Kars'ta Kerbela şehitleri anıldı - Son Dakika

Kars'ta Kerbela şehitleri anıldı

08.08.2022 20:07
Kars'ta Kerbela şehitleri anıldı

Kars'ta Kerbela şehitleri anıldı Binlerce kişinin katıldığı etkinlik havadan görüntülendi Peygamber Efendimiz'in torunu Hz. Hüseyin ve yakınlarının Kerbela'da şehit edilmesinin bin 383'üncü yılı nedeniyle Kars'ta binlerce kişinin katılımıyla anma yürüyüşü düzenlendi.

Kars'ta Kerbela şehitleri anıldı

Binlerce kişinin katıldığı etkinlik havadan görüntülendi

KARS - Peygamber Efendimiz'in torunu Hz. Hüseyin ve yakınlarının Kerbela'da şehit edilmesinin bin 383'üncü yılı nedeniyle Kars'ta binlerce kişinin katılımıyla anma yürüyüşü düzenlendi. Yürüyüşe katılan binlerce kişi havadan görüntülendi.

Kerbela şehitlerini anma programı, sabah Hz. Ali Çarşı Camii ve Merkez Ehlibeyt Işıklı Camii önünde toplanan binlerce vatandaşın katılımıyla Kur'an-ı Kerim okunmasıyla başladı. Vatandaşlar daha sonra Faikbey Caddesi'nden Kars Garnizon Şehitliği önüne kadar mersiyeler eşliğinde sine dövüp vücutlarına zincir vurdu. 1,5 saat süren yürüyüşte okunan mersiyeleri dinleyen vatandaşlar ise gözyaşlarına boğuldu.

Anma programına katılanlar, Garnizon Şehitliği ziyaretinin ardından Yeni Mahalle Mezarlığı'na yürüdü. Yeni Mahalle Mezarlığı önünde de deste gruplarının mersiyeler eşliğinde Hazreti Hüseyin'i yad etmesi sonrasında aile mezarları ziyaret edilerek, Kur'an-ı Kerim okundu. Kars'ta binlerce kişinin katıldığı anma etkinlikleri havadan görüntülendi.

Düzenlenen etkinliğe Kars Valisi ve Belediye Başkan Vekili Türker Öksüz ile binlerce vatandaş katıldı.

YORUMLAR
500
Tır ile çarpışan otomobil kağıt gibi ezildi: 4 ölü, 1 yaralı Tır ile çarpışan otomobil kağıt gibi ezildi: 4 ölü, 1 yaralı Kars'ta 4 arkadaşın öldüğü trafik kazasına karışan tır sürücüsü tutuklandı Kars'ta 4 arkadaşın öldüğü trafik kazasına karışan tır sürücüsü tutuklandı Kars'taki trafik kazasında ölen 4 arkadaşın cenazesi toprağa verildi Kars'taki trafik kazasında ölen 4 arkadaşın cenazesi toprağa verildi
Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Kars'ta Kerbela şehitleri anıldı - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement