Cinsiyet Değiştiren Esmeray: Göstermeme Gerek Yok, Gelin Anlatayım - Son Dakika

Cinsiyet Değiştiren Esmeray: Göstermeme Gerek Yok, Gelin Anlatayım

19.10.2014 11:26

Cinsiyet değiştirme ameliyatı geçiren Taraf gazetesi yazarı, yaşadıklarını tiyatro oyununda anlatıyor. Kadın arkadaşları arasında vajinasını görmek isteyenler olmuş.

Taraf Gazetesi yazarı Esmeray, yaklaşık bir sene önce cinsiyet değiştirme ameliyatı geçirdi. Ameliyat masasına yatana kadar geçen sürede yaşadıkları yazılsa kitap olacak türden. Ancak o, başından geçenleri en iyi bildiği şekilde, anlatarak aktarmayı seçti. Yeni oyunu, "Kestirmeden Hikayeler" böyle ortaya çıktı.

Esmeray, Cihangir Tatavla Sahnesi'nde ayda iki kez sahneye çıkarak, ameliyat sürecinde yaşadığı trajikomik olayları izleyicileriyle paylaşacak.

VAJİNASINI GÖRMEK İSTEYENLER OLMUŞ

Tuhaf ama gerçek, ameliyattan sonra çevresindeki kadın arkadaşları arasında vajinasını görmek isteyenler çok olmuş. Esmeray şimdi, anlamlandıramadığı bu merak karşısında ne diyeceğini bilemediği kadınlara seslenerek ''Göstermeme gerek yok, gelin, anlatayım size'' diyor.

"ÇOĞU KADIN ARKADAŞIM VAJİNASINI TANIMIYOR"

Ameliyattan sonra, kadınların cinsellik ve cinsel organları hakkında ne kadar bilgisiz olduklarını görünce sudan çıkmış balığa dönmüş sanki. Yeni oyunuyla da, insanların ''ayıp'' denerek meşrulaştırdıkları cahilliklerini yüzlerine vurmayı istemiş: ''Çoğu kadın arkadaşım vajinasını tanımıyor. Klitorisin ne olduğunu bilmeyenler var. İnsan burnunu nasıl tanıyorsa cinsel organını da tanımalı. Köylü kadınları bilmiyor diyorlar ya, eminim onlar daha iyi biliyor! Eğitimle alakalı bir durum değil.''

YORUMLAR (10)
Tüm yorumlar için tıklayınız
500
Kaynak: Haberler.Com

Son Dakika Magazin Cinsiyet Değiştiren Esmeray: Göstermeme Gerek Yok, Gelin Anlatayım - Son Dakika

Bu haber Haberler.Com tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Haberler.Com tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Haberler.Com kurumudur.

Advertisement