Son Dakika Haberleri: Ekrem İmamoğlu'na Destek Veren Mark Hamill Kimdir?

Ekrem İmamoğlu'na Destek Veren Mark Hamill Kimdir?

2 ay önce

Star Wars filminin Jedi şövalyesi Luke Skywalker karakterini canlandıran dünyaca ünlü yıldız Mark Hamill, İstanbul seçimleri ile ilgili paylaşımı gündem oldu. Peki, Mark Hamill kimdir ve kaç yaşında?

Ekrem İmamoğlu'na Destek Veren Mark Hamill Kimdir?, System.String[]

Dünyaca ünlü oyuncu Mark Hamill, İstanbul seçimlerine yönelik sosyal medyadan paylaşım yaptı. Peki, Mark Hamill kaç yaşında ve nereli? Mark Hamill hayatı, biyografisi…

MARK HAMİLL KİMDİR?

Oyuncu, 25 Eylül 1951 tarihinde Oakland, Kaliforniya, ABD'de dünyaya geldi. Mark Richard Hamill'ın babası ABD Deniz Kuvvetlerinde Yüzbaşı olarak görev yaptı. 6 kardeş olan Hamill, James Madison Lisesi'nde ve Annandale Lisesi'nde okudu. Babasının mesleği nedeniyle Japonya'da bir Amerikan okulu Nil C. Kinnick Lisesi'nden 1969 yılında mezun oldu. Üniversite eğitimini ise Los Angeles City College'de tiyatro bölümünde tamamladı.

BATMAN KARAKTERİNİ SESLENDİRDİ

Mark Hamill, 1977 yılında George Lucas'ın bilim-kurgu filmi "Star-Wars/ Yıldız Savaşları"nda Luke Skywalker karakterine can verdi. Ardından çekilen devam filminde de yer aldı. Ayrıca, Dark Horse Comics tarafından yayımlanan mini çizgi roman The Black Pearl yazarlarındandır. ' 'Batman'' çizgi film serilerinde Jokeri seslendirdi. 2014 yılında "Kingsman: Gizli Servis" adlı filmde James Arnold karakterini canlandırdı.

Hamill, 17 Aralık 1978 tarihinde diş teknisyeni Marilou York ile evlendi ve 1988'de Chelsea, 1979'da Nathan, 1983'de Griffin adlarında çocukları dünyaya geldi.

Star Wars Oyuncusu Mark Hamill, Ekrem İmamoğlu'na Destek Mesajı Attı

Haber Yayın Tarihi : 08.05.2019 01:44 

YORUMLAR


MADO'dan sosyal medyayı karıştıran cinsellik içeren görüntüyle ilgili açıklama Yüzerken kayalıkların arasında buldu, yerinden çıkarınca gözlerine inanamadı Koyunun kesik kulağı yasak aşk cinayetini çözdü! Müebbet hapis cezası aldılar