Özdemir Erdoğan: Zeki Müren kötü örnek olmadıysa LGBT'ler nereden çıktı? - Son Dakika

Özdemir Erdoğan: Zeki Müren kötü örnek olmadıysa LGBT'ler nereden çıktı?

08.03.2021 19:18
Özdemir Erdoğan: Zeki Müren kötü örnek olmadıysa LGBT'ler nereden çıktı?, System.String[]

Geçtiğimiz haftalarda Zeki Müren için, "Onu izleyen küçük erkek çocukları travmalar yaşadı" iddiasında bulunan Özdemir Erdoğan, yeni bir çıkışta daha bulundu. Erdoğan, "Şimdi bazıları 'Benim çocuğuma bir şey olmadı' diyor ama eğer Zeki Müren kötü örnek olmadıysa LGBT'ler nereden çıktı?" dedi.

Müzisyen Özdemir Erdoğan, geçtiğimiz haftalarda 'Sanat Güneşi' Zeki Müren hakkında Sabah gazetesine açıklamalarda bulundu. Tuba Kalçık'a konuşan Erdoğan, daha Müren hakkında söylediği sözlerinin arkasında durarak, "Ben ne düşündüysem onu söyledim. Ülkemizde kültür adına söz söyleyen, yazan çizen, satılmamış, namuslu ve cesur eleştirmen kalmadığından, bu görev birkaç sanatçı arkadaşımla bize düştü." dedi.

"İTİRAZ ETTİĞİM NOKTA BAŞKA"

Haklarında yanlış haberler yapıldığını ve itibar suikastı olduğunu kaydeden Erdoğan, şunları söyledi: "Serbest ekonomilerde genel prensip, değerler üretip ülkeye maddi manevi kazanç sağlamaktır. Bizde tam tersi yapılıp emperyalizme hizmet ediliyor. Şunu da söylemek isterim; beni eleştirenlere verilen cevapları sosyal medya hesaplarımda yayınlandım. İsteyen bu cevaplara bakabilir. Zeki Müren'i dinleyip dinlememek insanların kültürel eğitimleriyle ilgili bir tercih meselesidir, zevk meselesidir. Buna diyecek bir şeyim yok. Benim itiraz ettiğim nokta başka."

Özdemir Erdoğan: Zeki Müren kötü örnek olmadıysa LGBT'ler nereden çıktı?

"MÜREN MÜZİK ORTAMINA ATILAN ATOM BOMBASINDAN FARKSIZ"

"Üstat neyzen Niyazi Sayın, Zeki Müren için 'Müzik ortamımıza atılan atom bombasından farksızdır' diyor. Ben de katılıyorum bu sözlere. Zeki Müren'in kadın çağrışımlı makyajları, kıyafetleri, mini eteği, halktan ve yönetimden hiçbir tepki almadı. Televizyonun en önemli reyting saatlerinde, halkımız, çocuklarıyla birlikte ailece bu gösteriyi izledi. Çeşitli sahnelerdeki klasik müziğimizin kalitesini çok aşağılara çeken taklitlerine ne demeli? Şimdi bazıları 'Benim çocuğuma bir şey olmadı' diyor ama en sıradan bir psikolog bile çocukların herhangi bir tanımlamaya sığdıramadıkları bu obje karşısında etkilenebileceklerini kabul eder. İşte benim de itirazım bu noktada başlıyor, eğer kötü örnek olmadıysa, her toplumsal harekette, alakalı alakasız çok renkli bayraklarıyla boy gösteren LGBT'ler nereden çıktı, bunu görmek lazım."

"MÜREN'İ TAHTINDAN İNDİREN ERSOY'DUR"

Bülent Ersoy'un açıklamalarına yönelik de konuşan Özdemir Erdoğan, "Bülent Ersoy konuya duygusal bakıyor, o yüzden tepki gösterdi bence. Müren, hırslı, şöhret düşkünü biriydi, sahnede kendi sinin yerine Ersoy'un tercih edilmesini kaldıramadı. Esasen Müren'i tahtından indiren Ersoy'dur yani. Bakmayın Bülent Ersoy'un böyle açıklama yapmasına. Elini öpmüş, sonra da tahtına oturmuştur" dedi.

OLAYIN GEÇMİŞİ

Özdemir Erdoğan, Zeki Müren için "Onu izleyen küçük erkek çocukları travmalar yaşadı" iddiasında bulunmuş, şarkıcı Alpay da Özdemir Erdoğan'ın ardından, "On kulağım olsa biriyle Zeki Müren dinlemem" demişti. Alpay, "Zeki Müren abartılı üslubu ve Türkçesiyle Türk sanat müziğini katletmiştir. Ölçüsüz tavırlarıyla Türkiye'de kötü örnek olmuştur" ifadelerini kullanmıştı. Açıklamaların ardından sanat dünyası ikiye ayrılmıştı.

Özdemir Erdoğan: Zeki Müren kötü örnek olmadıysa LGBT'ler nereden çıktı?

Son Dakika Magazin Özdemir Erdoğan: Zeki Müren kötü örnek olmadıysa LGBT'ler nereden çıktı? - Son Dakika Magazin


Son Dakika

Hücumdakiler gol atamayınca Edgar Le ileriye çıktı ve nefis şutla uzaktan Muslera'yı avladı Hücumdakiler gol atamayınca Edgar Le ileriye çıktı ve nefis şutla uzaktan Muslera'yı avladı Son Dakika: İngiltere ve Danimarka'dan Türkiye'ye uçuşlar açılıyor Son Dakika: İngiltere ve Danimarka'dan Türkiye'ye uçuşlar açılıyor Torunuyla iftar alışverişinden dönen talihsiz kadın, motosikletin altında kaldı Torunuyla iftar alışverişinden dönen talihsiz kadın, motosikletin altında kaldı Son Dakika: Türkiye'de 21 Nisan günü koronavirüs nedeniyle 362 kişi vefat etti, 61 bin 967 yeni vaka tespit edildi Son Dakika: Türkiye'de 21 Nisan günü koronavirüs nedeniyle 362 kişi vefat etti, 61 bin 967 yeni vaka tespit edildi Bilim Kurulu Üyesi Turan'dan tam kapanma açıklaması: Tam kapanma önemli bir seçenek, çünkü hastaları kaybediyoruz Bilim Kurulu Üyesi Turan'dan tam kapanma açıklaması: Tam kapanma önemli bir seçenek, çünkü hastaları kaybediyoruz Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı görevini devralan Derya Yanık: Milletimize karşı bir borcumuz var Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı görevini devralan Derya Yanık: Milletimize karşı bir borcumuz var Pusuya düşürülüp kurşunların hedefi oldu! Delik deşik edilen araçtan kanlar içinde çıkarıldı Pusuya düşürülüp kurşunların hedefi oldu! Delik deşik edilen araçtan kanlar içinde çıkarıldı Dev kaçta kazanan yok! 1-1'lik sonuçla Galatasaray ve Trabzonspor hanesine 1'er puan yazdırdı Dev kaçta kazanan yok! 1-1'lik sonuçla Galatasaray ve Trabzonspor hanesine 1'er puan yazdırdı