Rusya'dan Suriye Açıklaması - Son Dakika

Rusya'dan Suriye Açıklaması

28.07.2012 14:37
Rusya'dan Suriye Açıklaması, System.String[]

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Suriye'de yaşanan çatışmalara yönelik açıklamalarda bulundu.

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Suriye'de yaşanan çatışmalara yönelik açıklamalarda bulundu.

Soçi'de Japon meslektaşı Koichiro Gemba ile bir araya gelen Lavrov, görüşme sonrasında basın toplantısı düzenledi.

Son dönemde Suriye'de yaşananlar konusunda Lavrov, Batılı ülkelerin maalesef kendilerinden farklı bir politika izlediğini belirtti.

Şu an Halep'in muhaliflerin elinde olduğunu belirten Lavrov, yeni bir trajedinin yaşanmak üzere olduğunu vurguladı. Lavrov ayrıca, Suriye hükümetinden bu duruma katlanmasının beklemenin gerçekçi olmadığını söyledi.

Rusya Deniz Kuvvetleri Komutanı Viktor Çirkov ise " Moskova'nın Yankısı" radyosuna verdiği demeçte, Tartus üssünün de saldırılardan etkilenmesi durumunda, burada bulunan Rus personelin tahliye edilebileceğini açıklamıştı.

-Kuril adaları konusunda anlaşamadık

Japonya ile Rusya arasındaki Kuril adaları sorununa da değinen Lavrov, iki ülkenin şu an için anlaşma sağlayamadığını ama görüşmelere devam edeceğini söyledi.

Lavrov bir soru üzerine, "Rus liderler Kuril adalarını ziyaret etmeye devam edecek. Çünkü bu bir realitedir" dedi.

Muhabir : Halit Gülşen

Yayıncı : Yusuf Kaya - MOSKOVA

Rusya'dan Suriye Açıklaması

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Rusya'dan Suriye Açıklaması - Son Dakika


Son Dakika

Son Dakika! Pfizer/BioNTech aşısı İngiltere'de ortaya çıkan yeni mutasyon türüne karşı etkili oldu Gaziantep FK, teknik direktör Ricardo Sa Pinto ile sözleşme imzaladı Mesut Özil transferi için teşekkür etmek isteyen taraftar, Emre Belözoğlu'nun HGS borcunu ödedi Abdurrahman Dilipak koronavirüs aşılamasının durdurulması için mahkemeye başvurdu Cemiyet hayatının ünlü siması Kerem Dürüst, uyuşturucudan gözaltına alındı İstanbul'dan memleketleri Bitlis'e dönüp fabrika açan tekstilci iki kardeş 300 kişiye istihdam sağladı Erkek arkadaşının kalp krizinden öldüğünü öğrendi, hastanede kalbine sıktı Koronavirüs Bilim Kurulu toplanıyor: Gündemde kısıtlamaların esnetilmesi ve aşılama uygulaması var