Kastamonu'da toplanan çöpler heykel yapımında kullanılacak - Son Dakika

Kastamonu'da toplanan çöpler heykel yapımında kullanılacak

01.09.2022 15:46
Kastamonu'da toplanan çöpler heykel yapımında kullanılacak

Kastamonu'da üniversite öğrencilerinin topladığı çöpler, "Geri dönüşüm heykelleri" dersinde kullanılacak.

Kastamonu'da üniversite öğrencilerinin topladığı çöpler, "Geri dönüşüm heykelleri" dersinde kullanılacak.

TÜBİTAK 4004 - Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Destekleme Programı kapsamında "İklimin Geleceği: Geleceğin İklimi Projesi" için Daday Yumurtacı Göleti'nde çöp toplama etkinliği gerçekleştirildi.

Etkinlikle atıkların çevreye verdiği zarara dikkat çekilerek, çöpleri atık değerlendirme kapsamında yeniden kullanılabilir hale getirilmesi hedeflendi.

Proje ekibi, toplanılan çöpleri "Geri dönüşüm heykelleri" dersinde kullanılabilir hale getirmek amacıyla etkinlik ve eğitimlerin gerçekleştirildiği tesise götürdü.

Etkinliğe Kastamonu Üniversitesi Ormancılık ve Tabiat Turizmi İhtisaslaşma Koordinatörlüğünden proje yürütücüsü Öğretim Görevlisi Berkan Güngör ve proje uzmanı Öğretim Görevlisi Mehmet Fırat Olgun ile üniversite öğrencileri katıldı.

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
Umreye gitmek için biriktirdikleri parayı depremzedeler için bağışladılar Umreye gitmek için biriktirdikleri parayı depremzedeler için bağışladılar Off-road tutkunları marşa depremzedeler için bastı: Ulaşılamayan köylere yardım götürdü Off-road tutkunları marşa depremzedeler için bastı: Ulaşılamayan köylere yardım götürdü Hanönü'de aronya meyvesi bilgilendirme toplantısı yapıldı Hanönü'de aronya meyvesi bilgilendirme toplantısı yapıldı

Son Dakika Güncel Kastamonu'da toplanan çöpler heykel yapımında kullanılacak - Son Dakika


Advertisement