Son Dakika Haberleri: Belediyeye Kızan Kooperatif Başkanının Ölüm Orucu 1 Saat Sürdü!

Belediyeye Kızan Kooperatif Başkanının Ölüm Orucu 1 Saat Sürdü!

11 ay önce

Adıyaman'ın Besni ilçesinde Şehir İçi Minibüsçüler Kooperatifi Eski Başkanı Ahmet İşlerim, belediyeye tepki için başlattığı ölüm orucunu, polislerin ikna etmesi sonucu 1 saat sonra bitirdi.

Belediyeye tepkisini göstermek için ölüm orucuna başladı, polisler devreye girince 1 saat sonra eylemini bitirdi.

KENDİNİ MİNİBÜSÜNE KİLİTLEYEREK ÖLÜM ORUCUNA BAŞLADI

Adıyaman'ın Besni ilçesinde belediye tarafından şehir içi minibüs hattına 10 adet yeni minibüsün daha hatta dahil edileceği iddiası üzerine Şehir İçi Minibüsçüler Kooperatifi Eski Başkanı Ahmet İşlerim ölüm orucu başlattı. Belediyenin yanına getirdiği minibüsün içerisine kendisini kilitleyen eski başkan minibüsün camına 'Bu arabada ölüm orucu başlamıştır' yazısı astı.

POLİSLERİ "İNTİHAR EDERİM" DİYE TEHDİT ETTİ

Minibüsün bulunduğu Belediye binasının önüne diğer minibüs şoförlerinin yanı sıra polisler geldi. Polis ekipleri eski başkanı ikna etmek için uğraştı. Eski Başkan İşlerim, yanına kimsenin yaklaşmamasını isteyerek, aksi halde intihar edeceğini ileri sürdü.

Kendisini ikna etmeye çalışan polislere İşlerim, "Arabamı buradan çekmeyin. Bu greve devam edeceğim. Buradan hiçbir yere gitmem. Benim kimseyle bir işim yok. Ben ekmeğimin derdine düşmüşüm. Benim davam ekmek davasıdır. Yeni hatları kiraya verecek olan belediye ile 5 senedir mahkemeliğiz. Belediye Başkanı mahkemenin kararına saygılı olacağını söyledi. Ancak 10 adet yeni hattı kiraya verecek. Her gelen minibüs hattını kiralarsa bu işten ekmek yiyen onlarca insan ne olacak?" dedi.

ÖLÜM ORUCU 1 SAAT SÜRDÜ

Yaklaşık bir saat süren ikna çalışmalarının ardından Ahmet İşlerim'in eylemi sona erdi.


YORUMLAR


Defineci, Altında 40 Ton Altın Olduğu Söylenen Köy Evine 500 Milyar TL Fiyat Biçti Cemal Kaşıkçı Olayında Dünyanın Tavır Aldığı Suudi Arabistan'a 7 Ülkeden Destek Geldi

Ölümüyle Dünyayı Ayağa Kaldıran Kaşıkçı'nın Vasiyeti Ortaya Çıktı: Beni Medine'ye Gömün