Mudanya Karadenizliler Festivali'nde 1 Ton Hamsi Dağıtıldı - Son Dakika
Kültür Sanat

Mudanya Karadenizliler Festivali'nde 1 Ton Hamsi Dağıtıldı

Mudanya Karadenizliler Festivali\'nde 1 Ton Hamsi Dağıtıldı

Mudanya Karadenizliler Derneği’nin bu yıl 3’üncüsü düzenlediği Karadeniz Festivali’nde vatandaşlara 1 ton hamsi ikram edildi.

07.02.2016 17:19

Mudanya Karadenizliler Derneği'nin bu yıl 3'üncüsü düzenlediği Karadeniz Festivali'nde vatandaşlara 1 ton hamsi ikram edildi.

Mudanya Güzelyalı Kent Meydanı'nda 1 Şubat'ta başlayan festival ve Yöresel Ürünler Fuarı, çevre illerin ve Bursalıların katılımıyla yapıldı. Etkinliğe, Bursa AK Parti Milletvekili Zekeriye Birkan, Mudanya Kaymakamı Orhan Çiftçi, Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, İlçe Emniyet Müdürü Hasan Alperen, CHP Bursa İl Başkanı Şadi Özdemir ve Mudanya İlçe Başkanı Ergül Batman, AK Parti Mudanya İlçe Başkanı Erdal Kaya, MHP İlçe Başkanı Yüksel Kesen, daire amirleri, Karadeniz derneklerinin temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Mudanya Karadenizliler Derneği Başkanı Engin Tokgöz, etkinlikte yaptığı konuşmada, birlik beraberlik mesajları vererek, Mudanya Belediyesi ile festivalin sponsor firmalarının yetkililerine teşekkür etti.

Festival kapsamında yapılan konserde, sanatçılar tarafından Karadeniz Bölgesi'ne özgü parçalar seslendirildi. AK Parti Bursa Milletvekili Zekeriya Birkan'ın da katıldığı etkinlikte katılımcılar, kemençeyle çalınan horon havaları eşliğinde oynadı. Daha sonra 1 ton hamsi pişirilerek vatandaşlara ikram edildi. - BURSA

Kaynak: İHA

Son Dakika Kültür Sanat Mudanya Karadenizliler Festivali'nde 1 Ton Hamsi Dağıtıldı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement