Yurt Dışındaki Türklerin, Antalya'da Konut İlgisi - Son Dakika

Yurt Dışındaki Türklerin, Antalya'da Konut İlgisi

01.05.2019 14:11
Yurt Dışındaki Türklerin, Antalya'da Konut İlgisi

MÜSTAKİL Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Hessen Şubesi'nin, Almanya'da bu yıl ikincisi düzenlenen İnşaat ve Emlak Fuarı'na katılan Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) üyesi Helmann Consturaction firması Yönetim Kurulu Başkanı Dr.

MÜSTAKİL Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Hessen Şubesi'nin, Almanya'da bu yıl ikincisi düzenlenen İnşaat ve Emlak Fuarı'na katılan Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) üyesi Helmann Consturaction firması Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Selman Özgün, yurt dışında yaşayan Türklerin, Türkiye'de konut sahibi olmaya yönelik ciddi bir talep oluşturduğunu söyledi.

Frankfurt'ta düzenlenen fuarda hem Antalya hem de Antalya'daki projelerinin tanıtımını yaptıklarını belirten Selman Özgün, firma standını Berlin Büyükelçisi Ali Kemal Aydın, Frankfurt Başkonsolosu Burak Karartı, MÜSİAD genel başkan ve yöneticilerinin ziyaret ettiğini kaydetti.

KONUT FİYATLARI UYGUN

Fuara özellikle yurt dışında yaşayan Türk vatandaşlarının ilgisinin büyük olduğuna işaret eden Selman Özgün, döviz kurundaki yükseklik, yabancı ülke vatandaşlarına olduğu gibi yurt dışında yaşayan ve çalışan Türk vatandaşları için de geçerli konutta KDV istinası nedeniyle talebin iyi olduğunu açıkladı. Özgün, Türkiye piyasasındaki ekonomik konjonktür nedeniyle konut fiyatlarının uygun olduğu düşüncesinin de konut sahibi olma isteğini artırdığını söyledi.

Yurt dışında yaşayan Türk vatandaşlarının kendi memleketlerinde konut sahibi olmaktan ziyade, özellikle Antalya'yı tercih ettiklerini belirten Özgün, "Deniz, tarih ve yeşil dokusu ile turizmle birlikte yurt dışından birçok yabancı ülke vatandaşını da ağırlıyor olması ve ulaşım kolaylığı gibi değerleri, Antalya'da konut sahibi olma isteğini artırıyor" dedi.

EN ÇOK SORU VATANDAŞLIK KONUSUNDA

Fuara katılan yabancı ülke vatandaşları açısından da değerlendirmede bulunan Özgün, "Daha çok Avrupa'da oturma izni olup Afganistan, Irak, Rusya gibi başka ülke vatandaşlarından, Türkiye'nin 250 bin dolar karşılığındaki konut alımı yapanlara sağladığı vatandaşlık hakkı konusunda soru aldık. Bu açıdan Türkiye dikkati çekiyor" diye konuştu.

Kaynak: Hürriyet
YORUMLAR
500
Prof. Dr. Atmış: '3 Hektardan Küçük Alanları Orman Kapsamından Çıkararak Yüzde 6'ya Kadar Olan Yapılaşmayı Yüzde 90'a Çıkardılar' Prof. Dr. Atmış: '3 Hektardan Küçük Alanları Orman Kapsamından Çıkararak Yüzde 6'ya Kadar Olan Yapılaşmayı Yüzde 90'a Çıkardılar' Prof. Dr. Atmış: '3 Hektardan Küçük Alanları Orman Kapsamından Çıkararak Yüzde 6'ya Kadar Olan Yapılaşmayı Yüzde 90'a Çıkardılar' Prof. Dr. Atmış: '3 Hektardan Küçük Alanları Orman Kapsamından Çıkararak Yüzde 6'ya Kadar Olan Yapılaşmayı Yüzde 90'a Çıkardılar' 13 yaşındaki sporcu Hırvat rakibini yenerek Avrupa Şampiyonu oldu 13 yaşındaki sporcu Hırvat rakibini yenerek Avrupa Şampiyonu oldu

Son Dakika Güncel Yurt Dışındaki Türklerin, Antalya'da Konut İlgisi - Son Dakika


Advertisement