Sultangazi'de 'Sahne Senin' etkinliği yapıldı - Son Dakika

Sultangazi'de 'Sahne Senin' etkinliği yapıldı

01.04.2022 11:26
Sultangazi'de 'Sahne Senin' etkinliği yapıldı

Sultangazi Belediyesi'nin 58. Kütüphane Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlediği 'Sahne Senin', edebiyat tutkunlarını sahneyle buluşturdu.

Sultangazi Belediyesi'nin 58. Kütüphane Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlediği 'Sahne Senin', edebiyat tutkunlarını sahneyle buluşturdu. Çocuk, genç, yaşlı her yaştan Sultangazi ilçe sakinin şiir, hikaye ve masal gibi eserlerini seslendirdiği program dinleyicilerden beğeni aldı.

Sultangazi Belediyesi kültür ve sanatın nabzını tutmaya devam ediyor. Prof. Dr. Fuat Sezgin Bilim, Kültür ve Sanat Sezonu kapsamında Sultangazi ilçe sakinleriyle buluşan Sahne Senin etkinliği, katılımcılarına edebiyat dolu bir deneyim sundu. Etkinlik, Sultangazi Belediyesi'nin geleceğin edebiyatçılarını yetiştirmek amacıyla hayata geçirdiği Yazı Akademisi tarafından organize edildi.

SULTANGAZİ KÜLTÜRDE DE SULTANŞEHİR OLUYOR

Miniklerin seslendirdiği masallar yüzleri gülümsetirken gençlerin ve yaş almış büyüklerin okuduğu şiir ve hikayeler yer yer hüzünlendirdi, yer yer düşündürdü. Sultangazi ilçe sakinlerinin edebiyatın güzel dünyasıyla buluştuğunu söyleyen Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, "Sahne, kıymetli komşularımızındı. Çok güzel eserler dinledik. Sultangazi'de edebiyat alanında büyük bir potansiyel olduğunu bir kez daha gördük. Bizler de, Sultangazimizi edebiyat ve kitaplar aracılığıyla kültürde de bir Sultanşehir yapmak için, kıymetli komşularımıza destek vermeye devam edeceğiz." dedi.


YORUMLAR
500
Samsun'da diyabetli çocuklar Diyabet Gençlik Kampı'nda eğlenip öğrendi Samsun'da diyabetli çocuklar Diyabet Gençlik Kampı'nda eğlenip öğrendi Şair Ceketli Çocuk Kazım Koyuncu, Mezarı Başında Anıldı. Çervatoğlu: 'Sen Faşizme Karşı Türkülerinle Mücadele Ettin, Biz Sokakta Mücadele Edemedik' Şair Ceketli Çocuk Kazım Koyuncu, Mezarı Başında Anıldı. Çervatoğlu: 'Sen Faşizme Karşı Türkülerinle Mücadele Ettin, Biz Sokakta Mücadele Edemedik' 'Çocuk alerjilerinde genetik faktörler yüzde 30-50 oranında etkiliyor' 'Çocuk alerjilerinde genetik faktörler yüzde 30-50 oranında etkiliyor'
Kaynak: DHA

Son Dakika Kültür Sanat Sultangazi'de 'Sahne Senin' etkinliği yapıldı - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement