Bütün Kadınların Kafası Karışıktır - Son Dakika
Kültür Sanat

Bütün Kadınların Kafası Karışıktır

Bütün Kadınların Kafası Karışıktır

Selen Uçer'in yönettiği "Bütün Kadınların Kafası Karışıktır" tiyatro oyunu, 14 Aralık'ta Trump Kültür ve Gösteri Merkezi'nde izleyicisiyle buluşuyor.

14.12.2016 19:04

Selen Uçer'in yönettiği "Bütün Kadınların Kafası Karışıktır" tiyatro oyunu, 14 Aralık'ta Trump Kültür ve Gösteri Merkezi'nde izleyicisiyle buluşuyor.

"Bütün Kadınların Kafası Karışıktır", dikkat çekici ekibiyle güldürmeye geliyor.

Yazan: Selen Uçer, Seray Şahiner

Yöneten: Selen Uçer

Dramaturg: Saim Güveloğlu

Dekor, kostüm: Natali Yeres

Oyuncular: Deniz Çakır, Şebnem Sönmez, Zeynep Kankonde, İpek Türktan Kaynak, Kadir Çermik

Kadınların "Bunalım Komedisi" herkesi etkisi altına alacak!

Ece Temelkuran'ın 1996 yılında yayınlanan ilk kitabı, önce Seray Şahiner tarafından uyarlandı, sonra Selen Uçer tarafından günümüzde geçen bir olay örgüsü eklenerek kara komik bir oyuna dönüştürüldü. Kitabın yeni bir yorumu olarak nitelenebilecek "Bütün Kadınların Kafası Karışıktır", dikkat çekici oyuncu kadrosuyla yılın en iddialı "Bunalım Komedisi"ne imza atmaya hazırlanıyor.

Aysa Prodüksiyon Tiyatrosu'nun sanatseverlerle buluşturduğu oyunun yönetmenliğini ödüllerle dolu oyunculuk kariyerine bu projeyle yazar ve yönetmenliği de ekleyen Selen Uçer yapıyor. Tanınan ve sevilen oyuncular Deniz Çakır, Şebnem Sönmez, Zeynep Kankonde, İpek Türktan Kaynak ve Kadir Çermik'in alışkın olunan; ama bir o kadar da eğlenceli ve sıra dışı olabilen 5 karakteri canlandırdığı oyun, her türlü baskı altında verilen yaşam mücadelesini, kadınlarının kafasındaki "sistemli karışıklığı" sorguluyor.

Kocasından ayrılan, son kitabı yeni yayınlanmış yazar Ebru Uysal, bir buhran geçirmektedir. Evinin balkonundan bir intihar girişiminde bulunur. Komşuları Perran, ünlü şarkıcı Meltem Kaya ve yardımcısı Aysel cama çıkarlar ve onu durdurmaya çalışırlar. Ebru'nun isyanı devam ederken yüzleşmeler yaşanacaktır.

Kaynak: Etkinlik.io

Son Dakika Kültür Sanat Bütün Kadınların Kafası Karışıktır - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement