Veyis Ateş "Yok" demişti! Sezgin Baran Korkmaz görüşmesinin ses kaydı yayınlandı - Son Dakika

Veyis Ateş "Yok" demişti! Sezgin Baran Korkmaz görüşmesinin ses kaydı yayınlandı

20.06.2021 11:49

Geçtiğimiz günlerde katıldığı canlı yayında dün gece Avusturya'da yakalanan firari iş insanı Sezgin Baran Korkmaz ile telefon görüşmesi yaptığı ve 10 milyon euro istediği iddialarını yalanlayan gazeteci Veyis Ateş, "Madem benim böyle bir görüşmem vardı, nerede?" demişti. Ateş'e yanıt, önce gazeteci İsmail Saymaz'dan ardından ise Türkiye İşçi Partisi İstanbul Milletvekili Ahmet Şık'tan geldi. Saymaz görüşmeyi bugün köşesine taşırken, Ahmet Şık ise ses kaydını sosyal medya hesabından yayınladı.

Habertürk'ten istifa eden Veyis Ateş'in dün akşam Avusturya'da tutuklanan firari iş insanı Sezgin Baran Korkmaz ile bir telefon görüşmesi yaptığı ve kendisinden 10 milyon euro istediğine yönelik iddialar günlerdir kamuoyunu meşgul ediyor.

Geçtiğimiz günlerde Halk TV ekranlarında gazeteci İsmail Saymaz'ın sunduğu bir canlı yayına katılan gazeteci Veyis Ateş hakkındaki görüşme ve 10 milyon euro iddialarını yalanlarken, Saymaz'ın "Doğru söylemiyorsun, ben ses kaydını dinledim" tepkisiyle karşılaşmıştı.

VEYİS ATEŞ "ÖYLE BİR GÖRÜŞME YOK" DEMİŞTİ

Firari iş insanı Sezgin Baran Korkmaz'dan 10 milyon euro istemediğini söyleyen Veyis Ateş, iddialara yönelik olarak "Geçen zaman diliminde madem benim böyle bir telefon görüşmem var nerede?" çıkışında bulunurken, kendisine yanıt önce gazeteci İsmail Saymaz'dan sonrasında ise Türkiye İşçi Partisi İstanbul Milletvekili Ahmet Şık'tan geldi.

İSMAİL SAYMAZ GÖRÜŞMEYİ KÖŞESİNE TAŞIDI

Saymaz bugün Sözcü gazetesindeki köşesinde Sezgin Baran Korkmaz'ın kendisine dinlettiği görüşme kaydının içeriğine yer verirken, Veyis Ateş'in "yok" dediği telefon konuşmasının detaylarını yazdı.

Saymaz yazısında şu ifadeleri kullandı;

"Korkmaz, 7 Ocak'ta yapıldığını söylediği 9 dakika 26 saniyelik kaydın 2 dakikalık kısmını dinletti.

Ateş araba içerisinde konuşuyor.

Yol ve araç sesi konuşma seslerine karışıyor.

Ateş, şöyle diyor:

"Şu an can yanın yaralı, kızgınsın, öfkelisin, dünyaya ateşe verirsin. Bu tarafın hassasiyet duyduğu şeyi sana iletmek istiyorum."

Ateş, kimi lobi ve kliklerden söz ediyor.

Kendini hakem olarak tanıtıyor.

Korkmaz, "Masaya sen otur benim yerime?" diye öneriyor.

Ateş "Nasıl istersen" diyor ve şöyle devam ediyor:

"Senle ilgili beklenti ve istedikleri ses çıkarmadan bir süre beklemen. 'Samimiyetini göstersin, gerekeni yaparız (diyorlar)."

Korkmaz, "Samimiyetimizi nasıl göstereceğim abi?" diye soruyor.

Ateş, "Söz ettiğim meblağı istiyorlar" diyor.

Korkmaz, "10 milyon Euro'yu verdiğim zaman…" diye konuşuyor.

Hızlı konuştuğu için "Milyon" ifadesini yutuyor."

AHMET ŞIK GÖRÜŞMENİN SES KAYDINI PAYLAŞTI

Gazeteci İsmail Saymaz'ın Veyis Ateş-Sezgin Baran Korkmaz görüşmesinin detaylarını köşesine taşımasının ardından bir kritik gelişme de Türkiye İşçi Partisi İstanbul Milletvekili Ahmet Şık cephesinde yaşandı. Şık, Saymaz'ın paylaştığı diyaloğun geçtiği ses kaydını YouTube hesabından paylaştı.

Veyis Ateş'in 'Yok' dediği Sezgin Baran Korkmaz görüşmesinin ses kaydı yayınlandı

SEZGİN BARAN KORKMAZ AVUSTURYA'DA TUTUKLANDI

Türkiye'de hakkında kara para soruşturması başlatıldıktan sonra yurtdışına çıkan ve bir daha dönmeyen SBK Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sezgin Baran Korkmaz Avusturya'da tutuklandı.

Korkmaz'ın avukatları tutuklama talebinin ABD makamlarından geldiğini belirterek, yargılamanın ilk etapta Avusturya'da yapılacağını söyledi.

Veyis Ateş Yok demişti! Sezgin Baran Korkmaz görüşmesinin ses kaydı yayınlandı

Son Dakika Güncel Veyis Ateş 'Yok' demişti! Sezgin Baran Korkmaz görüşmesinin ses kaydı yayınlandı - Son Dakika


YORUMLAR (3)
  • Murat Ercan: Şıracının şahidi bozacı misali ha! Bilişim teknolojisinin sınırsız olduğu ve imkansız diye bir şeyin kalmadığı günümüzde montajlama denen teknikle neler yapılmıyor ki de böyle zırvalıklara hemen inanmamız bekleniyor. Bunun yolu olay mahkemeye intikal ettirilir, gerekli adli sorunlar çözülür şayet o ses Veyis Ateşe ait çıkarsa derhal gereği yapılmalıdır derim.Aksi halde şıracı bozacı ikilemiyle iftiradan ve yargısız infazdan öteye bir değeri yoktur. Cevap Yaz 3 15 Yayından Kaldır
500

Son Dakika

00:37 "'Keşke evimiz yansaydı' diyecekler" sözleriyle tepki çeken Belediye Başkanı Özeren: Açıklamam yanlış anlaşıldı Tokyo Olimpiyatları'nda tarihi başarıya imza atan Yasemin Adar'a TRT muhabirinden tepki çeken ifade: Bronz ama olsun 00:16 Tokyo Olimpiyatları'nda tarihi başarıya imza atan Yasemin Adar'a TRT muhabirinden tepki çeken ifade: Bronz ama olsun Vahşice katledilen Azra'nın kavga ettiği söylenen ablası konuştu: Kavga etmedik, tecavüz bulgusu yok 23:35 Vahşice katledilen Azra'nın kavga ettiği söylenen ablası konuştu: Kavga etmedik, tecavüz bulgusu yok
23:06 "23 kardeşim var, bir tek beni sığdıramadılar" diyen genç kız, kendini üst geçitten attı Komutandan provokasyonlara karşı alkışlanacak hareket! Nöbet tutan gençleri tek tek uyardı 22:51 Komutandan provokasyonlara karşı alkışlanacak hareket! Nöbet tutan gençleri tek tek uyardı Yunanistan, AB'nin Türkiye için istediği yangın söndürme desteği çağrısına yanıt vermedi 21:20 Yunanistan, AB'nin Türkiye için istediği yangın söndürme desteği çağrısına yanıt vermedi
Mandıra Filozofu'nun çekildiği bölge yangında kül oldu! Son hali, görenlerin içini acıttı 18:42 Mandıra Filozofu'nun çekildiği bölge yangında kül oldu! Son hali, görenlerin içini acıttı Help Turkey paylaşımları ünlüleri ikiye böldü! Şehrazat'tan kendisini alaya alan Farah Abdullah'a ağır yanıt: Ne iş yaptığını bile bilmem 18:11 Help Turkey paylaşımları ünlüleri ikiye böldü! Şehrazat'tan kendisini alaya alan Farah Abdullah'a ağır yanıt: Ne iş yaptığını bile bilmem
Advertisement