Son Dakika Haberleri: Tiyatronun Usta İsimleri Bilecik'te Sahne Aldı

Tiyatronun Usta İsimleri Bilecik'te Sahne Aldı

2 yıl önce

Bilecik Belediyesi tarafından bu yıl 12’ncisi gerçekleştirilen Uluslararası Bilecik Tiyatro Festivalinde sahne alan ’’Vay Sen Misin Ben Olan’’ adlı oyun ile usta tiyatro oyuncuları sahne aldı.

Tiyatronun Usta İsimleri Bilecik'te Sahne Aldı, System.String[]
Bilecik Belediyesi tarafından bu yıl 12'ncisi gerçekleştirilen Uluslararası Bilecik Tiyatro Festivalinde sahne alan "Vay Sen Misin Ben Olan" adlı oyun ile usta tiyatro oyuncuları sahne aldı.

Bilecik Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi'nde sahne alan ve seyircilerden büyük ilgi gören oyunu Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı ve eşi Fatma Yağcı, Bilecik 2. Jandarma Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Tanju Selçuk Yücel, Bilecik İl Emniyet Müdürü Ertuğrul Namal ve tiyatro severler izledi.

Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, oyun sonunda yaptığı konuşmada Bilecik'te tiyatro ve sanat adına güzel çalışmaların yapıldığını vurgulayarak, "Bu akşam yine güzel bir oyun ve çok değerli tiyatro oyuncularımızla bir araya geldik. Bizlere böyle güzel bir akşam yaşattıkları için teşekkür ediyorum. 14 yıl önce çıktığımız hizmet yolculuğunda vatandaşlarımızı güzel hizmetlerle buluşturmak amacındaydık ve her zaman 'Hep Birlikte Daha İyiye Daha Güzele' demiştik ve şimdi de bu yolda çalışmaya devam ediyoruz" ifadelerini kullandı.

İstanbul Meydan sahnesi tarafından bu sezon Ömer Pınar'ın yazdığı " Vay sen misin ben olan?" isimli iki perdelik komedi oyununda Kemal Kuruçay, Deniz Oral, Tuba Erdem, Ece Müderrisoğlu ve Kemal Zeydan gibi usta isimler oynadı.

"Vay Sen Misin Ben Olan" isimli oyunun sonunda, oyunun yapımcısı Faruk Sofuoğlu kısa bir konuşma yaptı. Sofuoğlu, Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı'nın tiyatro ve sanata olan katkısına değinerek; "Bilecik, tiyatroda çıtayı her anlamda yükseltti. Bizler 10 yıl önce Bilecik'te küçük salonlarda oynarken bugün her şeyiyle çok güzel bir salondayız. Ben bu anlamda Bilecik Belediye Başkanımız Selim Yağcı'ya çok teşekkür ediyorum" dedi.

Program sonunda Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, sanatçılara teşekkür plaketlerini takdim ederek, hatıra fotoğrafı çektirdi. - BİLECİK
Haber Yayın Tarihi : 20.11.2017 10:29 Kaynak: İHABaşakşehir'de Arda Turan Depremi! Yollar Ayrılıyor Ünlü Sunucu Nazlı Çelik, Haberi Sunarken Kendini Tutamadı: Allah Belanı Versin Dünyanın Konuştuğu Fotoğrafın Nasıl Çekildiği Ortaya Çıktı!