Oktay Gürsel, 'Kilink' Kıyafetini Adana Sinema Müzesine Bağışladı - Son Dakika

Oktay Gürsel, 'Kilink' Kıyafetini Adana Sinema Müzesine Bağışladı

11.11.2017 10:18

Oktay Gürsel, 'Kilink' kıyafetini Adana sinema müzesine bağışladı Bir dönem ard arda çekilen 'Kilink' filmlerinin başrol oyuncusu olan Oktay Gürsel, film afişlerini, 'Kilink' kıyafetini ve kitaplarını Adana Sinema Müzesine hediye ettiADANA - Bir dönem ard arda çekilen 'Kilink' filmlerinin...

Oktay Gürsel, 'Kilink' kıyafetini Adana sinema müzesine bağışladı

Bir dönem ard arda çekilen 'Kilink' filmlerinin başrol oyuncusu olan Oktay Gürsel, film afişlerini, 'Kilink' kıyafetini ve kitaplarını Adana Sinema Müzesine hediye etti

ADANA - Bir dönem ard arda çekilen 'Kilink' filmlerinin başrol oyuncusu olan Oktay Gürsel, film afişlerini, 'Kilink' kıyafetini ve kitaplarını Adana Sinema Müzesine bağışladı.

1960'lı yılların sonlarında başrol oynadığı ve arka arkaya çektiği 'Kilink' filmleriyle adını duyuran, daha sonra Almanya'ya giden Piri Mehmet Paşa'nın torunlarından Oktay Gürsel, film afişlerini, 'Kilink' kıyafetini ve kitaplarını Adana Sinema Müzesi hediye etti.

Türkan Şoray, Bülent Ersoy, Oya Peri ve İzzet Günay gibi usta oyuncularla başrol oynayan Gürsel'in hediye ettiği ürünlerden memnuniyet duyduğunu belirten Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Mete Şahin, "Oktay beyin Adanamızın kültürünü geliştirmek için katkılarına teşekkür ediyorum. Menderes Samancılar, Muzaffet İzgü hep bağışladı. Bütün sanatçılarımız destek veriyor" diye konuştu.

Adana Sinema Müzesi'nin son katında sergilenen 'Kilink' kıyafetinin yanında İHA muhabirine açıklamalarda bulunan Gürsel ise, "1967'den sonra 1970'e kadar filmlerde oynadım. 2 kilink filmi yaptım. Başka filmlerimde var. 1970-2010 arası Almanya'da yaşadım. Almanya'da bazı prodüksiyonlarda filmler yaptım. Adana kökenli olduğum için düşündüm ve Adana Sinema Müzesi'ne hediye ettim eşyalarımı" ifadelerini kullandı.

Ayrıca oyuncu Oktay Gürsel, Adana Sinema Müzesi'ni ziyarete gelen kişilere 'Kilink' filmlerini anlattı.

YORUMLAR
500
İnternetten tanıştığı kadın tarafından dolandırıldı: Çocuklarımın rızkını bile ona verdim İnternetten tanıştığı kadın tarafından dolandırıldı: Çocuklarımın rızkını bile ona verdim G7 Liderler Zirvesi başladı G7 Liderler Zirvesi başladı Almanya Başbakanı Scholz ile ABD Başkanı Biden, G7 Zirvesi öncesi bir araya geldi Almanya Başbakanı Scholz ile ABD Başkanı Biden, G7 Zirvesi öncesi bir araya geldi
Kaynak: İHA

Son Dakika Kültür Sanat Oktay Gürsel, 'Kilink' Kıyafetini Adana Sinema Müzesine Bağışladı - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement