Müslüm Baba Istanbul Lıve'ı Doldurdu! - Son Dakika
Kültür Sanat

Müslüm Baba Istanbul Lıve'ı Doldurdu!

Müslüm Baba Istanbul Lıve\'ı Doldurdu!

Istanbul Live; Türkiye müzik tarihinin en önemli ve en sevilen isimlerinden biri olan Müslüm Gürses'i sahnesinde ağırladı.

01.10.2011 10:55

Arabeskin efendisi "Müslüm Baba", 30 Eylül 2011, Cuma akşamı verdiği konserinde, aralarında Cem Davran ve Birol Güven'in de bulunduğu mekanı dolduran sevenleriyle birlikte söylediği şarkılarla Istanbul Live'ı inletti!

Dekorasyonu, yenilenen teknik yapısı ve dopdolu programıyla sezona iddialı başlayan Istanbul Live; müziğin en iyilerini ağırladığı programı kapsamında Müslüm Gürses'i sahnesine konuk etti. İmza attığı sayısız albüm ve unutulmaz şarkılarıyla müzik dünyamızın efsane isimlerinden biri olan Müslüm Gürses; doktora tezleri dahil birçok araştırmaya konu olan bir dinleyici kitlesine sahip. Arabeskin efendisi Gürses; ayrıca, 2006 yılında Murathan Mungan'ın sözlerini yazdığı, David Bowie'den Garbage'a, Leonard Cohen'den Jane Birkin'e birçok yabancı müzisyenin bestesini yaptığı şarkıları seslendirdi. Son yıllarda, kendine özgü yorumuyla seslendirdiği "Paramparça", "Tanrı İstemezse", "Olmadı Yar" gibi pop ve rock şarkılarıyla da hayran kitlesini genişleten Gürses; Istanbul Live'da sevenlerine yine unutulmaz bir konser yaşattı.

1991 yılından bu yana Deep Purple, Jethro Tull, Macy Gray, Slayer, Spyro Gyra, Nancy Sinatra, Gloria Gaynor, Page&Plant (Led Zeppelin), Ben Harper&the Innocent Criminals gibi dünyaca ünlü yüzlerce sanatçıyı ülkemize getiren Major Müzik Organizasyon – Eyüp İblağ'ın program yönetimini devraldığı Istanbul Live; yeni sezonda sadece iyi müzik yapan isimlere yer verme politikasıyla yola çıkıyor. 1995'ten bu yana Uluslararası Eskişehir Festivali'nin organizasyonunu da üstlenen Eyüp İblağ'ın hazırladığı programında rock, electronic, blues, fusion, pop, tango, flamenco, disco, soul, R&B ve diğer yeni akımlarda, sadece iyi müzik yapan isimleri sahnesinde konuk ediyor.

Eyüp İblağ'ın, Istanbul Live'ın 2011- 2012 sezonu için hazırladığı geniş kapsamlı programda; yabancı sanatçılar ağırlık kazanırken, Türkiye'nin ağır topları da yer alıyor. Programda; Faithless'tan tanıdığımız süperstar DJ Sister Bliss, KanadaHaiti melezi, 23 yaşındaki genç isim Melissa Laveaux, rock müziğin büyük ismi Duman gibi isimler yer alıyor. Istanbul Live'da ayrıca, izleyicilerin konser öncesi ve sonrasında yine iyi müzik eşliğinde vakit geçirebilecekleri bir "Lounge Bar" açıldı. Ziyaretçiler, 3. katta bulunan canlı müzik salonuna; giriş katındaki bu "Lounge Bar"da Lounge Bar özel asansör ve merdivenleri kullanarak giriş yapıyor. Böylece yerli ve yabancı, sadece özel sanatçılara yer verecek olan Istanbul Live, izleyicisine giriş katında özel bir servis sunuyor.

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Kültür Sanat Müslüm Baba Istanbul Lıve'ı Doldurdu! - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement