Son dakika Nilgün Ök haberleri, Nilgün Ök son dakika, son dakika Nilgün Ök

Son Dakika Nilgün Ök Haberleri

 • Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi tarafından düzenlenen Ege Kariyer Fuarı başladı
  21 Şub Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi tarafından düzenlenen Ege Kariyer Fuarı başladı

  Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanı Doç. Dr. Salim Atay, Pamukkale Üniversitesi'nde düzenlenen Ege Kariyer Fuarı'nın açılışında, her bir insanı yetenek olarak gören bir zihniyeti temsil ettiklerini belirtti. Fuarın dünyada örnek gösterildiğini ifade eden Atay, İzmir'de dünyanın pek çok ülkesinden katılım olabilecek bir fuar yapmayı planladıklarını söyledi. Fuarda, Anadolu Ajansı da stant açan kurumlar arasında yer aldı.

 • TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı Hulusi Akar, Denizli'de ziyaretlerde bulundu
  20 Şub TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı Hulusi Akar, Denizli'de ziyaretlerde bulundu

  TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı ve AK Parti Kayseri Milletvekili Hulusi Akar, Denizli Valiliği, Büyükşehir Belediyesi ve AK Parti İl Başkanlığını ziyaret etti. Akar, ziyaretlerinde vali, belediye başkanı ve il başkanı ile görüşerek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

 • AK Parti Denizli'de belediye başkan adayları tanıtıldı
  04 Şub AK Parti Denizli'de belediye başkan adayları tanıtıldı

  DENİZLİ'de AK Parti'nin 19 ilçede belediye başkan adayları tanıtım toplantısına katılan AK Parti Genel Başkanvekili Mustafa Elitaş, aday gösterilmeyen partililere seslenerek, Siyasette küslük, dargınlık, kırılmak olmaz; ben olmaz, biz olduğumuz sürece oluruz.

 • AK Parti Genel Başkanvekili Mustafa Elitaş: Siyasette küslük, dargınlık, kırılmak olmaz
  04 Şub AK Parti Genel Başkanvekili Mustafa Elitaş: Siyasette küslük, dargınlık, kırılmak olmaz

  AK Parti Genel Başkanvekili Mustafa Elitaş, AK Parti'nin Denizli'de düzenlediği belediye başkan adayları tanıtım toplantısında aday gösterilmeyen partililere seslenerek, siyasette küslük, dargınlık ve kırılmak olmaması gerektiğini belirtti. Elitaş, siyasetin bir dava olduğunu ve birlikte hareket edildiği sürece başarılı olunabileceğini vurguladı.

 • Perihan Savaş, Büyükşehirle Üreten Kadınlar Festivali'nde Onur Konuğu
  20 Oca Perihan Savaş, Büyükşehirle Üreten Kadınlar Festivali'nde Onur Konuğu

  Türk Sineması'nın usta ismi Perihan Savaş, Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Büyükşehirle Üreten Kadınlar Festivali'nin onur konuğu oldu. Savaş, festivalde kadınlarla bir araya gelerek mutluluğunu dile getirdi. Programın sonunda Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Perihan Savaş'a Denizli horozu bulunan bir plaket verdi.

 • Usta oyuncu Perihan Savaş Denizlili kadınlarla buluştu
  20 Oca Usta oyuncu Perihan Savaş Denizlili kadınlarla buluştu

  Türk Sineması'nın usta ismi Perihan Savaş, Büyükşehirle Üreten Kadınlar Festivali kapsamında Denizlili kadınlarla bir araya geldi. Savaş, kadınların üretkenliğini ve belediye başkanının destekleyici rolünü vurgulayarak festivali övdü.

 • Perihan Savaş, Büyükşehirle Üreten Kadınlar Festivali'nde Denizlili kadınlarla buluştu
  20 Oca Perihan Savaş, Büyükşehirle Üreten Kadınlar Festivali'nde Denizlili kadınlarla buluştu

  Türk Sineması'nın usta ismi Perihan Savaş, Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Büyükşehirle Üreten Kadınlar Festivali'nin onur konuğu olarak Denizlili kadınlarla bir araya geldi. Savaş, festivaldeki kadınların ürettiği güzel ürünleri ve belediye başkanının destekleyici rolünü önemsediğini belirtti. Festival kapsamında ayrıca Öykü Gürman, İncesaz ve diğer uzman isimler de performanslar sergileyecek ve workshoplar düzenleyecek.

 • Uluslararası Termal Sağlık Turizmi Forumu Denizli'de Başladı
  12 Oca Uluslararası Termal Sağlık Turizmi Forumu Denizli'de Başladı

  Denizli Büyükşehir Belediyesi ve Pamukkale Üniversitesi iş birliğiyle düzenlenen Uluslararası Termal Sağlık Turizmi Forumu, yurtiçi ve yurt dışından ünlü bilim insanlarının katılımıyla başladı. Forumda, termal turizmin önemi ve Denizli'nin termal kaynaklarının dünyaya tanıtılması konuşulacak.

 • Enerji ve Tabii Kaynaklar ile Milli Savunma Bakanlıklarının 2024 bütçeleri TBMM Genel Kurulunda
  13 Ara Enerji ve Tabii Kaynaklar ile Milli Savunma Bakanlıklarının 2024 bütçeleri TBMM Genel Kurulunda

  AK Parti İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi, "Nasıl ki Yunan'a Kurtuluş Savaşı'nda yüzme yeteneği kazandırdık, yüzerek kaçtılar; hain teröristlere de milli roketlerimizle uçma yeteneği, ATAK'larımızla hızlı tünel kazma yeteneği, SİHA'larımızla saklambaç yeteneği kazandırmaya devam ediyoruz.

 • AK Parti Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli İl Başkanlıklarında Temayül Yoklaması Gerçekleştirildi
  26 Kas AK Parti Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli İl Başkanlıklarında Temayül Yoklaması Gerçekleştirildi

  AK Parti Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli il başkanlıklarınca 2024 Mahalli İdareler Seçimleri'ne yönelik temayül yoklaması yapıldı. Yoklama, dijital ortamda gerçekleştirildi ve AK Parti Genel Merkezi tarafından hazırlandı. Parti içi demokrasiyi önemsediklerini belirten yetkililer, seçimlerde tüm ilçeleri ve merkezi kazanmayı hedeflediklerini ifade etti.

 • Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının 2024 yılı bütçesi Plan ve Bütçe Komisyonunda
  22 Kas Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının 2024 yılı bütçesi Plan ve Bütçe Komisyonunda

  TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda görüşülen Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının 2024 bütçesi üzerinde milletvekilleri görüş ve önerilerini dile getiriyor.

 • TBMM Genel Kurulunda grup önerileri kabul edilmedi
  21 Kas TBMM Genel Kurulunda grup önerileri kabul edilmedi

  TBMM Genel Kurulunda Saadet Partisi, İYİ Parti, HEDEP ve CHP'nin gündeme ilişkin grup önerileri kabul edilmedi. Saadet Partisinin 'Kredi Garanti Fonu', İYİ Partinin 'kira fiyatları', HEDEP'in 'belediyelerdeki kayyumlar' ve CHP'nin 'deprem sonrası Hatay' konularındaki önergeleri görüşüldü. Konuşmalarda, barınma krizi, kira artışları ve vatandaşların yaşadığı sorunlar dile getirildi.

 • Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığının 2024 yılı bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda
  17 Kas Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığının 2024 yılı bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda

  TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığının 2024 yılı bütçesinin görüşmeleri sürüyor.

 • TBMM'de bütçe görüşmeleri başladı (2)
  26 Eki TBMM'de bütçe görüşmeleri başladı (2)

  BÜTÇE GÖRÜŞMELERİ BAŞLADITBMM Genel Kurulu'nda, 2024 Yılı Merkezi Bütçe Teklifinin geneli üzerindeki görüşmeleri başladı.

 • TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda AKP ve HEDEP Milletvekilleri Arasında Tartışma
  26 Eki TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda AKP ve HEDEP Milletvekilleri Arasında Tartışma

  TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda 2024 Yılı Bütçe Kanunu Teklifi'nin görüşmeleri sırasında AKP ve HEDEP milletvekilleri arasında tartışma çıktı. Tartışma, HEDEP Grup Başkanvekili Saruhan Oluç'un 2024 bütçesine ilişkin yaptığı açıklamaya AKP Denizli Milletvekili Nilgün Ök'ün yanıt vermesiyle başladı. Tartışma sırasında HEDEP Kars Milletvekili Gülüstan Kılıç Koçyiğit, AKP'ye tepki göstererek kız çocuklarının IŞİD'e teslim edildiğini iddia etti. Tartışma daha sonra parmak sallama olayına dönüştü ve komisyon başkanı tarafından müdahale edilerek tansiyon düşürüldü.

 • 2024 yılı bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda
  26 Eki 2024 yılı bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda

  AK Parti Denizli Milletvekili Nilgün Ök, "2024 yılı bütçesi, depremin yaralarını sarmaya hızla devam edilmesinin yanında eğitimden sağlığa, tarımdan sanayiye, enerjiden ulaştırmaya ülkemizin kalkınması için yatırımların sıçrama yaptığı güçlü bir bütçedir.

 • Milletvekilleri 12. Kalkınma Planı'na İlişkin Görüşlerini Dile Getirdi
  24 Eki Milletvekilleri 12. Kalkınma Planı'na İlişkin Görüşlerini Dile Getirdi

  AK Parti Denizli Milletvekili Nilgün Ök, 12. Kalkınma Planı'nın vatandaşların beklentilerini karşılamak, Türkiye'nin uluslararası arenadaki konumunu yükseltmek ve halkın refahını arttırmak için bir yol haritası olacağını düşündüklerini söyledi. TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda milletvekilleri, 12. Kalkınma Planı'na ilişkin görüşlerini dile getirdi. Hedef Parti Batman Milletvekili Mehmet Rüştü Tiryaki, kalkınma planının ülke için değerli olduğunu ve planlı ekonomiyi desteklediklerini belirtti. CHP Karabük Milletvekili Cevdet Akay ise enflasyon hedefinin tutturulmasının zor olduğunu ve planın yoksulluğu ortadan kaldırmak için gerekli eylemleri içermediğini ifade etti.

 • MHP Denizli İl Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, eski Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci'yi ağırladı
  16 Eki MHP Denizli İl Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, eski Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci'yi ağırladı

  AK Parti Merkez Yürütme Kurulu'nda (MHY) Ekonomi İşleri Başkanı olarak görev alan eski Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, MHP Denizli İl Başkanı Mehmet Ali Yılmaz tarafından ağırlandı. Ziyaret sırasında Zeybekci, AK Parti ile MHP arasındaki seçim ittifakı hakkında açıklamalarda bulundu ve yerel seçimlerde Cumhur İttifakı'nın önemine vurgu yaptı. Yılmaz ise Cumhur İttifakı'nın gücünü vurgulayarak, Denizli'deki belediyelerin tamamını Cumhur İttifakı belediyesi haline getireceklerini belirtti.

 • Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan'ın oğlu Atalay Arslan dünya evine girdi
  30 Ağu Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan'ın oğlu Atalay Arslan dünya evine girdi

  Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan'ın oğlu Atalay Arslan, Rümeysa Ovacık ile hayatını birleştirdi. Renkli görüntülerin oluştuğu düğün töreni, siyaset, iş dünyası ve bürokrasinin önemli isimlerini bir araya getirdi.

 • Denizli'de Sudan Koyun Geçirme Yarışması Renkli Görüntülere Sahne Oldu
  27 Ağu Denizli'de Sudan Koyun Geçirme Yarışması Renkli Görüntülere Sahne Oldu

  Denizli'nin Çal ilçesinde UNESCO'nun Somut Olmayan Kültürel Miras Listesi'nde yer alan Sudan Koyun Geçirme Yarışması renkli görüntülere sahne oldu. 34 çoban, 'el koyun' adı verilen sürü başı koçları ile koyunlarını Menderes Nehri'nin sularına atlatarak karşıya geçirmeye çalıştı.

 • Denizli'de 850 yıllık gelenek: Sudan Koyun Geçirme ve Çoban Bayramı
  27 Ağu Denizli'de 850 yıllık gelenek: Sudan Koyun Geçirme ve Çoban Bayramı

  UNESCO'nun Somut Olmayan Kültürel Miras Listesi'nde yer alan Denizli'nin Çal ilçesindeki 850 yıllık 'Sudan Koyun Geçirme ve Çoban Bayramı' etkinliğinde, mor ve kırmızı ile çeşitli renklere boyanan koyunlar sudan geçti.

 • 1800 yıllık antik tiyatroda unutulmaz akşam
  20 Ağu 1800 yıllık antik tiyatroda unutulmaz akşam

  Denizli Büyükşehir Belediyesinin ev sahipliğinde, Kültür ve Turizm Bakanlığının destekleriyle "TRT Sanatçıları Şehir Konserleri" 1800 yıllık Hierapolis Antik Tiyatro'da düzenlendi.

 • TRT Sanatçıları Pamukkale'de Konser Verdi
  20 Ağu TRT Sanatçıları Pamukkale'de Konser Verdi

  TRT sanatçıları, Denizli'nin Pamukkale ilçesinde düzenlenen şehir konserleri programı kapsamında sahne aldı. Konserde, TRT Çok Sesli Müzikler Müdürlüğünde görevli profesyonel ses ve saz sanatçıları Denizli türkülerini seslendirdi. Konser, Denizli Valiliği ve Denizli Büyükşehir Belediyesi iş birliğiyle Hierapolis Antik Tiyatrosu'nda gerçekleştirildi ve yoğun ilgi gördü.

 • Denizli Platformu başkentte ekonominin patronlarıyla görüştü
  16 Ağu Denizli Platformu başkentte ekonominin patronlarıyla görüştü

  Denizli iş dünyasının temsilcileri, Türkiye ekonomisinin yol haritasını belirleyen isimlerle bir araya geldi.

 • Denizli Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği, Bakanlara Esnafın Sorunlarını İletti
  15 Ağu Denizli Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği, Bakanlara Esnafın Sorunlarını İletti

  Denizli Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği Başkanı Mehmet Ali Erbeği, Denizli protokolü ve platform üyeleri ile birlikte Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ve Ticaret Bakanı Ömer Bolat ile buluşarak, esnafın sorunlarını iletti. Erbeği, bakanlık ziyaretlerinde esnafın sorunlarını dile getirdiklerini ve isteklerini sunduklarını belirtti. Denizli Platformu üyesi olan Denizli Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği adına Başkan Mehmet Ali Erbeği, Ankara ziyaretlerine katıldı. Ziyaretlere Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizli Milletvekilleri ve diğer platform üyeleri de katıldı. Erbeği, sorunlarını bakanlıklara ilettiklerini ve çözüm arayışlarının devam edeceğini ifade etti.

 • Kale Biber Festivali'nde En İyi Biber Yetiştiricileri Ödüllendirildi
  12 Ağu Kale Biber Festivali'nde En İyi Biber Yetiştiricileri Ödüllendirildi

  Denizli'nin Kale ilçesinde düzenlenen 27. Kale Biber Festivali'nde en iyi biberi yetiştiren üreticiler ödüllendirildi. Festivalde çeşitli etkinlikler gerçekleştirilirken, AK Parti Denizli Milletvekilleri, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı ve diğer yetkililer de katıldı.

 • DENİZLİ-ŞEHİT UZMAN ÇAVUŞ ÖZEK, MEMLEKETİ DENİZLİ'DE SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI
  12 Ağu DENİZLİ-ŞEHİT UZMAN ÇAVUŞ ÖZEK, MEMLEKETİ DENİZLİ'DE SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

  KUZEY Irak'ta Pençe-Kilit Harekatı kapsamında düzenlenen Şehit Binbaşı Mehmet Duman operasyonunda bölücü terör örgütü mensuplarının taciz ateşi sonucu şehit olan İstihkam Uzman Çavuş Kemal Özek'in (26) cenazesi, memleketi Denizli'de düzenlenen askeri törenle toprağa verildi.

 • Şehit Uzman Çavuş Kemal Özek, Denizli'de son yolculuğuna uğurlandı
  11 Ağu Şehit Uzman Çavuş Kemal Özek, Denizli'de son yolculuğuna uğurlandı

  Irak'ın kuzeyindeki Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde, bölücü terör örgütü mensuplarının taciz ateşi sonucu şehit olan 26 yaşındaki Uzman Çavuş Kemal Özek'in cenazesi, memleketi Denizli'de toprağa verildi.

 • AK Parti'li Yazıcı, Denizli'de 'Şehir Buluşmaları' toplantısına katıldı Açıklaması
  11 Ağu AK Parti'li Yazıcı, Denizli'de "Şehir Buluşmaları" toplantısına katıldı Açıklaması

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, "İnşallah 2024'te yapılacak yerel seçimlerde işi ehline vereceksin.

 • Denizli'de 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anması
  16 Tem Denizli'de 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anması

  Denizli'de 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nün 7'nci yıldönümünde vatandaşlar meydanlara akın etti. Anmada şehitler için saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu ve mehter takımının marşları dinlendi. Törene Denizli Vali Vekili, milletvekilleri, komutanlar ve çok sayıda vatandaş katıldı. Programda Türk Tasavvuf Musiki Konseri düzenlendi ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşması izlendi. Büyükşehir Belediyesi Mehteran Takımı gösterisi ve sinevizyon gösterileri de yapıldı. Başkan Osman Zolan, birlik ve beraberliğin önemine vurgu yaparak, Denizli'nin kurtuluş günü olmadığını ve düşmana geçit vermeyeceklerini belirtti. Programda şehitler için Kuran-ı Kerim tilaveti okundu ve selalar okundu.

 • Denizli'de 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anması
  16 Tem Denizli'de 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anması

  Denizli'de 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nün 7'nci yıldönümünde yaklaşık 5 bin kişi meydanlara akın etti. Anmada şehitler için saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu ve mehter takımının marşları dinlendi. Programda ayrıca Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşması izlendi ve 15 Temmuz'da yaşananlar anlatıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, vatandaşlara teşekkür ederek birlik ve beraberlik vurgusu yaptı. Programda ayrıca şehitler için Kuran-ı Kerim tilaveti okundu ve selalar okundu.

 • Denizli'de 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Töreni
  16 Tem Denizli'de 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Töreni

  Denizli'de 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nün 7'nci yıldönümünde yapılan anma törenine yaklaşık 5 bin kişi katıldı. Törende şehitler için saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu ve mehter takımının marşları dinlendi. Programda ayrıca Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşması izlendi ve 15 Temmuz'da yaşananlar anlatıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, konuşmasında birlik ve beraberlik vurgusu yaparak, Denizli'nin kurtuluş günü olmadığını ve düşmana geçit vermeyeceklerini belirtti. Programda ayrıca şehitler için Kuran-ı Kerim tilaveti okundu ve selalar okundu.

 • Memur maaşı ve emekli aylıklarını arttıran düzenlemeyi de içeren teklif TBMM Genel Kurulunda
  12 Tem Memur maaşı ve emekli aylıklarını arttıran düzenlemeyi de içeren teklif TBMM Genel Kurulunda

  TBMM Genel Kurulunda, memur maaşı ve emekli aylıklarının artırılması ile bazı vergilerde artış öngören düzenlemeleri de içeren kanun teklifinin tümü üzerindeki görüşmeler tamamlandı.

 • AK Parti Milletvekili Nilgün Ök, deprem bölgesindeki araçların MTV'den muaf olduğunu açıkladı
  07 Tem AK Parti Milletvekili Nilgün Ök, deprem bölgesindeki araçların MTV'den muaf olduğunu açıkladı

  AK Parti Denizli Milletvekili Nilgün Ök, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda yapılan görüşmelerde, depremden zarar gören vatandaşların yaralarının sarılması için ek Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) getirildiğini belirtti. Ök, deprem bölgesindeki araçların MTV'den muaf olduğunu ve yeni araç alındığında normal MTV ve ek MTV'nin ödeneceğini söyledi. Ayrıca, MTV'den elde edilecek 30 milyar liralık bir ek gelirin söz konusu olduğunu ifade etti. CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba ise verginin fakir fukaranın üzerine yüklendiğini ve zenginleşen kesimlere dokunulmadığını savundu. AK Parti Uşak Milletvekili İsmail Güneş ise depremzedelerin mağduriyetini gidermek için ek vergilerin gerektiğini belirtti.

 • EN düşük memur maaşı 22 bin 17 liraya yükseliyor
  07 Tem EN düşük memur maaşı 22 bin 17 liraya yükseliyor

  TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda görüşülen 17 maddelik ekonomik torba yasa teklifi, en düşük memur maaşının 22 bin 17 liraya yükseltilmesini içeriyor. Ayrıca, deprem bölgesine yönelik düzenlemeler, ek motorlu taşıtlar vergisi ihdası ve çeşitli kanunlarda değişiklikler öngörülüyor. Teklifin etki analizine göre, 3,7 milyon kamu görevlisine yapılacak artışın 2023 yılında merkezi yönetim bütçesine 177 milyar TL ek maliyeti olacak.

 • Memur maaşı teklifi komisyonda
  07 Tem Memur maaşı teklifi komisyonda

  TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda, memur maaşlarının yükseltilmesini içeren ekonomik torba yasa teklifi görüşülmeye başlandı. Teklifle en düşük memur maaşı 22 bin 17 TL'ye çıkacak ve deprem bölgesine yönelik düzenlemeler yapılacak. Ayrıca, taşınmaz satışlarından alınan KDV istisnası kaldırılacak ve Covid-19 döneminde kesilen cezalar iade edilecek. Teklifin merkezi yönetim bütçesine ilave maliyeti 177 milyar TL olarak öngörülüyor.

 • En düşük memur maaşı 22 bin 17 liraya yükseliyor
  07 Tem En düşük memur maaşı 22 bin 17 liraya yükseliyor

  TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda görüşülen ekonomik torba yasa teklifi, en düşük memur maaşının 22 bin 17 TL'ye çıkmasını öngörüyor. Ayrıca, deprem bölgesine yönelik düzenlemeler ve ek vergi alınması gibi değişiklikler de teklifte yer alıyor. Teklifin etki analizine göre, 3,7 milyon kamu görevlisine yapılacak artışın 2023 yılında merkezi yönetim bütçesine 177 milyar TL maliyeti olacak.

 • En düşük memur maaşı 22 bin 17 liraya çıkarılacak
  07 Tem En düşük memur maaşı 22 bin 17 liraya çıkarılacak

  TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda görüşülen kanun teklifi ile en düşük memur maaşı 22 bin 17 liraya çıkarılacak. Ayrıca, bazı vergi artışları da öngörülen teklifle 30 milyar lira ilave gelir sağlanması hedefleniyor. Teklifte ayrıca asgari ücret desteği, idari para cezası iadesi ve devlet memurlarına seyyanen ilave ödeme gibi düzenlemeler de yer alıyor.

 • Çivril'de Nilüfer Şenliği ikinci kez düzenlendi
  25 Haz Çivril'de Nilüfer Şenliği ikinci kez düzenlendi

  Çivril Belediyesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Nilüfer Şenliği kortej yürüyüşü ve törenle başladı. Beydilli Mahallesi Işıklı Gölü kenarında bulunan Nilüfer Parkı'nda gerçekleşen şenlik, mehter eşliğinde kortej yürüyüşü ile başladı. Şenlikte halk oyunları gösterileri, minik güreşçilerin hünerleri sergilendi. Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural, şenliğe katılımın memnuniyet verici olduğunu belirterek, geleneksel hale getirmeyi hedeflediklerini söyledi. Şenlikte fotoğraf sergisi gezildi, okçuluk gösterisi, kano yarışması ve tekne yarışması yapıldı.

 • TBMM Komisyon Başkanları Belli Oldu
  15 Haz TBMM Komisyon Başkanları Belli Oldu

  TBMM Genel Kurulu'nda yapılan oylama sonucunda, Anayasa Komisyonu, Adalet Komisyonu, Milli Savunma Komisyonu, İçişleri Komisyonu, Dışişleri Komisyonu, Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu, Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu, Çevre Komisyonu, Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu, Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu, Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu, Dilekçe Komisyonu, Plan ve Bütçe Komisyonu, Güvenlik ve İstihbarat Komisyonu ve Dijital Mecralar Komisyonu başkanları ve üyeleri belirlendi.

 • TBMM'de Komisyonların Yeni Üyeleri Belli Oldu
  14 Haz TBMM'de Komisyonların Yeni Üyeleri Belli Oldu

  TBMM Genel Kurulu’nda bu dönem çalışacak ihtisas komisyonu üyeleri belirlendi. Eski bakanlar da komisyon üyeleri arasında yer aldı. Komisyonlarda çoğunluk AKP milletvekillerinde bulunuyor.

 • TBMM Komisyon üyeleri belirlendi
  14 Haz TBMM Komisyon üyeleri belirlendi

  TBMM Genel Kurulu'nda Başkanlık Divanı ve Komisyon üyeleri okundu.

 • AK Parti Denizli ve Siirt milletvekilleri kayıt işlemlerini tamamladı
  01 Haz AK Parti Denizli ve Siirt milletvekilleri kayıt işlemlerini tamamladı

  AK Parti Denizli milletvekilleri Nilgün Ök, Cahit Özkan ve Şahin Tin ile Siirt Milletvekili Mervan Gül, TBMM'deki kayıt işlemlerini tamamladı. Milletvekilleri, seçimlerde milli iradenin hakim olduğunu ve hizmet siyasetinin milleti aydınlık Türkiye Yüzyılı'na ulaştıracağını vurguladı. Mazbatası teslim edilen Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar da kaydını yaptırdı. TBMM'de bugün yapılan kayıtlarla birlikte milletvekili sayısı 539'a ulaştı.

 • Denizli'den seçilen milletvekilleri mazbatalarını aldı
  26 May Denizli'den seçilen milletvekilleri mazbatalarını aldı

  28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nde Denizli'de çeşitli partilerden seçilen 7 milletvekili, mazbatalarını aldı.

 • AK Parti Denizli'de Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerinde birinci parti oldu
  17 May AK Parti Denizli'de Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerinde birinci parti oldu

  AK Parti Denizli İl Başkanı Yücel Güngör, Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekilliği seçimlerinde AK Parti'nin yine Denizli'de en yüksek oyu alarak birinci parti olduğunu açıkladı. Güngör, seçimlerin rekor bir katılımla gerçekleştiğini ve Denizli'nin demokrasiye sahip çıktığını belirtti. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Türkiye genelinde yüzde 49.50 oy oranıyla birinci olduğunu söyleyen Güngör, Denizli'nin doğru adamla yola devam edeceğini ifade etti.

 • 'Afet Yeniden İmar Fonu' Kurulması İlişkin Kanun Teklifi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda Kabul Edildi
  09 Mar 'Afet Yeniden İmar Fonu' Kurulması İlişkin Kanun Teklifi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda Kabul Edildi

  Kahramanmaraş merkezli depremlerin büyük yıkıma neden olduğu illerde inşa edilecek yeni yerleşim yerleri için kaynak sağlanması amacıyla ‘Afet Yeniden İmar Fonu’ kurulmasını öngören kanun teklifi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda kabul edildi. Görüşmeler sırasında ‘imar affı’ tartışması yaşandı. AKP milletvekilleri tarafından sık sık sözleri kesilen HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, "Siz, imar aflarına ‘evet’ deyip katil olmuş insanlarsınız. Bari bir utanın, susun be" dedi. AKP Denizli Milletvekili Nilgün Ök, "Bir kere o imar affı değil, imar barışı" diye karşılık verdi.

Advertisement