Sarıkamış Şehitleri İçin Yürüdüler - Son Dakika

Sarıkamış Şehitleri İçin Yürüdüler

05.01.2018 21:30

Sarıkamış Şehitleri için yürüdülerKONYA - Konya'nın Beyşehir ilçesinde Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından Kars'ın Sarıkamış ilçesinde donarak can veren şehitleri anmak için 'Sarıkamış Şehitlerini Anma Yürüyüşü' etkinliği düzenlendi.

Sarıkamış Şehitleri için yürüdüler

KONYA - Konya'nın Beyşehir ilçesinde Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından Kars'ın Sarıkamış ilçesinde donarak can veren şehitleri anmak için 'Sarıkamış Şehitlerini Anma Yürüyüşü' etkinliği düzenlendi.

1. Dünya Savaşı'nda Enver Paşa komutasındaki Osmanlı ordusunun, Rus işgali altındaki toprakları kurtarmak amacıyla başlattığı ve 90 bin askerin şehit düştüğü Sarıkamış Harekatının 103. yılı anma etkinliklerine Beyşehir Kaymakamı Yusuf Özdemir, Belediye Başkanı Murat Özaltun, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Yalçın Urlu, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Arif Turfand, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Mehmet Bayındır, Emniyet Müdürü Hasan Kılıç, İlçe Müftüsü Mahmut Çelikoğlu, Beyşehir protokolü, STK temsilcileri, Selçuk Üniversitesi öğretim görevlileri, muhtarlar, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Yürüyüş, Selçuk Üniversitesi Beyşehir Ali Akkanat Kampüsü önünde saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başladı. 'Şehitler ölmez, vatan bölünmez' sloganları ve tekbir getirilerek devam eden yürüyüş yaklaşık 4 kilometre sürdü ve Anıt Meydanı'nda son buldu.

Anıt Meydanı'nda konuşan Kaymakam Yusuf Özdemir Sarıkamış'la ilgili kısa bir bilgi verdikten sonra, "Şehitlerimizi rahmetle anıyor ve minnetlerimizi sunuyorum" dedi. Konuşmanın ardından İlçe Müftüsü Mahmut Çelikoğlu dua ettikten sonra etkinlik son buldu.

Sarıkamış Şehitleri İçin Yürüdüler
Sarıkamış Şehitleri İçin Yürüdüler
Sarıkamış Şehitleri İçin Yürüdüler
Sarıkamış Şehitleri İçin Yürüdüler

- Kaynak: İHA

Son Dakika Genel Sarıkamış Şehitleri İçin Yürüdüler - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Nihat Hatipoğlu'dan bira içen kızlarla ilgili yeni açıklama: Ben de sizinle beraber oturayım mı deseydim Pakistan Donanması'na ait gemi Türkiye'de uluslararası deniz tatbikatına katıldı Azerbaycan ordusu karşısında çaresiz kalan Ermenistan, kadınları askere almaya başladı Son Dakika! Azerbaycan, aralarında bebek, çocuk ve kadınların olduğu 90 sivilin Ermenistan tarafından katledildiğini bildirdi Borsada işlem gören en değerli şirket BİM oldu Mesut Yılmaz'ın ölüm haberi memleketini yasa boğdu 29 Ekim kutlamasında utandıran görüntüler: Protokole deri koltuklar, gazilere plastik sandalye Mahalle muhtarı, 4 erkek çocuğuna istismar suçundan tutuklandı