Son dakika: Motorine 15 kuruş zam geldi - Son Dakika

Son dakika: Motorine 15 kuruş zam geldi

Son dakika: Bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere motorine 15 kuruş zam geldi. Söz konusu fiyat artışı pompaya yansıyacak.

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası'ndan (EPGİS) yapılan açıklamaya göre, motorinin litre fiyatına 15 kuruş zam geldi. Bu gece yarısından itibaren geçerli olacak fiyat artışı pompaya yansıyacak.

EPGİS'ten yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"9 Nisan tarihinden itibaren geçerli olmak üzere; motorinde 15 Krş/Lt pompa fiyatlarına yansıyacak şekilde artış olmuştur."

Son dakika: Motorine 15 kuruş zam geldi

MOTORİNİN LİTRESİ KAÇ LİRA OLACAK?

Zammın ardından İstanbul'da ortalama 5,37 liradan satılan motorinin litre fiyatı 5,52 lira olacak. Ankara'da motorinin litresi 5,43 liradan 5,58 liraya, İzmir'de ise 5,45 liradan 5,60 liraya çıkacak.

AKARYAKIT FİYATLARININ HESAPLANMASI

Akaryakıt fiyatları, Türkiye'nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor. Bu hesaplanma sonucunda dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösterebiliyor.

Son dakika: Motorine 15 kuruş zam geldi

Son Dakika

Almanlardan Türk SİHA'larına büyük övgü: ABD'de bile böylesi yok İstanbul'dan Tekirdağ'daki yazlıklara talep patlaması yaşanıyor, fiyatlar yüzde 30 arttı 4 ton gül yaprağından 1 kilo üretilen gül yağının kilosu 46 bin liraya satılıyor 2. Abdülhamit'in rüya projesi olan Filyos Limanı, ülkeye milyarlarca dolar gelir sağlayacak Havuzlu hobi bahçelerine tarımsal üretime zarar verdiği için yasak geliyor Altının kilogramı 368 bin liraya geriledi Kanal İstanbul'un güzergahında yabancı şirketler 791 bin metrekare yer aldı Yılın ilk çeyreğinde en çok satan Android telefon Samsung Galaxy A51 oldu Kadın iç giyim markası Victoria's Secret'ın İngiltere operasyonlarına kayyum atandı Ankara-Sivas arasını 2 saate indirecek YHT hattı yıl sonunda hizmete açılacak Son dakika: Kısa çalışma ödeneği ve işten çıkarma yasağının uzamasıyla ilgili kapsamlı bir paket geliyor Ünlü giyim firmasının finans uzmanı 4 milyon TL'lik vurgun yaptı Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, vatandaşa nefes aldıracak 10 millet bahçesini daha hizmete açtı Son Dakika: Merkez Bankası, firmalara yatırım taahhütlü 20 milyar liralık avans kredisi verecek Çiftçilere 374 milyon lira destek ödemesi yapıldı