Nesli tükenmekte olan çizgili sırtlan otomobilin çarpması sonucu telef oldu - Son Dakika

Nesli tükenmekte olan çizgili sırtlan otomobilin çarpması sonucu telef oldu

19.03.2023 12:49

Batman'ın Gercüş ilçesinde, bir aracın çarptığı nesli tükenmekte olan çizgili sırtlan telef oldu. Korunması gereken hayvanlar kategorisinde "kırmızı listede" yer alan çizgili sırtlana çarpan aracın plakası ve sürücüsü tespit edilemezken, görgü tanıklarından biri "Yoldan çıkarmak için indik köpek olduğunu düşündüm ama yanına yaklaşınca köpek değildi, çizgili sırtlan olduğunu fark ettim" diye konuştu.

Gercüş ilçesine bağlı Akyar köyü mevkii karayolunda, yol kenarında nesli tükenmekte olan çizgili sırtlan telef olmuş halde bulundu.

PLAKASI VE SÜRÜCÜSÜ TESPİT EDİLEMEDİ

Nesli tükenmekte olan ve korunması gereken hayvanlar kategorisinde 'kırmızı listede' yer alan çizgili sırtlana plakası ve sürücüsü tespit edilemeyen araç çarptığı değerlendirildi.

Nesli tükenmekte olan çizgili sırtlan otomobilin çarpması sonucu telef oldu

"KÖPEK OLDUĞUNU DÜŞÜNDÜM AMA..."

Yoldan geçerek onu fark eden vatandaşlardan Özgür Avşar, " Batman'dan Gercüş ilçesine doğru gelirken yolda bulduk. Baktım yolun ortasında başka araçlarında kazaya neden olacağını düşünerek yoldan kaldırmak istedim aracımızı yol kenarına park ettik. Daha sonrada yoldan çıkarmak için indik köpek olduğunu düşündüm ama yanına yaklaşınca köpek değildi, çizgili sırtlan olduğunu fark ettim.

Nesli tükenmekte olan çizgili sırtlan otomobilin çarpması sonucu telef oldu

"BİRAZ DAHA DİKKATLİ OLSUNLAR"

Bu çizgili sırtlanların nesli tükenmiş, bunun için şoför arkadaşlara sesleniyorum burada biraz daha dikkatli olsunlar. Yazık, günah çizgili sırtlan ölmüş sonuçta onlarda bir canlı" dedi.

Kaynak: İHA
YORUMLAR (2)
  • sait acar: Vah vah,kim telef etmiş bu hayvanı.vay vicdansız vay.Nasıl acımasız davrandın. Cevap Yaz 19 36 Yayından Kaldır
  • Emir Emir: YOL KENARLARINA İNEK ÇIKABİLİR YAVAŞ GİT TABELASI KOYMAK YERİNE YAVAŞ GİT SIRTLAN,VAŞAK,LEOPAR ÇIKABİLİR LEVHASI KOYULSUN. Cevap Yaz 40 5 Yayından Kaldır
500
Seyir halindeki araç, motosiklete çarpıp yola savurdu: 2 ağır yaralı Seyir halindeki araç, motosiklete çarpıp yola savurdu: 2 ağır yaralı Seyir halindeki araç, motosiklete çarpıp yola savurdu: 2 ağır yaralı Seyir halindeki araç, motosiklete çarpıp yola savurdu: 2 ağır yaralı Van'da şüpheli çanta alarmı Van'da şüpheli çanta alarmı

Son Dakika Güncel Nesli tükenmekte olan çizgili sırtlan otomobilin çarpması sonucu telef oldu - Son Dakika


Advertisement