Son dakika İzmir Tabip Odası haberleri, İzmir Tabip Odası son dakika, son dakika İzmir Tabip Odası

Son Dakika İzmir Tabip Odası Haberleri

 • İzmir'de Aile Hekimine Saldıran 3 Sanığa Hapis Cezası
  15:37 İzmir'de Aile Hekimine Saldıran 3 Sanığa Hapis Cezası

  İzmir'in Torbalı ilçesinde çalıştığı aile sağlığı merkezinde çıkan kavga sonrası 'beyaz kod' veren aile hekimi Ekin Hürel Günay'ı takip edip sopayla darbettikleri gerekçesiyle haklarında dava açılan 3 sanık, 7 yıl 6'şar ay hapis cezasına çarptırıldı. Sanıkların, kamu görevlisine karşı silahla, kemik kırığı oluşturacak şekilde kasten yaralama suçundan ceza aldığı belirtildi.

 • İzmir'de sağlık çalışanları kanun teklifine tepki gösterdi
  19 Şub İzmir'de sağlık çalışanları kanun teklifine tepki gösterdi

  İzmir'de sağlık çalışanları, TBMM Genel Kurulu’nda görüşmeleri süren sağlıkla ilgili kanun teklifine tepki gösterdi. İzmir Tabip Odası Genel Sekreteri Yüce Ayhan, teklifin hekimlerin ve sağlık emekçilerinin haklarına ve toplum sağlığına zarar verecek düzenlemeler içerdiğini söyledi.

 • CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Cemil Tugay, İzmir Tabip Odasını ziyaret etti
  07 Şub CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Cemil Tugay, İzmir Tabip Odasını ziyaret etti

  CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Cemil Tugay, İzmir Tabip Odasını ziyaret etti. Tugay, İzmir Tabip Odası Başkanı Süleyman Kaynak ve yönetim kurulu üyeleriyle görüşerek ortak projeler yapacaklarını belirtti. Tugay, halk sağlığı ve temel sağlık hizmetleri konusunda çalışmalar yapacaklarını ifade etti. İzmir Tabip Odası Başkanı Kaynak ise belediye ile oda iş birliğinin pek çok alanda mümkün olduğunu söyledi.

 • İzmir'deki Çeşme Projesi'nde yapılaşmaya izin veren işlem iptal edildi
  05 Şub İzmir'deki Çeşme Projesi'nde yapılaşmaya izin veren işlem iptal edildi

  İzmir'in Çeşme ilçesinde hayata geçirilmek istenen Çeşme Projesi'nde nitelikli doğal koruma statüsüne sahip 8 bin hektarlık alanı yapılaşmaya imkan veren işlem, mahkeme kararıyla iptal edildi. TMMOB İzmir İl Koordinasyon Kurulu, İzmir Barosu, İzmir Tabip Odası ve çevre örgütleri, kentin yaşam alanlarını korumak için mücadele etmeye devam edeceklerini açıkladı.

 • Tunç Soyer mi Cemil Tugay mı? CHP'de İzmir düğümü bugün çözülüyor
  29 Oca Tunç Soyer mi Cemil Tugay mı? CHP'de İzmir düğümü bugün çözülüyor

  CHP'nin 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak yerel seçimlerde İzmir adayı olarak Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay'ı göstereceği iddiası kulisleri hareketlendirdi. CHP'nin bugün düzenleyeceği PM toplantısında da "Uçuk fikirlere sahibim" çıkışıyla büyük ses getiren Tugay'ın isminin sıkça geçmesi bekleniyor. Son anketlerde oyunun yükseldiği gözlenen mevcut İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in de yeniden aday yapılabileceği parti içinde dillendiriliyor.

 • İzmir'deki gemi sökümü tartışmalara neden oldu
  28 Ara İzmir'deki gemi sökümü tartışmalara neden oldu

  Geri dönüşüm için İzmir'in Aliağa ilçesine gelen Raymond Croze gemisi, çevre ve halk sağlığını tehdit ettiği iddialarıyla tartışmalara yol açtı. TMMOB İzmir İl Koordinasyon Kurulu, İzmir Tabip Odası, İzmir Barosu, DİSK ve KESK temsilcileri, gemi söküm işlemlerine ilişkin basın açıklaması yaparak endişelerini dile getirdi. Gemi sökümünün çevresel mevzuata uygun ve bilimsel değerlendirmelerle yapılması gerektiği vurgulandı. Ancak Anadolu Gemi Söküm Şirketi, geminin söküm planının onaylandığını ve tüm faaliyetlerin çevre ve işçi sağlığına uygun şekilde gerçekleştirildiğini belirtti.

 • İzmir'de Aile Hekimine Sopayla Saldırı Davası Devam Ediyor
  28 Ara İzmir'de Aile Hekimine Sopayla Saldırı Davası Devam Ediyor

  İzmir'in Torbalı ilçesinde çalıştığı aile sağlığı merkezinde çıkan kavga sonrası 'beyaz kod' veren aile hekimi Ekin Hürel Günay'ı takip edip sopayla darbettikleri gerekçesiyle haklarında dava açılan 2 sanığın yargılanmasına devam edildi. Duruşmada müşteki doktor Günay'ın sağlık durumu hakkında rapor sunuldu ve sanıkların avukatı savunma için süre istedi. Duruşma ertelendi.

 • Karşıyaka'da Yurttaşlar Sağlık Seminerleriyle Bilinçleniyor
  17 Ara Karşıyaka'da Yurttaşlar Sağlık Seminerleriyle Bilinçleniyor

  ‘Daha sağlıklı toplum’ amacı doğrultusunda projeleri hayata geçiren Karşıyaka Belediyesi, İzmir Tabip Odası iş birliğinde düzenlediği söyleşilere devam ediyor. Farklı sağlık konularının işlendiği söyleşi ve seminerler ile yurttaşlar bilgilendirilirken, toplumsal farkındalığın güçlenmesine katkı sağlanıyor.

 • Hekim Birliği İzmir Şubesi Şehir Hastanesi'ne Tepki Göstererek İzmir'in Sağlık Sistemi İçin Lokma Döktürdü
  07 Ara Hekim Birliği İzmir Şubesi Şehir Hastanesi'ne Tepki Göstererek İzmir'in Sağlık Sistemi İçin Lokma Döktürdü

  Hekim Birliği İzmir Şubesi üyeleri, şehir hastanelerinde görevlendirilen sağlık çalışanlarının karşılaştıkları sorunları dile getirmek için basın açıklaması yaparak 'İzmir’in sağlık sisteminin ruhu için lokma döküyoruz' sözleriyle hastane bahçesinde lokma döktürdü.

 • İzmir Tabip Odası, TTB üyelerinin görevden alınmasına tepki gösterdi
  01 Ara İzmir Tabip Odası, TTB üyelerinin görevden alınmasına tepki gösterdi

  İzmir Tabip Odası, Türk Tabipleri Birliği (TTB) Merkez Konseyi üyelerinin görevden alınmasına tepki gösterdi. Oda Genel Sekreteri Yüce Ayhan, kararın siyasi iktidarın müdahalesi olduğunu belirterek, TTB örgütsel bütünlüğüne yapılan müdahaleyi kabul etmediklerini söyledi.

 • İzmir Emek ve Demokrasi Güçleri, 'Demokrasi Yürüyüşü' Düzenledi: 'Yaşanan Süreç Tam Anlamıyla Bir Yargı Darbesidir'
  25 Kas İzmir Emek ve Demokrasi Güçleri, "Demokrasi Yürüyüşü" Düzenledi: "Yaşanan Süreç Tam Anlamıyla Bir Yargı Darbesidir"

  İzmir Emek ve Demokrasi Güçleri, yaşanan hak ihlallerine karşı bugün "Demokrasi Yürüyüşü" düzenledi. Yürüyüşe katılan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü’ne dikkat çekerek “Kadınlarımızın bir omuz mesafesinde, yanında olmaya devam edeceğiz. İstanbul Sözleşmesi’nin arkasında durmaya devam edeceğiz” dedi. Basın açıklamasını okuyan İzmir Barosu Başkanı Sefa Yılmaz da “Anayasa Mahkemesi kararları yorumlanmaz, irdelenmez, asla ve asla tartışılmaz. Ancak Anayasa ve Anayasa’nın bu emredici hükümleri ve bağlayıcı nitelik taşıyan hukuksal düzenlemeler ve kesin nitelikteki kararlar istenildiğinde uygulanacak, istenilmediğinde uygulanmayacak kararlar değildir. Yaşanan süreç tam anlamıyla bir yargı darbesidir” diye konuştu.

 • Sağlıklı Yaşamın Sırrı Gaziemir'de Ele Alındı
  21 Kas Sağlıklı Yaşamın Sırrı Gaziemir'de Ele Alındı

  Gaziemir Belediyesi ile Sağlıklı Yaşıyoruz platformu iş birliğinde düzenlenen “Sağlıklı Yaşıyoruz Büyük Buluşması” toplantılarının ilk haftasında doktorlar ve uzmanlar, sağlıklı yaşam konusunda yurttaşlarla bilgilerini paylaştı, onların sorularını yanıtladı.

 • İzmir Tabip Odası, Sekreterini Korumaya Çalışırken Katledilen Dr. Aynur Dağdemir'i Andı: 'İstanbul Sözleşmesi'nden Vazgeçmiyoruz'
  20 Kas İzmir Tabip Odası, Sekreterini Korumaya Çalışırken Katledilen Dr. Aynur Dağdemir'i Andı: "İstanbul Sözleşmesi'nden Vazgeçmiyoruz"

  İzmir Tabip Odası, 19 Kasım 2015 tarihinde eşi tarafından şiddete uğrayan sekreterini korumaya çalışırken katledilen Dr. Aynur Dağdemir’i andı. Alsancak Nevvar Salih İşgören Hastanesi önünde düzenlenen basın açıklamasında konuşan Prof. Dr. Münevver Kaynak, “Kadınlar güpegündüz kamu kurumlarında, yaşatmak için gittikleri iş yerlerinde katlediliyor. Sağlığın ve yaşamın korunması için hizmet üretilen ve güvenli olması gereken sağlık kurumları, günümüzde eli silahlı erkek faillerin kolayca girip çıktığı, özellikle kadın sağlık çalışanlarına yönelik tacizden cinayete her tür şiddet eylemini gerçekleştirebildiği ortamlara dönüşmüştür. Kadını ve kazanılmış haklarını yok sayan, sahiplenilmesi gereken bir mal gibi gören, kadın düşmanı erkek egemen politikalar, alınmayan koruyucu önlemler, işletilmeyen düzenleyici mekanizmalar ve cezasızlık politikaları hayatımızın her alanını kuşatmaya devam ediyor” diye konuştu.

 • İzmir'de Buca Cezaevi alanıyla ilgili imar planı iptal edildi
  01 Kas İzmir'de Buca Cezaevi alanıyla ilgili imar planı iptal edildi

  İzmir'de yaşanan depremin ardından yıkılan Buca Cezaevi'nin alanıyla ilgili Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'nın yaptığı imar planı, İzmir 4'üncü İdare Mahkemesi tarafından iptal edildi. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, kararın ardından yaptığı paylaşımda, Buca Cezaevi alanının Türkiye'nin en aydınlık parkı olan Buca Cezaevi Özgürlük Evi'ne dönüşeceğini belirtti.

 • İzmir Tabip Odası'nın Bayraklı Şehir Hastanesi ile İlgili Sorularına Yanıt Veren İl Sağlık Müdürü Erkuş: 'Hastanenin Açılışıyla İlgili Resmi Bir...
  25 Eki İzmir Tabip Odası'nın Bayraklı Şehir Hastanesi ile İlgili Sorularına Yanıt Veren İl Sağlık Müdürü Erkuş: "Hastanenin Açılışıyla İlgili Resmi Bir...

  İzmir İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. M. Emre Erkuş, İzmir Tabip Odası'nın Bayraklı Şehir Hastanesi'yle ilgili sorularına yanıt verdi. Erkuş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın daha önce iki kez açılış tarihi verdiği hastaneyle ilgili “Bakanlığımız tarafından İzmir Şehir Hastanesi’nın açılışı ile ilgili resmi bir tarih bildirilmemiş ve basınla paylaşılmamıştır. Bu nedenle erteleme de söz konusu değildir” dedi. Erkuş, şehir hastanesi için bazı devlet hastanelerinin kapatılacağı ya da küçültüleceği iddialarına ilişkin soruya ise yanıt vermedi.

 • Karşıyaka Belediyesi Farkındalık Etkinlikleriyle Sağlık Bilincini Artırıyor
  23 Eki Karşıyaka Belediyesi Farkındalık Etkinlikleriyle Sağlık Bilincini Artırıyor

  Karşıyaka Belediyesi, alanında uzman konuşmacıların yer aldığı farkındalık söyleşileri ve seminerler düzenleyerek toplumsal farkındalığın güçlenmesine katkı sağlıyor. Sağlık konularının işlendiği etkinliklerde beslenmeden egzersize, sağlıklı yaşlanmadan ruh sağlığına kadar geniş bir yelpazede konular ele alınıyor. Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay, sağlıklı bir toplum hedefiyle ücretsiz olarak gerçekleştirilen etkinliklere herkesi davet ediyor.

 • İzmir Tabip Odası Başkanı Süleyman Kaynak: 'Şehir Hastanesi'nde Ruhsatlandırma Süreci Tamamlandı Mı?'
  19 Eki İzmir Tabip Odası Başkanı Süleyman Kaynak: "Şehir Hastanesi'nde Ruhsatlandırma Süreci Tamamlandı Mı?"

  İzmir Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Süleyman Kaynak, “İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi’nin bugüne dek açılışını geciktiren yapısal sorunlar nelerdir, hastanenin yapısal sorunları giderilmiş midir? İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi’nde ruhsata esas birimlerin ruhsatlandırma süreçleri tamamlanmış mıdır” diye sordu.

 • İzmir Tabip Odası Başkanı Süleyman Kaynak: 'İzmir Şehir Hastanesi'nin Tam Kapasite ile Çalışması İçin 9- 10 Bin Kişilik İstihdama İhtiyaç Var....
  17 Eki İzmir Tabip Odası Başkanı Süleyman Kaynak: "İzmir Şehir Hastanesi'nin Tam Kapasite ile Çalışması İçin 9- 10 Bin Kişilik İstihdama İhtiyaç Var....

  Sağlık Bakanlığı ile Türkerler-Gama Holding ortaklığında, Yap-İşlet-Devret modeliyle temeli 10 yıl önce atılan ancak açılışı birçok defa ertelenen İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi, hasta kabulüne başladı. İzmir Tabip Odası Başkanı Süleyman Kaynak, hastanenin açılışı ile ilgili “Böyle bir kompleksin tam anlamıyla çalışıyor olması için yaklaşık 9- 10 bin kişilik bir istihdama ihtiyaç vardır. Bu istihdam da öyle sıradan bir istihdam değildir. Hekim, hemşire ve hastane personeli olarak birçok teknik yönden iyi eğitim almış uzmanlaşmış bir personelden bahsediyoruz. Dolayısıyla böyle bir personelin nasıl temin edileceği konusu en büyük soru işaretlerinden bir tanesidir. Bu hastanenin bir açılış töreniyle açılması kolaydır, bu yapılabilir. Fakat bu hastanenin tam kapasiteyle çalışır hale gelmesi anlamında açılmasının daha çok uzun zaman alacağını ifade etmek isterim” dedi.

 • İzmir Tabip Odası Başkanı Süleyman Kaynak: 'İzmir'de 90 Civarında Öğretim Üyesinin Ayrılmak İsteyişi, Ayrılma Çabası İçerisinde Olması Çok Acıdır'
  14 Eki İzmir Tabip Odası Başkanı Süleyman Kaynak: "İzmir'de 90 Civarında Öğretim Üyesinin Ayrılmak İsteyişi, Ayrılma Çabası İçerisinde Olması Çok Acıdır"

  İzmir Tabip Odası Başkanı Süleyman Kaynak, istifa eden hekim sayısında artış olduğuna dikkat çekti. Kaynak, “Bugün Dokuz Eylül Üniversitesi'nden 54 civarında öğretim üyesi, Ege Üniversitesi'nden de 31 civarında öğretim üyesinin ayrıldığını veya ayrılmak için müracaat etmiş olduğuna ilişkin duyumlar almaktayız. Yani İzmir'de iki tane kamu üniversitesinden 90 civarında öğretim üyesinin ayrılmak isteyişi, ayrılma çabası içerisinde olması çok acıdır. Bunun nedenlerine sadece bir Ege Üniversitesi veya Dokuz Eylül Üniversitesi olarak değil Türkiye’deki üniversitelerin büyük bir sorun içerisinde olduğunu anlayarak ve yaklaşarak değerlendirmek gerekir” dedi.

 • İzmirli Sağlıkçılar Yetkililere Seslendi: 'Sağlık Kuruluşları Suç Mahalli Haline Gelmiştir.
  11 Eki İzmirli Sağlıkçılar Yetkililere Seslendi: "Sağlık Kuruluşları Suç Mahalli Haline Gelmiştir.

  İzmir Sağlık Platformu, sağlıkta şiddet olaylarının son bulması için İl Sağlık Müdürlüğü önünde basın açıklaması düzenledi. İzmir Tabip Odası Başkanı Süleyman Kaynak, "Sağlık çalışanına yönelik fiziksel şiddet tutuklanma sebebi olan katalog suçlara eklenmelidir ve uygulanması sağlanmalıdır” dedi. Kaynak, sağlıkta şiddete verilecek cezanın alt sınırının en az 2 yıl olması ve sağlık çalışanlarına şiddet uygulayanlara ceza indirimi veya ceza ertelemesi uygulanmamasını da istedi.

 • İzmirli Sağlıkçılardan Sağlık Bakanı Koca'ya 'Sağlıkta Şiddet' Tepkisi: 'Canımıza Kasteden Bu Sorunlarımıza Karşı Sadece Tweet Atmakla mı...
  02 Eki İzmirli Sağlıkçılardan Sağlık Bakanı Koca'ya 'Sağlıkta Şiddet' Tepkisi: "Canımıza Kasteden Bu Sorunlarımıza Karşı Sadece Tweet Atmakla mı...

  İzmir Sağlık Platformu, İstanbul’da 2018 yılında hastasının silahlı saldırısı sonucu hayatını kaybeden Dr. Fikret Hacıosman’ı İl Sağlık Müdürlüğü önünde yaptığı açıklamayla andı. İzmir Tabip Odası Başkanı Süleyman Kaynak, “Sağlık Bakanı’na yeniden sormak istiyoruz. Artık canımıza da kasteden bu sorunlarımıza karşı halen sadece tweet atmakla mı yetineceksiniz? Hekimlerin, sağlık emekçilerinin yaşadıkları sorunlar için tek yapabileceğiniz bu mu” dedi.

 • İzmirli Sağlıkçılardan 'Ara Kod' Tepkisi: 'Sağlıkta Şiddetin Önlenmesi İçin Kodlar Yerine Caydırıcı Cezaların Çıkartılması Gerekir'
  13 Ağu İzmirli Sağlıkçılardan 'Ara Kod' Tepkisi: "Sağlıkta Şiddetin Önlenmesi İçin Kodlar Yerine Caydırıcı Cezaların Çıkartılması Gerekir"

  İzmirli sağlıkçılar, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın şiddete önlemek için ara kod çalışması yapıldığı açıklamasına tepki gösterdi. İzmir Tabip Odası Başkanı Süleyman Kaynak, Koca’nın açıklamasını ‘göz boyama’ olarak nitelendirerek, “Kamu yönetiminin burada çok daha ciddi, tatminkar, somut çözümler bulması ve önermesi gerekmektedir” dedi. Birlik Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası (BİRLİK SAĞLIK-SEN) Genel Başkanı Ahmet Doğruyol ise sağlıkta şiddetin önüne geçilebilmesi için kodlar yerine caydırıcı cezaların çıkartılması gerektiğini söyledi.

 • Muğla'da YK Enerji'nin maden sahası genişletme çalışmaları protesto edildi
  06 Ağu Muğla'da YK Enerji'nin maden sahası genişletme çalışmaları protesto edildi

  Muğla'nın Milas ilçesinde YK Enerji'nin maden sahasını genişletmek için Akbelen Ormanı'nda ağaçların kesilmesini protesto etmek amacıyla düzenlenen 'Büyük Buluşmaya' Türkiye'nin dört bir yanından yurttaşlar katıldı. İzmir Tabip Odası Başkanı Süleyman Kaynak, 'Ülkenin doğal kaynaklarını halk korumaya çalışırken buradaki güvenlik güçleri bu insanlara eziyet ediyor. Gerçekten bu kabul edilebilir bir şey değil. Biz yeraltıyla, yer üstüyle bu ülkeyi korumaya mecburuz. Biz bu ülkenin insanıyız, bu ülkeyi korumakla mükellefiz. Şirketlerin korunması, şirket menfaatlerinin korunmasına sonuna kadar karşıyız' dedi.

 • EGE SICAKTAN KAVRULUYOR; TERMOMETRELER 40-43 DERECELERİ GÖSTERDİ
  21 Tem EGE SICAKTAN KAVRULUYOR; TERMOMETRELER 40-43 DERECELERİ GÖSTERDİ

  METEROLOJİ Ege Bölgesi'ndeki illerde hava sıcaklığının mevsim normallerinin 3 ila 8 derece üzerine çıkmasının beklendiğini açıklamasının ardından Aydın'da termometreler 43, Manisa'da 42, Muğla'da 41, İzmir, Çanakkale ve Balıkesir'de 40 dereceyi gösterdi.

 • Türkiye ve Avrupa'da rekor sıcak hava dalgası: Ne yapmalı?
  14 Tem Türkiye ve Avrupa'da rekor sıcak hava dalgası: Ne yapmalı?

  Türkiye, Yunanistan, İtalya ve İspanya'da hafta sonunda 44-48 derece hava sıcaklığı bekleniyor.

 • İzmir Tabip Odası'ndan Kızamık Aşısı Çağrısı: 'Kızamıkla İlgili Aşı Karşıtı Söylemleri Dikkate Almayın.
  06 Tem İzmir Tabip Odası'ndan Kızamık Aşısı Çağrısı: "Kızamıkla İlgili Aşı Karşıtı Söylemleri Dikkate Almayın.

  İzmir Tabip Odası Başkanı Süleyman Kaynak, Türkiye genelinde son dönemde artan kızamık vakalarıyla ilgili yurttaşlara uyarılarda bulundu. Kızamık hastalığının aşıyla önlenebileceğine dikkat çeken Kaynak, “Aşı karşıtlığını teşvik edecek tereddüt yaratacak hiçbir söyleme iltifat edilmemesi gerekir. Herkesin bu aşılama sistemine uyması ve aşılamanın düzenli ve gerekli şekilde yapılması halinde kızamıkla çok net bir şekilde baş edilebileceğini biliyoruz. Çünkü kızamık aşısı da ömür boyudur” dedi.

 • İzmir'de STK'lar İşkenceyi Protesto Etti
  04 Tem İzmir'de STK'lar İşkenceyi Protesto Etti

  İzmir'de sivil toplum kuruluşları, '26 Haziran İşkence Görenlerle Dayanışma Günü' dolayısıyla işkenceyi protesto etti. Türkiye İnsan Hakları Vakfı (TİHV) Genel Sekreteri Coşkun Üsterci, mevcut siyasal iktidarın baskı ve kontrole dayalı yönetme tarzı sonucu ülkede işkence mekanının oluştuğunu belirtti. Açıklamada, işkencenin Türkiye'nin en büyük insan hakları sorunu olduğu vurgulandı ve AKP hükümeti eleştirildi.

 • Sivas Katliamı'nın 30. Yılı Dolayısıyla İzmir'de Anma Etkinliği Düzenlendi, Hayatını Kaybedenler İçin Denize Karanfil Bırakıldı
  03 Tem Sivas Katliamı'nın 30. Yılı Dolayısıyla İzmir'de Anma Etkinliği Düzenlendi, Hayatını Kaybedenler İçin Denize Karanfil Bırakıldı

  Sivas Katliamı’nın 30. yıl dönümü nedeniyle İzmir’de anma etkinliği düzenlendi. Konak Kent Konseyi Başkanı Hamit Mumcu, “Madımak Katliamı hoşgörüsüzlüğün ve karanlığın acımasızca ortaya çıktığı bir trajedidir. Kültür ve düşünce dünyasının seçkin isimlerine yapılan bu saldırı insanlık onuruna karşı işlenen bir suçtur. Bugün o karanlık günün üzerinden yıllar geçmiş olmasına rağmen hala adalet sağlanamamıştır” dedi. Açıklamanın ardından katliamda hayatını kaybedenler adına denize karanfil bırakıldı.

 • İzmir'de doktoru darbedip tehdit eden kişiye hapis cezası
  22 Haz İzmir'de doktoru darbedip tehdit eden kişiye hapis cezası

  İzmir'in Konak ilçesinde bir doktoru darbedip tehdit ve hakaretlerde bulunan kişiye 3 yıl 20 gün hapis cezası verildi. Sanık, çocuğunun muayene işlemleri sırasında doktor ile tartışmaya başladıktan sonra doktoru darbetmiş, bıçak çekerek tehdit etmişti. Hakim, sanığın kamu görevlisine yönelik 'kasten yaralama', 'hakaret' ve 'silahla tehdit' suçlarından cezalandırılmasına karar verdi.

 • İzmir Tabip Odası: Kızamık olgularında artış var
  19 Haz İzmir Tabip Odası: Kızamık olgularında artış var

  İzmir Tabip Odası, kızamık olgularında artış olduğunu ve aşı ile önlenebilen bu hastalığın duyarlı topluluklarda ölümcül sonuçlar doğurabilecek bir tehdit oluşturduğunu açıkladı. Sorunun kaynağı ise temel sağlık hizmetlerinden yararlanamayan kişilerin varlığıdır. Aşı reddi de kişisel haklar arasında kabul edilmemelidir. Sağlık Bakanlığı'nın kızamık olgu sayılarını ve aşılanma oranlarını şeffaf bir biçimde paylaşması bekleniyor.

 • Doktor Melek Bağçe'nin Öldürülmesine İzmir Tabip Odası'ndan 'Tepki: 'Fail Yalnızca Boşanma Aşamasında Olduğu Erkek Değil, Kadın Düşmanı...
  15 Haz Doktor Melek Bağçe'nin Öldürülmesine İzmir Tabip Odası'ndan 'Tepki: "Fail Yalnızca Boşanma Aşamasında Olduğu Erkek Değil, Kadın Düşmanı...

  İzmir Tabip Odası, Antalya'nın Alanya ilçesinde yaşayan doktor Melek Bağçe’nin, boşanma aşamasındaki eşi tarafından öldürülmesini protesto etti. Açıklamada, “Kadını ve kazanılmış haklarını yok sayan, sahiplenilmesi gereken bir mal gibi gören kadın düşmanı erkek egemen politikalar, alınmayan koruyucu önlemler, işletilmeyen düzenleyici mekanizmalar ve cezasızlık politikaları hayatımızın her alanını kuşatmaya devam etmektedir” denildi.

 • İzmir'de Dünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamında farkındalık yürüyüşü düzenlendi
  05 Haz İzmir'de Dünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamında farkındalık yürüyüşü düzenlendi

  İzmir'de 5 Haziran Dünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamında sivil toplum kuruluşları ve çevre dernekleri farkındalık yürüyüşü düzenleyerek çevre sorunlarına dikkat çekildi. Konak Kent Konseyi, TMMOB İl Koordinasyon Kurulu, İzmir Tabip Odası, İzmir Barosu ve sivil toplum kuruluşları tarafından düzenlenen yürüyüşte, atık yönetimindeki eksiklikler, hava kirliliği, yeşil alanların azalması, asbest tehlikesi gibi çevre sorunlarına dikkat çekildi.

 • İzmir Buca Seyfi Demirsoy Hastanesi'nde sendika yetki tartışması
  18 May İzmir Buca Seyfi Demirsoy Hastanesi'nde sendika yetki tartışması

  İzmir Buca Seyfi Demirsoy Hastanesi'nde sendikalar arasında yaşanan yetki tartışmasıyla ilgili açıklama yapan Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) İzmir Şubesi Eş Başkanı Erkan Batmaz, çalışanlara baskı yapıldığını öne sürerek hem hastane yönetimine hem de yetkili sendika olarak tanınan Sağlık-Sen yetkililerine tepki gösterdi.

 • İzmir'de 1 Mayıs kutlamaları geniş güvenlik önlemleri altında gerçekleşti
  01 May İzmir'de 1 Mayıs kutlamaları geniş güvenlik önlemleri altında gerçekleşti

  Alsancak Gündoğdu Meydanı'nda gerçekleştirilen 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlamaları için geniş güvenlik önlemleri alındı. Yaklaşık 4 bin emniyet personeli görev yaptı ve deniz polisi ile Sahil Güvenlik botları da denizde görev aldı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ve bazı belediye başkanları da mitinge katıldı.

 • İzmir'de 1 Mayıs Çağrısı: Aydınlık Yarınlar İçin Alanlardayız
  26 Nis İzmir'de 1 Mayıs Çağrısı: Aydınlık Yarınlar İçin Alanlardayız

  İzmir 1 Mayıs Tertip Komitesi, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’ne ilişkin çağrı yaptı. Komite adına açıklama yapan Türk-İş Ege Bölge Temsilcisi Hayrettin Çakmak, “2023 1 Mayıs’ı yeni bir başlangıç olacaktır. Aydınlık yarınlar için alanlardayız” dedi.

 • İzmir'de Sağlıkçılardan Şiddet Protestosu: 'Sağlık Terörünün Sorumluluğu Kamu İdaresindedir ve Tüm Kayıplarımız Adına İki Elimiz Yakanızdadır'
  17 Nis İzmir'de Sağlıkçılardan Şiddet Protestosu: "Sağlık Terörünün Sorumluluğu Kamu İdaresindedir ve Tüm Kayıplarımız Adına İki Elimiz Yakanızdadır"

  İzmir Sağlık Platformu üyeleri, 17 Nisan Sağlıkta Şiddetle Mücadele Günü ve Dr. Ersin Arslan’ın katledilişinin 11. yıl dönümü nedeniyle basın açıklaması yaptı. İzmir Tabip Odası Başkanı Süleyman Kaynak, “600’e yakın hekim, sağlık çalışanının hayatını kaybettiği sağlık terörünün sorumluluğu kamu idaresindedir ve tüm kayıplarımız adına bizim iki elimiz yakanızdadır” dedi.

 • Pandemide Yaşamını Yitiren Sağlık Çalışanları, Karşıyaka'da Anıldı
  31 Mar Pandemide Yaşamını Yitiren Sağlık Çalışanları, Karşıyaka'da Anıldı

  Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay, İzmir Tabip Odası tarafından Covid-19 pandemisi sırasında yaşamını yitiren hekimler ve sağlık çalışanları anısına düzenlenen törene katıldı.

 • İzmir Emek ve Demokrasi Güçleri: 'Yardımları Engelleyen Kayyum Atamaları Mutlaka ve Derhal Durdurulmalıdır'
  16 Şub İzmir Emek ve Demokrasi Güçleri: "Yardımları Engelleyen Kayyum Atamaları Mutlaka ve Derhal Durdurulmalıdır"

  İzmir Emek ve Demokrasi Güçleri adına açıklama yapan İzmir Barosu Başkanı Sefa Yılmaz, Kahramanmaraş Pazarcık’ta sivil toplum örgütleri ve gönüllülerin topladığı yardımlara kayyum atanarak el konulduğunu, yardım çağrısı yapanların gözaltına alındığını belirterek, “Vatandaşın gönüllü yardımlarıyla emek meslek örgütlerinin, demokrasi güçlerinin topladıkları yardımlara kayyum atanmasını kabul etmiyoruz. Yardımları engelleyen kayyum atamaları mutlaka ve derhal durdurulmalıdır. Devletin görevi yardımları durdurmak olamaz, tam aksine yardım faaliyetlerine yardımcı olması en doğal ve acil olanıdır” dedi.

 • Başkan Soyer Sivil Toplum Kuruluşlarına Seslendi: 'Bize El Verin, Gücünüzü Bize Katın'
  10 Şub Başkan Soyer Sivil Toplum Kuruluşlarına Seslendi: "Bize El Verin, Gücünüzü Bize Katın"

  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, deprem felaketinin ardından kentteki sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerini bir araya getirdi. Büyükşehir Belediyesi’nin deprem bölgesinde oluşturacağı koordinasyon merkezleri hakkında ilgi veren Başkan Soyer, “İzmir’in büyük bir enerjisi var. Bunun zayi olmasını istemiyoruz. Bütün gayretimiz buna yönelik. Bize el verin, gücünüzle bize katılın” dedi.

 • İzmir Tabip Odası Başkanı Kaynak, İzmir Şehir Hastanesi'nin Açılışının Bir Kez Daha Ertelenmesini Değerlendirdi: 'Açılış Töreni Yapılması Tümüyle...
  04 Şub İzmir Tabip Odası Başkanı Kaynak, İzmir Şehir Hastanesi'nin Açılışının Bir Kez Daha Ertelenmesini Değerlendirdi: "Açılış Töreni Yapılması Tümüyle...

  İzmir Şehir Hastanesi’nin, daha önce 17 Şubat olarak açıklanan açılışı, bir kez daha ertelendi. İzmir Tabip Odası Başkanı Süleyman Kaynak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılacağının belirtildiği açılışın ertelenmesini; “Sağlık sistemi, iktidar partisinin gözünde sadece oy toplamak için kullanılan enstrüman gibi. Örneğin İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi. Hastanenin açılması değil ama bir açılış töreni yapılması tümüyle iktidarın sağlık sistemine bir oy kaynağı, siyasi bir enstrüman, oy derleme enstrümanı olarak bakmasıyla ilintilidir diyebiliriz” sözleri ile değerlendirdi.

 • İzmir'de 2 Aile Hekiminin İşten Çıkarılması Protesto Edildi: 'Bu Kararı, Onların Ayıbı Olarak Tarihe Not Düşeceğiz'
  27 Ara İzmir'de 2 Aile Hekiminin İşten Çıkarılması Protesto Edildi: "Bu Kararı, Onların Ayıbı Olarak Tarihe Not Düşeceğiz"

  İzmir İl Sağlık Müdürlüğü'nün Torbalı ve Karabağlar'da görevli iki aile hekiminin iş sözleşmesini ihtar cezaları nedeniyle yenilememesi protesto edildi. Müdürlük binası önünde toplanan sağlık çalışanları, "Bu hukuk tanımaz, keyfi uygulamayı neden yapıyorsunuz? Bize gözdağı mı vermek istiyorsunuz" açıklamasını yaptı. Sözleşmesi yenilenmeyen hekimlerden Zafer Becerik, "Hukuki olarak bunların üstesinden geleceğiz. Görevlerimize iade edileceğiz. Bu kararı, onların ayıbı olarak tarihe not düşeceğiz" dedi.

 • İzmir'de Çocuk Acil Servislerinde Uzun Kuyruklar Oluştu. Tabip Odası Başkanı Kaynak: 'Sağlık Sistemi Baştan Düzenlenmeli'
  17 Ara İzmir'de Çocuk Acil Servislerinde Uzun Kuyruklar Oluştu. Tabip Odası Başkanı Kaynak: "Sağlık Sistemi Baştan Düzenlenmeli"

  İzmir'de kış ayları ile birlikte artan üst solunum yolu hastalıkları nedeniyle çocuk acil servislerinde yoğun kalabalıklar oluştu. İzmir Tabip Odası Başkanı Süleyman Kaynak, kışa maskesiz girilmesi ve çocuk-öğrenci grubunda koruyucu aşı yapılmaması nedeniyle Sağlık Bakanlığı'nı eleştirerek, "Çocuk acil servisleri geceleri ile hafta sonları inanılmaz kalabalık ve kuyruklar halinde insanlar sıra bekliyor. Yoğun bakımlar da yaz aylarına göre oldukça hareketli. Sağlık sistemi baştan dizayn edilmelidir, düzenlenmelidir. Yoksa bunlarla başka türlü baş edemeyeceğiz" dedi.

 • DR. MEHMET SÖYLER VEFATININ BİRİNCİ YIL DÖNÜMÜNDE ANILDI
  16 Ara DR. MEHMET SÖYLER VEFATININ BİRİNCİ YIL DÖNÜMÜNDE ANILDI

  İZMİR'de sayısız hastanın gözlerine ışık olan Batıgöz Sağlık Grubu'nun kurucusu, göz hastalıkları hekimi ve iş insanı Dr. Mehmet Söyler için anma töreni düzenlendi.

 • İzmir Tabip Odası: 'Hekimli Değerleri, Mesleki Bağımsızlık ve Halkın Sağlık Hakkı İçin Mücadeleye Devam Edeceğiz'
  13 Ara İzmir Tabip Odası: "Hekimli Değerleri, Mesleki Bağımsızlık ve Halkın Sağlık Hakkı İçin Mücadeleye Devam Edeceğiz"

  İzmir Tabip Odası, Türk Tabipler Birliği'nin (TTB) sesini yükselttiği için iktidarın hedefi haline geldiğini belirterek, "TTB ve tabip odaları olarak, bugün yaşanan uygulamaları kabul etmediğimizi, hekimlik değerleri, mesleki bağımsızlık ve halkın sağlık hakkı için mücadeleye devam edeceğimizi bir kez daha vurguluyoruz. Türk Tabipleri Birliği Yasası’nda bir değişiklik yapılacaksa, ancak TTB ve tabip odalarının gücünü artıran, yetkilerini genişleten, mesleki bağımsızlığın önündeki engelleri kaldıran bir şekilde olmalıdır" denildi.

 • İzmir'de Acil Serviste Bir Günde 973 Hastaya Bakan İki Doktordan Biri Kalp Krizi Geçirdi.
  12 Ara İzmir'de Acil Serviste Bir Günde 973 Hastaya Bakan İki Doktordan Biri Kalp Krizi Geçirdi.

  İzmir Buca Seyfi Demirsoy Hastanesi acil servisinde bir gecede 973 hastaya bakan iki doktordan biri olan Uğur Dalbaşı kalp krizi geçirdi. Şekeri yüksek çıktığından kendisine insülin uygulayan ancak yoğunluktan dolayı yemek yiyemediği için bayılan Dalbaşı, yoğun bakıma kaldırılarak tedaviye alındı. İzmir Tabip Odası Başkanı Doktor Süleyman Kaynak ise Sağlık Bakanlığı'nın "5 dakikada bir hasta" bakmayı öngören randevu sistemine tepki gösterdi. Yurttaşlara çağrı yapan Kaynak, "Hastalarımızdan destek bekliyoruz. Hekimin önüne gelip, 20 dakika sağlık hizmeti almak üzere birlikte olmaya çalışmalılar. Hasta belki de o 20 dakika dışarıya çıkmamalıdır. Bu bir sivil itaatsizlik başlangıcı olabilir" dedi.

 • İzmir'de ilaç reçetesi nedeniyle doktoru tehdit eden sanıkların yargılandığı davada karar çıktı Açıklaması
  06 Ara İzmir'de ilaç reçetesi nedeniyle doktoru tehdit eden sanıkların yargılandığı davada karar çıktı Açıklaması

  İzmir'in Konak ilçesinde istedikleri ilaç reçetesini yazmadığı gerekçesiyle doktoru tehdit eden ve haklarında "birden fazla kişi ile tehdit" suçundan dava açılan 2 sanığın yargılandığı davada karar çıktı.

 • İzmir'de 'Sağlıkta Şiddet' Protestosu: 'Sağlık Çalışanlarını Korumak İçin Parmağınızı Kıpırdatmıyorsunuz'
  01 Ara İzmir'de 'Sağlıkta Şiddet' Protestosu: "Sağlık Çalışanlarını Korumak İçin Parmağınızı Kıpırdatmıyorsunuz"

  İzmir'de Doktor Mücahit Furkan Balcı'nın erkek doktora muayene olmak istemeyen kadının eşi tarafından saldırıya uğraması protesto edildi. "Sağlıkta şiddete hayır" yazılı pankart açıp sloganlar atan sağlık çalışanları, "Artık insanlar şiddete yönelme olarak kışkırtılmaya başlandı. Hekimleri ve sağlık çalışanlarını korumak için parmağınızı kıpırdatmıyorsunuz. Sağlık sistemini oy deposu görenleri de sağlıkta terörü görmezden gelerek destekleyenleri de tarih affetmeyecektir. Seyirci kalanlara ve sırt sıvazlayanlara asla meydanı boş bırakmayacağız" açıklamasını yaptı.

 • İzmir'de Sivil Toplum Kuruluşlarından 'Çeşme Projesi' Çağrısı: 'Rant Projesine İlişkin Yürütülen Bütün Çalışmalar Acilen Durdurulmalıdır'
  01 Ara İzmir'de Sivil Toplum Kuruluşlarından 'Çeşme Projesi' Çağrısı: "Rant Projesine İlişkin Yürütülen Bütün Çalışmalar Acilen Durdurulmalıdır"

  Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu'nun Çeşme Projesi'ne ilişkin yürütmeyi durdurma kararı vermesinin ardından İzmir'deki TMMOB, EGEÇEP, İzmir Barosu ve İzmir Tabip Odası gibi sivil toplum kuruluşları ortak basın açıklaması yaptı. Açıklamada, "Çeşme rant projesine ilişkin yürütülen bütün çalışmalar acilen durdurulmalıdır. Yürütmenin durdurulması kararına rağmen yapılacak her işlem, kamu görevlilerinin cezai ve mali sorumluluğunu gerektirecektir" denildi.

 • İzmir'de sağlıkçılar doktorun darbedilmesini protesto etti
  01 Ara İzmir'de sağlıkçılar doktorun darbedilmesini protesto etti

  İzmir'de görev yaptığı hastanede bir doktorun darbedilmesine sağlık çalışanları tepki gösterdi.

 • Sağlıkta şiddet son bulmuyor! Erkek hekim istemeyen öfkeli koca doktorun burnunu kırdı
  30 Kas Sağlıkta şiddet son bulmuyor! Erkek hekim istemeyen öfkeli koca doktorun burnunu kırdı

  İzmir'de Dr. Mücahit Furkan Balcı, muayene ettiği kadının kocası tarafından şiddete uğradı. "Erkek doktor istemiyorum" diyen kadının eşi M.A.K., tartıştığı doktor Balcı'nın burnunu yumruk atarak kırdı. Doktor Balcı, darp raporu alarak şikayetçi olurken doktoru darbeden M.A.K. gözaltına alındı.

 • Danıştay, Çeşme Projesi'ne 'Dur' Dedi
  29 Kas Danıştay, Çeşme Projesi'ne 'Dur' Dedi

  Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu, "İzmir'in Kanal İstanbul'u" olarak adlandırılan Çeşme Projesi'ne ilişkin yürütmeyi durdurma kararı verdi.

 • İzmir'de Sağlık Emekçileri Şehir Hastanelerini Konuştu
  21 Kas İzmir'de Sağlık Emekçileri Şehir Hastanelerini Konuştu

  İzmir Tabip Odası ve İzmir Şehir Hastanesi Platformu, “İzmir Şehir Hastanesi Çalıştayı” düzenledi. Çalıştayda, şehir hastaneleriyle ilgili yaşanan sorunlar ele alındı.

 • İzmir'de Buca Cezaevi Alanı İçin Ortak Mücadele Kararı... Tunç Soyer: 'Sao Paulo'da Nasıl Zafer Kazandıysak Buca'da da Kazanacağız'
  09 Kas İzmir'de Buca Cezaevi Alanı İçin Ortak Mücadele Kararı... Tunç Soyer: "Sao Paulo'da Nasıl Zafer Kazandıysak Buca'da da Kazanacağız"

  İzmir'de meslek odaları ve sivil toplum örgütleri, yıkılan Buca Cezaevi arazisinin Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından yapılaşmaya açılmasına karşı bir araya geldi. Ortak mücadele kararının çıktığı toplantıda konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Zehirli Sao Paulo gemisiyle mücadelede nasıl zafer kazandıysak Buca’da da kazanacağız. Tüm İzmir’i bu haklı mücadelenin bir parçası haline getirmek istiyoruz” dedi.

 • İzmir'de Meslek Örgütlerinden Ortak 'Deprem' Açıklaması: 'Depremin Üzerinden Tam İki Yıl Geçti, Verilen Sözler Tutulmadı'
  30 Eki İzmir'de Meslek Örgütlerinden Ortak 'Deprem' Açıklaması: "Depremin Üzerinden Tam İki Yıl Geçti, Verilen Sözler Tutulmadı"

  İzmir Barosu, İzmir Tabip Odası ve TMMOB İzmir İl Koordinasyon Kurulu, 117 yurttaşın yaşamını yitirdiği 30 Ekim depreminin ikinci yıl dönümünde, "Sayısız acı haber ve yaşanan mağduriyetlerin üzerinden tam iki yıl geçti. İzmir depremzedeleri kaybettikleri canlara alışmaya çalışır ve sorumluların cezalandırılmasını beklerken depremin ardından kendilerine verilen sözlerin tutulmadığı da açık bir şekilde ortaya çıktı" açıklamasını yaptı.

 • İzmir'de 'Şebnem Korur Fincancı' Protestosu: 'Tabip Odalarının, Meslek Birliklerinin ve Sendikaların Sesini Kesme, Susturma Gayreti'
  26 Eki İzmir'de 'Şebnem Korur Fincancı' Protestosu: "Tabip Odalarının, Meslek Birliklerinin ve Sendikaların Sesini Kesme, Susturma Gayreti"

  İzmir Emek ve Demokrasi Güçleri, Türk Tabipleri Birliği (TTB) Merkez Konseyi Başkanı Şebnem Korur Fincancı’nın gözaltına alınmasını protesto etti. İzmir Tabip Odası önünde "Şebnem Korur Fincancı onurumuzdur, derhal serbest bırakılsın" yazılı pankart açıldı. Basın açıklamasında "Türk Tabipleri Birliği Merkez Konseyi Başkanı’nın gözaltına alınması hukuksuz ve hakkaniyetten uzak bir uygulamadır. Türkiye’nin bir seçim sürecine evrildiği bu günlerde Türk Tabipler Birliği’ne yönelen baskıları tabip odalarının, diğer meslek birliklerinin ve sendikaların sesini kesme, susturma gayretinin bir parçası olarak değerlendiriyoruz" denildi.

 • İzmir gündem haberi... İzmir'de Şehir Hastanesi Uyarısı... Tabip Odası Başkanı Kaynak: Merkezdeki 5 Hastanenin Kapatılması Gündemde.
  25 Eki İzmir gündem haberi... İzmir'de Şehir Hastanesi Uyarısı... Tabip Odası Başkanı Kaynak: Merkezdeki 5 Hastanenin Kapatılması Gündemde.

  İzmir haberine göre İzmir'de şehir hastanesi nedeniyle kent merkezindeki 5 devlet hastanesinin kapatılacağı iddialarının gündeme geldiğini açıklayan İzmir Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Süleyman Kaynak, bu olasılığın yurttaşları kaygılandırdığını söyledi. Şehir hastanesinin ulaşım sorununa da dikkat çeken Kaynak, "Hastanenin kurulduğu bölge ve şehrin o bölgedeki trafik olanakları itibarıyla baktığımızda bu kadar bir yoğunluğu şu anda kaldırmasının mümkün olmadığını zaten herkes görüyor" dedi. İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger'in hastaneye ulaşım konusundaki "teleferik" önerisine tepki gösteren CHP Bayraklı İlçe Başkanı Didem Gültekin de "Kalp krizi geçiren bir hasta teleferikle mi hastaneye yetiştirilecek. Belediyelerimizden şunu isteyelim, paraşütle ilgili kurs açsınlar" dedi. CHP İl Başkanı Deniz Yücel ise "Bu AK Parti'nin her alanda olduğu gibi ülkeyi ne kadar plansız, programsız, akıl ve bilimi reddederek yönettiğinin somut bir göstergesi" dedi.

 • Bartın gündem haberi: Tabip Odalarından Bartın Faciası ile İlgili Ortak Açıklama: 'Siyasi Sorumluları Hesap Vermeye, Sorumluluklarını Yerine Getirmeye Çağırıyoruz'
  22 Eki Bartın gündem haberi: Tabip Odalarından Bartın Faciası ile İlgili Ortak Açıklama: "Siyasi Sorumluları Hesap Vermeye, Sorumluluklarını Yerine Getirmeye Çağırıyoruz"

  Bartın haber: Ege Bölgesi Tabip Odaları, "Maden ocaklarındaki ölümler ne fıtrattır, ne kaderdir ne de kazadır. Önlenebilecek ölümler cinayettir. Siyasi sorumluları hesap vermeye, sorumluluklarını yerine getirmeye çağırıyoruz" açıklamasını yaptı.

 • Son dakika haber! Deü'den İstifa Eden Profesöre Destek Ziyaretinde Bulunan Asistan Hekimler ve Sendika Üyelerine Yönelik Soruşturma ve Sürgün Kararları Protesto Edildi
  20 Eki Son dakika haber! Deü'den İstifa Eden Profesöre Destek Ziyaretinde Bulunan Asistan Hekimler ve Sendika Üyelerine Yönelik Soruşturma ve Sürgün Kararları Protesto Edildi

  Gelen son dakika haberine göre İzmir’de, Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Hastanesi Dermatoloji Anabilim Dalı Başkanlığı'ndan istifa eden Prof. Dr. Sevgi Akarsu'ya destek için odasına giden asistan hekimler ve o ziyaretin fotoğrafını çeken sendika üyesi hakkında soruşturma açılıp görev yerlerinin değiştirilmesi protesto edildi. DEÜ Hastanesi önünde konuşan DİSK ve Dev Sağlık-İş Sendikası Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, “Yapılan, tümüyle haksız ve hukuksuzdur” dedi.

 • İzmir haber | İzmir'de doktora saldırıyla ilgili yeni görüntüler ortaya çıktı
  14 Eki İzmir haber | İzmir'de doktora saldırıyla ilgili yeni görüntüler ortaya çıktı

  İzmir haberleri... İzmir'in Torbalı ilçesinde bir doktorun 3 kişi tarafından darbedildiği olaya ait yeni görüntüler ortaya çıktı.

 • İzmir yerel haberleri | İzmir'de doktora saldırıyla ilgili yeni görüntüler ortaya çıktı
  13 Eki İzmir yerel haberleri | İzmir'de doktora saldırıyla ilgili yeni görüntüler ortaya çıktı

  Edinilen İzmir gelişmesine göre İzmir'de doktora saldırıyla ilgili yeni görüntüler ortaya çıktı Doktoru darbedenlerden biri, olay öncesinde doktor tarafından yumruklanmış İzmir'in Torbalı ilçesinde bir doktorun 3 kişi tarafından darbedildiği olaya ait yeni görüntüler ortaya çıktı.

 • İzmir haber: İzmir'den 'Mesai Sonrası Hasta Kabulu' Tepkisi: 'Akşama Kadar 100 Hastaya Bakan Bir Hekimin 101'inci, 102'inci 103'üncü Hastası Olmak İster Misiniz?
  13 Eki İzmir haber: İzmir'den "Mesai Sonrası Hasta Kabulu" Tepkisi: "Akşama Kadar 100 Hastaya Bakan Bir Hekimin 101'inci, 102'inci 103'üncü Hastası Olmak İster Misiniz?

  İzmir bölgesinden gelen habere göre Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın "Beyaz Reform" paylaşımıyla duyurduğu "Mesai sonrası hekim isteğine bağlı hasta kabulü" uygulamasına İzmir'den tepki geldi. İzmir Tabip Odası Başkanı Doktor Süleyman Kaynak, yeni düzenleme ile birçok hekimin yoğun mesai sonrası hasta bakmaya zorlandığını öne sürerek, "Akşama kadar mesai saatinde 100 hastaya bakan bir hekimin, 101’inci, 102’nci, 103’üncü hastası olmak ister misiniz?" diye konuştu.

 • İzmir gündem: İzmir'den Sağlık Bakanlığı'na Tepki: 'Hekimlerin Serbest Meslek Hakkı Ortadan Kaldırılıyor'
  12 Eki İzmir gündem: İzmir'den Sağlık Bakanlığı'na Tepki: "Hekimlerin Serbest Meslek Hakkı Ortadan Kaldırılıyor"

  İzmir gündem haberi... Sağlık Bakanlığı'nın muayenehanesi olan doktorların özel hastanelerde yaptığı tedavi ve ameliyatlara sınırlama getiren yeni yönetmeliğine İzmir'den tepki geldi. İzmir Tabip Odası Başkanı Süleyman Kaynak, "Bu düzenlemelerin iyi niyet ürünü olmadığını, Sağlık Bakanlığı’nın muayenehaneleri yeni hedef olarak belirlediğini değerlendiriyoruz. Hiçbir akıl süzgecinden geçirilmeden yayınlanan düzenlemenin hekimlerin serbest meslek hakkını ortadan kaldırmak amacıyla yapıldığı açıktır" dedi.

 • 3 KARDEŞİN DARBETTİĞİ DOKTOR: NEDEN BU ÖFKE, ŞİDDET
  10 Eki 3 KARDEŞİN DARBETTİĞİ DOKTOR: NEDEN BU ÖFKE, ŞİDDET

  İZMİR'de, Dr. Ekin Hürel Günay'ın (48) sopalı saldırıda darbedilmesi sağlık çalışanları tarafından protesto edildi.

 • İzmir haberleri... İzmir'de Sopayla Darp Edilen Doktor Günay İçin Eylem Yapıldı: 'Etkili Bir Sağlıkta Şiddet Yasası İstiyoruz'
  10 Eki İzmir haberleri... İzmir'de Sopayla Darp Edilen Doktor Günay İçin Eylem Yapıldı: "Etkili Bir Sağlıkta Şiddet Yasası İstiyoruz"

  İzmir haberleri: İzmir'de sağlık meslek örgütleri, Doktor Ekin Hürel Günay'ın evine giderken ekmek almak için durduğu fırının önünde 3 kişi tarafından sopalarla darp edilmesini protesto etti. Basın açıklamasında "Sağlık çalışanlarına yönelik saldırılar artık organize hale gelmiştir. Sağlıkta terör artık ülkemizin en acil, en can yakıcı sorunudur ve bunun sona erdirilmesi için acil bir şekilde etkili bir sağlıkta şiddet yasası çıkarılmalı" denildi. Doktor Günay da "Neden bu öfke, neden bu şiddet. Evlatlarınızı incitmeyin, bizleri kırmayın" diye konuştu.

 • İzmir gündem: İzmir'de sağlıkçılar aile hekiminin darbedilmesini protesto etti
  10 Eki İzmir gündem: İzmir'de sağlıkçılar aile hekiminin darbedilmesini protesto etti

  İzmir gündem haberi | İzmir'in Torbalı ilçesinde aile hekimi Ekin Hürel Günay'ın 7 Ekim'de mesai sonrası darbedilmesi, sağlıkçılar tarafından kınandı.

 • Son dakika haberi... İzmir'de Şehir Hastanesinin Ardından 5 Hastanenin Kapatılacağı İddiaları TBMM Gündeminde
  10 Eki Son dakika haberi... İzmir'de Şehir Hastanesinin Ardından 5 Hastanenin Kapatılacağı İddiaları TBMM Gündeminde

  Gelen son dakika haberlerine göre CHP İzmir Milletvekili Ednan Arslan, Bayraklı Şehir Hastanesi'nin açılması ile 5 devlet hastanesinin kapatılacağı iddialarını meclise taşıdı. Arslan, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya, "113 ayda bitiremediğiniz Bayraklı Şehir Hastanesi için verdiğiniz garantiler nedeniyle 165 yıldır hizmet veren devlet hastanesini mi kapatacaksınız?" diye sordu.

 • Son dakika haber... İzmir'de aile hekimini darbettiği öne sürülen 3 zanlı tutuklandı
  08 Eki Son dakika haber... İzmir'de aile hekimini darbettiği öne sürülen 3 zanlı tutuklandı

  Son dakika haberleri: İzmir'in Torbalı ilçesinde çalıştığı aile sağlığı merkezinde yaşanan bir tartışma sonrası beyaz kod veren aile hekimi Ekin Hürel Günay'ı mesai sonrası sopalarla darbettikleri iddiasıyla gözaltına alınan 3 şüpheli tutuklandı.

 • İzmir gündem haberleri... İzmir'de Hasta Yakınlarının Sopalarla Saldırdığı Aile Hekimi Yaralandı
  08 Eki İzmir gündem haberleri... İzmir'de Hasta Yakınlarının Sopalarla Saldırdığı Aile Hekimi Yaralandı

  İzmir haber... İzmir Torbalı'da doktor Ekin Hürel Günay, dün akşam mesai bitiminde evine gitmeden önce ekmek almak için durduğu fırının önünde 3 kişinin sopalı saldırısına uğradı. Saldırganların doktor Günay'ın 2 ay önce iş yerinde çıkan tartışma nedeniyle beyaz kod vererek şikayetçi olduğu hasta ve yakınları olduğu bildirildi. Hastaneye kaldırılan doktor Günay'ın vücudunda kırıklar olduğu ve bir gözünün net görmediği belirtildi.

 • 2 ay önce tartışma yaşadığı hastaları tarafından sopalarla darbedildi! Aldığı darbeler sonrası doktorun görme yetisi azaldı, kemikleri kırıldı...
  08 Eki 2 ay önce tartışma yaşadığı hastaları tarafından sopalarla darbedildi! Aldığı darbeler sonrası doktorun görme yetisi azaldı, kemikleri kırıldı...

  2 ay önce İzmir'in Torbalı ilçesinde çalıştığı aile sağlığı merkezinde yaşanan bir tartışma sonrası hastalarına beyaz kod veren aile hekimi Ekin Hürel Günay, 2 ay sonra iş çıkışı 3 kişinin sopalı saldırısına uğradı. Şüpheliler saldırı sonrası kısa süre içinde yakalanırken doktor, "Sağ gözümün arka tarafında bir kırık var, net göremiyorum. Birkaç tane kemiğim kırılmış ve kafamın arka tarafında çok fazla darbeye bağlı şişlikler var. Bu insanlar kesinlikle toplum içinde olmamalı" dedi.

 • Beyaz kod veren aile hekimi mesai sonrası sopalarla darbedildi
  08 Eki Beyaz kod veren aile hekimi mesai sonrası sopalarla darbedildi

  İzmir'in Torbalı ilçesinde çalıştığı aile sağlığı merkezinde yaşanan bir tartışma sonrası beyaz kod veren aile hekimi Ekin Hürel Günay, iş çıkışı 3 kişinin sopalı saldırısına uğradı.

 • Başkan Soyer, Zehir Gemisinin Geri Gönderilme Hikayesini Anlattı: 'Halkın Gücünün ve Katılımcı Demokrasinin Önünde Hiçbir Gücün Duramayacağını İspat...
  23 Eyl Başkan Soyer, Zehir Gemisinin Geri Gönderilme Hikayesini Anlattı: "Halkın Gücünün ve Katılımcı Demokrasinin Önünde Hiçbir Gücün Duramayacağını İspat...

  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Aliağa’da sökülmek üzere Türkiye’ye doğru ilerlerlerken geri dönmek zorunda kalan asbestli savaş gemisi Nae Sao Paulo’ya karşı yürüttükleri mücadele hakkında Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi üyelerine bilgi verdi. Soyer, “Halkın gücünün ve katılımcı demokrasinin önünde hiçbir gücün duramayacağını ispat ettik” dedi.

 • İzmir'deki Üniversite Hastanelerinde Görevli Asistan Hekimler İş Bıraktı: 'Emeğimiz Sömürülüyor'
  15 Eyl İzmir'deki Üniversite Hastanelerinde Görevli Asistan Hekimler İş Bıraktı: "Emeğimiz Sömürülüyor"

  Sağlık Bakanlığı’na bağlı hastanelerde çalışan asistan hekimlere yapılan ek ödemelerin üniversite hastanelerinde görevli asistan hekimler için uygulanmaması İzmir'de protesto edildi. Özlük haklarının iyileştirilmesini isteyen asistan hekimler, Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi ile Ege üniversitesi Hastanesi'nde bugün iş bıraktı. Hekimler, "Birçok özlük hakkımız ısrarla görmezden gelinmekte ve emeğimiz sömürülmektedir" açıklamasını yaptı.

 • İzmir'de 'Tuğrul Okudan' Tepkisi: 'Bu Sağlıkta Şiddet Değil, Terördür. Bu Vahşet Önlenmelidir'
  15 Eyl İzmir'de "Tuğrul Okudan" Tepkisi: "Bu Sağlıkta Şiddet Değil, Terördür. Bu Vahşet Önlenmelidir"

  İzmir Tabip Odası ve sağlık meslek örgütleri, İstanbul Esenyurt Devlet Hastanesi'nde güvenlik görevlisi Tuğrul Okudan'ın bir hasta yakını tarafından bıçaklanarak öldürülmesine tepki göstererek, "Artık bu sadece şiddet değil sağlıkta terördür. Tweetle bakanlık yönetenleri kınıyoruz. Can korkusu ve ölüm kaygısıyla işimize gitmek istemiyoruz. Sağlıktaki terör artık ülkenin en önemli sorunudur. Bu vahşet önlenmelidir" açıklamasını yaptı.

 • İzmir'de doktora saldırı davasında makas 'silah' sayıldı
  13 Eyl İzmir'de doktora saldırı davasında makas "silah" sayıldı

  İzmir'in Konak ilçesinde hastanede asistan doktora elindeki makasla saldırmaya çalıştığı, yumruk attığı ve hakaretlerde bulunduğu suçlamasıyla yargılanan kişiye "hakaret" ve "kasten yaralama" suçlarından 2 yıl 7 ay 15 gün hapis cezası verildi.

 • Doktora şiddette makas 'silah' sayıldı, sanığa indirim uygulanmadı
  13 Eyl Doktora şiddette makas 'silah' sayıldı, sanığa indirim uygulanmadı

  İZMİR Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde asistan doktor M.T.'yi makasla kovalayıp, yumruk atan İbrahim Poyraz'a, 2 ayrı suçtan 2 yıl 7 ay 15 gün hapis cezası verildi.

 • BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI SOYER'DEN 'NAE SAO PAULO' AÇIKLAMASI: KARŞILARINDA ÇELİK GİBİ DURMAYA DEVAM EDECEĞİZ
  01 Eyl BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI SOYER'DEN 'NAE SAO PAULO' AÇIKLAMASI: KARŞILARINDA ÇELİK GİBİ DURMAYA DEVAM EDECEĞİZ

  İZMİR'in Aliağa ilçesindeki sökümü yapılması planlanan, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından söküm işlemlerinin iptal edildiği Brezilya donanmasına ait 'Nae Sao Paulo' isimli uçak gemisi hakkında yapılan basın açıklamasına katılan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç...

 • İzmir'de Asbestli Gemiye Karşı Mücadele Sürüyor. Tunç Soyer: 'Karşılarında Çelik Gibi Durmaya Devam Edeceğiz'
  01 Eyl İzmir'de Asbestli Gemiye Karşı Mücadele Sürüyor. Tunç Soyer: "Karşılarında Çelik Gibi Durmaya Devam Edeceğiz"

  İzmir Gemi Söküm Koordinasyon Kurulu, Aliağa’da sökülmesi için verilen izin iptal edilmesine rağmen gemi takip uygulamalarına göre halen Aliağa'ya doğru ilerlemekte olan asbestli gemi Sao Paulo'ya karşı mücadelenin süreceğini açıkladı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, "Temkinli, ihtiyatlı olmaya devam edeceğiz. Biliyoruz ki onlar emellerinden vazgeçmeyecek. Biz de karşılarında çelik gibi durmaya devam edeceğiz" dedi.

 • NAe Sao Paulo için 'yürütmenin durdurulması' talep edildi
  24 Ağu NAe Sao Paulo için "yürütmenin durdurulması" talep edildi

  Sökümü için Brezilya'dan İzmir'e getirilmek üzere yola çıkan uçak gemisi NAe Sao Paulo için verilen izin işleminin yürütmesinin durdurulması talebiyle mahkemeye başvuruldu.

 • Savaş gemisi Nae Sao Paulo'ya verilen söküm izni için hukuki süreç başlatıldı
  24 Ağu Savaş gemisi Nae Sao Paulo'ya verilen söküm izni için hukuki süreç başlatıldı

  YÜKSEK miktarda asbest taşıdığı öne sürülen Brezilya savaş gemisi Nae Sao Paulo'nun Aliağa'da sökümüne Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından verilen iznin yürütmesinin durdurulması ve iptali için hukuki süreç başlatıldı.

 • İzmir'de Asbestli Gemiye Karşı Dava Açıldı. Tunç Soyer: 'Bir Zehir, Bir Çöp Kargosu Geliyor. Yağma Yok, İzmir Buna Geçit Vermeyecek'
  24 Ağu İzmir'de Asbestli Gemiye Karşı Dava Açıldı. Tunç Soyer: "Bir Zehir, Bir Çöp Kargosu Geliyor. Yağma Yok, İzmir Buna Geçit Vermeyecek"

  İzmir'in Aliağa ilçesine gelmekte olan Brezilya Donanması'na ait asbestli gemiye söküm izni veren Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı kararının iptali için İzmir Büyükşehir Belediyesi, sendikalar, odalar ve sivil toplum örgütleri tarafından İzmir 5. İdare Mahkemesi'nde dava açıldı. Adliye önünde basın açıklaması yapılırken, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, "Gemi olma özelliğini yitirmiş bir kargo geliyor. Bir zehir, çöp kargosu. Gelen binlerce tonluk bir çöp. Binlerce tonluk bir zehir. Yağma yok, geçit yok. Bu memleket, İzmir buna buna geçit vermeyecek. Geldikleri gidecekler, geri göndereceğiz" dedi.

Advertisement