Son dakika Hz. Hüseyin haberleri, Hz. Hüseyin son dakika, son dakika Hz. Hüseyin

Son Dakika Hz. Hüseyin Haberleri

 • Erbain Günü'nde binlerce kişi Kerbela'da buluştu
  06 Eyl Erbain Günü'nde binlerce kişi Kerbela'da buluştu

  Hazreti Hüseyin ve arkadaşlarının Kerbela'da şehit edilişlerinin 40'ıncı günü olan Erbain matem günü nedeniyle dünyanın dört bir yanından gelen Şii Müslümanlar Kerbela'ya akın etti.

 • Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: 'Irk, dil, mezhep ve meşrep farklılıklarını öne çıkararak kardeşliğimizi hedef alanlara karşı uyanık olmalıyız'
  12 Ağu Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: "Irk, dil, mezhep ve meşrep farklılıklarını öne çıkararak kardeşliğimizi hedef alanlara karşı uyanık olmalıyız"

  Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, "Bugün dünyanın dört bir yanında kardeşlerimiz zulme uğrarken, masum siviller hayattan koparılırken bizlere düşen, haksızlıklar karşısında Hz. Hüseyin misali bir duruş sergilemektir.

 • BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Emeklilere Zam Talebinde Bulundu
  05 Ağu BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Emeklilere Zam Talebinde Bulundu

  Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, partisinin genel merkezinde düzenlenen toplantı öncesi yaptığı açıklamada, emeklilere ocak ayını beklemeden zam yapılmasını ve maaş artışlarının gerçekleştirilmesini istediğini belirtti. Ayrıca, fahiş fiyatlarla ilgili şikayetlerin olduğunu ve piyasadaki artışlara dur denilmesi gerektiğini vurguladı. Destici, yaklaşan yerel seçimler için parti olarak hazır olduklarını ve ittifak yapma durumunun parti kurullarınca değerlendirilebileceğini ifade etti.

 • Iğdırlı Dağcılar, Ağrı Dağı'nda Kerbela Şehitlerini Andı
  30 Tem Iğdırlı Dağcılar, Ağrı Dağı'nda Kerbela Şehitlerini Andı

  Iğdırlı dağcılar, Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed'in torunu Hazreti Hüseyin ve yakınlarının Kerbela'da şehit edilişinin 1384. yıl dönümü nedeniyle Ağrı Dağı'na tırmanış gerçekleştirdi. Iğdır Fotoğraf Gezi Kültür ve Doğa Kulübü Başkanı Muhammed Akkuş liderliğindeki ekip, zirve tırmanışı yaparak Kerbela şehitlerini andı. Akkuş, zorlu faaliyeti tamamlayan ekibini tebrik etti ve Peygamber Efendimizin torununun katliamını unutmayacaklarını belirtti.

 • Kars'ta binlerce kişi Kerbela şehitlerini andı
  28 Tem Kars'ta binlerce kişi Kerbela şehitlerini andı

  Iğdır'da Hazreti Hüseyin ve yakınlarının şehit edilişinin 1384'üncü yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen programa yüzlerce kişi katıldı. Siyah kıyafetler giyinen gençlerin oluşturduğu 'Deste' adı verilen gruplar, camilerde toplandı ve aşure merasimi için Zübeyde Hanım Meydanı'na yürüdü. Tören sırasında Kuran-ı Kerim ve mersiyeler okundu. Program, Hazreti Hüseyin ve 72 yakınının Kerbela'da şehit edilmesini anlatan tiyatro gösterisiyle sona erdi. Ayrıca, 400 kişi Kızılay tarafından kurulan çadırda kan bağışında bulundu.

 • AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Kerbela şehitlerini anarak mesaj yayımladı
  28 Tem AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Kerbela şehitlerini anarak mesaj yayımladı

  AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Kerbela olayının yıl dönümünde yayımladığı mesajda, Hazreti Hüseyin Efendimizi ve Kerbela şehitlerini rahmetle anarak, onların insanlık ve adalet mücadelesine vurgu yaptı.

 • Turgutlu'da Hz. Hüseyin ve Yarenleri Anma Programı Düzenlendi
  28 Tem Turgutlu'da Hz. Hüseyin ve Yarenleri Anma Programı Düzenlendi

  Manisa'nın Turgutlu ilçesinde, Hazreti Muhammed'in torunu Hazreti Hüseyin ve yarenlerinin Kerbela'da şehit edilişinin 1384. yılı dolayısıyla anma programı düzenlendi. Programda Kerbela oratoryosu sahnelendi ve okunan mersiyeler sırasında bazı vatandaşlar gözyaşlarını tutamadı. Turgutlu Müftüsü, AK Parti İlçe Başkanı, CHP İlçe Başkanı, MHP İlçe Başkanı ve vatandaşlar da programa katıldı.

 • Esenyurt'ta Aşura Kardeşlik Programı Düzenlendi
  28 Tem Esenyurt'ta Aşura Kardeşlik Programı Düzenlendi

  Esenyurt'ta Kerbela Şehitleri'ni anmak amacıyla düzenlenen 'Aşura Kardeşlik' programında konuşan Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt, Hazreti Hüseyin'in kişiliğini saygıyla anarak, bugünü unutmamamız gerektiğini vurguladı. Programda birlik beraberlik mesajları verildi ve çok sayıda vatandaş katıldı. Bozkurt, zalimleri kınadığını belirtti.

 • Hazreti Hüseyin ve Kerbela şehitleri Turgutlu'da anıldı
  28 Tem Hazreti Hüseyin ve Kerbela şehitleri Turgutlu'da anıldı

  Hicri takvime göre 1382 yıl önce "Kerbela olayı"nda şehit edilen Hazreti Muhammed'in torunu Hazreti Hüseyin ve ehlibeytten 72 kişi, Manisa'nın Turgutlu ilçesinde düzenlenen matem programında anıldı. Ağıtların yakıldığı törende vatandaşlar, geçtiğimiz günlerde Kuran-ı Kerim'in yakıldığı İsveç'e tepki gösterdi.

 • Iğdır'da Kerbela şehitleri anıldı
  28 Tem Iğdır'da Kerbela şehitleri anıldı

  Iğdır'da Hazreti Muhammed'in torunu Hazreti Hüseyin ve yakınlarının Kerbela'da şehit edilişinin 1384. yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen programda binlerce kişi bir araya geldi. Iğdır'da her yıl binlerce kişi tarafından muharrem ayının 10'uncu gününde Kerbela'da katledilen Hazreti Hüseyin ve 72 yakınının yasını tutmak amacıyla düzenledikleri aşure merasimi için bu yıl da vatandaşlar bir araya geldi. Program alanında Kerbela şehitleri için dua edilmesinin Kur'an-ı Kerim tilaveti ve mersiyeler okunan programa, sıcak havaya rağmen binlerce kişi katıldı. Katılımcıların gözyaşlarını tutamadığı program, Hazreti Hüseyin ve 72 yakınının Kerbela'da katledilmesi ile ilgili tiyatro gösterisi ile sona erdi.

 • Iğdır'da Hazreti Hüseyin ve Yakınlarının Şehit Edilişinin 1384. Yılında Kan Bağışı
  28 Tem Iğdır'da Hazreti Hüseyin ve Yakınlarının Şehit Edilişinin 1384. Yılında Kan Bağışı

  Iğdır'da düzenlenen 'Evrensel Aşura Merasimi' programına katılanlar, Türk Kızılayı çadırında kan bağışında bulundu. Programa katılan vatandaşlar, Kerbela şehitlerini anmak için kan vermek amacıyla Türk Kızılayı çadırlarına geçti. Katılımcılardan Hasan Akgöz, Kızılay aracılığıyla kan bağışında bulunarak ihtiyaç sahiplerine yardımcı olmanın önemini vurguladı.

 • Kerbela'da Şehit Edilen Hazreti Hüseyin ve Yakınları Anıldı
  28 Tem Kerbela'da Şehit Edilen Hazreti Hüseyin ve Yakınları Anıldı

  Caferilik İnancını Tanıtma Araştırma ve Eğitim Derneği (CAFERİDER) tarafından düzenlenen 'Evrensel Aşura Matem Merasimi' ile Kerbela'da şehit edilen Hazreti Muhammed'in torunu Hazreti Hüseyin ve beraberindeki 72 kişi anıldı. Programda konuşan AK Parti İstanbul Milletvekili Şamil Ayrım, Hazreti Hüseyin'in yolunun haksızlığın, zulmün karşısında durmak olduğunu belirtti. Tören sırasında Kerbela şehitleri gözyaşları ve ağıtlarla anıldı.

 • Iğdır'da Hazreti Hüseyin ve Yakınlarının Şehit Edilişinin 1384. Yıl Dönümü Programı
  28 Tem Iğdır'da Hazreti Hüseyin ve Yakınlarının Şehit Edilişinin 1384. Yıl Dönümü Programı

  Iğdır'da Hazreti Muhammed'in torunu Hazreti Hüseyin ve yakınlarının Kerbela'da şehit edilişinin 1384. yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen programda binlerce kişi bir araya geldi. Iğdır'da her yıl binlerce kişi tarafından muharrem ayının 10'uncu gününde Kerbela'da katledilen Hazreti Hüseyin ve 72 yakınının yasını tutmak amacıyla düzenledikleri aşure merasimi için bu yıl da vatandaşlar bir araya geldi. Program alanında Kerbela şehitleri için dua edilmesinin Kur'an-ı Kerim tilaveti ve mersiyeler okunan programa, sıcak havaya rağmen binlerce kişi katıldı. Katılımcıların gözyaşlarını tutamadığı program, Hazreti Hüseyin ve 72 yakınının Kerbela'da katledilmesi ile ilgili tiyatro gösterisi ile sona erdi.

 • Kerbela Şehitleri Anma Programı Düzenlendi
  28 Tem Kerbela Şehitleri Anma Programı Düzenlendi

  Kars, Ağrı ve Iğdır'da, Hazreti Muhammed'in torunu Hazreti Hüseyin ve yarenlerinin Kerbela'da şehit edilişinin 1384. yılı dolayısıyla anma programı düzenlendi. Kars'ta Türk bayrağı ve Atatürk ile Hazreti Ali'nin posterlerini taşıyan grup, mersiyeler eşliğinde yürüyüş yaptı. Ağrı'da Ehlibeyt Yeşil Cami Derneği tarafından düzenlenen programda vatandaşlar, sinelerine vurarak gözyaşı döktü. Iğdır'da ise siyah kıyafetli gençlerin oluşturduğu gruplar, Kerbela şehitleri için dua etti ve tiyatro gösterisi izlendi.

 • Kars'ta Aşure Günü Anma Etkinlikleri Düzenlendi
  28 Tem Kars'ta Aşure Günü Anma Etkinlikleri Düzenlendi

  Hazreti Muhammed'in torunu Hazreti Hüseyin ve 72 yareninin Kerbela'da şehit edilişlerinin 1384. yıldönümü Kars'ta çeşitli etkinliklerle anıldı. Kars Ehlibeyt Derneği tarafından düzenlenen programda saygı duruşu, İstiklal Marşı ve Kuran'ı Kerim okundu. Anma etkinlikleri kapsamında binlerce vatandaş anma yürüyüşü gerçekleştirdi ve şehitlerin mezarlarını ziyaret etti. Konuşmalarda Kur'an ve Ehlibeyt'in ümmetin ortak değeri olduğu vurgulandı.

 • Iğdır'da Hazreti Hüseyin ve Yakınlarının Şehit Edilişinin 1384. Yıl Dönümü Anma Töreni
  28 Tem Iğdır'da Hazreti Hüseyin ve Yakınlarının Şehit Edilişinin 1384. Yıl Dönümü Anma Töreni

  Iğdır'da Hazreti Hüseyin ve yakınlarının şehit edilişinin 1384'üncü yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen programa yüzlerce kişi katıldı. Siyah kıyafetler giyinen gençlerin oluşturduğu 'Deste' adı verilen gruplar, camilerde toplandı ve aşure merasimin yapıldığı Zübeyde Hanım Meydanı'na yürüdü. Tören sırasında Kuran-ı Kerim ve mersiyeler okundu. Program, Hazreti Hüseyin ve 72 yakınının Kerbela'da şehit edilmesini anlatan tiyatro gösterisi ile sona erdi. Ayrıca, törende 400 kişi Kızılay tarafından kurulan çadırda kan bağışında bulundu.

 • Azerbaycan'da Hz. Hüseyin ve Kerbela Şehitlerini Anma Törenleri
  28 Tem Azerbaycan'da Hz. Hüseyin ve Kerbela Şehitlerini Anma Törenleri

  Azerbaycan halkı, Hazreti Hüseyin ve yakınlarının Kerbela'da şehit edilmesinin yıl dönümü dolayısıyla camilere akın etti. Azerbaycan'da, Hazreti Muhammed'in torunu Hz. Hüseyin ile 72 kişinin Kerbela'da şehit edilişinin 1384'üncü yıl dönümünde anma töreni düzenlendi. Azerbaycanlılar, camilere giderek Hz. Hüseyin ve Kerbela şehitlerini Kur'an-ı Kerim okuyarak, dua ederek anarken, bazı vatandaşlar da mersiye okudu. Aynı zamanda, Kafkas Müslümanları İdaresi ve Sağlık Bakanlığının organizasyonu ile kan bağışı kampanyası düzenlendi ve anma etkinliklerine katılanlar ihtiyaç sahiplerine yardımda bulundu. Törenlerde zincir vurmanın yasaklandığı duyuruldu.

 • Iğdır'da Tasua Gecesi'nde Kerbela şehitleri için dualar edildi
  28 Tem Iğdır'da Tasua Gecesi'nde Kerbela şehitleri için dualar edildi

  Iğdır'da muharrem ayının 9. gecesi olan Tasua Gecesi'nde, Hazreti Muhammed'in torunu Hazreti Hüseyin ve 72 yareninin Kerbela'da şehit edilmesinin 1384. yıldönümü anma programı düzenlendi. Vatandaşlar, Belediye Meydanı'nda bir araya gelerek dua etti ve Kerbela şehitlerini andı. Programda mersiyeler seslendirilirken, bazı katılımcılar gözyaşlarını tutamadı. Anma etkinlikleri yarın Aşure Günü programı ile devam edecek.

 • Hazreti Hüseyin ve Beraberindekiler Azerbaycan'da Anıldı
  28 Tem Hazreti Hüseyin ve Beraberindekiler Azerbaycan'da Anıldı

  Hazreti Muhammed'in torunu Hazreti Hüseyin ve beraberindekilerin Kerbela'da şehit edilişlerinin yıl dönümünde Azerbaycan'da anma etkinlikleri düzenlendi. Azerbaycanlılar camilere akın ederek Kur'an-ı Kerim okuyup dualar etti, mersiyeler eşliğinde göğüslerine vurdu. Etkinliklere katılanlar ihtiyaç sahiplerine yardımda bulunurken, muharrem ayı kampanyası kapsamında kan bağışı da yapıldı. Azerbaycan'da muharrem ayı yas ayı olarak kabul ediliyor ve bu dönemde düğün ve eğlenceler düzenlenmiyor, ihtiyaç sahiplerine yardım ediliyor.

 • Kars'ta Hazreti Hüseyin ve Yakınları Anıldı
  28 Tem Kars'ta Hazreti Hüseyin ve Yakınları Anıldı

  Kars'ta, Hazreti Muhammed'in torunu Hazreti Hüseyin ve yakınlarının Kerbela'da şehit edilişlerinin 1384'üncü yıl dönümü anma etkinliği düzenlendi. Binlerce kişi Türk bayrakları ve posterlerle yürüyüş yaparak Kars Şehitliği'ne geldi. Programda dua edildi ve İstiklal Marşı okundu. Vali/Belediye Başkan Vekili Türker Öksüz, Hazreti Hüseyin'in fedakarlığını vurgulayarak Kerbela'nın birlik, beraberlik ve kardeşlik mesajı olduğunu belirtti.

 • Kerbela Şehitlerini Anma Yürüyüşü Kars'ta Gerçekleştirildi
  28 Tem Kerbela Şehitlerini Anma Yürüyüşü Kars'ta Gerçekleştirildi

  Hazreti Muhammed'in torunu Hazreti Hüseyin ve yakınlarının Kerbela'da şehit edilişlerinin 1384'üncü yıl dönümünde Kars'ta binlerce kadın, erkek ve çocuk anma yürüyüşü gerçekleştirdi. Yürüyüşte katılımcılar Türk bayrağı, Atatürk ve Hazreti Ali'nin posterlerini taşıdı ve ağıtlar eşliğinde yürüdü. Anma töreni Asri Mezarlığı'nda devam etti ve katılımcılar yakınlarını ziyaret ederek dua etti.

 • Kerbela Şehitleri Kars'ta Anıldı
  28 Tem Kerbela Şehitleri Kars'ta Anıldı

  Hazreti Muhammed'in torunu Hazreti Hüseyin ve yakınlarının Kerbela'da şehit edilişlerinin 1384'üncü yıl dönümünde Kars'ta binlerce kadın, erkek ve çocuk anma yürüyüşü gerçekleştirdi. Yürüyüşte katılımcılar Türk bayrağı, Atatürk ve Hazreti Ali'nin posterlerini taşıdı. Ağıtlar eşliğinde yürüyenler, sinelerine vurarak ve zincirle kendilerini vurarak Hazreti Hüseyin için ağıtlar yaktı. Anma töreni Asri Mezarlığı'nda devam etti ve binlerce kişi yakınlarını ziyaret ederek dua etti.

 • Kars'ta Hazreti Hüseyin ve Yarenlerinin Anma Programı Düzenlendi
  28 Tem Kars'ta Hazreti Hüseyin ve Yarenlerinin Anma Programı Düzenlendi

  Kars'ta, Hazreti Muhammed'in torunu Hazreti Hüseyin ve yarenlerinin Kerbela'da katledilmesinin 1384. yıl dönümü dolayısıyla anma programı düzenlendi. Binlerce kişi Türk bayrağı ve Atatürk ile Hazreti Ali'nin posterlerini taşıyarak yürüyüşe katıldı. Mersiyeler eşliğinde yapılan yürüyüşte vatandaşlar dua okudu ve şehitler için matem gününde bir araya geldi.

 • İstanbul'da Sümbül Efendi Merkez Tekkesi'nde 5 Bin Kişilik Aşure Kaynatıldı
  27 Tem İstanbul'da Sümbül Efendi Merkez Tekkesi'nde 5 Bin Kişilik Aşure Kaynatıldı

  İnsan ve İrfan Vakfı tarafından Sümbül Efendi Merkez Tekkesi'nde düzenlenen etkinlikte, Hazreti Hüseyin ve Kerbela şehitleri için 5 bin kişilik aşure kaynatıldı. Aşure pişirme geleneği, İstanbul'un fethinden bu yana devam ediyor. Aşure dualar ve zikirler eşliğinde aslına uygun olarak pişirildi. Etkinlikte konuşan İnsan ve İrfan Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Fatih Çıtlak, aşurenin sadece bir yemek olmadığını belirtti ve aşurenin tadının zikirde olduğunu vurguladı. Aşure, mahalle sakinlerine ve misafirlere ikram edilecek.

 • Iğdır'da Kerbela şehitlerini anma etkinlikleri başladı
  20 Tem Iğdır'da Kerbela şehitlerini anma etkinlikleri başladı

  Iğdır'da her yıl olduğu gibi bu yılda Hazreti Hüseyin ve 72 yakınının şehit edilmesinin yıldönümünde kent geneline siyah flamalar ve Muharrem ayı ile alakalı afişler asıldı. Iğdırlı vatandaşlar, mersiyeler okuyarak Hazreti Hüseyin ve 72 yakını için dua etti. Muharrem ayının 10. gününe kadar akşamları camilerde toplanıp yas törenleri düzenlenecek. Aşura merasimi 10. günde belediye meydanında düzenlenecek büyük bir program ile Hz. Hüseyin ve 72 yakınının anılması ile devam edecek.

 • Irak'ta 'Erbain' etkinlikleri
  17 Eyl Irak'ta "Erbain" etkinlikleri

  Hz.Hüseyin'in türbesini ziyaret edenlerden görüntüler "Erbain" etkinliklerine katılanlardan detaylar KERBELA - Irak'ta binlerce kişi, Hazreti Muhammed'in torunu Hazreti Hüseyin ve beraberindeki 72 kişinin şehit edilişinin 40. gününün anıldığı "Erbain" etkinliklerine katılarak, Hz.

 • Irak'ta 'Erbain' etkinlikleri
  16 Eyl Irak'ta "Erbain" etkinlikleri

  Irak'ın Kerbela kentinde, Hazreti Muhammed'in torunu Hazreti Hüseyin ve beraberindeki 72 kişinin şehit edilişinin 40. gününün anıldığı "Erbain" etkinlikleri sürüyor.

 • Iğdır'da Kerbela şehitleri anıldı
  08 Ağu Iğdır'da Kerbela şehitleri anıldı

  Iğdır'da Hazreti Hüseyin'in Kerbela'da 72 yareniyle birlikte şehit edilmesi düzenlenen programla anıldı.

 • Darıca'da Kerbela şehitleri anıldı
  08 Ağu Darıca'da Kerbela şehitleri anıldı

  Kocaeli'nin Darıca ilçesinde düzenlenen programla Kerbela'da şehit edilen Hazreti Hüseyin ve 72 kişi anıldı.

 • Kars'ta Kerbela şehitleri anıldı
  08 Ağu Kars'ta Kerbela şehitleri anıldı

  Kars'ta Kerbela şehitleri anıldı Binlerce kişinin katıldığı etkinlik havadan görüntülendi Peygamber Efendimiz'in torunu Hz. Hüseyin ve yakınlarının Kerbela'da şehit edilmesinin bin 383'üncü yılı nedeniyle Kars'ta binlerce kişinin katılımıyla anma yürüyüşü düzenlendi.

 • Tire'de Kerbela şehitleri anıldı
  08 Ağu Tire'de Kerbela şehitleri anıldı

  İzmir'in Tire ilçesinde Hazreti Muhammed'in torunu Hazreti Hüseyin ve yarenlerinin Kerbela'da katledilmesinin yıl dönümü dolayısıyla anma töreni düzenlendi.

 • Hazreti Hüseyin'in katledilmesinin 1383. yıl dönümü dolayısıyla anma programı düzenleniyor (3)
  08 Ağu Hazreti Hüseyin'in katledilmesinin 1383. yıl dönümü dolayısıyla anma programı düzenleniyor (3)

  Kars'ta, Hazreti Muhammed'in torunu Hazreti Hüseyin ve yarenlerinin Kerbela'da katledilmesinin 1383. yıl dönümü dolayısıyla anma programı düzenlendi.

 • İSTANBUL-KEMAL KILIÇDAROĞLU EVRENSEL AŞURA MATEM MERASİMİ'NDE KONUŞTU
  08 Ağu İSTANBUL-KEMAL KILIÇDAROĞLU EVRENSEL AŞURA MATEM MERASİMİ'NDE KONUŞTU

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Evrensel Aşura Matem Merasimi'nde yaptığı konuşmada, "Bizler Hazreti Hüseyin'in Kerbela'da temsil ettiği adaletten yanayız. Adaletten tarafız. Ancak şunu da özenle vurgulamak isterim.

 • Pakistan'da Kerbela şehitleri anıldı
  08 Ağu Pakistan'da Kerbela şehitleri anıldı

  Hazreti Muhammed'in torunu Hazreti Hüseyin ve yakınlarının Kerbela'da şehit edilişinin yıl dönümünde Pakistan'da anma etkinlikleri düzenlendi.

 • Iğdır'da Kerbela şehitleri anma etkinliğinde kan bağışında bulundular
  08 Ağu Iğdır'da Kerbela şehitleri anma etkinliğinde kan bağışında bulundular

  Iğdır'da, Hazreti Muhammed'in torunu Hazreti Hüseyin ve yarenlerinin Kerbela'da şehit edilişinin 1383. yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen "Aşure merasimi" programına katılanlar, Türk Kızılayına kan bağışında bulundu.

 • Turgutlu'da Kerbela şehitleri anıldı
  08 Ağu Turgutlu'da Kerbela şehitleri anıldı

  Manisa'nın Turgutlu ilçesinde Hazreti Muhammed'in torunu Hazreti Hüseyin ve yarenlerinin Kerbela'da katledilmesinin yıl dönümü dolayısıyla anma töreni düzenlendi.

 • Ağrı ve Iğdır'da Kerbela şehitleri anıldı
  08 Ağu Ağrı ve Iğdır'da Kerbela şehitleri anıldı

  Iğdır ve Ağrı'da, Hazreti Muhammed'in torunu Hazreti Hüseyin ve yarenlerinin Kerbela'da şehit edilişinin 1383. yıl dönümü dolayısıyla programlar düzenlendi.

 • Kerbela şehitleri Bakü'de anıldı
  08 Ağu Kerbela şehitleri Bakü'de anıldı

  Hazreti Muhammed'in torunu Hazreti Hüseyin ve yakınlarının Kerbela'da şehit edilişinin yıl dönümünde Azerbaycan'da anma etkinlikleri düzenlendi.

 • Kars'ta binlerce kişi Kerbela şehitleri için yürüdü
  08 Ağu Kars'ta binlerce kişi Kerbela şehitleri için yürüdü

  HAZRETİ Muhammed'in torunu Hazreti Hüseyin ve yakınlarının Kerbela'da şehit edilmesinin 1383'üncü yıl dönümünde Kars'ta binlerce kadın, erkek ve çocuk anma yürüyüşü gerçekleştirdi.

 • Kars'ta Kerbela şehitleri anıldı
  08 Ağu Kars'ta Kerbela şehitleri anıldı

  Peygamber Efendimiz'in torunu Hz. Hüseyin ve yakınlarının Kerbela'da şehit edilmesinin bin 383'üncü yılı nedeniyle Kars'ta binlerce kişinin katılımıyla anma yürüyüşü düzenlendi.

 • Kars'ta Kerbela şehitleri anılıyor
  08 Ağu Kars'ta Kerbela şehitleri anılıyor

  Kars'ta, Hazreti Muhammed'in torunu Hazreti Hüseyin ve yarenlerinin Kerbela'da katledilmesinin 1383. yıl dönümü dolayısıyla anma programı düzenleniyor.

 • Iğdır'da Tasua Gecesi merasimi düzenlendi
  07 Ağu Iğdır'da Tasua Gecesi merasimi düzenlendi

  Iğdır'da, muharrem ayının 9. gecesi olarak anılan Tasua Gecesi'nde Kerbela şehitlerini anmak için bir araya gelen binlerce kişi dualar etti.

 • İran'da Muharrem ayı etkinlikleri
  07 Ağu İran'da Muharrem ayı etkinlikleri

  Mersiye ve ağıtlar söyleyerek sırtlarına zincir vuranlardan detaylar NUŞABAT - İran'da Muharrem ayı etkinlikleri kapsamında, Hazreti Hüseyin'in kardeşi Hazreti Abbas'ın Kerbela'da şehit edildiği Muharrem ayının dokuzuncu günü "Tasua", Kaşan'ın Nuşabad kentinde matem törenleriyle anıldı.

 • Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: 'Kerbela bizlerin ortak yürek sızısıdır'
  07 Ağu Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: "Kerbela bizlerin ortak yürek sızısıdır"

  Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, İstanbul Valiliği'nin muharrem ayı dolayısıyla düzenlediği Yas-ı Matem Oruç Açma Programı'nda konuştu.

 • Sümbül Efendi Tekkesi'nde aşure kaynatıldı
  07 Ağu Sümbül Efendi Tekkesi'nde aşure kaynatıldı

  İnsan ve İrfan Vakfı tarafından Sümbül Efendi Merkez Tekkesi'nde 5 bin kişilik aşure kaynatıldı.

 • Müslümanların asırlardır süren hüznü: Kerbela
  07 Ağu Müslümanların asırlardır süren hüznü: Kerbela

  Son Peygamber Hazreti Muhammed'in torunu Hazreti Hüseyin ve ehlibeytten 72 kişinin şehit olduğu "Kerbela olayı", İslam dünyasında asırlardır Müslümanların hüznü olarak yer tutuyor.

 • Kerbela şehitleri Kars ve Iğdır'da kapsamlı etkinliklerle anılacak
  06 Ağu Kerbela şehitleri Kars ve Iğdır'da kapsamlı etkinliklerle anılacak

  Kerbela şehitleri, Kars ve Iğdır'da kapsamlı etkinliklerle anılacak.

 • Vali ve milletvekilleri Muharrem orucu iftarına konuk oldu
  06 Ağu Vali ve milletvekilleri Muharrem orucu iftarına konuk oldu

  Kütahya Valisi Ali Ali Çelik ve protokol üyeleri, Hacı Bektaş-i Veli Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Derneğince düzenlenen Muharrem Ayı İftarı'na katıldı.

 • Kars'ta 'Dünya Ali Asgar Günü' düzenlendi
  05 Ağu Kars'ta "Dünya Ali Asgar Günü" düzenlendi

  Kars'ta, Muharrem ayı etkinlikleri kapsamında Hz. Hüseyin'in Kerbela'da şehit edilen 6 aylık bebeği Ali Asgar için matem töreni düzenlendi.

 • Iğdır'da Dünya Ali Asgar Günü
  05 Ağu Iğdır'da Dünya Ali Asgar Günü

  Iğdır'da "Dünya Ali Asgar Günü" dolayısıyla anma programı düzenlendi.

 • İran'da Kerbela Şehitlerini anma programları başladı
  01 Ağu İran'da Kerbela Şehitlerini anma programları başladı

  İran'da, düzenlenen törenlerde Kerbela'da şehit edilen Hazreti Hüseyin ve 72 yakını anıldı.

 • ÇANAKKALE'DE CAFERİLER, KERBELA ŞEHİTLERİNİ ANDI
  01 Ağu ÇANAKKALE'DE CAFERİLER, KERBELA ŞEHİTLERİNİ ANDI

  ÇANAKKALE'de toplanan Caferiler, Kerbela Çölü'nde şehit olan Hz. Hüseyin ve 72 yarenini Çanakkale Şehitler Abidesi'nde andı.

 • Caferiler Hazreti Hüseyin'i Tarihi Gelibolu Yarımadası'nda andı
  31 Tem Caferiler Hazreti Hüseyin'i Tarihi Gelibolu Yarımadası'nda andı

  Zeynebiye Hareketi Gençlik Merkezi ve Caferilik İnancını Tanıtma Araştırma ve Eğitim Derneği (CAFERİDER) tarafından muharrem ayı dolayısıyla Hazreti Hüseyin ve Kerbela şehitleri için Tarihi Gelibolu Yarımadası'nda anma etkinliği düzenlendi.

 • Iğdır'da Kerbela şehitlerini anma etkinlikleri
  31 Tem Iğdır'da Kerbela şehitlerini anma etkinlikleri

  Kerbela şehitlerini anma etkinlikleri Iğdır'da başladı.

 • Iğdır'da Kerbela Şehitleri'ni anma etkinlikleri başladı
  30 Tem Iğdır'da Kerbela Şehitleri'ni anma etkinlikleri başladı

  Hazreti Muhammed'in torunu Hazreti Hüseyin ve 72 yakınının şehit düştüğü Kerbela olayının yad edildiği etkinlikler, Iğdır'da başladı.

 • AK Parti Eskişehir Kadın Kolları vatandaşlara aşure ikram etti
  31 Ağu AK Parti Eskişehir Kadın Kolları vatandaşlara aşure ikram etti

  AK Parti Eskişehir İl Kadın Kolları Başkanı Özlem Ünalır ve beraberindeki üyeler, vatandaşlara aşure ikram etti.

 • Amasya'da muharrem ayı dolayısıyla aşure etkinliği düzenlendi
  23 Ağu Amasya'da muharrem ayı dolayısıyla aşure etkinliği düzenlendi

  Amasya'da muharrem ayı dolayısıyla aşure etkinliği düzenledi.

 • Gaziantep Büyükşehir Belediyesi 25 bin kişiye aşure dağıtacak
  20 Ağu Gaziantep Büyükşehir Belediyesi 25 bin kişiye aşure dağıtacak

  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından cami önleri başta olmak üzere belirlenen noktalarda 25 bin kişiye aşure dağıtılacak.

 • Şahinbey'de günlük 5 bin kişiye aşure ikram ediliyor
  20 Ağu Şahinbey'de günlük 5 bin kişiye aşure ikram ediliyor

  Şahinbey'de günlük 5 bin kişiye aşure ikram ediliyor Gaziantep'in Şahinbey ilçesinde Muharrem ayı boyunca günlük 5 bin kişilik aşure belediyenin aşevinde pişirilerek vatandaşlara ikram ediyor.

 • Irak'ta Aşura etkinlikleri
  19 Ağu Irak'ta Aşura etkinlikleri

  Hazreti Muhammed'in torunu Hazreti Hüseyin ve yakınlarının Kerbela'da şehit edilişinin yıl dönümünde Irak'ta anma etkinlikleri düzenlendi.

 • Yemen'in birçok kentinde Aşura Günü etkinlikleri düzenlendi
  19 Ağu Yemen'in birçok kentinde Aşura Günü etkinlikleri düzenlendi

  Yemen'in başkenti Sana ve diğer kentlerde binlerce kişi Aşura Günü etkinliklerine katıldı.

 • İran'da Kovid-19 vakalarındaki artışa rağmen Aşura Günü etkinlikleri düzenlendi
  19 Ağu İran'da Kovid-19 vakalarındaki artışa rağmen Aşura Günü etkinlikleri düzenlendi

  İran'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarında görülen artışa rağmen başkent Tahran başta olmak üzere muhtelif şehirlerde Aşura Günü etkinlikleri düzenlendi.

 • SALAHADDİN - Irak'ta Kerbela şehitleri anıldı
  19 Ağu SALAHADDİN - Irak'ta Kerbela şehitleri anıldı

  Sırtlarına zincir vurarak yürüyenler Şehitler için ağıtlar okunarak yürüyüş yapılması Kerbela olayını canlandırma yapılması Hazreti Muhammed'in torunu Hazreti Hüseyin ve yakınlarının Kerbela'da şehit edilişinin yıl dönümünde Irak'ta anma etkinlikleri düzenlendi.

 • Son dakika haber | Taliban kontrolündeki Afganistan'da Şii Hazaralar, Kerbela şehitleri için tören düzenledi
  19 Ağu Son dakika haber | Taliban kontrolündeki Afganistan'da Şii Hazaralar, Kerbela şehitleri için tören düzenledi

  Son dakika habere göre Hazreti Muhammed'in torunu Hazreti Hüseyin ve beraberindekilerin Kerbela'da şehit edilişinin 1382'inci yılı dolayısıyla Afganistan'da düzenlenen anma etkinliklerine yüzlerce kişi katıldı.

 • Azerbaycan'da Kerbela şehitleri anıldı
  19 Ağu Azerbaycan'da Kerbela şehitleri anıldı

  - Azerbaycan'da Kerbela şehitleri anıldı Azerbaycan'da, Hazreti Muhammed'in torunu Hazreti Hüseyin ve beraberindeki 72 kişinin Kerbela'da şehit edilişinin 1382. yıl dönümünde anma töreni düzenlendi.

 • Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: 'Bizler, bu topraklarda bütün farklılıklarımızla birlikte et ve tırnak gibiyiz'
  19 Ağu Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: "Bizler, bu topraklarda bütün farklılıklarımızla birlikte et ve tırnak gibiyiz"

  Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: "Bizler, bu topraklarda bütün farklılıklarımızla birlikte et ve tırnak gibiyiz" Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, "Bizler, bu topraklarda bütün farklılıklarımızla birlikte et ve tırnak gibiyiz" dedi Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr.

 • DİYARBAKIR - Muharrem ayı dolayısıyla iftar programı düzenlendi
  18 Ağu DİYARBAKIR - Muharrem ayı dolayısıyla iftar programı düzenlendi

  Diyarbakır Valiliğince muharrem ayı dolayısıyla iftar programı düzenlendi.

 • Son dakika... Kerbela şehitleri anıldı (4)
  18 Ağu Son dakika... Kerbela şehitleri anıldı (4)

  Son dakika gündem haberi... Kars'ta, Hazreti Muhammed'in torunu Hazreti Hüseyin ve yarenlerinin Kerbela'da katledilmesinin yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen yürüyüş tamamlandı.

 • Son dakika haberi | Kars'ta 'Kerbela Şehitleri' anıldı
  18 Ağu Son dakika haberi | Kars'ta 'Kerbela Şehitleri' anıldı

  Gelen son dakika haberlerine göre Kars'ta 'Kerbela Şehitleri' anıldı Hazreti Muhammed'in torunu Hz. Hüseyin ve yakınlarının Kerbela'da şehit edilmesinin 1382. yılı nedeniyle Kars'ta binlerce kişinin katılımıyla anma yürüyüşü düzenlendi.

 • Son dakika haber | Kerbela şehitleri, Halkalı'da düzenlenen törenle anıldı
  18 Ağu Son dakika haber | Kerbela şehitleri, Halkalı'da düzenlenen törenle anıldı

  Son dakika haberler... Hazreti Muhammed'in torunu Hazreti Hüseyin ve yakınlarının Kerbela'da şehit edilişinin 1382. yılında, Halkalı'daki Aşura Meydanı'nda anma töreni yapıldı.

 • Kerbela şehitleri anıldı (3)
  18 Ağu Kerbela şehitleri anıldı (3)

  Kars'ta, Hazreti Muhammed'in torunu Hazreti Hüseyin ve yarenlerinin Kerbela'da katledilmesinin yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen yürüyüş tamamlandı.

 • Son dakika haber | Kerbela şehitleri anıldı
  18 Ağu Son dakika haber | Kerbela şehitleri anıldı

  Son dakika habere göre Iğdır ve Ağrı'da, Hazreti Muhammed'in torunu Hazreti Hüseyin ve yakınlarının Kerbela'da şehit edilmesinin yıl dönümü dolayısıyla anma programı düzenlendi.

 • Son dakika haber | İSLAMABAD - Pakistan'da Kerbela şehitleri anıldı (2)
  18 Ağu Son dakika haber | İSLAMABAD - Pakistan'da Kerbela şehitleri anıldı (2)

  Son dakika habere göre Hazreti Muhammed'in torunu Hazreti Hüseyin ve yarenlerinin Kerbela'da katledilmesinin yıl dönümü dolayısıyla Pakistan'ın başkenti İslamabad'da anma programı düzenlendi.

 • Kerbela şehitleri anıldı (2)
  18 Ağu Kerbela şehitleri anıldı (2)

  Kars'ta, Hazreti Muhammed'in torunu Hazreti Hüseyin ve yarenlerinin Kerbela'da katledilmesinin yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen yürüyüş tamamlandı.

 • TRT'de '10 Muharrem Özel' yayını gerçekleşecek
  17 Ağu TRT'de "10 Muharrem Özel" yayını gerçekleşecek

  Hazreti Muhammed'in torunu Hazreti Hüseyin'in şehit olduğu "Kerbela Olayı", "10 Muharrem Özel" adlı yayında yad edilecek.

 • Müslümanların asırlardır süren hüznü: Kerbela
  17 Ağu Müslümanların asırlardır süren hüznü: Kerbela

  Son Peygamber Hazreti Muhammed'in torunu Hazreti Hüseyin ve ehlibeytten 72 kişinin şehit düştüğü "Kerbela olayı", İslam dünyasında asırlardır, Müslümanların süren hüznü olarak yer tutuyor.

 • Kerbela şehitleri 'Aşure Merasimi'yle anılacak
  17 Ağu Kerbela şehitleri "Aşure Merasimi"yle anılacak

  Hazreti Muhammed'in torunu Hazreti Hüseyin ve 72 yakınının şehit düştüğü Kerbela olayı, 1341'nci yılında, Kars'ta düzenlenecek "Aşure Merasimi" ile anılacak.

 • Son dakika haberleri... Kerbela şehitleri Iğdır'daki Tekelti Dağı zirvesinde anıldı
  10 Ağu Son dakika haberleri... Kerbela şehitleri Iğdır'daki Tekelti Dağı zirvesinde anıldı

  Son dakika gündem haberi: Iğdır'daki Tekelti Dağı zirvesinde, Hazreti Muhammed'in torunu Hazreti Hüseyin ve yakınlarının Kerbela'da şehit edilmesinin Hicri takvime göre 1382. yılı dolayısıyla anma programı düzenlendi.

 • Başkan Köse, Alevi-Bektaşi kanaat önderleriyle biraraya geldi
  01 Eyl Başkan Köse, Alevi-Bektaşi kanaat önderleriyle biraraya geldi

  Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, Alevi-Bektaşi kanaat önderleriyle biraraya geldi.

 • Son Dakika | Aşura etkinlikleri Kovid-19 tedbirleri gölgesinde düzenlendi
  30 Ağu Son Dakika | Aşura etkinlikleri Kovid-19 tedbirleri gölgesinde düzenlendi

  Son dakika haberlerine göre Başkent Tahran'da Hazreti Hüseyin ve 72 arkadaşının Kerbela'da katledilmelerinin 1381. yıl dönümü nedeniyle düzenlenen Aşura töreni, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri gölgesinde düzenlendi.

Advertisement