Son dakika Kuveyt Türk haberleri, Kuveyt Türk son dakika, son dakika Kuveyt Türk

Son Dakika Kuveyt Türk Haberleri

 • Şanlıurfa'da Okul Müdürü Öğrenciyi Heimlich Manevrasıyla Kurtardı
  16:28 Şanlıurfa'da Okul Müdürü Öğrenciyi Heimlich Manevrasıyla Kurtardı

  Şanlıurfa'da bir ilkokulda soluk borusuna yabancı cisim kaçan öğrenci, okul müdürü tarafından uygulanan heimlich manevrasıyla kurtarıldı. Olay anı güvenlik kamerasına yansıdı.

 • Şanlıurfa'da Okul Müdürü, Boğazına Yabancı Cisim Kaçan Öğrenciyi Kurtardı
  15:23 Şanlıurfa'da Okul Müdürü, Boğazına Yabancı Cisim Kaçan Öğrenciyi Kurtardı

  Şanlıurfa'da Haliliye Necat Kuveyt Türk Kardeşlik İlkokulu'nda bir öğrencinin boğazına yabancı cisim kaçması sonucu nefes alamadığı fark edildi. İlk yardım bilgisi olan okul müdürü Suphi Çetin, öğrenciye Heimlich manevrası uygulayarak boğazından yabancı cisim çıkmasını sağladı. Müdürün bu kahramanca müdahalesi güvenlik kamerası tarafından kaydedildi.

 • Bankacılık sektöründeki en yüksek aktif büyüklüğe sahip 10 banka geçen yıl rekor kırdı
  21 Şub Bankacılık sektöründeki en yüksek aktif büyüklüğe sahip 10 banka geçen yıl rekor kırdı

  Bankacılık sektöründeki en yüksek aktif büyüklüğe sahip 10 banka geçen yıl 506,8 milyar liralık kar elde ederek rekor kırarken, ekonomiye de yaklaşık 10 trilyon liralık destek sağladı.

 • Amasya Üniversitesi'ne hibe edilen son teknoloji deprem kiti teslim edildi
  05 Oca Amasya Üniversitesi'ne hibe edilen son teknoloji deprem kiti teslim edildi

  Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Hakkı Turabi, Kuveyt Türk Genel Müdürlüğü tarafından Amasya Üniversitesine hibe edilen son teknoloji deprem kitini Mimarlık Fakültesine teslim etti. Turabi, Amasya'nın deprem bölgesi olduğunu belirterek, deprem kitinin binaların dayanıklılığını ölçmesi ve kentsel dönüşüm raporları verebilmesinin önemine değindi.

 • Malatya'da 1000 Tohum Topu Toprakla Buluştu
  30 Ara Malatya'da 1000 Tohum Topu Toprakla Buluştu

  Malatya'da 'Tohumdan Fidana: 81 ile 81 Bin Tohum Topu' projesi kapsamında hazırlanan 1000 tohum topu toprakla buluştu. Çevre Kuruluşları Dayanışma Derneği (ÇEKUD) tarafından düzenlenen etkinlikte depremzede öğrenciler ve izciler tohum toplarını toprakla buluşturdu.

 • Kuveyt Türk Genel Müdürü Uyan 2024'te katılım finansta yüzde 50 büyüme bekliyor
  28 Ara Kuveyt Türk Genel Müdürü Uyan 2024'te katılım finansta yüzde 50 büyüme bekliyor

  Kuveyt Türk Genel Müdürü Ufuk Uyan, yıl sonunda katılım bankacılığı için yüzde 70'e yakın büyüme beklediklerini belirterek, "Katılım finansın geçmiş yıllarda olduğu gibi 2024'te de sektörün üzerinde bir aktif büyüme sergileyeceğini düşünüyoruz.

 • En fazla kaybettiren yatırım ve emeklilik fonları
  16 Ara En fazla kaybettiren yatırım ve emeklilik fonları

  Bu hafta en fazla kaybettiren yatırım fonu yüzde 99,76 ile QNB Finans Portföy Sadil Serbest (Döviz ) Özel Fon oldu. Türkiye Hayat ve Emeklilik AŞ Bıst-30 Dışı Şirketler Hisse Senedi Emeklilik Yatırım Fonu ise yüzde 3,68'lik düşüşle en fazla kaybettiren emeklilik yatırım fonu olarak belirlendi.

 • Troy ismi değişiyor mu?
  15 Ara Troy ismi değişiyor mu?

  Türk kart sistemi Troy'un isminin değişeceği iddiası gündemde. Değişiklik yapılması durumunda banka kartlarının da yenilenmesi gerekebilir.

 • Haftanın En Fazla Kazandıran Yatırım ve Emeklilik Fonları
  09 Ara Haftanın En Fazla Kazandıran Yatırım ve Emeklilik Fonları

  A1 Portföy Beşinci Hisse Senedi Serbest (TL) Fon, yüzde 61,56 getiri ile haftanın en fazla kazandıran yatırım fonu oldu. Viennalife Emeklilik ve Hayat AŞ Katkı Emeklilik Yatırım Fonu ise yüzde 4,64 getiri ile haftanın en fazla kazandıran emeklilik yatırım fonu olarak belirlendi.

 • Haftanın en fazla kaybettiren yatırım ve emeklilik fonları
  25 Kas Haftanın en fazla kaybettiren yatırım ve emeklilik fonları

  Bu hafta en fazla kaybettiren yatırım fonu yüzde 16,56 ile KT Portföy Kuveyt Türk Yabancı Katılım Serbest Özel Fon oldu. HDI Fiba Emeklilik ve Hayat AŞ OKS Katılım Standart Emeklilik Yatırım Fonu ise yüzde 1,44'lük düşüşle en fazla kaybettiren emeklilik yatırım fonu olarak belirlendi.

 • Kuveyt Türk'ün Ocak-Eylül Dönemi Net Karı Yüzde 87 Arttı
  14 Kas Kuveyt Türk'ün Ocak-Eylül Dönemi Net Karı Yüzde 87 Arttı

  Kuveyt Türk'ün ocak-eylül dönemi net karı yıllık bazda yüzde 87 artarak 17 milyar liraya yükseldi. Bankanın toplanan fon büyüklüğü ve kullandırılan fon büyüklüğü de önemli ölçüde artış gösterdi. Kuveyt Türk, sektördeki konumunu korurken, katılım finans kuruluşları arasında liderliğini sağlamlaştırdı. Banka ayrıca dijital bankacılık alanında da başarılı bir performans sergiledi ve ödüller kazandı.

 • Haftanın En Fazla Kazandıran Yatırım ve Emeklilik Fonları
  04 Kas Haftanın En Fazla Kazandıran Yatırım ve Emeklilik Fonları

  Bu hafta en fazla kazandıran yatırım fonu yüzde 13,56 ile Ak Portföy RTH Serbest Özel Fon oldu. Garanti Emeklilik ve Hayat AŞ Metaverse ve Teknolojiler Hisse Senedi Emeklilik Yatırım Fonu ise yüzde 4,50 yükselişle bu haftanın en fazla kazandıran emeklilik yatırım fonu olarak belirlendi. Yatırım ve emeklilik fonları içinde haftanın en fazla kazandıran 10 fonu şöyle: AK PORTFÖY RTH SERBEST ÖZEL FON, STATECH PORTFÖY ALPHA SERBEST FON, AZİMUT PORTFÖY SYH SERBEST ÖZEL FON, AK PORTFÖY MİMKA SERBEST ÖZEL FON, AZİMUT PORTFÖY BGN SERBEST ÖZEL FON, AZİMUT PORTFÖY CAN SERBEST ÖZEL FON, QİNVEST PORTFÖY BİRİNCİ HİSSE SENEDİ SERBEST FON (HİSSE SENEDİ YOĞUN FON), INVEO PORTFÖY BEYAZ HİSSE SENEDİ SERBEST (TL) ÖZEL FON (HİSSE SENEDİ YOĞUN FON), INVEO PORTFÖY EVEREST SERBEST FON, ROTA PORTFÖY EGE SERBEST ÖZEL FON. Emeklilik fonları arasında ise GARANTİ EMEKLİLİK VE HAYAT A.Ş. METAVERSE VE TEKNOLOJİLER HİSSE SENEDİ EMEKLİLİK YATIRIM FONU, HDI FİBA EMEKLİLİK VE HAYAT A.Ş. TEKNOLOJİ SEKTÖRÜ DEĞİŞKEN EMEKLİLİK YATIRIM FONU, BNP PARİBAS CARDİF EMEKLİLİK A.Ş. TEKNOLOJİ SEKTÖRÜ DEĞİŞKEN EMEKLİLİK YATIRIM FONU, TÜRKİYE HAYAT VE EMEKLİLİK A.Ş. TEKNOLOJİ SEKTÖRÜ HİSSE SENEDİ EMEKLİLİK YATIRIM FONU, METLİFE EMEKLİLİK VE HAYAT A.Ş.TEKNOLOJİ FON SEPETİ EMEKLİLİK YATIRIM FONU, AGESA HAYAT VE EMEKLİLİK A.Ş. KAMU DIŞ BORÇLANMA ARAÇLARI (ABD DOLARI 5-15 YIL VADELİ) EMEKLİLİK YATIRIM FONU, ALLIANZ YAŞAM VE EMEKLİLİK A.Ş. KARMA GRUP EMEKLİLİK YATIRIM FONU, ANADOLU HAYAT EMEKLİLİK A.Ş.S&P 500 YABANCI BYF FON SEPETİ EMEKLİLİK YATIRIM FONU, ANADOLU HAYAT EMEKLİLİK A.Ş. TEKNOLOJİ SEKTÖRÜ HİSSE SENEDİ EMEKLİLİK YATIRIM FONU, HDI FİBA EMEKLİLİK VE HAYAT A.Ş. KAMU DIŞ BORÇLANMA ARAÇLARI GRUP EMEKLİLİK YATIRIM FONU.

 • Kuveyt Türk'ün Lonca Girişimcilik Merkezi'ne 11 yeni girişim kabul edildi
  03 Kas Kuveyt Türk'ün Lonca Girişimcilik Merkezi'ne 11 yeni girişim kabul edildi

  Kuveyt Türk'ün Lonca Girişimcilik Merkezi, yenilikçi ve inovatif fikirleri destekleyerek ülke ekonomisine katkı sağlamak amacıyla kuruldu. Merkezin 9. dönemine 11 girişim kabul edildi. Girişimcilere nakit hibe desteği, mentorluk, danışmanlık, pazarlama ve tanıtım destekleri veriliyor. Ayrıca mezun olan girişimciler, Kuveyt Türk tarafından kurulan Lonca Girişim Sermayesi Yatırım Fonu'na başvuruda öncelik sahibi oluyor.

 • Turkcell'de yönetim kadrosu değişti! İşte yeni genel müdür ve yönetim kurulu başkanı
  14 Eyl Turkcell'de yönetim kadrosu değişti! İşte yeni genel müdür ve yönetim kurulu başkanı

  Turkcell'in olağan genel kurulunda yapılan seçimler sonucunda Şenol Kazancı Yönetim Kurulu Başkanı, Bülent Aksu ise Genel Müdür olarak atandı.

 • Turkcell'in üst yönetimi belirlendi
  14 Eyl Turkcell'in üst yönetimi belirlendi

  Turkcell'in olağan genel kurulunda üst yönetim belirlendi. Şenol Kazancı Yönetim Kurulu Başkanı, Bülent Aksu ise Genel Müdür olarak atandı. Şenol Kazancı, Turkcell Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yaparken, Bülent Aksu ise Turkcell'in yeni genel müdürü oldu. Kazancı, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu ve daha önce Anadolu Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü olarak görev yapmıştır. Aksu ise telekom, enerji, petrokimya gibi sektörlerde 30 yıla yakın yöneticilik tecrübesine sahip olup, Turkcell'de daha önce CFO olarak görev yapmıştır.

 • Turkcell Olağan Genel Kurulu Sonrası Üst Yönetim Belirlendi
  14 Eyl Turkcell Olağan Genel Kurulu Sonrası Üst Yönetim Belirlendi

  Turkcell Olağan Genel Kurulu sonrasında Şenol Kazancı Yönetim Kurulu Başkanı olarak atandı. Bülent Aksu ise Turkcell'in yeni Genel Müdürü oldu. Kazancı, daha önce Anadolu Ajansı (AA) Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Genel Müdürlüğü görevlerini yürütmüştü. Aksu ise telekom, enerji, petrokimya gibi sektörlerde uzun yıllara dayanan yöneticilik tecrübesine sahip bir isimdir.

 • Kuveyt Türk, okula dönüş kampanyasıyla Altın Puan kazandırıyor
  12 Eyl Kuveyt Türk, okula dönüş kampanyasıyla Altın Puan kazandırıyor

  Kuveyt Türk, Sağlam Kart kullanıcılarına okula dönüş kampanyası kapsamında 1.000 TL'ye varan Altın Puan kazanma fırsatı sunuyor. Kampanya, eylül ve ekim aylarını kapsayacak şekilde geçerli olacak.

 • Kuveyt Türk, çalışanlarına yönelik fikir yarışması düzenledi
  22 Ağu Kuveyt Türk, çalışanlarına yönelik fikir yarışması düzenledi

  Kuveyt Türk, kurum içi inovasyon kültürünün bir parçası olarak çalışanlarına yönelik 'Gelecek Senin Fikrinn' adlı fikir yarışması düzenledi. Yarışmada dereceye giren fikirler, toplamda 100 bin TL ödülün sahibi oldu ve aynı zamanda Kuveyt ülkesinde düzenlenen KFH İnovasyon Yarışması'nda Türkiye'yi temsil etme hakkı kazandı.

 • BNP Paribas Cardif Türkiye, Veri Yönetimi Direktörlüğüne Ömer Çoban'ı atadı
  15 Ağu BNP Paribas Cardif Türkiye, Veri Yönetimi Direktörlüğüne Ömer Çoban'ı atadı

  BNP Paribas Cardif Türkiye, hayat sigortacılığı ve BES alanlarında lider olan bir sigorta kuruluşudur. Şirket, dijital dönüşüm çalışmalarına hız vermek için Veri Yönetimi Direktörlüğü görevine Ömer Çoban'ı atadı. Ömer Çoban, bilgi teknolojileri ve iş çözümleri alanında deneyimli bir profesyoneldir. BNP Paribas Cardif Türkiye, dijitalleşme yatırımlarına ağırlık vererek müşteri deneyimi, data yönetimi ve operasyonel mükemmellik konularında yeni projeler geliştirmeyi hedeflemektedir.

 • Kuveyt Türk, yılın ilk yarısında net karını yüzde 73 artırarak 10 milyar TL'ye çıkardı
  14 Ağu Kuveyt Türk, yılın ilk yarısında net karını yüzde 73 artırarak 10 milyar TL'ye çıkardı

  Kuveyt Türk, yılın ilk yarısında net karını 2022'nin aynı dönemine göre yüzde 73 artırarak 10 milyar TL'ye çıkardı. Bankanın toplanan fon büyüklüğü yüzde 32 artışla 397 milyar TL'ye ulaşırken, kullandırılan fon büyüklüğü de yüzde 45 yükselişle 287 milyar TL'ye ulaştı. Kuveyt Türk'ün dış ticaret finansmanı yüzde 50 artışla 44 milyar TL'yi aşarken, ilk yarıdaki dış ticaret işlem hacmi 10 milyar doları geçti. Kuveyt Türk, aktif büyüklüğünü 557 milyar TL'ye çıkararak bankacılık sektöründe 10. sıradaki yerini korudu ve katılım finans kuruluşları arasındaki liderliğini sürdürdü. Kuveyt Türk Genel Müdürü Ufuk Uyan, müşterilere yönelik ürün ve hizmetlerle reel ekonomiyi desteklemeye devam ettiklerini ve sürdürülebilir karlı büyümeyi hedeflediklerini belirtti.

 • Haftanın En Fazla Kazandıran Yatırım ve Emeklilik Fonları
  12 Ağu Haftanın En Fazla Kazandıran Yatırım ve Emeklilik Fonları

  Bu hafta en fazla kazandıran yatırım fonu yüzde 43,08 ile Hedef Portföy Ada Hisse Senedi Serbest (TL) Fon (Hisse Senedi Yoğun Fon) oldu. Anadolu Hayat Emeklilik AŞ İş Bankası İştirak Endeksi Emeklilik Yatırım Fonu ise 8,35'lik yükselişle bu haftanın en fazla kazandıran emeklilik yatırım fonu olarak belirlendi. Yatırım ve emeklilik fonları içinde haftanın en fazla kazandıran 10 fonu şöyle: Hedef Portföy Ada Hisse Senedi Serbest (TL) Fon (Hisse Senedi Yoğun Fon), Azimut Portföy SYH Serbest Özel Fon, Azimut Portföy BGN Serbest Özel Fon, Azimut Portföy CAN Serbest Özel Fon, Hedef Portföy Rota Hisse Senedi Serbest (TL) Fon (Hisse Senedi Yoğun Fon), Hedef Portföy Zen Hisse Senedi Serbest (TL) Fon (Hisse Senedi Yoğun), Ziraat Portföy Onbirinci Serbest (TL) Fon, Tacirler Portföy KG Serbest Özel Fon, Azimut Portföy Inova Agro Hisse Senedi Serbest Özel Fon (Hisse Senedi Yoğun Fon), İstanbul Portföy Dördüncü Serbest Fon. Anadolu Hayat Emeklilik A.Ş. İş Bankası İştirak Endeksi Emeklilik Yatırım Fonu, NN Hayat ve Emeklilik A.Ş. Hisse Senedi Emeklilik Yatırım Fonu, BNP Paribas Cardif Emeklilik A.Ş. Hisse Senedi Emeklilik Yatırım Fonu, NN Hayat ve Emeklilik A.Ş. Agresif Değişken Emeklilik Yatırım Fonu, BNP Paribas Cardif Emeklilik A.Ş. OKS Agresif Değişken Emeklilik Yatırım Fonu, Garanti Emeklilik ve Hayat A.Ş. OKS Agresif Değişken Emeklilik Yatırım Fonu, HDI Fiba Emeklilik ve Hayat A.Ş. Oyak Portföy Hisse Senedi Emeklilik Yatırım Fonu, Viennalife Emeklilik ve Hayat A.Ş. Hisse Senedi Emeklilik Yatırım Fonu, AXA Hayat ve Emeklilik A.Ş. Hisse Senedi Emeklilik Yatırım Fonu, QNB Sağlık Hayat Sigorta ve Emeklilik A.Ş. OKS Agresif Değişken Emeklilik Yatırım Fonu.

 • Katılım Finans Kefalet AŞ Faaliyetine Başladı
  10 Ağu Katılım Finans Kefalet AŞ Faaliyetine Başladı

  Katılım Finans Kefalet (KFK) AŞ, küçük ve orta ölçekli işletmelere finansmana erişim sağlamak ve rekabet güçleri kazandırmak amacıyla kuruldu. KFK, ilk kefaletini vererek faaliyetlerine başladı ve 900 milyon TL tutarında finansman hacmi oluşturacak yeni paketler açıklamayı hedefliyor.

 • Kuveyt Türk'ten Veri Odaklı Bankacılık Raporu
  18 Tem Kuveyt Türk'ten Veri Odaklı Bankacılık Raporu

  Kuveyt Türk'ün hazırladığı Veri Odaklı Bankacılık Raporu, bankacılık sektöründeki veri odaklı çözüm ve teknolojilerle ilgili kapsamlı çıktılar sunuyor.

 • Kuveyt Türk, Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği ile protokol imzaladı
  08 Tem Kuveyt Türk, Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği ile protokol imzaladı

  Kuveyt Türk, ihracatın artırılmasına katkı sağlamak amacıyla Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği (BAİB) ile protokol imzaladı. İş birliği kapsamında Kuveyt Türk, BAİB üyesi ihracatçı firmalara finansman desteği ve özel indirimli dış ticaret komisyon paketleri gibi fırsatlar sunacak. BAİB üyeleri ayrıca Kuveyt Türk'teki hesaplarına gelen ihracat bedellerinde yabancı para cinsi finansman kullanımında indirimden yararlanabilecek ve uygun kar marjıyla işletme finansmanı kullanabilecek.

 • Lonca Girişimcilik Merkezi'nin 8. dönem programı tamamlandı
  22 Haz Lonca Girişimcilik Merkezi'nin 8. dönem programı tamamlandı

  Kuveyt Türk'ün Lonca Girişimcilik Merkezi'nin 8. dönem programı tamamlandı. Programı başarıyla tamamlayan 7 girişimi mezun eden Lonca'nın destek verdiği startup sayısı 80'e yükseldi. Startuplara 80 bin TL'ye kadar nakit hibe desteği ve cihaz geliştiren startuplara da ekstra 20 bin TL AR-GE desteği sağlandı. Lonca, 9. dönemle birlikte startup başına nakit hibe desteğini toplamda 125 bin TL'ye yükseltti. Girişimcilere, ulusal ve uluslararası yarışmalara katılım, mentorluk ve danışmanlık ile pazarlama ve tanıtım destekleri verildi. Lonca mezunları, KT Portföy tarafından kurulan Lonca Girişim Sermayesi Yatırım Fonu'na başvuru konusunda önceliğe sahip olacak.

 • Dijital İmza Platformu, 2023'te Dünyaya Açılacak
  22 Haz Dijital İmza Platformu, 2023'te Dünyaya Açılacak

  Tüm imza teknolojilerini tek çatı altında toplayan Dijital İmza Platformu, 2023’te global pazara açılmaya hazırlanıyor. İki boyutlu imzanın global pazarda geçerli olması için AB eIDAS mevzuatına uyumluluğu tamamlayan platform, yıl sonuna kadar “Tap&Sign” adıyla İngiltere ve Azerbaycan’da ofis açacak.

 • Standart Altın Kilogram Fiyatı Düştü
  20 Haz Standart Altın Kilogram Fiyatı Düştü

  Borsa İstanbul Kıymetli Madenler ve Kıymetli Taşlar Piyasası'nda (KMKTP) standart altının kilogramı 1 milyon 473 bin 500 liraya geriledi. Altın piyasasında, en düşük 1 milyon 467 bin lira, en yüksek 1 milyon 479 bin 700 lirayı gören standart altının kilogram fiyatı, günü önceki kapanışa göre yüzde 0,2 azalarak 1 milyon 473 bin 500 liradan tamamladı. KMKTP'de, altında gerçekleşen toplam işlem hacmi 3 milyar 431 milyon 542 bin 966,84 lira, işlem miktarı ise 2.321,82 kilogram oldu. Tüm metallerdeki toplam işlem hacmi de 3 milyar 446 milyon 756 bin 53,73 lira düzeyinde gerçekleşti. Altın borsasında bugün en fazla işlem gerçekleştiren kurumlar Yapı Kredi Bankası, NMGlobal Kıymetli Madenler, Kuveyt Türk Katılım, İstanbul Altın Rafinerisi, İAR Döviz ve Kıymetli Madenler şeklinde sıralandı.

 • Haftanın en fazla kaybettiren yatırım ve emeklilik fonları açıklandı
  17 Haz Haftanın en fazla kaybettiren yatırım ve emeklilik fonları açıklandı

  Ziraat Portföy Serbest (Döviz-Avro) Fon haftanın en fazla kaybettiren yatırım fonu oldu. Anadolu Hayat Emeklilik AŞ İş Bankası İştirak Endeksi Emeklilik Yatırım Fonu ise en fazla kaybettiren emeklilik yatırım fonu olarak belirlendi. Haberde, yatırım ve emeklilik fonları içinde haftanın en fazla kaybettiren fonları listelendi.

 • Kuveyt Türk'ten ilk çeyrekte 4,1 milyar TL net kar
  16 May Kuveyt Türk'ten ilk çeyrekte 4,1 milyar TL net kar

  Kuveyt Türk yılın ilk çeyreğinde 4,1 milyar TL net kar elde etti.

 • Şirketler depremzedelerin yaralarını sarmak için tek vücut oldu
  11 Şub Şirketler depremzedelerin yaralarını sarmak için tek vücut oldu

  "Asrın felaketi" olarak nitelenen Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından, Türkiye'nin önde gelen şirketleri bölgenin yaralarını sarmak için seferber oldu.

 • ÖZEL HABER GÜNDEMİ / 6 Ocak 2023
  06 Oca ÖZEL HABER GÜNDEMİ / 6 Ocak 2023

  Askerlikle ilgili tüm işlemler yakında e-Devlet Kapısı'ndan yapılabilecekCumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç: "'Askerliğim' bütünleşik hizmeti bu yılın ilk çeyreğinde e-Devlet Kapısı üzerinden vatandaşlarımızın kullanımına sunulacak""Askerlik çağı,...

 • Hikmet Barutçugil'in 'Dünya Çöl Olmasın' ebru sergisi TİEM'de açıldı
  23 Kas Hikmet Barutçugil'in "Dünya Çöl Olmasın" ebru sergisi TİEM'de açıldı

  "Barut" tekniğini ebru literatürüne kazandıran usta ebru sanatçısı Hikmet Barutçugil'in sürdürülebilirlik temalı eserlerinin yer aldığı "Dünya Çöl Olmasın" sergisi sanatseverlerle buluştu.

 • Körfez ticaretine yeni açılım
  10 Kas Körfez ticaretine yeni açılım

  Körfez ticaretine yeni açılım Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi Başkanı Göksel Aşan, Körfez ülkeleriyle ticarette yeni bir açılım süreci başladığını söyledi.

 • İstanbul'da doğal gaz faturaları taksitle ödenebilecek
  03 Kas İstanbul'da doğal gaz faturaları taksitle ödenebilecek

  İstanbul'da doğal gaz faturaları 31 Mayıs 2023'e kadar kredi kartına vade farksız taksitle ödenebilecek.

 • İstanbul'da Doğal Gaz Faturaları Vade Farkı Olmadan Taksitle Ödenebilecek
  01 Kas İstanbul'da Doğal Gaz Faturaları Vade Farkı Olmadan Taksitle Ödenebilecek

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) kurumu İstanbul Gaz ve Doğalgaz Dağıtım A.Ş. (İGDAŞ), yurttaşların faturalarda kredi kartına vade farksız taksit olanağından faydalanabilmesi için 15 banka ile anlaşmaya varıldığını duyurdu. Bankalara göre 2 ila 5 taksit arasında değişecek taksit imkânı sunulurken, Vakıf Katılım Bankası ile yapılan anlaşmayla da abonelere, tüketici finansman desteği ile faizsiz 12 ay vadeli fatura ödeme kolaylığı sağlanacak.

 • İGDAŞ bankalarla anlaştı! İstanbullular doğalgaz faturalarına taksit yapabilecek
  01 Kas İGDAŞ bankalarla anlaştı! İstanbullular doğalgaz faturalarına taksit yapabilecek

  Soğuk havalarla birlikte artan ısınma giderlerini vatandaşların zorlanmadan ödeyebilmesi için İGDAŞ, 15 bankayla anlaşma yaptı. İstanbullular doğalgaz faturalarını kredine kartına vade farksız taksit imkanıyla ödeyebilecek.

 • Emekli maaşı promosyonu almak isteyenler 30 Eylül'e dikkat! İkramiyeler 10 bin liraya kadar çıktı
  26 Eyl Emekli maaşı promosyonu almak isteyenler 30 Eylül'e dikkat! İkramiyeler 10 bin liraya kadar çıktı

  Emekli promosyon kampanyalarına halen başvurmamış olanlar için son tarih 30 Eylül. Hangi banka ne kadar emekli promosyon ödemesi yapıyor, ödemeler ne zaman yatacak gibi sorularının yanıtları merak ediliyor. İşte banka banka güncel emekli promosyon ödemeleri listesi...

 • OSBÜK ile TSE arasında 'Yeşil Dönüşüm İşbirliği' protokolü
  22 Tem OSBÜK ile TSE arasında 'Yeşil Dönüşüm İşbirliği' protokolü

  ORGANİZE Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) ve Türk Standardları Enstitüsü (TSE) tarafından OSB'leri ve OSB sanayicilerini yeşil dönüşüm sürecine hazırlayacak "Yeşil Dönüşüm İşbirliği Protokolü" imzalandı.

 • Kuveyt Türk Fikrinn Platformu, trend konularda araştırma raporları hazırladı
  16 Haz Kuveyt Türk Fikrinn Platformu, trend konularda araştırma raporları hazırladı

  Kuveyt Türk, yenilikçi fikirleri hayata geçirmek için bu yılın başında kurduğu Fikrinn Platformu'nda, trend konu ve kavramlar hakkında hazırladığı raporları kamuoyuyla paylaşıyor.

 • Sürdürülebilir sukuk ihracına Bonds, Loans & Sukuk'tan 'Yılın İşlemi' ödülü
  13 Haz Sürdürülebilir sukuk ihracına Bonds, Loans & Sukuk'tan 'Yılın İşlemi' ödülü

  Kuveyt Türk'ün katılım finans ilkeleri doğrultusunda Türkiye'de ve dünyada bir ilklerden biri olan Global Sürdürülebilir Tier 2 Sermaye Benzeri Sukuk İhracı, finans piyasalarının önde gelen yayın kuruluşlarından biri olan GFC Media'nın global çapta dünyanın çeşitli yerlerinde...

 • Speedball turnuvası ilk kez Aydın'da yapıldı
  08 Haz Speedball turnuvası ilk kez Aydın'da yapıldı

  - Speedball turnuvası ilk kez Aydın'da yapıldı Mısır'dan dünyaya yayılan speedball spor branşı için Türkiye'de de adımlar atılırken, speedball turnuvası Türkiye'de ilk kez Aydın'da gerçekleştirildi.

 • Kuveyt Türk'ün reel sektöre desteği 150 milyar TL'yi aştı
  12 May Kuveyt Türk'ün reel sektöre desteği 150 milyar TL'yi aştı

  Türkiye'nin öncü katılım finans kuruluşlarından Kuveyt Türk, 2022 yılı ilk çeyreğine ilişkin finansal sonuçlarını açıkladı.

 • Kuveyt Türk ilk çeyrekte 1 milyar 465 milyon TL net kar elde etti
  12 May Kuveyt Türk ilk çeyrekte 1 milyar 465 milyon TL net kar elde etti

  Kuveyt Türk, 2022'nin ilk çeyreğinde 1 milyar 465 milyon TL net kar elde etti.

 • CHP'li vekil, Meclis kürsüsünde açıkladı: Bakan yardımcısının aylık geliri 73 asgari ücrete denk
  28 Nis CHP'li vekil, Meclis kürsüsünde açıkladı: Bakan yardımcısının aylık geliri 73 asgari ücrete denk

  CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, TBMM'de yaptığı açıklamada Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan'ın aylık gelirinin 313 bin lira olduğunu ifade etti. Yavuzyılmaz, Alpaslan'ın iki ayrı maaş aldığını ve aylık toplam gelirinin 73 asgari ücrete denk geldiğini belirtti.

 • Kuveyt Türk '57. Alay Vefa Yürüyüşü'ne katılan izcilerin yanında
  27 Nis Kuveyt Türk "57. Alay Vefa Yürüyüşü"ne katılan izcilerin yanında

  Kuveyt Türk, Türkiye İzcilik Federasyonu tarafından 23-26 Nisan'da gerçekleştirilen Çanakkale 57. Alay Şehitlerini Anma Milli Bilinç Kampı'na bu yıl da destekte bulundu.

 • Kuveyt Türk ve Enerjicell'den Çatı GES için iş birliği
  21 Nis Kuveyt Türk ve Enerjicell'den Çatı GES için iş birliği

  Kuveyt Türk, Turkcell'in iştiraki olan Enerjicell ile Lisanssız Güneş Enerjisi Santrali (Çatı GES) alanında iş birliğine gitti.

 • Kızılay Hakkari Şubesi Dünya Yetimler Günü dolayısıyla iftar programı düzenledi
  19 Nis Kızılay Hakkari Şubesi Dünya Yetimler Günü dolayısıyla iftar programı düzenledi

  Türk Kızılay Hakkari Şubesince, Kuveyt Türk'ün katkılarıyla Dünya Yetimler Günü kapsamında iftar programı düzenledi.

 • Kuveyt Türk 'Sıfır Atık Belgesi' almaya hak kazandı
  15 Nis Kuveyt Türk 'Sıfır Atık Belgesi' almaya hak kazandı

  Türkiye'nin öncü katılım finans kuruluşlarından Kuveyt Türk, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'nın Sıfır Atık Yönetmeliği'ndeki tüm kriterleri yerine getirerek genel müdürlük ve bankacılık üssü binaları için 'Sıfır Atık Belgesi' aldığını açıkladı.

 • Kuveyt Türk çalışanları ve aileleri için 17 bin fidan dikiyor
  11 Nis Kuveyt Türk çalışanları ve aileleri için 17 bin fidan dikiyor

  Türkiye'nin öncü katılım finans kuruluşlarından Kuveyt Türk, 2017'de müşterilerinin hizmetine sunduğu Sağlam Kart'ın 1 milyon adedi aşmasını, çalışanları ve aileleri adına 17 bin fidan dikerek taçlandırıyor.

 • Kuveyt Türk, 5'inci kez 'Türkiye'nin En İyi İşvereni' seçildi
  02 Nis Kuveyt Türk, 5'inci kez 'Türkiye'nin En İyi İşvereni' seçildi

  Özgün insan kaynakları uygulamalarıyla öne çıkan Kuveyt Türk, Great Place to Work Enstitüsü Türkiye tarafından düzenlenen 'Türkiye'nin En İyi İşverenleri 2022'den ödülle döndü.

 • KT Portföy'den Türkiye'nin katılım esaslı ilk sürdürülebilirlik fonu
  30 Mar KT Portföy'den Türkiye'nin katılım esaslı ilk sürdürülebilirlik fonu

  Türkiye'nin ve dünyanın ilk sürdürülebilir sermaye benzeri sukuk ihracını geçen yıl gerçekleştiren Kuveyt Türk, bu sefer yüzde 100 iştiraki olan KT Portföy bünyesinde Türkiye'nin katılım esaslı ilk sürdürülebilirlik fonunu oluşturdu.

 • Mihrimah Sultan Gençlik Kütüphanesi Üsküdar'da açıldı
  29 Mar Mihrimah Sultan Gençlik Kütüphanesi Üsküdar'da açıldı

  Edebiyat, kültür ve medeniyet dergisi Yedi İklim'in yeni merkezi olan Mihrimah Sultan Gençlik Kütüphanesi'nin açılışı yapıldı.

 • Çiftçi ve şahıs firmaları için uzaktan hesap açma hizmeti başladı
  29 Mar Çiftçi ve şahıs firmaları için uzaktan hesap açma hizmeti başladı

  Teknoloji ve dijitalleşmenin avantajlarını müşterilerine hızlı şekilde yansıtan Kuveyt Türk, çiftçilere ve şahıs firmalarına uzaktan görüntülü görüşmeyle hesap açma hizmetini başlatan ilk katılım finans kuruluşlarından oldu.

 • Sakarya İHH ramazanda yardımlarıyla ihtiyaç sahiplerinin yanında olacak
  28 Mar Sakarya İHH ramazanda yardımlarıyla ihtiyaç sahiplerinin yanında olacak

  Sakarya İHH İnsani Yardım Derneğince, ramazan boyunca kentte ve yurt dışında ihtiyaç sahiplerine yönelik yardım çalışmalarının sürdürüleceği bildirildi.

 • Çiftçi ve şahıs firmaları için uzaktan hesap açma hizmeti başladı
  28 Mar Çiftçi ve şahıs firmaları için uzaktan hesap açma hizmeti başladı

  Teknoloji ve dijitalleşmenin avantajlarını müşterilerine hızlı şekilde yansıtan Kuveyt Türk, çiftçilere ve şahıs firmalarına uzaktan görüntülü görüşmeyle hesap açma hizmetini başlatan ilk katılım finans kuruluşlarından oldu.

 • Kuveyt Türk 2022 yılı genel kurul toplantısını gerçekleştirdi
  24 Mar Kuveyt Türk 2022 yılı genel kurul toplantısını gerçekleştirdi

  Türkiye'nin öncü katılım finans kuruluşlarından Kuveyt Türk, 2022 yılı genel kurul toplantısını, üst yönetimin ve hissedarların katılımıyla yaptı.

 • Kuveyt Türk, 2021'de tarım sektörüne yaklaşık 4,5 milyar liralık fon sağladı
  14 Mar Kuveyt Türk, 2021'de tarım sektörüne yaklaşık 4,5 milyar liralık fon sağladı

  Kuveyt Türk KOBİ Bankacılığından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Abdurrahman Delipoyraz, geçen yıl yaklaşık 4,5 milyar liralık fonu tarım sektörüne kullandırdıklarını belirterek, "Tarımda iyi bir noktadayız. Banka olarak tarımda sağladığımız fon desteğini 2021 yılında 3 katına çıkardık.

 • Kuveyt Türk, ürün ve hizmetleriyle Konya Tarım Fuarı'nda
  10 Mar Kuveyt Türk, ürün ve hizmetleriyle Konya Tarım Fuarı'nda

  Kuveyt Türk, ürün ve hizmetleriyle Konya Tarım Fuarı'ndaKONYA Kuveyt Türk, Konya 18. Uluslararası Tarım Fuarı'nda KOBİ'lere, şahıs firmalarına ve çiftçilere yönelik hizmetleri tanıtırken, fuar ile birlikte katılım finans alanında bir ilki gerçekleştirerek şahıs firmaları ve çiftçiler için...

 • Kuveyt Türk'ten promosyon ödemelerinde yenilik
  09 Mar Kuveyt Türk'ten promosyon ödemelerinde yenilik

  Emekli maaşını Kuveyt Türk'e taşıyacak olan kullanıcılara özel promosyon ödemeleri sunuldu.

 • Gurbetçilere ve mavi kart sahiplerine Kur Korumalı Yuvam TL Katılma Hesabı
  08 Mar Gurbetçilere ve mavi kart sahiplerine Kur Korumalı Yuvam TL Katılma Hesabı

  Kuveyt Türk, yurt dışındaki yerleşik vatandaşlara ve mavi kart sahiplerinin Amerikan doları, Euro ve İngiliz sterlini cinsinden hesaplarını Türk lirasına çevirerek açabileceği yeni "Yurt Dışında Yerleşik Vatandaşlar TL Katılma Hesabı" hizmetini duyurdu.

 • Kuveyt Türk'ten yurt dışındaki Türk vatandaşları için TL Katılma Hesabı
  04 Mar Kuveyt Türk'ten yurt dışındaki Türk vatandaşları için TL Katılma Hesabı

  Kuveyt Türk, yurt dışındaki yerleşik Türk vatandaşlarının ve mavi kart sahiplerinin dolar, avro ve sterlin cinsinden hesaplarını TL'ye çevirerek açabileceği Yurt Dışında Yerleşik Vatandaşlar TL Katılma Hesabı'nı hizmete aldı.

 • Altın tasarruf sistemi devrede... Kuyumcular yastık altı altınları teslim alıyor
 • Altın Tasarruf Sistemi'nde kuyumcular altın kabulüne devam ediyor
  01 Mar Altın Tasarruf Sistemi'nde kuyumcular altın kabulüne devam ediyor

  Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından hazırlanan "Altın Tasarruf Ekosistemi Projesi" ile vatandaşların tasarrufundaki yastık altı altınlar ekonomiye kazandırılacak.

 • Altın Tasarruf Sistemi uygulamaya geçti
  01 Mar Altın Tasarruf Sistemi uygulamaya geçti

  Yastık altı altınların ekonomiye kazandırılması maksadıyla başlatılan Altın Tasarruf Sistemi uygulanmaya başladı.

 • Kuveyt Türk ve Masfen Enerji, güneş enerjisi projelerinde iş birliği yapacak
  15 Şub Kuveyt Türk ve Masfen Enerji, güneş enerjisi projelerinde iş birliği yapacak

  Kuveyt Türk ile Masfen Enerji arasında, Güneş Enerjisi Santrali (GES) projelerinde yatırımcıların finansmana kolay ulaşmasını sağlayacak iş birliği protokolü imzalandı.

 • Kuveyt Türk'ün aktif büyüklüğü 254 milyar TL'ye ulaştı
  10 Şub Kuveyt Türk'ün aktif büyüklüğü 254 milyar TL'ye ulaştı

  Türkiye'nin öncü katılım finans kuruluşlarından biri olan Kuveyt Türk, 2021 yılına ilişkin finansal sonuçlarını açıkladı.

 • Ideathon Fikir Yarışması'nın sonuçları belli oldu
  01 Şub Ideathon Fikir Yarışması'nın sonuçları belli oldu

  Kuveyt Türk'ün üniversite öğrencilerine yönelik ikincisini düzenlediği Ideathon Fikir Yarışması'nın sonuçları belli oldu.

 • Lonca'nın 7'nci döneminde 14 girişim kuluçka aşamasına geçti
  28 Oca Lonca'nın 7'nci döneminde 14 girişim kuluçka aşamasına geçti

  Teknoloji odaklı ve ölçeklenebilir iş fikirlerinin desteklenmesi amacıyla Kuveyt Türk tarafından kurulan Lonca Girişimcilik Merkezi'nin 7'nci döneminde ön kuluçka aşaması tamamlandı.

 • Lonca'nın 7'nci döneminde 14 girişim kuluçka aşamasına geçti
  27 Oca Lonca'nın 7'nci döneminde 14 girişim kuluçka aşamasına geçti

  Teknoloji odaklı ve ölçeklenebilir iş fikirlerinin desteklenmesi amacıyla Kuveyt Türk tarafından kurulan Lonca Girişimcilik Merkezi'nin 7'nci döneminde ön kuluçka aşaması tamamlandı.

 • Kuveyt Türk'te 'QR Kod ile Para Transferi' dönemi başladı
  21 Oca Kuveyt Türk'te "QR Kod ile Para Transferi" dönemi başladı

  Daha önce ATM'den "QR Kod ile Para Çekme" ve e-ticaret sitelerinde "QR Kod ile Ödeme Yapma" hizmetlerini başlatan Kuveyt Türk, bu sefer de "QR Kod ile Para Transferi" uygulamasını müşterilerinin kullanımına sundu.

 • Omicron, şirketleri evden çalışmaya itiyor
  15 Oca Omicron, şirketleri evden çalışmaya itiyor

  Salgında yeni perde omicron varyantı nedeniyle şirketler, tekrardan evden çalışma modeline başladı.

 • Kuveyt Türk, Fikrinn Platformu'nu hayata geçirdi
  12 Oca Kuveyt Türk, Fikrinn Platformu'nu hayata geçirdi

  İnovatif ürün ve hizmetleriyle öne çıkan Kuveyt Türk, üniversite öğrencilerinin, girişimcilerin ve müşterilerin fikirlerini ve deneyimlerini paylaşabilecekleri Fikrinn Platformu'nu hayata geçirdi.

 • KT Portföy'e 'İslami Portföy Yönetimi' ödülü
  06 Oca KT Portföy'e "İslami Portföy Yönetimi" ödülü

  Kuveyt Türk iştiraki KT Portföy, The Next 100 Global Awards 2021'de, "İslami Portföy Yönetimi" ödülüne layık görüldü.

 • Son dakika haber... İletmen, 70 milyon TL değerleme üzerinden 4.4 milyon TL yeni yatırım aldı
  04 Oca Son dakika haber... İletmen, 70 milyon TL değerleme üzerinden 4.4 milyon TL yeni yatırım aldı

  Son dakika gelişmesine göre Yeni nesil mikro lojistik servis hizmeti sunan İletmen, Kuveyt Türk'ün yüzde 100 iştiraki KT Portföy'ün öncülüğünde gerçekleştirilen yatırım turunda, 70 milyon TL değerleme üzerinden 4.4 milyon TL tutarında yeni bir yatırım aldı.

 • Kur korumalı TL mevduat enstrümanı bankacılık sektörünü olumlu etkileyecek
  02 Oca Kur korumalı TL mevduat enstrümanı bankacılık sektörünü olumlu etkileyecek

  Kuveyt Türk Genel Müdürü Ufuk Uyan, "Tasarruf sahiplerinin birikimlerini kur hareketliliği karşısında koruma altına alan ürünün, mevduat vadelerinin uzamasına yardımcı olacağını ve bankacılık sektöründeki döviz ve vade uyumsuzluğundan kaynaklı riskleri azaltacağını düşünüyoruz.

 • Kuveyt Türk ve iştiraki Architecht'e yenilikçi müşteri deneyimi ödülü
  30 Ara Kuveyt Türk ve iştiraki Architecht'e yenilikçi müşteri deneyimi ödülü

  Kuveyt Türk ve Kuveyt Türk'ün yüzde 100 iştiraki Architecht, PSM Awards 2021'de "Yenilikçi Müşteri Etkileşimi ve Deneyimi" ödülünün sahibi oldu.

 • İzciler, Sarıkamış şehitleri için eksi 30 derecede çadırda sabahladı
  29 Ara İzciler, Sarıkamış şehitleri için eksi 30 derecede çadırda sabahladı

  Kuveyt Türk, Türkiye İzcilik Federasyonu tarafından 17'ncisi gerçekleştirilen Allahuekber Dağı Şehitlerini Anma Milli Bilinç Kampı'na destek verdi.

 • Kuveyt Türk'ten 'Kur Korumalı ve Dönüşüm Destekli' TL katılma hesapları
  27 Ara Kuveyt Türk'ten 'Kur Korumalı ve Dönüşüm Destekli' TL katılma hesapları

  Türkiye'nin öncü katılım finans kuruluşlarından biri olan Kuveyt Türk, birikim ve tasarruflarını faizsiz finans alanında Türk Lirası mevduatı olarak değerlendirmek isteyen müşterilerinin yukarı yönlü kur hareketliliğinden olumsuz etkilenmemesi için iki yeni katılma hesabını hayata geçirdi.

 • Kuveyt Türk'ten 'Kur Korumalı' ve 'Dönüşüm Destekli' TL katılma hesapları
  26 Ara Kuveyt Türk'ten "Kur Korumalı" ve "Dönüşüm Destekli" TL katılma hesapları

  Kuveyt Türk, birikim ve tasarruflarını faizsiz finans alanında Türk lirası (TL) mevduatı olarak değerlendirmek isteyen müşterilerinin yukarı yönlü kur hareketliliğinden olumsuz etkilenmemesi için iki yeni katılma hesabını hayata geçirdi.

 • Ideathon Fikir Yarışması için başvurular alınmaya başlandı
  24 Ara Ideathon Fikir Yarışması için başvurular alınmaya başlandı

  İnovatif ürün ve hizmetleriyle öne çıkan Kuveyt Türk'ün toplam 30 bin TL ödüllü Ideathon Fikir Yarışması'na katılmak isteyen üniversite öğrencileri, 13 Ocak 2022'e kadar başvurularını internet üzerinden yapabilecek.

Advertisement