Başkentte Vişegrad Dörtlüsü ülkelerinin doğal güzelliklerini anlatan sergi açıldı - Son Dakika

Başkentte Vişegrad Dörtlüsü ülkelerinin doğal güzelliklerini anlatan sergi açıldı

24.05.2022 15:17

Başkentte Vişegrad Dörtlüsü (V4) ülkeleri Slovakya, Çekya, Macaristan ve Polonya'nın doğal güzelliklerini konu eden fotoğraf sergisinin açılışı yapıldı.

Başkentte Vişegrad Dörtlüsü (V4) ülkeleri Slovakya, Çekya, Macaristan ve Polonya'nın doğal güzelliklerini konu eden fotoğraf sergisinin açılışı yapıldı.

Polonya'nın Ankara Büyükelçiliğinin dış duvarındaki serginin açılışına V4 ülkelerinin Ankara büyükelçileri ve birçok davetli katıldı.

Macaristan'ın Ankara Büyükelçisi Viktor Matis, sergide 4 ülkenin doğal güzelliklerinden fotoğrafların yer aldığını belirterek, bu güzellikleri Ankara halkıyla paylaşmak istediklerini söyledi.

V4 dönem başkanlığını Macaristan'ın yaptığını dile getiren Matis, Ukrayna'yı unutmamak adına duvarlara Ukrayna'yı temsilen kurdelelerin de asıldığını kaydetti.

Sergide Ukrayna bayrağı renklerini temsilen kurdeleler de asıldı.

Sergi bir ay ziyaret edilebilecek.

YORUMLAR
500
Yenimek Yıl Sonu Sergisi Açıldı Yenimek Yıl Sonu Sergisi Açıldı Tekirdağ doğal güzellikleriyle Kurban Bayramı'nda tatilcileri bekliyor Tekirdağ doğal güzellikleriyle Kurban Bayramı'nda tatilcileri bekliyor Mansur Yavaş: 'İyilik, Dayanışma ve Kardeşlik ile Yönetilen Başkentte, Değişim İşleyişte' Mansur Yavaş: 'İyilik, Dayanışma ve Kardeşlik ile Yönetilen Başkentte, Değişim İşleyişte'
Kaynak: AA

Son Dakika Kültür Sanat Başkentte Vişegrad Dörtlüsü ülkelerinin doğal güzelliklerini anlatan sergi açıldı - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement