Zeki müren'i anma konserine yoğun ilgi - Son Dakika

Zeki müren'i anma konserine yoğun ilgi

23.09.2019 11:52
Zeki müren'i anma konserine yoğun ilgi, System.String[]

BODRUM'da, Türk Sanat Müziği'nin unutulmaz sesi, 'Sanat Güneşi' olarak tanınan merhum Zeki Müren'i anmak için konser düzenlendi.

BODRUM'da, Türk Sanat Müziği'nin unutulmaz sesi, 'Sanat Güneşi' olarak tanınan merhum Zeki Müren'i anmak için konser düzenlendi. Müren'in sevilen şarkılarının seslendirildiği geceye katılanlar, keyifli zaman geçirdi.

Tüm mal varlığını TSK Mehmetçik Vakfı ve Türk Eğitim Vakfı'na bağışlayan Zeki Müren, vefatının 23'üncü yıl dönümünde, Bodrum Antik Tiyatro'da düzenlenen konserle anıldı. Muğla Vali Yardımcısı Fethi Özdemir, Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Ula Kaymakamı Baha Başçelik, Bodrum Belediye başkan yardımcıları Emel Çakaloğlu ve Ummahan Yurt, TSK Mehmetçik Vakfı Genel Müdürü emekli Tümgeneral Yaşar Bal, Türk Eğitim Vakfı (TEV) Yönetim Kurulu Başkan Vekili Adnan Adil İğnebekçili, şehit ve gazi aileleri ile birlikte yaklaşık 3 bin 500 kişi izledi. Bodrum Belediyesi ev sahipliğindeki konser Türk Eğitim Vakfı ile TSK Mehmetçik Vakfı iş birliğinde, Kültür ve Turizm Bakalığı ile Bodrum Kaymakamlığı'nın destekleriyle yapıldı.

Program, Zeki Müren'in 1984 yılında Bodrum'da verdiği konserden görüntülerle başladı. Ardından TEV ile TSK Mehmetçik Vakfı'nın tanıtım videoları gösterildi. Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Emel Çakaloğlu, TEV Yönetim Kurulu Başkan Vekili Adnan Adil İğnebekçili, TSK Mehmetçik Vakfı Genel Müdürü emekli Tümgeneral Yaşar Bal, günün anlam ve önemini belirten konuşma yaptı. Daha sonra sahneye çıkan Türk Sanat Müziği solisti Gökhan Sezen, Zeki Müren'in en sevilen şarkılarını seslendirdi. Antik Tiyatro'yu dolduranların da birçok şarkıya eşlik ettiği konser, yaklaşık 3 saat sürdü.

Zeki müren'i anma konserine yoğun ilgi
Zeki müren'i anma konserine yoğun ilgi
Zeki müren'i anma konserine yoğun ilgi
Zeki müren'i anma konserine yoğun ilgi
Zeki müren'i anma konserine yoğun ilgi

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Zeki müren'i anma konserine yoğun ilgi - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Erdoğan, kriz iddiasının ardından Putin ile görüştü: Karabağ'daki Ortak Merkez hemen faaliyete geçsin Azerbaycan ordusu 27 yıldır işgal altında bulunan Kelbecer'e girdi Muharrem İnce, sesi titreyerek açıkladı: 2018 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde keşke CHP'ye güvenmeseydim G.O.R.A'daki efsane repliğiyle hafızalara kazınan oyuncu Muhittin Korkmaz hayatını kaybetti "Bir daha Haber Global'e gelmeyeceğim" diyen Muharrem İnce sözünü unuttu Yüz binlerce kişi izledi! Düğünde geline yanlışlıkla tekme atan damat TikTok'da viral oldu Hakan Altun ile Gonca Vuslateri, yeni aşka yelken açtı ABD'de çölde keşfedilen gizemli metal blok paniğe neden oldu