Beklenen sergiye son 2 gün - Son Dakika
Kültür Sanat

Beklenen sergiye son 2 gün

Beklenen sergiye son 2 gün

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi ve Bağımsız Sanat Vakfı işbirliği ile düzenlenen Karşılaşmalar/ Contemporary Turkish Art sergisi Tophane-i Amire'de 23 Eylül günü açılıyor.

21.09.2020 13:08  Güncelleme: 13:38

21 Ekim'e kadar açık kalacak sergiye yaşayan ve eserleriyle öne çıkan 19 Çağdaş Türk sanatçısı katılıyor. Bağımsız Sanat Vakfı'nın organizasyonu ile gerçekleştirilecek olan serginin küratörlüğünü Ahmet Özel yapıyor.

Sergiye sanatçı olarak Ahmet ÖZEL, Bahar KOCAMAN, Bahri GENÇ, Berna ERKÜN, Engin BEYAZ, Erhan LANPİR, Erkan ÖZDİLEK, Feride BİNİCİOĞLU, Figen BATI, Hülya YAZICI, Kerim KILIÇARSLAN, Korkut TİRYAKİ, Mehtap ÖZDEMİR, Murat KURT, Müfit İŞLER, Nur ÖZALP, Ruşen Eşref YILMAZ, Sabahat ÇIKINTAŞ, Şeniz AKSOY katılıyor.

'Karşılaşmalar' sanatta ortak enerjiyi, paylaşımı ve sinerjiyi ifade etmesi açısından önemli bir kavram. 1996 yılından buyana düzenlenen Karşılaşmalar konseptli sergilerininonuncu durağı görkemli mekan olan Tophane-i Amire Kültür Sanat Merkezi. Bu mekanda sanatçılar ve sanat eserimekanın tarihi atmosferlerini soluyarak özel bir aura oluşturacaklar. Resim dışında üçboyutlu düzenlemelerin yer alacağı sergi izleyicilere farklı bir sanat deneyimi yaşatacak.

Sergiye katılan eserler 2021 Nisan ayında Hollanda'nın Lahey şehrinde bulunan Pulchri Kültür ve Sanat Merkezi'ndeTürk resmini temsil etmek üzere Avrupalı izleyicilerin karşısına çıkacak.

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Kültür Sanat Beklenen sergiye son 2 gün - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement