Öykülerle Çoklu Zeka Geliştirme Etkinlikleri Seti Kitabı - Son Dakika

Öykülerle Çoklu Zeka Geliştirme Etkinlikleri Seti Kitabı

13.11.2014 03:37
Öykülerle Çoklu Zeka Geliştirme Etkinlikleri Seti Kitabı

Öykülerle Çoklu Zeka Geliştirme Etkinlikleri Seti Kitabı kitabının yazarları, yayınevi, baskı tarihi ve diğer tüm bilgileri. Öykülerle Çoklu Zeka Geliştirme Etkinlikleri Seti Kitabı kitabının kısa özeti.

Çoklu Zeka Kuramı'na göre zeka alanları:

- Kavgayla Beslenen Kız/ Sözel-Dilsel Zeka

- Hayvanlar Konseri/ Müziksel-Ritmik Zeka

- Çiğdem Büyüyünce Ne Olacak?/ Bedensel-Kinestetik Zeka

- Ceren'in konukları/ Sosyal Zeka

- Beyaz Kızın Kolyesi/ Mantıksal-Matematiksel Zeka

- Eren'in Güçlü Arkadaşı/ İçsel Zeka

- Ozan'ın Çiftlik Gezisi/ Görsel-Uzamsal Zeka

- Parkta Bir Gün.../ Doğacı Zeka

Howard Gardner'in, zekanın sekiz ayrı türü olduğu görüşüne dayanan Çoklu Zeka Kuramı'na, yeni eğitim öğretim programlarımızda geniş yer verilmektedir.

Özellikle ilköğretim ikinci ve üçüncü sınıflar için, okulda ve evde uygulanmak üzere hazırladığımız bu dizinin amacı çocukta baskın olan zeka türünü belirlemek, hem bu zeka türünde, hem de öteki zeka türlerinde gelişmesini sağlamaktır.

...

(Tanıtım Bülteni'nden)

Öykülerle Çoklu Zekâ Geliştirme Etkinlikleri Dizisi'ni oluşturan sekiz kitaptaki uygulamalara destek vermek amacıyla hazırladığımız bu kılavuz, Çoklu Zekâ Kuramı'na ilişkin kısa bir bölümde sekiz zekâ alanının temel özelliklerini içeriyor. Ancak, esas olarak sekiz kitaptaki uygulamaların her birinin tek tek nasıl yapılacağı ve sonuçların nasıl değerlendirileceği konusunda yardımcı olmayı amaçlıyor. Her zekâ alanı, kuşkusuz, birbirinden keskin çizgilerle ayrılmış değil. İnsan denen varlık, hangi tür genellemelerle tanımlarsak tanımlayalım, her biri benzersiz tek tek varlıkların toplu adı yalnızca. Ve her insanın hayatla baş etme biçimi, onun kendine özgü zekâsını da belirliyor. Kimimiz sosyal ilişkilerimizde güçlüyüz, kimimizin hayal gücü yüksek. Kimimizin iyi bir "kulağı" var, kimimizin iyi bir "gözü". Joseph Conrad'ın dediği gibi, "Kim kestirebilir ki gökkuşağındaki turuncunun bitip, kırmızının başladığı sınırı?"

Kendimizi ve çocuklarımızı anlama çabalarımızda hepimize kolay gelsin.

(Tanıtım Yazısından)

Yazar: Fatih Erdoğan,Keriman Güldiken

Yayınevi: Mavibulut Yayınları

ISBN: 9789753100496

Boyut: 16,5x23,5

Basım Yılı: 2014-09

Basım Yeri: İstanbul

Cilt Durumu: Karton kapak

Kağıt Türü: 2. Hamur

Dil: Türkçe

YORUMLAR
500
Kaynak: Haberler.Com

Son Dakika Kültür Sanat Öykülerle Çoklu Zeka Geliştirme Etkinlikleri Seti Kitabı - Son Dakika

Bu haber Haberler.Com tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Haberler.Com tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Haberler.Com kurumudur.

Advertisement