SON DAKİKA HAKİM VE SAVCILAR KURULU HABERLERİ

Son Dakika Hakim Ve Savcılar Kurulu Haberleri

 • 20 Mayıs 2019 16:49 AK Parti'li Canikli'den Rabia Naz Vatan'ın Babasına 'Hakaret' ve 'İftira' Davası AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli, Giresun'un Eynesil ilçesinde evinin önünde yaralı halde bulunduktan sonra kaldırıldığı hastanede yaşamını yitiren Rabia Naz Vatan'ın(11) babası Şaban Vatan hakkında kendisine yönelik suçlamaları nedeniyle 'hakaret' ve 'iftira' davası...
 • 20 Mayıs 2019 16:34 AK Parti'li Canikli'den Rabia Naz Vatan'ın Babasına 'Hakaret' ve 'İftira' Davası AK Parti'li Canikli'den Rabia Naz Vatan'ın Babasına 'Hakaret' ve 'İftira' Davası AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli, Giresun'un Eynesil ilçesinde evinin önünde yaralı halde bulunduktan sonra kaldırıldığı hastanede yaşamını yitiren Rabia Naz Vatan'ın(11) babası Şaban Vatan hakkında kendisine yönelik suçlamaları nedeniyle 'hakaret' ve 'iftira' davası...
 • 20 Mayıs 2019 16:34 AK Parti'li Canikli'den Rabia Naz Vatan'ın Babasına 'Hakaret' ve 'İftira' Davası AK Parti'li Canikli'den Rabia Naz Vatan'ın Babasına 'Hakaret' ve 'İftira' Davası AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli, Giresun'un Eynesil ilçesinde evinin önünde yaralı halde bulunduktan sonra kaldırıldığı hastanede yaşamını yitiren Rabia Naz Vatan'ın(11) babası Şaban Vatan hakkında kendisine yönelik suçlamaları nedeniyle 'hakaret' ve 'iftira' davası...
 • 20 Mayıs 2019 15:47 AK Partili Canikli'den Rabia Naz Vatan Çıkışı: Acılı Baba Olmak, Şahsıma Hakaret Etmenin Gerekçesi Olamaz AK Partili Canikli'den Rabia Naz Vatan Çıkışı: Acılı Baba Olmak, Şahsıma Hakaret Etmenin Gerekçesi Olamaz AK Parti Milletvekili Nurettin Canikli, Rabia Naz Vatan'ın babasını hedef alarak "Acılı baba olmak, olayla ilgili hiç bir şekilde dahli olmayan şahsıma her gün hakaret ve iftiralarda bulunmanın bir gerekçesi olamaz" dedi.
 • 17 Mayıs 2019 16:45 Eski Yenişehir Hastanesi Adliye Olacak Eski Yenişehir Hastanesi Adliye Olacak Bursa'nın Yenişehir ilçesinde bulunan eski devlet hastanesi, restore edilerek adliye binası olarak kullanılacak.
 • 16 Mayıs 2019 06:51 Hakim ve Savcılar Kurulu Kararı Resmi Gazete'de Çeşitli derecelerdeki görev sürelerini tamamlayan adli yargı hakimi, cumhuriyet başsavcısı ve savcıları ile idari yargı hakimlerinin adlarının yer aldığı Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) kararları Resmi Gazete'de yayımlandı.
 • 16 Mayıs 2019 04:54 Hakim ve Savcıların Görevde Yükselme Kararı Çeşitli derecelerdeki görev sürelerini tamamlayan adli yargı hakimi, cumhuriyet başsavcısı ve savcıları ile idari yargı hakimlerinin isim listelerinden oluşan Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) kararları Resmi Gazete'de yer aldı.
 • 15 Mayıs 2019 13:18 Otomobil ile Bisiklet Çarpıştı: 1 Yaralı Otomobil ile Bisiklet Çarpıştı: 1 Yaralı Adıyaman'da, otomobil ile bisikletin çarpışması sonucu yaşanılan kazada 1 kişi yaralandı.
 • 14 Mayıs 2019 12:16 Hentbolda Türkiye Kupası Heyecanı İzmir'de Hentbol Erkekler Türkiye Kupası sahibini İzmir'de bulacak.
 • 09 Mayıs 2019 11:20 Erzurum Protokolü, Rektör Çomaklı'nın İftar Davetinde Bir Araya Geldi Erzurum Protokolü, Rektör Çomaklı'nın İftar Davetinde Bir Araya Geldi Atatürk Üniversitesi Rektörlüğünce gerçekleştirilen iftar yemeğinde Erzurum protokolü ve şehrin üst düzey bürokratları bir araya geldi.
 • 05 Mayıs 2019 09:11 Erü'de Erü'de "Türk Yargı Etiği İlkeleri Işığında Türk Yargısında Hedefler ve Beklentiler" Konulu... Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Hukuk Fakültesi tarafından "Türk Yargı Etiği İlkeleri Işığında Türk Yargısında Hedefler ve Beklentiler" konulu konferans düzenlendi.
 • 04 Mayıs 2019 19:11 Bildirge, Yargı Mensuplarımızın Türk Milletine Bir Sözüdür, Taahhüdüdür Bildirge, Yargı Mensuplarımızın Türk Milletine Bir Sözüdür, Taahhüdüdür" Adalet Bakan Yardımcısı Selahaddin Menteş, Türk Yargı Etiği Bildirgesi ile yaşayan ilkelerin yazılı metin haline getirildiğini belirterek "Etik ilkelerin belirlenmesi yargısal süreçlerdeki şeffaflığı, hesap verilebilirliği artıracak ve bu sayede yargıya olan güven yükselirken kamuoyu...
 • 03 Mayıs 2019 14:43 CHP'den Ankara İl Jandarma Komutanı Hakkında Suç Duyurusu CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, Kemal Kılıçdaroğlu'na Ankara'nın Çubuk ilçesinde şehit cenazesinde yapılan saldırı nedeniyle, Ankara İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ünsal Bulut hakkında 'görevi kötüye kullanma' suçundan suç duyurusunda bulundu.
 • 03 Mayıs 2019 14:23 CHP'den Ankara İl Jandarma Komutanı Hakkında Suç Duyurusu CHP'den Ankara İl Jandarma Komutanı Hakkında Suç Duyurusu CHP'den Ankara İl Jandarma Komutanı hakkında suç duyurusuCHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, Kemal Kılıçdaroğlu'na Ankara'nın Çubuk ilçesinde şehit cenazesinde yapılan saldırı nedeniyle, Ankara İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ünsal Bulut hakkında 'görevi kötüye kullanma' suçundan suç...
 • 03 Mayıs 2019 13:49 CHP'den Ankara İl Jandarma Komutanı Hakkında Suç Duyurusu CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, Kemal Kılıçdaroğlu'na Ankara'nın Çubuk ilçesinde şehit cenazesinde yapılan saldırı nedeniyle, Ankara İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ünsal Bulut hakkında 'görevi kötüye kullanma' suçundan suç duyurusunda bulundu.
 • 03 Mayıs 2019 13:36 CHP'den Ankara İl Jandarma Komutanı Hakkında Suç Duyurusu CHP'den Ankara İl Jandarma Komutanı Hakkında Suç Duyurusu CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, Kemal Kılıçdaroğlu'na Ankara'nın Çubuk ilçesinde şehit cenazesinde yapılan saldırı nedeniyle, Ankara İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ünsal Bulut hakkında 'görevi kötüye kullanma' suçundan suç duyurusunda bulundu.
 • 03 Mayıs 2019 12:57 CHP'den Suç Duyurusu CHP'den Suç Duyurusu CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun Çubuk'taki cenaze töreninde uğradığı saldırı nedeniyle Ankara İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ünsal Bulut hakkında "görevi kötüye kullanma" iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.
 • 02 Mayıs 2019 05:26 Cumhurbaşkanı Erdoğan İmzayı Attı,Türkiye Adalet Akademisi Kuruldu Cumhurbaşkanı Erdoğan İmzayı Attı,Türkiye Adalet Akademisi Kuruldu Türkiye Adalet Akademisinin kurulmasına ilişkin Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlandı.
 • 26 Nisan 2019 17:12 Rabia Naz'ın Ölümündeki Dosyaya Erişim Yasağı Rabia Naz'ın Ölümündeki Dosyaya Erişim Yasağı GİRESUN Cumhuriyet Başsavcılığı, evinin önünde ağır yaralı halde bulunduktan sonra kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden Rabia Naz Vatan'ın(11) ölümüyle ilgili soruşturma dosyasına, 'kamuoyu ve sosyal medyadaki bilgi kirliliğinin önlenmesi ile soruşturmanın daha sağlıklı...
 • 25 Nisan 2019 18:46 Kumpas Davası Savcısı Yunanistan'a Kaçmaya Çalıştığını Kabul Etti Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) soruşturması kapmasında arandığı sırada Yunanistan'a kaçmaya çalışırken yakalanan İzmir'deki "askeri casusluk" davasının savcısı Zafer Kılınç'ın yargılanmasına devam edildi.
 • 20 Nisan 2019 12:12 Rabia Naz'ın Ölümünde 'Metruk Bina' Şüphesi GİRESUN'un Eynesil ilçesinde, evlerinin önünde yaralı halde bulunan ve kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden Rabia Naz Vatan'ın (11) ölümünü araştıran müfettiş ve cinayet masası ekipleri, hastane, adli tıp ve olay yeri keşif raporları ile dinlediği tanıklar üzerinden ilginç bir ayrıntıya ulaştı.
 • 20 Nisan 2019 11:34 Rabia Naz'ın Ölümünde Sır Perdesini Aralayacak Terk Edilmiş Bina Yıkılmış Rabia Naz'ın Ölümünde Sır Perdesini Aralayacak Terk Edilmiş Bina Yıkılmış Rabia Naz Vatan'ın ölümünü araştıran müfettiş ve cinayet masası ekipleri, Naz'ın üzerindeki kıyafetinde tespit edilen talaş ve saman parçalarının, metruk bir evdeki talaş ve saman parçaları ile örtüştüğünü belirledi. Küçük kızın ölümündeki sır perdesini aralayacak metruk evin ise olay yeri keşfi sonrası yıkıldığı ortaya çıktı.
 • 18 Nisan 2019 18:42 Rabia Naz'ın Ölümüyle İlgili İnceleme Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) Başkanvekili Mehmet Yılmaz, Rabia Naz Vatan'ın ölümüyle ilgili HSK'de yürütülen incelemenin sürdüğünü, henüz kurula dahi iletilen bir bilgi ve belge bulunmadığını bildirdi.
 • 18 Nisan 2019 18:37 Hsk Başkanvekili ve 2. Daire Başkanı Mehmet Yılmaz'dan "Rabia Naz Vatan" Açıklaması ANKARA (İHA) – Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) Başkanvekili ve 2. Daire Başkanı Mehmet Yılmaz, Rabia Naz Vatan'ın ölümüyle ilgili açıklama yaptı.
 • 18 Nisan 2019 18:32 Hsk'dan 'Rabia Naz Vatan' Açıklaması Hsk'dan 'Rabia Naz Vatan' Açıklaması HAKİMLER ve Savcılar Kurulu (HSK) Başkan Vekili ve İkinci Daire Başkanı Mehmet Yılmaz, Rabia Naz Vatan'ın ölümüyle ilgili müfettişlerin 'İntihar düşük ihtimal' değerlendirmesinde bulunduğuna ilişkin iddiaların doğru olmadığını duyurdu.
 • 18 Nisan 2019 18:30 Hsk'dan, 'Rabia Naz' Açıklaması HAKİMLER Savcılar Kurulu (HSK) Başkanvekili ve İkinci Daire Başkanı Mehmet Yılmaz, Rabia Naz Vatan'ın ölümüyle ilgili, müfettişlerin, 'intihar düşük ihtimal' değerlendirmesinde bulunduğuna ilişkin iddiaların doğru olmadığını bildirdi.
 • 18 Nisan 2019 16:45 Fetö'nün 'Evlendirme Mesulü' Hakimine 8 Yıl 9 Ay Hapis Cezası FETO¨/PDY Tero¨r Örgu¨tu¨ ile bağlantısı olduğu gerekçesiyle meslekten ihraç edilen eski Yargıtay hakimi ve örgütün izdivaç imamı olduğu belirlenen Ali Özel, "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan 8 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırıldı.
 • 18 Nisan 2019 16:40 Fetö'nün 'Evlendirme Mesulü' Hakimine 8 Yıl 9 Ay Hapis Cezası FETO¨/PDY Tero¨r Örgu¨tu¨ ile bağlantısı olduğu gerekçesiyle meslekten ihraç edilen eski Yargıtay hakimi ve örgütün izdivaç imamı olduğu belirlenen Ali Özel, "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan 8 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırıldı.
 • 17 Nisan 2019 22:59 Hsk Heyeti, Darende'de Hsk Heyeti, Darende'de Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) Teftiş Kurulu Başkanı Yunus Nadi Kolukısa, Adalet Bakan Yardımcısı Selahaddin Menteş ve beraberindeki heyet, Malatya'nın Darende ilçesini ziyaret etti.
 • 17 Nisan 2019 22:57 Tutuklu ve Hükümlülerin Yaptığı Eserler Malatya'da Görücüye Çıktı MALATYA'da, 58 farklı kentteki cezaevlerinde kalan tutuklu ve hükümlüler tarafından yapılan el işi eşyaları açılan fuarda görücüye çıktı.
 • 17 Nisan 2019 22:00 Hsk Heyeti Darende'de Hsk Heyeti Darende'de Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) Teftiş Kurulu Başkanı Yunus Nadi Kolukısa, Adalet Bakan Yardımcısı Selahaddin Menteş ve beraberindeki heyet, Malatya'nın Darende ilçesini ziyaret etti.
 • 17 Nisan 2019 21:24 Malatya Tutuklu ve Hükümlülerin Yaptığı Eserler Malatya'da Görücüye Çıktı Malatya Tutuklu ve Hükümlülerin Yaptığı Eserler Malatya'da Görücüye Çıktı Tutuklu ve hükümlülerin yaptığı eserler Malatya'da görücüye çıktıMalatya'da, 58 farklı kentteki cezaevlerinde kalan tutuklu ve hükümlüler tarafından yapılan el işi eşyaları açılan fuarda görücüye çıktı.
 • 17 Nisan 2019 19:20 Tutuklu ve Hükümlülerin Yaptığı Eserler Malatya'da Görücüye Çıktı Tutuklu ve Hükümlülerin Yaptığı Eserler Malatya'da Görücüye Çıktı MALATYA'da, 58 farklı kentteki cezaevlerinde kalan tutuklu ve hükümlüler tarafından yapılan el işi eşyaları açılan fuarda görücüye çıktı.
 • 17 Nisan 2019 18:06 İşyurtlarında 58 Bin 595 Tutuklu ve Hükümlü Çalışıyor İşyurtlarında 58 Bin 595 Tutuklu ve Hükümlü Çalışıyor" Adalet Bakan Yardımcısı Selahaddin Menteş, "Kurulduğunda sayısı 156 olan İşyurtları Kurumunda, 3 bin 214 tutuklu ve hükümlü çalışıyordu.
 • 17 Nisan 2019 12:21 Rabia Naz'ın Ölümünde Olay Yeri İncelemesi Yapan Polislere Soruşturma Rabia Naz'ın Ölümünde Olay Yeri İncelemesi Yapan Polislere Soruşturma GİRESUN'un Eynesil ilçesinde, evlerinin önünde yaralı halde bulunan ve kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden Rabia Naz Vatan'ın (11) ölümü ile ilgili, olayın ardından evin önünde inceleme yapan polisler hakkında soruşturma başlatıldı.
 • 16 Nisan 2019 18:23 Başkan Gürkan'a Hayırlı Olsun Ziyareti Malatya Valisi Aydın Baruş ve Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) Teftiş Kurulu Başkanı Yunus Nadi Kolukısa, Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan'a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.
 • 14 Nisan 2019 15:09 Rabia Naz Vatan'ın Ölümü Üsküdar'da, bir grup üniversite öğrencisi, Giresun'un Eynesil ilçesinde evinin önünde yaralı halde bulunan ve kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden Rabia Naz Vatan'ın ölümünün aydınlatılması için basın açıklaması yaptı.
 • 13 Nisan 2019 16:25 Rabia Naz, Ölüm Yıl Dönümünde Anıldı  Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'ün talimatı üzerine Hakim ve Savcılar Kurulu (HSK) olayın soruşturulması için müfettiş incelemesine karar verdi
 • 13 Nisan 2019 16:14 Rabia Naz Vatan'ın Ölümü Rabia Naz Vatan'ın Ölümü Giresun'un Eynesil ilçesinde bir grup kadın, ilçede geçen yıl yaşanan olayda hayatını kaybeden 11 yaşındaki Rabia Naz Vatan'ın ölümüyle ilgili ailesinin de katılımıyla basın açıklaması yaptı.
 • 13 Nisan 2019 15:41 Rabia Naz'a Adalet' İçin Toplandılar Rabia Naz'a Adalet' İçin Toplandılar Giresun'un Eynesil ilçesinde tam bir yıl önce evinin önünde yaralı halde bulunup, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden 11 yaşındaki Rabia Naz Vatan'ın ölümünün ardındaki sır perdesi hala aralanamazken, ölümünün aydınlatılması ve adaletin yerini bulması amacıyla bugün ilçede bir...
 • 13 Nisan 2019 15:23 Rabia Naz'a Adalet' İçin Toplandılar Rabia Naz'a Adalet' İçin Toplandılar Giresun'un Eynesil ilçesinde tam bir yıl önce evinin önünde yaralı halde bulunup, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden 11 yaşındaki Rabia Naz Vatan'ın ölümünün ardındaki sır perdesi hala aralanamazken, ölümünün aydınlatılması ve adaletin yerini bulması amacıyla bugün ilçede bir...
 • 12 Nisan 2019 12:59 Hsk, Rabia Naz Soruşturmasına Müfettiş Görevlendirdi Giresun'un Eynesil ilçesinde, geçen yıl evlerinin önünde yaralı bulunan ve kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden Rabia Naz Vatan (11) ile ilgili baba Şaban Vatan'ın müfettiş talebi, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'ün talimatıyla Hakimler ve Savcılar Kurulu'nda (HSK) öncelikli olarak görüşüldü.
 • 12 Nisan 2019 12:17 Hsk, Rabia Naz Soruşturmasına Müfettiş Görevlendirdi Hsk, Rabia Naz Soruşturmasına Müfettiş Görevlendirdi GİRESUN'un Eynesil ilçesinde, geçen yıl evlerinin önünde yaralı bulunan ve kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden Rabia Naz Vatan (11) ile ilgili baba Şaban Vatan'ın müfettiş talebi, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'ün talimatıyla Hakimler ve Savcılar Kurulu'nda (HSK) öncelikli olarak görüşüldü.
 • 12 Nisan 2019 12:04 Bakan Gül'den Rabia Naz Vatan'ın Ölümüne İlişkin Açıklama Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Rabia Naz Vatan'ın ölümüne ilişkin başvurunun öncelikli olarak görüşülmesi talimatını verdiğini açıkladı.
 • 12 Nisan 2019 09:52 Hsk'den "Rabia Naz" Soruşturmasına İnceleme Hakimler ve Savcılar Kurulunca (HSK), Rabia Naz Vatan'ın ölümüyle ilgili soruşturmada, babası Şaban Vatan'ın "müfettiş incelemesi yapılması" yönündeki talebi doğrultusunda inceleme başlatıldı.
 • 12 Nisan 2019 09:37 HSK, Rabia Naz Vatan'ın Ölümüyle İlgili Soruşturmada İnceleme Başlattı HSK, Rabia Naz Vatan'ın Ölümüyle İlgili Soruşturmada İnceleme Başlattı HSK, Rabia Naz Vatan'ın ölümüyle ilgili yürütülen soruşturmada, babası Şaban Vatan'ın müfettiş incelemesi yapılması talebi doğrultusunda inceleme başlattı.
 • 11 Nisan 2019 00:10 Ysk, Khk'lı Seçilmişlere Mazbata Verilmemesini Kararlaştırdı Ysk, Khk'lı Seçilmişlere Mazbata Verilmemesini Kararlaştırdı Yüksek Seçim Kurulu (YSK), Çarşamba günü itiraz üzerine verdiği karar ile haklarında 692 ve 697 sayılı KHK'lardan işlem yapılan seçilmişlere mazbata verilmemesine karar verdi.
 • 09 Nisan 2019 17:18 Eski Kocaeli Cumhuriyet Başsavcısı Hakkında "İftira" Davası Kocaeli'de, başsavcıvekili ve savcı hakkında Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile irtibatlı olduklarına dair asılsız ihbar mektubu yazdırdığı iddiasıyla eski Kocaeli Cumhuriyet Başsavcısı M.K. hakkında açılan tazminat davasının görülmesine devam edildi.
 • 01 Nisan 2019 18:20 Fetö'den Gözaltına Alınan Hakim Serbest Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) soruşturması kapsamında gözaltına alınan Ankara hakimi M.A.Ç. serbest bırakıldı.
 • 01 Nisan 2019 13:40 Ergenekon Savcılarına Hapis İstemi Erzincan'daki Ergenekon soruşturması kapsamında İlhan Cihaner'i makamında gözaltına aldıran eski Erzurum özel yetkili savcısı Osman Şanal ile eski Erzurum Başsavcı Vekili Taner Aksakal'ın, "devletin güvenliğine ilişkin gizli kalması gereken bilgileri açıklamak" suçundan yargılandığı...