen Kekilli, farklı bir tiplemeyle izleyici karşısına çıkmak istiyordu.

Irkçılığa Maruz Kaldığını İddia Eden Sibel Kekilli Kimdir?

GAME OF THRONES DİZİSİNDE OYNADI

Fatih Akın'ın filminden sonra birçok projede yer alan Sibel Kekilli, tüm dünyada izlenme rekorları kıran ''Game Of Thrones'' dizisinde 20 bölüm boyunca canlandırdığı ''Shae'' karakteriyle başta Türkiye olmak üzere dünya çapında adından söz ettirmeyi başardı.

Irkçılığa Maruz Kaldığını İddia Eden Sibel Kekilli Kimdir?

DİZİLERİ

Tatort

2009 – Mordkommission İstanbul

2011 – Game Of Thrones

Irkçılığa Maruz Kaldığını İddia Eden Sibel Kekilli Kimdir?

FİLMLERİ

2001 - Junge Debütantinnen 19: Deutsche Debütantinnen – Hart & herzlich

2002 - Diva-Diva

2002 - Verfickte Praxis

2002 - Auf frischer Tat ertappt!

2002 - Sommertagstraum, Ein

2002 - Megageile Küken-Farm, Die

2002 - Lollipops 16

2002 - Hotel Fickmichgut

2002 - Casa Rosso

2004 - Gegen die Wand (Duvara Karşı)

2005 - Kebab Connection

2006 – Winterreise

2006 - Fay Grim

2006 - Letzte Zug, Der

2006 - Eve dönüş

2009 – Pihalla

2010 - Ayrılık (Die Fremde)

Irkçılığa Maruz Kaldığını İddia Eden Sibel Kekilli Kimdir?

ÖDÜLLERİ

2004 - Lola Ödülleri – Duvara Karşı Filmi - En İyi Kadın Oyuncu

2004 - Bambi Ödülleri – Duvara Karşı Filmi

2006 - Antalya Altın Portakal Film Festivali – Eve Dönüş Filmi -En İyi Kadın Oyuncu

2010 - Lola Prize – Ayrılık Filmi - En İyi Kadın Oyuncu

2010 - Tribeca Film Festivali – Ayrılık Filmi - En İyi Kadın Oyuncu

Irkçılığa Maruz Kaldığını İddia Eden Sibel Kekilli Kimdir?
Sibel Kekilli'nin Irkçılık İsyanı: Türk Olmam Nedeniyle Daha Az Rol Alıyorum Mesut Özil'in Milli Takımı Bırakma Kararı İngiliz Basınında: Almanya'ya Sırtını Döndü
Irkçılığa Maruz Kaldığını İddia Eden Sibel Kekilli Kimdir?

Son Dakika Güncel Irkçılığa Maruz Kaldığını İddia Eden Sibel Kekilli Kimdir? - Son Dakika


YORUMLAR (1)
500

Son Dakika

Gözler Merkez Bankası'nın faiz kararında! İşte ekonomistlerin son tahminleri 00:55 Gözler Merkez Bankası'nın faiz kararında! İşte ekonomistlerin son tahminleri Göğüs dekolteli makyajsız ev halini paylaşan Songül Karlı, hayranlarından tam not aldı 23:25 Göğüs dekolteli makyajsız ev halini paylaşan Songül Karlı, hayranlarından tam not aldı Şampiyonlar Ligi'ne Merih Demiral damgası! Ronaldo şaşkınlık içinde golü izledi 22:55 Şampiyonlar Ligi'ne Merih Demiral damgası! Ronaldo şaşkınlık içinde golü izledi
Bakan Kasapoğlu'ndan İmamoğlu'nu zora sokacak İETT belgesi: 9 gün önceki talep için mizansene yok 22:36 Bakan Kasapoğlu'ndan İmamoğlu'nu zora sokacak İETT belgesi: 9 gün önceki talep için mizansene yok İdlib'te 11 kişinin öldüğü pazar yeri saldırısının kamera görüntüleri ortaya çıktı 22:10 İdlib'te 11 kişinin öldüğü pazar yeri saldırısının kamera görüntüleri ortaya çıktı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 20:36 Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Bir avuç ülke" sözleri Rusya'yı kızdırdı: Kabul edilebilir değil
İbrahim Erkal'ın belgeselinin gala gecesinde anne Erkal'a büyük ayıp 18:54 İbrahim Erkal'ın belgeselinin gala gecesinde anne Erkal'a büyük ayıp Kahramankazan'dan DEVA Genel Başkanı Babacan'a tepki: Seni davar çobanı olarak bile tutmazlardı 14:54 Kahramankazan'dan DEVA Genel Başkanı Babacan'a tepki: Seni davar çobanı olarak bile tutmazlardı
Advertisement