Ege Bölgesi'nde şiddetli fırtına! Ağaçlar ve çatılar uçtu, direkler devrildi - Son Dakika

Ege Bölgesi'nde şiddetli fırtına! Ağaçlar ve çatılar uçtu, direkler devrildi

27.01.2021 05:59

Şiddetli rüzgar, yurdun büyük bölümünde etkili oldu. Ege Bölgesi'nde birçok kentte, binaların çatıları uçtu, aydınlatma direkleri ile ağaçlar yollara ve araçların üzerine devrildi. Direklerin zarar görmesiyle bazı kentlerde elektrik kesintileri de yaşandı.

Gece saatlerinde Türkiye'nin birçok yerinde şiddetli rüzgar etkili oldu. Özellikle Ege Bölgesi'nde kendisini hissettiren rüzgar bazı kentlerde olumsuz durumlara yol açtı. Manisa'da etkili olan fırtına nedeniyle enerji iletim hatlarının kopması ve bazı trafolarda yaşanan arızalar sonucu kentin önemli bölümünden elektrik kesintisi yaşandı.

Kar İstanbul'un kapısına dayandı

RÜZGAR NEDENİYLE ÇATILAR UÇTU

Yunusemre ilçesi Mehmet Akif Ersoy Caddesi'nde bir işletmenin çatısı, şiddetli rüzgarın etkisiyle yerinden sökülerek caddeye düştü. Herhangi birinin yaralanmadığı olayda cadde trafiğe kapatıldı.

Kar İstanbul'un kapısına dayandı

Şehzadeler ilçesi Turgutlu Caddesi'nde de bir işletmenin çatısı yola düştü. Manisa Büyükşehir Belediyesi ekipleri, her iki adreste de caddeye düşen çatı malzemelerini kaldırmak için çalışma başlattı.

Kar İstanbul'un kapısına dayandı

AYDINLATMA DİREKLERİ VE AĞAÇLAR DEVRİLDİ

Mimar Sinan Bulvarı, Tarzan Bulvarı, Erler Caddesi, Çamlık Sokak'ta aydınlatma direkleri ve ağaçlar yola ve park halindeki otomobillerin üzerine devrildi.

Kar İstanbul'un kapısına dayandı

İZMİR'DE SAĞANAK ETKİLİ OLDU

Öte yandan İzmir'de gece saatlerinde bu yana sağanak yağış etkili oldu. Kentin bazı cadde ve sokaklarında su birikintileri nedeniyle ilerlemekte güçlük çekti. İzmir Büyükşehir Belediyesine bağlı ekipler, yollarda oluşan su birikintilerini tahliye etmek için çalışma başlattı.

Fırtına çatıları uçurdu, ağaç ve direkleri devirdi

AĞAÇ ELEKTRİK TELLERİNİN ÜSTÜNE DEVRİLDİ

Bornova ilçesi 7320 Sokak'ta da rüzgar nedeniyle bir ağaç elektrik tellerinin üzerine devrildi. Tellerde oluşan hasar yüzünden bazı sokaklarda elektrik kesintileri meydana geldi. İtfaiye ekipleri devrilen ağacı keserek tellerin üzerinden kaldırdı.

Fırtına çatıları uçurdu, ağaç ve direkleri devirdi

DENİZLİ'DE LODOS EVİN ÇATISINI UÇURDU

Denizli'nin Merkezefendi ilçesi Mehmet Akif Ersoy Mahallesi'nde bulunan tek katlı evin çatısı lodos nedeniyle uçtu. Bir telefon direğinin kırılmasına ve elektrik tellerinin kopmasına neden olan çatı, yaklaşık 10 metre ileride park halindeki iki otomobilin üzerine düştü. Araçlarda hasara neden olan çatı, vinç yardımıyla kaldırıldı.

Fırtına çatıları uçurdu, ağaç ve direkleri devirdi
Ege Bölgesi'nde şiddetli fırtına! Ağaçlar ve çatılar uçtu, direkler devrildi

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Ege Bölgesi'nde şiddetli fırtına! Ağaçlar ve çatılar uçtu, direkler devrildi - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Vatandaşın kafasındaki soru işaretleri kalkacak! Faizsiz ev ve araç edindirme şirketleriyle ilgili yasa çıktı Bitlis'te şehit olan 11 askerimiz için Ankara'da devlet töreni düzenlendi Fatih Altaylı'dan çok konuşulacak "Cougar" yorumu: Bu kadar rütbeli askerimizi, terör örgütü bile şehit edemedi Tokatlı çoban, arazide bulduğu taşın 'gök taşı' olduğunu öğrenince 200 bin dolara satışa çıkardı 2018'deki kur krizini tahmin eden ekonomistten Türkiye için dikkat çeken uyarı Eşinin sevgilisini öldüren kadına tahrik ve iyi hal indirimiyle 15 yıl hapis Meteoroloji harita paylaşarak tehlikeye dikkat çekti: Bazı bölgelerdeki yağış düşüşü yüzde 80'i aştı 25 yaşındaki öğretmenin cansız bedeni sokak ortasında bulundu