Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Mozart'ın En Eğlenceli Operası Sahnede - Son Dakika

Mozart'ın En Eğlenceli Operası Sahnede

Antalya Devlet Opera ve Balesi'nin Ocak ayında sahneye koyacağı "Figaro'nun Düğünü" adlı eseri kaçırmayın.

Mozart\'ın En Eğlenceli Operası Sahnede
02.01.2012 - 11:13,

"Figaro'nun Düğünü "

Kadın erkek ilişkilerini modern bir yorumla izlemek ve ilginç bir düğüne şahit olmak istiyorsanız , Antalya Devlet Opera ve Balesi'nin Ocak ayında sahneye koyacağı "Figaro'nun Düğünü" adlı eseri kaçırmayın. Rus rejisör Alexander Titel'in günümüze uyarlayarak daha da eğlenceli hale getirdiği , ünlü besteci W. A. Mozart'ın bu komik operası iki perde olarak sahneleniyor. Eser klasik sahnelerin dışında sanatçıların özel kostümlerle defile yaptığı ilginç sahnelerle de izleyiciyi eserin içerisine çekmeyi başarıyor. Eser 3 Ocak Salı ve 5 Ocak Perşembe günü saat 20:00'da Haşim İşcan Kültür Merkezi'nde sahnelenecek.

İSPANYA'DA GEÇEN SICAK KOMEDİ

İspanya'da geçen bu sıcak komedi de seyirci Kont Almaviva , Kontes, Figaro ve Susanna'nın ve daha birçok karakterin birbirleriyle olan ilişkilerine tanık oluyor. Aşk, ihanet , sadakat , güç, elde etme duygusu , kadın ve erkek arasında sonu gelmez farklılıklar , heyecan ve insana dair ne varsa, bu operada keyifli bir şekilde ele alınıyor. Antalya Devlet Opera ve Balesi sanatçılarının olağanüstü performanslarıyla sahnelenen operada orkestrayı Şef Nicolae Dohotaru yönetiyor. Eserin koro şefi ise Caner Ruhselman. Eserde dekor Tayfun Çebi, kostüm Ayşegül Alev , koreografi düzenleme Arkın Zirek, ışık Mustafa Eski , üst yazı ise Umut Özbek'e ait. Eserde Figaro'yu Umut Tarık Akça ve Şafak Güç, Kont Almavia'yı Serhat Konukman ve Arda Aktar , Kontes'i Nurdan K. Aydın ve Melek Hande Soner dönüşümlü olarak canlandırıyor.

RENKLİ KARAKTERLER

Ayrıca Aslı Ayan ve Sema Çavuşoğlu " Susanna ", Ebru Kaptan ve Bilge Yılmaz " Cherubino" , Medine Tuganova ve Arzu Mecidova ise " Marcelina " rolünde izleyici karşısına çıkacaklar. Eserde "Bartolo" rolünde Engin Suna ve Şafak Güç , "Basilio"da Devrim Demirel ve Oben Bostancı , " Don Curzio" da Ali Özhan Gümüş ve Metin Yakar , "Barbarina"'da Serap Demirhan ve Heyecan Gizem Ceylan , " Antonio" da Mukhtar Malikov ve Taner Ölçen sanatseverlerle buluşacak.

Kaynak: Bültenler
YORUMLAR

Son Dakika Kültür Sanat Mozart'ın En Eğlenceli Operası Sahnede - Son Dakika


Advertisement