Malatya Mutfağını Tanıtıyor - Son Dakika

Malatya Mutfağını Tanıtıyor

31.07.2014 11:28
Malatya Mutfağını Tanıtıyor, System.String[]

Merkezi İstanbul’da bulunan Mutfak Dostları Derneği tarafından Malatya yemekleri ödüllendirildi.

Merkezi İstanbul'da bulunan Mutfak Dostları Derneği tarafından Malatya yemekleri ödüllendirildi.

Türkiye'deki unutulmuş ve unutulmaya yüz tutmuş yemekleri Türk toplumuna yeniden kazandırmak amacıyla kurulan dernek, kitaplarda olmayan, yazılmamış, profesyonel mutfaklara girmemiş tarifleri toplamak amacıyla yaptığı çalışmalar çerçevesinde, Malatya Kervansaray Lokantaları işletmecisi Zeki Saygı'ya Malatya yemeklerinin tanıtılması nedeniyle plaket ve belge takdim etti.

Almış olduğu belge ile ilgili konuşan Saygı, 13- 15 Haziran tarihlerinde Mutfak Dostları Derneği bünyesinde düzenlenen ve ünlü gurmelerin katıldığı değerlendirme toplantısında Malatya'ya ait yemekler ile sunum yaptığını belirterek, "1991 yılında kurulan ve merkezi İstanbul'da bulunan bu dernek bünyesinde, Malatya Mutfağının ünlü yemeklerini tanıtma fırsatı buldum. Avrupa'nın da ünlü aşçı ve gurmelerinin katıldığı organizasyonda yemeklerimizi sunduk. Malatya yemekleri olarak büyük bir beğeni topladık. Tanıtımın bitiminde ise Dernek Başkanı Zeynep Kakınç tarafından bize belge verildi. Malatya mutfağı adına bu belgeyi almış olmaktan gurur duyuyorum. Malatya yemeklerini de hem ulusal hem de uluslararası alanlarda tanıtmaya devam edeceğim" şeklinde konuştu.

Saygı, "Amacımız Malatya Mutfağını Türkiye'deki hak ettiği yere oturtmaktır "dedi. - MALATYA

Malatya Mutfağını Tanıtıyor

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Malatya Mutfağını Tanıtıyor - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Toz kondurmadığı 1975 model 'Murat 124'ü 100 bin liraya satıyor Ayrıldıkları konuşulan Hadise ve Kaan Yıldırım, iddiaları romantik pozlarıyla yalanladı Kısıtlamada aracını polislerin üzerine süren 70 yaşındaki alkollü vatandaşa 3 ayrı suçtan ceza kesildi Ermenistan Eski Cumhurbaşkanı Koçaryan: Türkiye'yi doğrudan savaşa sokmak için uğraştık, başaramadık Canlı yayında "Ordu Katar'a satıldı" tartışması! CHP'li Erdal Aksünger, Serkan Toper'in üzerine yürüdü 'Mini etek' sözleri tepki çeken Öykü Çelik, aşkını ilan etti Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, dört ilimizi uyardı: Vakalar artıyor Ayşecan Tatari suda doğum yaptığı anları paylaştı! Fotoğrafın altına yazdıkları herkesi duygulandırdı