Norveçli Christian Sadece Kur'an-ı Kerim Satacak - Son Dakika

Norveçli Christian Sadece Kur'an-ı Kerim Satacak

16.03.2017 11:13
Norveçli Christian Sadece Kur'an-ı Kerim Satacak

– Norveç'in başkenti Oslo'nun Youngs Meydanı'nda kurulan seyyar kitapçı da bir hafta boyunca sadece Kur'an-ı Kerim satılacak.

Norveç'in başkenti Oslo'nun Youngs Meydanı'nda kurulan seyyar kitapçı da bir hafta boyunca sadece Kur'an-ı Kerim satılacak.

Norveç'te yayınlanan Samtiden (Çağ) dergisinin Genel Yayın Yönetmeni olan Norveçli Christian Kjelstrup'un bu 'politik manifestosu' Norveç'te gerçekleştirdiği ilk eylem değil. Christian Kjielstrup daha önce de işlettiği kitapçıda sadece, 1900'lü yılların başında yaşamış eserleri Türkçe olarak ta yayınlanmış, tanınmış Portekizli şair, yazar, düşün adamı Fernando Pessoa'nın 'Huzursuzluğun Kitabı' adlı eserini satarak dikkatleri üzerine toplamıştı.

POLİTİK MANİFESTO

Youngs Meydanı'nda bir konteynerden oluşturduğu seyyar kitapçıda bir hafta boyunca sadece Kur'an satmaya başlayan Christian Kjelstrup neden böyle bir yol tercih ettiği sorusuna verdiği yanıtta olayın kendisi için sadece bir pazarlama yöntemi olmadığını belirterek şöyle konuşuyor:

"Bu benim için politik bir manifesto. Yarın(dün) Hollanda seçimlere gidiyor ve Kur'anı yasaklayacağını söyleyen Geert Wilders iktidara gelebilir. İslam hakkında ne düşünürseniz düşünün bunun yanlış olduğu kanaatindeyim."

"Benim için soru 'niçin' olduğundan daha fazla 'niçin değil'. Kur'an üzerinde çok tartışılan bir kitap olmasına karşın, o yoğunlukta okunan bir kitap değil. İslam hakkındaki görüşünüz ne olursa olsun İslam hakkında bilgi sahibi olmak isteniyorsa okumaya başlamanız gereken bir kitap" diye konuşuyor. - Oslo

Kaynak: DHA
Belçika İslam Federasyonu'ndan iftar programı Belçika İslam Federasyonu'ndan iftar programı Müslüman dernekleri, Berlin'de başörtülü öğretmenlerin çalışabilmesi kararını olumlu buldu Müslüman dernekleri, Berlin'de başörtülü öğretmenlerin çalışabilmesi kararını olumlu buldu Norveç'te meyve kutularına saklanmış 800 kilogram kokain ele geçirildi Norveç'te meyve kutularına saklanmış 800 kilogram kokain ele geçirildi

Son Dakika Güncel Norveçli Christian Sadece Kur'an-ı Kerim Satacak - Son Dakika


Advertisement