Son dakika İzmir Tabip Odası haberleri, İzmir Tabip Odası son dakika, son dakika İzmir Tabip Odası

Son Dakika İzmir Tabip Odası Haberleri

Son dakika İzmir Tabip Odası haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son izmir tabip odası haberleri anında burada.


 • 18:07 Sağlıkta şiddet son bulmuyor! Erkek hekim istemeyen öfkeli koca doktorun burnunu kırdı Sağlıkta şiddet son bulmuyor! Erkek hekim istemeyen öfkeli koca doktorun burnunu kırdı

  İzmir'de Dr. Mücahit Furkan Balcı, muayene ettiği kadının kocası tarafından şiddete uğradı. "Erkek doktor istemiyorum" diyen kadının eşi M.A.K., tartıştığı doktor Balcı'nın burnunu yumruk atarak kırdı. Doktor Balcı, darp raporu alarak şikayetçi olurken doktoru darbeden M.A.K. gözaltına alındı.

 • 29.11.2022 29 Kas 13:24 Danıştay, Çeşme Projesi'ne 'Dur' Dedi Danıştay, Çeşme Projesi'ne 'Dur' Dedi

  Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu, "İzmir'in Kanal İstanbul'u" olarak adlandırılan Çeşme Projesi'ne ilişkin yürütmeyi durdurma kararı verdi.

 • 28.11.2022 28 Kas 22:01 İzmir'de aile hekimini darbettikleri öne sürülen sanıklar hakim karşısına çıktı İzmir'de aile hekimini darbettikleri öne sürülen sanıklar hakim karşısına çıktı

  İzmir'in Torbalı ilçesinde çalıştığı aile sağlığı merkezinde çıkan kavga sonrası "beyaz kod" veren aile hekimi Ekin Hürel Günay'ı olaydan 1,5 ay sonra takip edip sopayla darbettikleri gerekçesiyle haklarında "kamu görevlisine karşı silahla, kemik kırığı oluşturacak şekilde kasten yaralama"...

 • 21.11.2022 21 Kas 13:56 İzmir'de Sağlık Emekçileri Şehir Hastanelerini Konuştu İzmir'de Sağlık Emekçileri Şehir Hastanelerini Konuştu

  İzmir Tabip Odası ve İzmir Şehir Hastanesi Platformu, “İzmir Şehir Hastanesi Çalıştayı” düzenledi. Çalıştayda, şehir hastaneleriyle ilgili yaşanan sorunlar ele alındı.

 • 09.11.2022 09 Kas 23:48 İzmir'de Buca Cezaevi Alanı İçin Ortak Mücadele Kararı... Tunç Soyer: 'Sao Paulo'da Nasıl Zafer Kazandıysak Buca'da da Kazanacağız' İzmir'de Buca Cezaevi Alanı İçin Ortak Mücadele Kararı... Tunç Soyer: "Sao Paulo'da Nasıl Zafer Kazandıysak Buca'da da Kazanacağız"

  İzmir'de meslek odaları ve sivil toplum örgütleri, yıkılan Buca Cezaevi arazisinin Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından yapılaşmaya açılmasına karşı bir araya geldi. Ortak mücadele kararının çıktığı toplantıda konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Zehirli Sao Paulo gemisiyle mücadelede nasıl zafer kazandıysak Buca’da da kazanacağız. Tüm İzmir’i bu haklı mücadelenin bir parçası haline getirmek istiyoruz” dedi.

 • 30.10.2022 30 Eki 18:08 İzmir'de Meslek Örgütlerinden Ortak 'Deprem' Açıklaması: 'Depremin Üzerinden Tam İki Yıl Geçti, Verilen Sözler Tutulmadı' İzmir'de Meslek Örgütlerinden Ortak 'Deprem' Açıklaması: "Depremin Üzerinden Tam İki Yıl Geçti, Verilen Sözler Tutulmadı"

  İzmir Barosu, İzmir Tabip Odası ve TMMOB İzmir İl Koordinasyon Kurulu, 117 yurttaşın yaşamını yitirdiği 30 Ekim depreminin ikinci yıl dönümünde, "Sayısız acı haber ve yaşanan mağduriyetlerin üzerinden tam iki yıl geçti. İzmir depremzedeleri kaybettikleri canlara alışmaya çalışır ve sorumluların cezalandırılmasını beklerken depremin ardından kendilerine verilen sözlerin tutulmadığı da açık bir şekilde ortaya çıktı" açıklamasını yaptı.

 • 26.10.2022 26 Eki 18:39 İzmir'de 'Şebnem Korur Fincancı' Protestosu: 'Tabip Odalarının, Meslek Birliklerinin ve Sendikaların Sesini Kesme, Susturma Gayreti' İzmir'de 'Şebnem Korur Fincancı' Protestosu: "Tabip Odalarının, Meslek Birliklerinin ve Sendikaların Sesini Kesme, Susturma Gayreti"

  İzmir Emek ve Demokrasi Güçleri, Türk Tabipleri Birliği (TTB) Merkez Konseyi Başkanı Şebnem Korur Fincancı’nın gözaltına alınmasını protesto etti. İzmir Tabip Odası önünde "Şebnem Korur Fincancı onurumuzdur, derhal serbest bırakılsın" yazılı pankart açıldı. Basın açıklamasında "Türk Tabipleri Birliği Merkez Konseyi Başkanı’nın gözaltına alınması hukuksuz ve hakkaniyetten uzak bir uygulamadır. Türkiye’nin bir seçim sürecine evrildiği bu günlerde Türk Tabipler Birliği’ne yönelen baskıları tabip odalarının, diğer meslek birliklerinin ve sendikaların sesini kesme, susturma gayretinin bir parçası olarak değerlendiriyoruz" denildi.

 • 25.10.2022 25 Eki 16:48 İzmir gündem haberi... İzmir'de Şehir Hastanesi Uyarısı... Tabip Odası Başkanı Kaynak: Merkezdeki 5 Hastanenin Kapatılması Gündemde. İzmir gündem haberi... İzmir'de Şehir Hastanesi Uyarısı... Tabip Odası Başkanı Kaynak: Merkezdeki 5 Hastanenin Kapatılması Gündemde.

  İzmir haberine göre İzmir'de şehir hastanesi nedeniyle kent merkezindeki 5 devlet hastanesinin kapatılacağı iddialarının gündeme geldiğini açıklayan İzmir Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Süleyman Kaynak, bu olasılığın yurttaşları kaygılandırdığını söyledi. Şehir hastanesinin ulaşım sorununa da dikkat çeken Kaynak, "Hastanenin kurulduğu bölge ve şehrin o bölgedeki trafik olanakları itibarıyla baktığımızda bu kadar bir yoğunluğu şu anda kaldırmasının mümkün olmadığını zaten herkes görüyor" dedi. İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger'in hastaneye ulaşım konusundaki "teleferik" önerisine tepki gösteren CHP Bayraklı İlçe Başkanı Didem Gültekin de "Kalp krizi geçiren bir hasta teleferikle mi hastaneye yetiştirilecek. Belediyelerimizden şunu isteyelim, paraşütle ilgili kurs açsınlar" dedi. CHP İl Başkanı Deniz Yücel ise "Bu AK Parti'nin her alanda olduğu gibi ülkeyi ne kadar plansız, programsız, akıl ve bilimi reddederek yönettiğinin somut bir göstergesi" dedi.

 • 22.10.2022 22 Eki 15:54 Bartın gündem haberi: Tabip Odalarından Bartın Faciası ile İlgili Ortak Açıklama: 'Siyasi Sorumluları Hesap Vermeye, Sorumluluklarını Yerine Getirmeye Çağırıyoruz' Bartın gündem haberi: Tabip Odalarından Bartın Faciası ile İlgili Ortak Açıklama: "Siyasi Sorumluları Hesap Vermeye, Sorumluluklarını Yerine Getirmeye Çağırıyoruz"

  Bartın haber: Ege Bölgesi Tabip Odaları, "Maden ocaklarındaki ölümler ne fıtrattır, ne kaderdir ne de kazadır. Önlenebilecek ölümler cinayettir. Siyasi sorumluları hesap vermeye, sorumluluklarını yerine getirmeye çağırıyoruz" açıklamasını yaptı.

 • 20.10.2022 20 Eki 16:38 Son dakika haber! Deü'den İstifa Eden Profesöre Destek Ziyaretinde Bulunan Asistan Hekimler ve Sendika Üyelerine Yönelik Soruşturma ve Sürgün Kararları Protesto Edildi Son dakika haber! Deü'den İstifa Eden Profesöre Destek Ziyaretinde Bulunan Asistan Hekimler ve Sendika Üyelerine Yönelik Soruşturma ve Sürgün Kararları Protesto Edildi

  Gelen son dakika haberine göre İzmir’de, Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Hastanesi Dermatoloji Anabilim Dalı Başkanlığı'ndan istifa eden Prof. Dr. Sevgi Akarsu'ya destek için odasına giden asistan hekimler ve o ziyaretin fotoğrafını çeken sendika üyesi hakkında soruşturma açılıp görev yerlerinin değiştirilmesi protesto edildi. DEÜ Hastanesi önünde konuşan DİSK ve Dev Sağlık-İş Sendikası Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, “Yapılan, tümüyle haksız ve hukuksuzdur” dedi.

 • 14.10.2022 14 Eki 00:58 İzmir haber | İzmir'de doktora saldırıyla ilgili yeni görüntüler ortaya çıktı İzmir haber | İzmir'de doktora saldırıyla ilgili yeni görüntüler ortaya çıktı

  İzmir haberleri... İzmir'in Torbalı ilçesinde bir doktorun 3 kişi tarafından darbedildiği olaya ait yeni görüntüler ortaya çıktı.

 • 13.10.2022 13 Eki 18:31 İzmir yerel haberleri | İzmir'de doktora saldırıyla ilgili yeni görüntüler ortaya çıktı İzmir yerel haberleri | İzmir'de doktora saldırıyla ilgili yeni görüntüler ortaya çıktı

  Edinilen İzmir gelişmesine göre İzmir'de doktora saldırıyla ilgili yeni görüntüler ortaya çıktı Doktoru darbedenlerden biri, olay öncesinde doktor tarafından yumruklanmış İzmir'in Torbalı ilçesinde bir doktorun 3 kişi tarafından darbedildiği olaya ait yeni görüntüler ortaya çıktı.

 • 13.10.2022 13 Eki 10:44 İzmir haber: İzmir'den 'Mesai Sonrası Hasta Kabulu' Tepkisi: 'Akşama Kadar 100 Hastaya Bakan Bir Hekimin 101'inci, 102'inci 103'üncü Hastası Olmak İster Misiniz? İzmir haber: İzmir'den "Mesai Sonrası Hasta Kabulu" Tepkisi: "Akşama Kadar 100 Hastaya Bakan Bir Hekimin 101'inci, 102'inci 103'üncü Hastası Olmak İster Misiniz?

  İzmir bölgesinden gelen habere göre Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın "Beyaz Reform" paylaşımıyla duyurduğu "Mesai sonrası hekim isteğine bağlı hasta kabulü" uygulamasına İzmir'den tepki geldi. İzmir Tabip Odası Başkanı Doktor Süleyman Kaynak, yeni düzenleme ile birçok hekimin yoğun mesai sonrası hasta bakmaya zorlandığını öne sürerek, "Akşama kadar mesai saatinde 100 hastaya bakan bir hekimin, 101’inci, 102’nci, 103’üncü hastası olmak ister misiniz?" diye konuştu.

 • 12.10.2022 12 Eki 16:19 İzmir gündem: İzmir'den Sağlık Bakanlığı'na Tepki: 'Hekimlerin Serbest Meslek Hakkı Ortadan Kaldırılıyor' İzmir gündem: İzmir'den Sağlık Bakanlığı'na Tepki: "Hekimlerin Serbest Meslek Hakkı Ortadan Kaldırılıyor"

  İzmir gündem haberi... Sağlık Bakanlığı'nın muayenehanesi olan doktorların özel hastanelerde yaptığı tedavi ve ameliyatlara sınırlama getiren yeni yönetmeliğine İzmir'den tepki geldi. İzmir Tabip Odası Başkanı Süleyman Kaynak, "Bu düzenlemelerin iyi niyet ürünü olmadığını, Sağlık Bakanlığı’nın muayenehaneleri yeni hedef olarak belirlediğini değerlendiriyoruz. Hiçbir akıl süzgecinden geçirilmeden yayınlanan düzenlemenin hekimlerin serbest meslek hakkını ortadan kaldırmak amacıyla yapıldığı açıktır" dedi.

 • 10.10.2022 10 Eki 15:35 3 KARDEŞİN DARBETTİĞİ DOKTOR: NEDEN BU ÖFKE, ŞİDDET 3 KARDEŞİN DARBETTİĞİ DOKTOR: NEDEN BU ÖFKE, ŞİDDET

  İZMİR'de, Dr. Ekin Hürel Günay'ın (48) sopalı saldırıda darbedilmesi sağlık çalışanları tarafından protesto edildi.

 • 10.10.2022 10 Eki 15:32 İzmir haberleri... İzmir'de Sopayla Darp Edilen Doktor Günay İçin Eylem Yapıldı: 'Etkili Bir Sağlıkta Şiddet Yasası İstiyoruz' İzmir haberleri... İzmir'de Sopayla Darp Edilen Doktor Günay İçin Eylem Yapıldı: "Etkili Bir Sağlıkta Şiddet Yasası İstiyoruz"

  İzmir haberleri: İzmir'de sağlık meslek örgütleri, Doktor Ekin Hürel Günay'ın evine giderken ekmek almak için durduğu fırının önünde 3 kişi tarafından sopalarla darp edilmesini protesto etti. Basın açıklamasında "Sağlık çalışanlarına yönelik saldırılar artık organize hale gelmiştir. Sağlıkta terör artık ülkemizin en acil, en can yakıcı sorunudur ve bunun sona erdirilmesi için acil bir şekilde etkili bir sağlıkta şiddet yasası çıkarılmalı" denildi. Doktor Günay da "Neden bu öfke, neden bu şiddet. Evlatlarınızı incitmeyin, bizleri kırmayın" diye konuştu.

 • 10.10.2022 10 Eki 14:47 İzmir gündem: İzmir'de sağlıkçılar aile hekiminin darbedilmesini protesto etti İzmir gündem: İzmir'de sağlıkçılar aile hekiminin darbedilmesini protesto etti

  İzmir gündem haberi | İzmir'in Torbalı ilçesinde aile hekimi Ekin Hürel Günay'ın 7 Ekim'de mesai sonrası darbedilmesi, sağlıkçılar tarafından kınandı.

 • 10.10.2022 10 Eki 12:25 Son dakika haberi... İzmir'de Şehir Hastanesinin Ardından 5 Hastanenin Kapatılacağı İddiaları TBMM Gündeminde Son dakika haberi... İzmir'de Şehir Hastanesinin Ardından 5 Hastanenin Kapatılacağı İddiaları TBMM Gündeminde

  Gelen son dakika haberlerine göre CHP İzmir Milletvekili Ednan Arslan, Bayraklı Şehir Hastanesi'nin açılması ile 5 devlet hastanesinin kapatılacağı iddialarını meclise taşıdı. Arslan, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya, "113 ayda bitiremediğiniz Bayraklı Şehir Hastanesi için verdiğiniz garantiler nedeniyle 165 yıldır hizmet veren devlet hastanesini mi kapatacaksınız?" diye sordu.

 • 08.10.2022 08 Eki 15:49 Son dakika haber... İzmir'de aile hekimini darbettiği öne sürülen 3 zanlı tutuklandı Son dakika haber... İzmir'de aile hekimini darbettiği öne sürülen 3 zanlı tutuklandı

  Son dakika haberleri: İzmir'in Torbalı ilçesinde çalıştığı aile sağlığı merkezinde yaşanan bir tartışma sonrası beyaz kod veren aile hekimi Ekin Hürel Günay'ı mesai sonrası sopalarla darbettikleri iddiasıyla gözaltına alınan 3 şüpheli tutuklandı.

 • 08.10.2022 08 Eki 11:12 İzmir gündem haberleri... İzmir'de Hasta Yakınlarının Sopalarla Saldırdığı Aile Hekimi Yaralandı İzmir gündem haberleri... İzmir'de Hasta Yakınlarının Sopalarla Saldırdığı Aile Hekimi Yaralandı

  İzmir haber... İzmir Torbalı'da doktor Ekin Hürel Günay, dün akşam mesai bitiminde evine gitmeden önce ekmek almak için durduğu fırının önünde 3 kişinin sopalı saldırısına uğradı. Saldırganların doktor Günay'ın 2 ay önce iş yerinde çıkan tartışma nedeniyle beyaz kod vererek şikayetçi olduğu hasta ve yakınları olduğu bildirildi. Hastaneye kaldırılan doktor Günay'ın vücudunda kırıklar olduğu ve bir gözünün net görmediği belirtildi.

 • 08.10.2022 08 Eki 03:14 2 ay önce tartışma yaşadığı hastaları tarafından sopalarla darbedildi! Aldığı darbeler sonrası doktorun görme yetisi azaldı, kemikleri kırıldı... 2 ay önce tartışma yaşadığı hastaları tarafından sopalarla darbedildi! Aldığı darbeler sonrası doktorun görme yetisi azaldı, kemikleri kırıldı...

  2 ay önce İzmir'in Torbalı ilçesinde çalıştığı aile sağlığı merkezinde yaşanan bir tartışma sonrası hastalarına beyaz kod veren aile hekimi Ekin Hürel Günay, 2 ay sonra iş çıkışı 3 kişinin sopalı saldırısına uğradı. Şüpheliler saldırı sonrası kısa süre içinde yakalanırken doktor, "Sağ gözümün arka tarafında bir kırık var, net göremiyorum. Birkaç tane kemiğim kırılmış ve kafamın arka tarafında çok fazla darbeye bağlı şişlikler var. Bu insanlar kesinlikle toplum içinde olmamalı" dedi.

 • 08.10.2022 08 Eki 00:05 Beyaz kod veren aile hekimi mesai sonrası sopalarla darbedildi Beyaz kod veren aile hekimi mesai sonrası sopalarla darbedildi

  İzmir'in Torbalı ilçesinde çalıştığı aile sağlığı merkezinde yaşanan bir tartışma sonrası beyaz kod veren aile hekimi Ekin Hürel Günay, iş çıkışı 3 kişinin sopalı saldırısına uğradı.

 • 23.09.2022 23 Eyl 14:51 Başkan Soyer, Zehir Gemisinin Geri Gönderilme Hikayesini Anlattı: 'Halkın Gücünün ve Katılımcı Demokrasinin Önünde Hiçbir Gücün Duramayacağını İspat... Başkan Soyer, Zehir Gemisinin Geri Gönderilme Hikayesini Anlattı: "Halkın Gücünün ve Katılımcı Demokrasinin Önünde Hiçbir Gücün Duramayacağını İspat...

  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Aliağa’da sökülmek üzere Türkiye’ye doğru ilerlerlerken geri dönmek zorunda kalan asbestli savaş gemisi Nae Sao Paulo’ya karşı yürüttükleri mücadele hakkında Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi üyelerine bilgi verdi. Soyer, “Halkın gücünün ve katılımcı demokrasinin önünde hiçbir gücün duramayacağını ispat ettik” dedi.

 • 15.09.2022 15 Eyl 18:00 İzmir'deki Üniversite Hastanelerinde Görevli Asistan Hekimler İş Bıraktı: 'Emeğimiz Sömürülüyor' İzmir'deki Üniversite Hastanelerinde Görevli Asistan Hekimler İş Bıraktı: "Emeğimiz Sömürülüyor"

  Sağlık Bakanlığı’na bağlı hastanelerde çalışan asistan hekimlere yapılan ek ödemelerin üniversite hastanelerinde görevli asistan hekimler için uygulanmaması İzmir'de protesto edildi. Özlük haklarının iyileştirilmesini isteyen asistan hekimler, Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi ile Ege üniversitesi Hastanesi'nde bugün iş bıraktı. Hekimler, "Birçok özlük hakkımız ısrarla görmezden gelinmekte ve emeğimiz sömürülmektedir" açıklamasını yaptı.

 • 15.09.2022 15 Eyl 12:26 İzmir'de 'Tuğrul Okudan' Tepkisi: 'Bu Sağlıkta Şiddet Değil, Terördür. Bu Vahşet Önlenmelidir' İzmir'de "Tuğrul Okudan" Tepkisi: "Bu Sağlıkta Şiddet Değil, Terördür. Bu Vahşet Önlenmelidir"

  İzmir Tabip Odası ve sağlık meslek örgütleri, İstanbul Esenyurt Devlet Hastanesi'nde güvenlik görevlisi Tuğrul Okudan'ın bir hasta yakını tarafından bıçaklanarak öldürülmesine tepki göstererek, "Artık bu sadece şiddet değil sağlıkta terördür. Tweetle bakanlık yönetenleri kınıyoruz. Can korkusu ve ölüm kaygısıyla işimize gitmek istemiyoruz. Sağlıktaki terör artık ülkenin en önemli sorunudur. Bu vahşet önlenmelidir" açıklamasını yaptı.

 • 13.09.2022 13 Eyl 14:23 İzmir'de doktora saldırı davasında makas 'silah' sayıldı İzmir'de doktora saldırı davasında makas "silah" sayıldı

  İzmir'in Konak ilçesinde hastanede asistan doktora elindeki makasla saldırmaya çalıştığı, yumruk attığı ve hakaretlerde bulunduğu suçlamasıyla yargılanan kişiye "hakaret" ve "kasten yaralama" suçlarından 2 yıl 7 ay 15 gün hapis cezası verildi.

 • 13.09.2022 13 Eyl 10:24 Doktora şiddette makas 'silah' sayıldı, sanığa indirim uygulanmadı Doktora şiddette makas 'silah' sayıldı, sanığa indirim uygulanmadı

  İZMİR Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde asistan doktor M.T.'yi makasla kovalayıp, yumruk atan İbrahim Poyraz'a, 2 ayrı suçtan 2 yıl 7 ay 15 gün hapis cezası verildi.

 • 01.09.2022 01 Eyl 18:33 BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI SOYER'DEN 'NAE SAO PAULO' AÇIKLAMASI: KARŞILARINDA ÇELİK GİBİ DURMAYA DEVAM EDECEĞİZ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI SOYER'DEN 'NAE SAO PAULO' AÇIKLAMASI: KARŞILARINDA ÇELİK GİBİ DURMAYA DEVAM EDECEĞİZ

  İZMİR'in Aliağa ilçesindeki sökümü yapılması planlanan, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından söküm işlemlerinin iptal edildiği Brezilya donanmasına ait 'Nae Sao Paulo' isimli uçak gemisi hakkında yapılan basın açıklamasına katılan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç...

 • 01.09.2022 01 Eyl 18:15 İzmir'de Asbestli Gemiye Karşı Mücadele Sürüyor. Tunç Soyer: 'Karşılarında Çelik Gibi Durmaya Devam Edeceğiz' İzmir'de Asbestli Gemiye Karşı Mücadele Sürüyor. Tunç Soyer: "Karşılarında Çelik Gibi Durmaya Devam Edeceğiz"

  İzmir Gemi Söküm Koordinasyon Kurulu, Aliağa’da sökülmesi için verilen izin iptal edilmesine rağmen gemi takip uygulamalarına göre halen Aliağa'ya doğru ilerlemekte olan asbestli gemi Sao Paulo'ya karşı mücadelenin süreceğini açıkladı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, "Temkinli, ihtiyatlı olmaya devam edeceğiz. Biliyoruz ki onlar emellerinden vazgeçmeyecek. Biz de karşılarında çelik gibi durmaya devam edeceğiz" dedi.

 • 24.08.2022 24 Ağu 15:42 NAe Sao Paulo için 'yürütmenin durdurulması' talep edildi NAe Sao Paulo için "yürütmenin durdurulması" talep edildi

  Sökümü için Brezilya'dan İzmir'e getirilmek üzere yola çıkan uçak gemisi NAe Sao Paulo için verilen izin işleminin yürütmesinin durdurulması talebiyle mahkemeye başvuruldu.

 • 24.08.2022 24 Ağu 14:12 Savaş gemisi Nae Sao Paulo'ya verilen söküm izni için hukuki süreç başlatıldı Savaş gemisi Nae Sao Paulo'ya verilen söküm izni için hukuki süreç başlatıldı

  YÜKSEK miktarda asbest taşıdığı öne sürülen Brezilya savaş gemisi Nae Sao Paulo'nun Aliağa'da sökümüne Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından verilen iznin yürütmesinin durdurulması ve iptali için hukuki süreç başlatıldı.

 • 24.08.2022 24 Ağu 12:53 İzmir'de Asbestli Gemiye Karşı Dava Açıldı. Tunç Soyer: 'Bir Zehir, Bir Çöp Kargosu Geliyor. Yağma Yok, İzmir Buna Geçit Vermeyecek' İzmir'de Asbestli Gemiye Karşı Dava Açıldı. Tunç Soyer: "Bir Zehir, Bir Çöp Kargosu Geliyor. Yağma Yok, İzmir Buna Geçit Vermeyecek"

  İzmir'in Aliağa ilçesine gelmekte olan Brezilya Donanması'na ait asbestli gemiye söküm izni veren Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı kararının iptali için İzmir Büyükşehir Belediyesi, sendikalar, odalar ve sivil toplum örgütleri tarafından İzmir 5. İdare Mahkemesi'nde dava açıldı. Adliye önünde basın açıklaması yapılırken, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, "Gemi olma özelliğini yitirmiş bir kargo geliyor. Bir zehir, çöp kargosu. Gelen binlerce tonluk bir çöp. Binlerce tonluk bir zehir. Yağma yok, geçit yok. Bu memleket, İzmir buna buna geçit vermeyecek. Geldikleri gidecekler, geri göndereceğiz" dedi.

 • 05.08.2022 05 Ağu 00:08 İzmir Gündoğdu'da Asbestli Gemi Karşıtı Miting. Ali Öztunç: 'İzmirli Nasıl Ki Birilerini Geldiği Gibi Gönderdiyse O Gemiyi de Getirenleri de... İzmir Gündoğdu'da Asbestli Gemi Karşıtı Miting. Ali Öztunç: "İzmirli Nasıl Ki Birilerini Geldiği Gibi Gönderdiyse O Gemiyi de Getirenleri de...

  İzmir Aliağa'da sökümü için izin verilen asbestli gemi Sao Paulo'nun kente getirilmemesi için Gündoğdu Meydanı'nda düzenlenen mitinge katılan CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, "Eğer o gemi gelirse bu meydan dolar. İzmirli nasıl ki birlerini geldiği gibi gönderdiyse o gemiyi de o gemiyi getirenleri de geldiği gibi göndermeyi bilir. O gemi geldiği gibi gidecek. El ele vereceğiz, omuz omuza vereceğiz, onlar kaybedecekler” dedi. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ise "Buraya gelecek o gemilere buradan bir sözümüz var. Geldikleri gibi gidecekler” diye konuştu.

 • 04.08.2022 04 Ağu 21:09 Aliağa'da Asbestli Gemiye Karşı Miting Yapıldı: 'Verilen İzinler İptal Edilsin' Aliağa'da Asbestli Gemiye Karşı Miting Yapıldı: "Verilen İzinler İptal Edilsin"

  İzmir'de meslek örgütleri, oda ve sendika temsilcileri ile yurttaşlar, Aliağa'da sökümü için izin verilen asbestli gemi Sao Paulo'ya karşı miting düzenledi. Mitingde "Direne direne kazanacağız", "Aliağa dünyanın çöplüğü değildir" sloganları atılırken, "Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nı bir avuç sermayedarın değil halkın bakanlığı olmaya davet ediyor ve verdiği izinlerin bir an evvel iptal edilmesini istiyoruz" açıklaması yapıldı.

 • 03.08.2022 03 Ağu 12:05 İzmir'de Asbestli Gemiye Karşı Ortak Mücadele Kararı İzmir'de Asbestli Gemiye Karşı Ortak Mücadele Kararı

  İzmir Emek ve Demokrasi Güçleri’nin kentteki çevre odaklı sivil toplum kuruluşlarıyla bir araya geldiği toplantıdan asbestli dev savaş gemisinin Aliağa’da planlanan sökümüne karşı ortak mücadele kararı çıktı. Mimarlık Merkezi’nde dün yapılan toplantının ardından Başkan Soyer, Moğollar konseriyle yarın Gündoğdu Meydanı’nda gemi karşıtı direnişi başlatacağını duyurarak herkesi bu mücadeleyi büyütmeye çağırdı.

 • 26.07.2022 26 Tem 14:56 Gemi söküm tartışmalarına ilişkin konuşan Başkan Soyer: İzmir sahipsiz değil Gemi söküm tartışmalarına ilişkin konuşan Başkan Soyer: İzmir sahipsiz değil

  İZMİR'in Aliağa ilçesinde sökümü yapılması planlanan Brezilya donanmasına ait 'Nae Sao Paulo' uçak gemisinde yüksek miktarda asbest bulunduğu iddiasına ilişkin yapılan basın açıklamasına katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, bir vatandaş olarak kişisel dava sürecini başlatacağını söyledi.

 • 26.07.2022 26 Tem 14:25 Tunç Soyer'den Bakanlığa Asbestli Gemi Çağrısı: 'Hindistan'ın Kovaladığı Gemiyi Biz Niye Alıyoruz? Durdurun, Bu Gemi Gelmesin' Tunç Soyer'den Bakanlığa Asbestli Gemi Çağrısı: "Hindistan'ın Kovaladığı Gemiyi Biz Niye Alıyoruz? Durdurun, Bu Gemi Gelmesin"

  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Aliağa’ya getirilecek Brezilya donanmasına ait Sao Paulo savaş gemisi ile ilgili “Gemi ile ilgili bakanlığın açıklamaları hiç güven vermiyor. Hindistan'ın kovaladığı gemiyi biz neden alıyoruz? Gemi, boyutu son derece şaibeli ve kafa karıştıran bir açıklama ile yürüyor. Bakanlığa çağrı yapıyoruz. Durdurun, bu gemi çıkmasın, gelmesin" dedi.

 • 22.07.2022 22 Tem 19:29 İzmir Yaşam Alanları'ndan Danıştay'a Çeşme Projesi Tepkisi: 'Projeyi Onaylayan Danıştay Kararını Tanımıyoruz' İzmir Yaşam Alanları'ndan Danıştay'a Çeşme Projesi Tepkisi: "Projeyi Onaylayan Danıştay Kararını Tanımıyoruz"

  İzmir Yaşam Alanları Meclisi, Danıştay 6. Dairesi'nin Çeşme Projesi’ne yönelik yürütmeyi durdurma talebini reddetmesine tepki gösterdi. Açıklamada, "İzmir’in Kanal İstanbul’u olan projenin hemen durdurulmasını istiyoruz. Alınan hukuk dışı Danıştay kararını tanımıyoruz" denildi.

 • 22.07.2022 22 Tem 11:33 İzmir Tabip Odası Başkanı: Her iki testten biri pozitif İzmir Tabip Odası Başkanı: Her iki testten biri pozitif

  İZMİR Tabip Odası Başkanı Süleyman Kaynak, Türkiye genelinde olduğu gibi İzmir'de de Covid-19 nedeniyle vaka ile yoğun bakım servislerindeki hasta sayısının arttığını belirterek, "Her iki testten biri pozitif" dedi.

 • 21.07.2022 21 Tem 20:47 İzmir'de Kamu Emekçilerinden Ohal Protestosu İzmir'de Kamu Emekçilerinden Ohal Protestosu

  Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) İzmir Şubeler Platformu üyeleri, OHAL’in 6’ncı yıl dönümü nedeniyle İzmir'de basın açıklaması yaptı. Açıklamada, "Özellikle OHAL ile birlikte yargının giderek daha fazla siyasallaşarak iktidarın gündemi ve ihtiyaçları üzerinden hareket etmesi ülkede gerek emekçiler ve gerekse yurttaşların büyük bir kesimi açısından adalet arayışının yoğunlaşmasına yol açmıştır" denildi. KESK üyeleri, yurttaşları 25 Temmuz Pazartesi günü Alsancak İskelesi önünde yapılacak adalet nöbetine çağırdı.

 • 20.07.2022 20 Tem 17:05 Özgür Özel'den 'Sağlıkta Şiddet' Çıkışı: 'Saraydan Gelen Birtakım Talimatlarla, Karşıt Lobicilik Faaliyetlerinin Sonuç Almasıyla Yerine Gelmeyen... Özgür Özel'den "Sağlıkta Şiddet" Çıkışı: "Saraydan Gelen Birtakım Talimatlarla, Karşıt Lobicilik Faaliyetlerinin Sonuç Almasıyla Yerine Gelmeyen...

  CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, İzmir Tabip Odası’nı ziyaretinde; sağlıkta şiddetin önlenmesine yönelik yasama faaliyetleri ile ilgili, "TTB’nin istediği, bakanın da zaman zaman desteklediği, daha sonra saraydan gelen birtakım talimatlarla, oradan gelen karşıt lobicilik faaliyetlerinin sonuç almasıyla yerine gelmeyen bazı yasama süreçleri oldu. Biz yazın Meclis’in tatil olduğu bu süreçte, olağanüstü bir toplantıyla bu üç hususun değerlendirilmesi gerektiğini düşünüyoruz” dedi.

 • 20.07.2022 20 Tem 16:56 İzmir Tabip Odası: 'Maske Zorunlu, Hes Kodu Yeniden İşlevsel Hale Getirilmeli' İzmir Tabip Odası: "Maske Zorunlu, Hes Kodu Yeniden İşlevsel Hale Getirilmeli"

  İzmir Tabip Odası, "Pandemi bitmedi sürüyor" başlıklı açıklamasında Sağlık Bakanlığı'na önlemleri sıklaştırma çağrısı yaptı. İzmir Tabip Odası Yönetim Kurulu Üyesi Yüce Ayhan, "Bireyler arası fiziksel mesafenin sağlanamadığı toplu taşım araçlarında, alışveriş merkezlerinde, kapalı pazaryerlerinde maske kullanımı özendirilmeli ve zorunlu hale getirilmelidir. HES kodu yeniden işlevsel hale getirilmeli ve toplu alanlara enfekte kişilerin girişi sınırlandırılmalıdır" dedi.

 • 19.07.2022 19 Tem 21:35 Danıştay'a Çeşme Projesi Tepkisi: 'Yürütmenin Durdurulması Gerekiyordu. Bu Kararı Veremeyen Mahkemeler Tarih Önünde Hesap Verecektir' Danıştay'a Çeşme Projesi Tepkisi: "Yürütmenin Durdurulması Gerekiyordu. Bu Kararı Veremeyen Mahkemeler Tarih Önünde Hesap Verecektir"

  Danıştay 6’ncı Daire'nin, Çeşme Projesi’ne yönelik yürütmeyi durdurma talebine ret kararı İzmir'deki sivil toplum örgütlerinin tepkisini çekti. TMMOB İzmir yöneticisi Aykut Akdemir, “Çeşme Projesi, bir hırsızlık, talan projesidir. İzmir’in Kanal İstanbul projesidir. Hukuk, iktidarın kılıcı olmuştur. Projenin yürütmesinin durdurulması gerekmektedir. Bu kararı veremeyen mahkemeler tarih önünde hesap verecektir” dedi.

 • 11.07.2022 11 Tem 10:45 İzmir Tabip Odası'ndan Hac Uyarısı: 'Test, Karantina ve İzolasyon Son Derece Önemli' İzmir Tabip Odası'ndan Hac Uyarısı: "Test, Karantina ve İzolasyon Son Derece Önemli"

  İzmir Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Süleyman Kaynak, Covid-19 pandemisi sönümlenmeye başlasa da etkisini sürdüren omicron alt varyantlarının akciğerlere inebildiğini, daha kolay bulaştığını ve daha ağır seyrettiğini belirtti. 7 Haziran'da başlayan hac mevsimi için uyarılarda bulunan Kaynak, "Hacılar biliyorsunuz genellikle ileri yaşta insanlar. Ve hac ortamında dünyanın her yerinden gelmiş olan, farklı ortamlardan, farklı ülkelerden gelen insanlarla çok yakın temasta bulunuyorlar. Dolayısıyla hacıların ve diğer yurt dışından gelen turizme katılmış olan vatandaşların hem test edilmesi hem şüphelilerin karantinaya hem de tanı konmuş olanların izolasyona alınmasının son derece önemli olduğunu düşünüyoruz" dedi.

 • 07.07.2022 07 Tem 16:05 İzmir'de Sağlık Çalışanlarından Bakan Koca'ya İstifa Çağrısı: 'Sağlık Sisteminde Ortaçağ Kurallarına Dönülmesine İzin Vermeyeceğiz' İzmir'de Sağlık Çalışanlarından Bakan Koca'ya İstifa Çağrısı: "Sağlık Sisteminde Ortaçağ Kurallarına Dönülmesine İzin Vermeyeceğiz"

  İzmir'de sağlık çalışanları, Konya'da Doktor Ekrem Karakaya'nın görevi başındayken silahla öldürülmesini protesto etti. Yüzlerce sağlık çalışanı "Şiddet varsa hizmet yok" ve “Bakan istifa" sloganları attı. "Sağlık sisteminde Orta Çağ kurallarına dönülmesine izin vermeyeceğiz. Buradayız vazgeçmeyeceğiz, gitmeyeceğiz, değiştireceğiz ve düzelteceğiz" açıklaması yapan sağlık çalışanları, daha sonra İzmir Valiliği binasına kadar yürüdü. Burada polis barikatı ile karşılaşan sağlıkçılar oturma eylemi yaptı.

 • 01.07.2022 01 Tem 16:08 İzmir'de Sağlıkçılardan Bakan Koca'ya Bol Sıfırlı Karne ve 200 Ceza Puanı İzmir'de Sağlıkçılardan Bakan Koca'ya Bol Sıfırlı Karne ve 200 Ceza Puanı

  İzmir'de sağlık çalışanları, ‘Aile Hekimliği Sözleşme ve Ödeme Yönetmeliği’ne tepki amacıyla başlattıkları iş bırakma eyleminin ikinci gününde İl Sağlık Müdürlüğü önünde basın açıklaması yaptı. İş güvencelerinin ortadan kalktığını ve yoksulluk sınırının altında çalışmaya zorlandıklarını savunan sağlık çalışanları, tepki gösterdikleri yönetmelik kapsamında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya 200 ceza puanı verdi. Sağlık çalışanları, "eşit, nitelikli, ücretsiz sağlıklı hizmeti" ve "sağlık kurumlarının fiziki donanımını düzeltme" gibi kriterler yönünden Bakan Koca'nın karnesinin sıfırlarla dolu olduğunu söyledi.

 • 30.06.2022 30 Haz 17:01 İzmir'den İş Sağlığı Güvenliği Yasası Tepkisi: '6331 Sayılı Yasadan Vazgeçilmeli, Ortak Sağlık Güvenlik Birimleri Kapatılmalı' İzmir'den İş Sağlığı Güvenliği Yasası Tepkisi: "6331 Sayılı Yasadan Vazgeçilmeli, Ortak Sağlık Güvenlik Birimleri Kapatılmalı"

  İzmir Tabip Odası, sendikalar, odalar ve sivil toplum örgütleri 2013 yılında yürürlüğe giren 6331 Sayılı İş Sağlığı Güvenliği Yasası’nın yeniden ele alınarak değiştirilmesini istedi. Oda açıklamasında, “Yasa ile işçi sağlığı ve güvenliği alanı taşeronlaştırılmış, işçi cinayetleri artarak devam etmiştir. 6331 Sayılı Yasa’dan vazgeçilmeli, işçi sağlığı alanını taşeronlaştırarak piyasaya açan ortak sağlık güvenlik birimleri de kapatılmalıdır” denildi.

 • 29.06.2022 29 Haz 15:25 İzmir Tabip Odası'ndan Pandemi Uyarısı: 'Salgın Sona Ermedi, Tatilde 5-11 Yaş Grubu Aşılansın' İzmir Tabip Odası'ndan Pandemi Uyarısı: "Salgın Sona Ermedi, Tatilde 5-11 Yaş Grubu Aşılansın"

  İzmir Tabip Odası Başkanı Süleyman Kaynak, pandeminin son 4 aylık dönemde sönümlenme gösterdiğini ancak bunun "salgının sona erdiği" anlamı taşımadığını vurguladı. Türkiye'de halen 5- 11 yaş grubunun aşılı olmadığına işaret eden Kaynak, "Bu nedenle bu yaş grubunun okul tatili içinde belli bir programla aşılanmaya alınması, kışa dönüşen günlerde yeni Covid ataklarının ortaya çıkmasında ciddi bir önlem olabilir" dedi.

 • 21.06.2022 21 Haz 16:49 Son dakika haberleri! İzmir'den 'Sosyal Medya Yasası' Olarak Bilinen Düzenlemelere Tepki: 'Teklif Yasalaşırsa Tüm Türkiye Gözaltında Olacaktır' Son dakika haberleri! İzmir'den "Sosyal Medya Yasası" Olarak Bilinen Düzenlemelere Tepki: "Teklif Yasalaşırsa Tüm Türkiye Gözaltında Olacaktır"

  Son dakika haber: İzmir Gazeteciler Cemiyeti'nin (İGC) çağrısı ile bir araya gelen gazeteciler, "sosyal medya yasası" olarak bilinen yeni düzenlemelere tepki gösterdi. İGC Başkanı Dilek Gappi, "Bu yasa teklifi yasalaşırsa tüm Türkiye gözaltında olacaktır" dedi.

 • 15.06.2022 15 Haz 14:55 İzmir'de Sağlıkçılar İş Bıraktı: 'Yeni Yasa Teklifi ile Emeğimizle Yeniden Alay Ettiniz' İzmir'de Sağlıkçılar İş Bıraktı: "Yeni Yasa Teklifi ile Emeğimizle Yeniden Alay Ettiniz"

  AKP iktidarının "müjde" diye sunduğu yasa tasarısına tepki gösteren sağlık emekçileri İzmir'de de iş bıraktı. 11 sağlık ve meslek örgütü adına açıklama yapan İzmir Tabip Odası Başkanı Süleyman Kaynak, "Aylar süren oyalamanın ardından, yeni yasa teklifiyle emeğimizle yeniden alay ettiniz. Bizler emekliliğe yansıyacak temel ücret artışı talep ederken; nitelikli şekilde ve baskı altında olmadan çalışabilmemiz için yeterli süre ve olanaklar, sağlıkta şiddetten arındırılmış çalışma alanları, toplumun daha az hastalanması için koruyucu sağlık hizmetlerinin güçlendirilmesini isterken sizlerin bize reva gördüğü, performansa dayalı ödeme sistemini dayatmak, emeğimiz için ayrılması gereken bütçeyi şehir hastanelerine kira ve hizmet bedeli olarak gömmek oldu" dedi.

Advertisement