Sahte Kimlikle Bilet Alıp Geldiği Antalya'da Öldürdü - Son Dakika

Sahte Kimlikle Bilet Alıp Geldiği Antalya'da Öldürdü

16.07.2015 09:48
Sahte Kimlikle Bilet Alıp Geldiği Antalya'da Öldürdü

Antalya'da boğazı kesilerek öldürülen 10 çocuk babası Nasrettin Şeker'in katili, alacak verecek anlaşmazlığı yüzünden husumetli olduğu müşterisi Murat Aydoğdu çıktı.

Antalya'da boğazı kesilerek öldürülen 10 çocuk babası Nasrettin Şeker'in katili, alacak verecek anlaşmazlığı yüzünden husumetli olduğu müşterisi Murat Aydoğdu çıktı. Şüphelinin sahte kimlikle Antalya'ya gelip cinayeti işledikten sonra arkadaşlarının yardımıyla kaçtığı iddia edildi.

Almanya'da yaşayan 40 yaşındaki Murat Aydoğdu, Antalya'da 2B niteliğindeki arsa üzerindeki bir evi alıp dekorasyonu yaptırmak üzere inşaat ustası Nasrettin Şeker ile anlaştı. Aydoğdu daha sonra Almanya'ya gitti. Nasrettin Taşar evi baştan sona yenileyip bedelini Aydoğdu'dan talep etti. Ancak Aydoğdu, iddiaya göre eve yapılan harcamanın bedelini Şeker'e ödemedi. Antalya'da iki katlı bir evde hem ilk, hem de ikinci eşi ve çocuklarıyla bir arada yaşayan Şeker, parasını alamayınca dekorasyonunu yaptığı Aydoğdu'nun Ermenek Mahallesi'ndeki evine taşındı. İlk evliliğinden yedi, ikinci evliliğinden üç çocuk babası olan Şeker, evin elektrik ve su aboneliklerini üzerine aldı.

Almanya'daki işleri bozulup Türkiye'ye dönen Aydoğdu, evin tahliyesini istedi. Ancak Şeker, eve yaptığı harcamanın bedelini ödemediği gerekçesiyle bu talebi kabul etmedi. Evi satıp mali durumunu düzeltmeyi planlayan Aydoğdu, Şeker ile anlaşamayınca olay yargıya taşındı. Yargı süreci devam ederken Nasrettin Şeker, geçen 30 Ekim akşamı sokak ortasında boğazı kesilerek öldürüldü. Evinin yanı başındaki sokakta Şeker'i kanlar içinde gören bir çocuk durumu ailesine bildirdi. Şeker'i kimin bıçakladığı ise bulunamadı.

CEP TELEONU VE GÜVENLİK KAMERALARINDAN TESPİT EDİLDİ

Olayla ilgili soruşturmayı derinleştiren polis, evin mülkiyetiyle ilgili Murat Aydoğdu ile Şeker'in sorun yaşadığını tespit etti. Cinayetin işlendiği saatte Murat Aydoğdu'nun cep telefonu sinyallerinden ve güvenlik kameralarından olay yerinde olduğunu tespit eden polis, geçen 13 Şubat'ta şüpheliyi gözaltına aldı. Uyuşturucu ticareti yapma suçundan poliste kaydı bulunan Aydoğdu'nun üzerinde, kendi fotoğrafının bulunduğu sahte Türk ve Alman kimlikleri ele geçirildi. Cinayetten önce 'Yalçın Aydoğan' adıyla Ordu'dan bilet alıp otobüsle Antalya'ya geldiği tespit edilen Aydoğdu'nun, arkadaşları H.D. ile M.A.'nın Aşağıkaraman Köyü'ndeki evlerinde kaldığı, cinayetten sonra da kiralık bir araçla bu iki kişinin yardımıyla kaçtığı iddia edildi. Aydoğdu, 'tasarlayarak insan öldürme' suçundan, diğer iki şüpheli ise 'cinayete yardım' suçundan tutuklandı. H.D. ve M.A., bir süre sonra tutuksuz yargılanmak üzere tahliye edildi.

İKİ EŞİ VE 9 ÇOCUĞU DURUŞMADA

Olayla Antalya 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın duruşmasına, tutuklu sanık Murat Aydoğdu, cinayete yardım ettiği iddia edilen M.A., Nasrettin Şeker'in ilk ve ikinci eşiyle 9 çocuğu katıldı. Konya'da olan diğer sanık H.D. ise SEGBİS üzerinden duruşmaya katıldı.

Murat Aydoğdu, uzun yıllar Almanya'da yaşadığını, Türkçeyi iyi konuşamadığını söyledi. Aydoğdu'nun savunmasının bir sonraki duruşmada Almanca tercümanı eşliğinde alınmasına karar verildi. Cinayete yardım etmekle suçlanan diğer sanıklar da suçlamaları kabul etmedi. Nasrettin Şeker'in ikinci eşi Gülay Göktepe Şeker, sanıklardan şikayetçi olduğunu söyledi.

Duruşma diğer tanıkların dinlenmesi için ertelendi. - Antalya

Son dakika... Telef olan inek ihbarı üzerine gelen ekipler erkek cesediyle karşılaştı Son dakika... Telef olan inek ihbarı üzerine gelen ekipler erkek cesediyle karşılaştı Antalyaspor, hazırlıklarını salonda sürdürdü Antalyaspor, hazırlıklarını salonda sürdürdü Antalya'da tarım işçisi yolda bulduğu cüzdanı sahibine teslim etti Antalya'da tarım işçisi yolda bulduğu cüzdanı sahibine teslim etti
Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Sahte Kimlikle Bilet Alıp Geldiği Antalya'da Öldürdü - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement