Paristen Antalyaya Renk ve Çizginin Peşinde-Eren Eyüboğlu Sergisi Antalya'da Açıldı - Son Dakika
Kültür Sanat

Paristen Antalyaya Renk ve Çizginin Peşinde-Eren Eyüboğlu Sergisi Antalya'da Açıldı

Paristen Antalyaya Renk ve Çizginin Peşinde-Eren Eyüboğlu Sergisi Antalya\'da Açıldı

Ressam Eren Eyüboğlunun eserlerinden oluşan sergi, Antalya Kültür ve Sanatta açıldı. Sergide sanatçının portre, natürmort, peyzaj çalışmaları ve soyut resimlerinden oluşan geniş bir seçki yer alıyor. Ayrıca, seramik sanatçısı Mehmet Tüzüm Kızılcan'ın 1961-2023 döneminde yaptığı 74 eserden oluşan 19612023 Retrospektif Sergisi de ziyaretçilerin ilgisini çekiyor.

30.04.2023 16:28
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Ressam Eren Eyüboğlu'nun eserlerinden oluşan " Paris'ten Antalya'ya Renk ve Çizginin Peşinde-Eren Eyüboğlu" sergisi Antalya'da sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Antalya Kültür ve Sanat'ta açılan serginin küratörlüğünü sanat tarihçi Ömer Faruk Şerifoğlu üstlendi.

Sergide, Eyüboğlu'nun 1907-1988 yıllarında hayat verdiği 46 eser yer aldı.

Sanatçının portre, natürmort, peyzaj çalışmaları ve soyut resimlerinden oluşan geniş bir seçkiyi barındıran sergi, 11 Haziran'a kadar ziyaret edilebilecek.

Galerideki seramik sanatçısı Mehmet Tüzüm Kızılcan'ın 1961-2023 döneminde yaptığı 74 eserden oluşan "19612023 Retrospektif Sergisi" de sanatseverlerden ilgi gördü.

Kaynak: AA

Son Dakika Kültür Sanat Paristen Antalyaya Renk ve Çizginin Peşinde-Eren Eyüboğlu Sergisi Antalya'da Açıldı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Osmanlı kenti Safranbolu'yu 9 günde 500 bin kişi ziyaret etti
  13:23 Osmanlı kenti Safranbolu'yu 9 günde 500 bin kişi ziyaret etti

  UNESCO kenti Safranbolu 9 günde nüfusunun 10 katı ziyaretçiyi ağırladı

 • Usta Oyuncular Tiyatronun Sanata ve Topluma Etkisini Konuştu
  12:53 Usta Oyuncular Tiyatronun Sanata ve Topluma Etkisini Konuştu

  Dilek Türker, Kemal Başar, Hakan Altıner, Sibel Ateş, Leyla Yaltır ve Pınar Çekirge, rol aldıkları oyunların prömiyeri öncesi tiyatronun sanata ve topluma etkisini konuşmak üzere bir araya geldi. Türker'in bugün prömiyerini yapacak 'Bu Bir Efsane Sarah Bernhardt' oyunu öncesi buluşan sanatçılar, Bernhardt'ı ve etkilerini ele aldı. Sanatçılar ayrıca Bernhardt'ın oyun yazarlığına teşvik ettiği şair Edmond Rostand, Victor Hugo, Auguste Rodin, Camille Claudel ve Monet ile Oscar Wilde, Sigmund Freud, Mark Twain, Frida ve Troçki'yi işledi. Tiyatro Keyfi'nin oyuncuları, Başar'ın 20 Nisan'da 20.00'de Şişli Tiyatrosu'nda prömiyer yapacak 'Cyrano Rock' oyunundan uzun bir bölümü de toplantıda oynadı.

 • Bingöl'de Gençler İçin Ahşap Üretim Kursu: Bir Terapi Atölyesi
  12:46 Bingöl'de Gençler İçin Ahşap Üretim Kursu: Bir Terapi Atölyesi

  Bingöl'de Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından açılan ahşap üretim kursu, gençler için bir terapi atölyesi haline geldi. Gençler, burada ahşap oyma-yakma, maket yapımı, su kabağı işlemeciliği gibi alanlarda eğitim alarak stres atıyor. Ücretsiz olarak verilen eğitimlere çoğunlukla üniversite öğrencileri katılıyor. Gençlik Hizmetleri Müdürü, atölyenin gençlerin boş vakitlerini değerlendirmeleri ve terapi görmeleri için önemli bir alan olduğunu belirtiyor.

 • Ahmet Murat: Modern Şiirin Dille ve Klişeyle Kavgası Var
  12:13 Ahmet Murat: Modern Şiirin Dille ve Klişeyle Kavgası Var

  Şair Ahmet Murat, 'Kalbin Kararı', 'Belki de Üzülmeliyiz' ve 'Kış Bilgisi' adlı şiir kitaplarını kaleme alırken modern şiirin dille ve klişeyle kavgası olduğunu belirtti. Şiirin kendisi için sözün çekirdeği olduğunu ifade eden Murat, Türk şiirinin önemine dikkat çekti ve şiirle diğer türlerin birbirine karışma riskinin olmadığını vurguladı. Şiirin sıradan olanla, klişeyle kavgayı yürüttüğünü söyleyen Murat, modern şiirin kaderinin ve lanetinin bu olduğunu dile getirdi.

 • Van'da İranlı sanatçının konseri sırasında spor salonunda yoğunluk nedeniyle cam ve kapılar kırıldı
  11:53 Van'da İranlı sanatçının konseri sırasında spor salonunda yoğunluk nedeniyle cam ve kapılar kırıldı

  Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi yerleşkesindeki Kapalı Spor Salonu'nda düzenlenen İranlı sanatçı Moein'in konseri sırasında, aynı anda salona girmeye çalışan İranlıların oluşturduğu yoğunluk nedeniyle spor salonunun cam ve kapıları kırıldı. Güvenlik görevlilerinin çabalarına rağmen yaşanan yoğunluk sonucunda konser başladıktan sonra salonun cam ve kapıları onarılacak.

 • Kapadokya'da Bayram Tatilinde Müze ve Ören Yerlerine Yoğun İlgi
  11:47 Kapadokya'da Bayram Tatilinde Müze ve Ören Yerlerine Yoğun İlgi

  Kapadokya bölgesindeki müze ve ören yerlerine, 9 günlük Ramazan Bayramı tatilinde 243 bin 632 kişi giriş yaptı. Peribacaları ve doğal kaya oluşumlarıyla kaplı vadileri, tarihi mekanları, kültürel değerleri ve doğal zenginlikleri ile turistlerin ilgisini çeken Kapadokya, Ramazan Bayramı tatilinde en çok tercih edilen turizm destinasyonları arasında yer aldı. Tatil süreci boyunca Nevşehir genelindeki otellerde doluluk yüzde 100'e yaklaşırken müze ve ören yerlerinde de yoğunluk oluştu. UNESCO Dünya Mirasları Listesi'ndeki bölgeye gelenler sıcak hava balonu, at ve arazi araçlarıyla düzenlenen turlara katıldı. İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü verilerine göre, 6-14 Nisan'ı kapsayan 9 günlük bayram tatilinde bölgedeki müze ve ören yerlerine 243 bin 632 kişi giriş yaptı. Bayram tatilinde, en çok ziyaretçi çeken Zelve Ören Yeri'ni 67 bin 968 kişi gezerken, Göreme Açık Hava Müzesi'nde 56 bin 851, Hacı Bektaş Veli Müzesi'nde 38 bin 250, Kaymaklı Yeraltı Şehri'nde ise 34 bin 174 turist ağırlandı. Kapadokya'da aynı alanlar geçen yıl 3 günlük Ramazan Bayramı tatilinde 73 bin 605 kişiyi konuk etmişti.

 • Ayvalık Belediyesi Köy Enstitüleri Fikir ve Kültür Günleri'ne ev sahipliği yapacak
  11:47 Ayvalık Belediyesi Köy Enstitüleri Fikir ve Kültür Günleri'ne ev sahipliği yapacak

  Ayvalık Belediyesi, 19-21 Nisan günleri arasında düzenlenecek olan Köy Enstitüleri Fikir ve Kültür Günleri'ne ev sahipliği yapacak. Etkinlikler kapsamında konserler, dinletiler, paneller ve söyleşiler düzenlenecek.

 • Türkiye'nin Turizm Merkezleri Bayram Tatilinde Yoğun İlgi Gördü
  11:31 Türkiye'nin Turizm Merkezleri Bayram Tatilinde Yoğun İlgi Gördü

  Karabük, Bartın, Kocaeli, Sakarya ve Düzce illeri, Ramazan Bayramı ve eğitim öğretim ara tatilinde yüz binlerce tatilciyi ağırladı. Safranbolu, Amasra, Kartepe, Sapanca ve Akçakoca ilçeleri doğa ve tarihle iç içe vakit geçirme imkanı sundu. Tatilciler, otel ve pansiyonların tamamını doldurdu, turistik bölgelerde uzun kuyruklar oluştu. Tatil süresince ilçelere yaklaşık 120 bin araç giriş yaptı, 475 bin kişi ziyaret etti.

 • Ünye Belediyesi Sosyal Tesisleri, 9 günlük Ramazan bayramı tatili boyunca ziyaretçi akınına uğradı
  11:23 Ünye Belediyesi Sosyal Tesisleri, 9 günlük Ramazan bayramı tatili boyunca ziyaretçi akınına uğradı

  Ünye Belediyesi Sosyal Tesisleri, Ramazan bayramı tatili süresince binlerce ziyaretçi ağırladı. Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, yapılan yeniliklerle vatandaşların keyifli bir tatil geçirdiğini belirtti.

 • Dünya'da sadece 3 bölgede var: Boru kayaları Şile'de böyle görüntülendi
  11:22 Dünya'da sadece 3 bölgede var: Boru kayaları Şile'de böyle görüntülendi

  Şile'de bulunan ve 800 bin yıllık tarihi olan Boru Kayaları, dünyada sadece 3 yerde bulunuyor. Çin ve Bahamalar'dan sonra Şile'de bulunan bu doğal oluşum, yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekiyor. Şile Çevre Gönüllüleri Derneği tarafından turizme kazandırılan bu jeolojik kalıntı, denizin keyfini çıkarmak isteyenler için de fırsat sunuyor. Plaj işletmecisi Adem Yıldız, ziyaretçilere bu doğal güzelliği korumaları çağrısında bulunuyor.

 • Çin'deki Sanyuesan Festivali'nde Kadınların Görüntüleri
  11:19 Çin'deki Sanyuesan Festivali'nde Kadınların Görüntüleri

  Çin'in Guangxi bölgesindeki Yao etnik grubuna mensup kadınlar, geleneksel Sanyuesan Festivali kapsamında Uzun Saç Festivali'ni kutlayarak, saçlarını tarıyorlar. Bu geleneksel festival, Çin genelinde birçok etnik grup tarafından kutlanıyor. Uzun saç, bu gruplar için uğurlu sayılıyor ve uzun ömür getirdiğine inanılıyor. Xinhua Haber Ajansı muhabirleri Guangxi'den bildiriyor. (XHTV)


Advertisement