Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Son dakika Olimpos haberleri, Olimpos son dakika, son dakika Olimpos

Son Dakika Olimpos Haberleri

Son dakika Olimpos haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son olimpos haberleri anında burada.


 • 03.12.2023 03 Ara 11:09 Cehennemağzı Mağaraları: Mitolojik ve tarihi öneme sahip turistik bir yer

  Cehennemağzı Mağaraları: Mitolojik ve tarihi öneme sahip turistik bir yer Zonguldak'ın Karadeniz Ereğli ilçesinde bulunan Cehennemağzı Mağaraları, Yunan mitolojisindeki önemi ve Roma Dönemi'ne ait gizli ibadet yerleriyle dikkat çekiyor. Mağaralar, her yıl birçok turist tarafından ziyaret ediliyor.

 • 13.11.2023 13 Kas 16:22 ANTALYA KÜLTÜR YOLU FESTİVALİ SONA ERDİ

  ANTALYA KÜLTÜR YOLU FESTİVALİ SONA ERDİ KÜLTÜR ve Turizm Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen Türkiye Kültür Yolu Festivali, aylardır Türkiye'nin farklı şehirlerinde sergiler, konserler, tiyatrolar, opera ve bale temsilleri, sinema gösterimleri, çocuk etkinlikleri ve söyleşilerle milyonlarca ziyaretçiyle buluştu.

 • 12.11.2023 12 Kas 23:03 Netflix, Hades mobil oyununu duyurdu

  Netflix, Hades mobil oyununu duyurdu Netflix, Hades mobil oyununu duyurarak oyun koleksiyonunu genişletmeye devam ediyor. Hades, 2024 yılında iOS için yayınlanacak ve yalnızca Netflix aboneleri tarafından oynanabilecek. Oyun, rogue-like türünde bir aksiyon rol yapma oyunu olup, oyuncuları yeraltı dünyasında geçen bir hikayeye götürmektedir.

 • 08.11.2023 08 Kas 03:18 Kültür ve Turizm Bakanı Antalya'da Kazı Çalışmalarını İnceledi

  Kültür ve Turizm Bakanı Antalya'da Kazı Çalışmalarını İnceledi Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Antalya'da Olimpos ve Phaselis antik kentlerinde kazı çalışmalarını inceledi. Bakan Ersoy, ayrıca 2 milyar liralık yatırımla inşaatı devam eden Kemer Atık Su Arıtma Tesisi'ni gezdi. Antalya'nın turist sayısında rekor kırdığını belirten Bakan Ersoy, Türkiye'nin ören yerlerindeki kazı çalışmalarının dünyada rekora imza attığını söyledi.

 • 07.11.2023 07 Kas 16:23 Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy: Antalya'ya 2023'te rekor sayıda turist gelecek

  Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy: Antalya'ya 2023'te rekor sayıda turist gelecek Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Antalya'nın Türkiye'nin en önemli turizm kapılarından biri olduğunu belirterek, 2023 yılında rekor sayıda turistin Antalya'ya geleceğini söyledi. Bakan Ersoy ayrıca, Türkiye'nin ören yerlerinde ve kazı noktalarında dünyada rekora imza attığını ifade etti.

 • 07.11.2023 07 Kas 15:39 Bakan Ersoy, Antalya'da atık su arıtma tesisi inşaatını inceledi Açıklaması

  Bakan Ersoy, Antalya'da atık su arıtma tesisi inşaatını inceledi Açıklaması Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Türkiye'de geçen yıl rekor sayıda kazı yapıldığını belirterek, "Bu yıl da 650 noktayı geçtik. Yıl sonunda 700 noktayı geçmiş olacağız. Türkiye artık dünyada en çok, en etkili ve yoğun şekilde kazı yapan ülke konumuna geldi.

 • 29.10.2023 29 Eki 15:36 Antalya'da 'Cumhuriyet' coşkusu; Mete Gazoz, sönmeyen ateşle ok yakıp, atış yaptı

  Antalya'da 'Cumhuriyet' coşkusu; Mete Gazoz, sönmeyen ateşle ok yakıp, atış yaptı Antalya'nın Kemer ilçesinde Cumhuriyet'in 100'üncü yılı kutlamaları kapsamında olimpiyat şampiyonu milli okçu Mete Gazoz, Yanartaş Milli Parkı'ndaki sönmeyen ateşle ok yakıp, atış yaptı. Antalya Valisi Hulusi Şahin, etkinlikte Türkiye Cumhuriyeti'nin ikinci yüzyılına ateş yaktıklarını belirtti. Gazoz, atış yaptığı yayı Vali Şahin'e hediye etti.

 • 29.10.2023 29 Eki 08:39 Mete Gazoz, Yanartaş Milli Parkı'nda ateşle ok yakıp atış yaptı

  Mete Gazoz, Yanartaş Milli Parkı'nda ateşle ok yakıp atış yaptı Antalya'nın Kemer ilçesinde Cumhuriyet'in 100'üncü yılı kutlamaları kapsamında olimpiyat şampiyonu milli okçu Mete Gazoz, Yanartaş Milli Parkı'ndaki ateşle ok yakıp atış yaptı. Etkinliğe Antalya Valisi Hulusi Şahin, milli takım teknik direktörü Göktuğ Ergin ve 300 genç katıldı. Gazoz, atış yaptığı yayı Vali Şahin'e hediye etti. Yanartaş, 2 bin 500 yıldır yanmakta olan ve Yunan mitolojisine konu olan bir doğal gaz kaynağıdır.

 • 29.10.2023 29 Eki 02:40 Mete Gazoz, Yanartaş Milli Parkı'nda ateşle ok yakıp atış yaptı

  Mete Gazoz, Yanartaş Milli Parkı'nda ateşle ok yakıp atış yaptı Antalya'nın Kemer ilçesinde Cumhuriyet'in 100'üncü yılı kutlamaları kapsamında olimpiyat şampiyonu milli okçu Mete Gazoz, Yanartaş Milli Parkı'ndaki ateşle ok yakıp atış yaptı. Etkinliğe Antalya Valisi Hulusi Şahin, milli takım teknik direktörü Göktuğ Ergin ve 300 genç katıldı. Gazoz, atış yaptığı yayı Vali Şahin'e hediye etti. Yanartaş, Antalya'nın Kemer ilçesi Çıralı köyü yakınlarında bulunan bir doğal gaz kaynağıdır ve Yunan mitolojisine de konu olmuştur.

 • 29.10.2023 29 Eki 00:57 Mete Gazoz, Yanartaş'ta Türkiye Yüzyılı'nın ateşini yaktı

  Mete Gazoz, Yanartaş'ta Türkiye Yüzyılı'nın ateşini yaktı Olimpiyat ve dünya şampiyonu milli okçu Mete Gazoz, Antalya'nın Kemer ilçesindeki Yanartaş'ta düzenlenen etkinlikte Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 100. yıl dönümü için ateş yaktı. Gazoz, Yanartaş'ın ateşiyle yaktığı okunu belirlenen alana attıktan sonra İstiklal Marşı okundu. Antalya Valisi Hulusi Şahin, etkinlikte cumhuriyetin ikinci yüzyılına büyük başarılar dileyerek, dünyaya Türk yüzyılını öğreteceklerini söyledi. Mete Gazoz ise böyle bir etkinliğe katıldığı için çok mutlu olduğunu belirtti.

 • 18.10.2023 18 Eki 14:19 Hera kimdir, ne tanrıçası? Hera özellikleri neler? Hera'nın çocukları kimler?

  Hera kimdir, ne tanrıçası? Hera özellikleri neler? Hera'nın çocukları kimler? Antik Yunan mitolojisinin en önemli tanrıçalarından biri olan Hera hakkında detaylar araştırılıyor. Hera'nın özellikleri ve mitolojideki yeri merak konusu oldu. Peki, Hera kimdir, ne tanrıçası? Hera özellikleri neler? Hera'nın çocukları kimler? İşte detaylar...

 • 18.10.2023 18 Eki 11:00 Poseidon kimdir, özellikleri neler? Poseidon gücü ne? Posedion'un hikayesi nedir?

  Poseidon kimdir, özellikleri neler? Poseidon gücü ne? Posedion'un hikayesi nedir? Poseidon, Antik Yunan mitolojisinde denizlerin ve suların tanrısı olarak bilinir. Denizcilik, okyanuslar ve atlarla ilişkilendirilir ve mitoloji severler için ilgi çekici bir karakterdir. Peki, Poseidon kimdir, özellikleri neler? Poseidon gücü ne? Posedion'un hikayesi nedir? İşte detaylar...

 • 12.10.2023 12 Eki 12:03 DOSYA HABER/ANTİK KENTLER - "Antik kent koridoru" Antalya'da turizmi 12 aya yayacak

  DOSYA HABER/ANTİK KENTLER - 'Antik kent koridoru' Antalya'da turizmi 12 aya yayacak Geçmişte birçok medeniyete ev sahipliği yapan Antalya'nın dört bir yanında yürütülen kazı çalışmaları tarihe ışık tutuyor.

 • 15.09.2023 15 Eyl 11:50 Olimpos'ta beş yıldızlı otel atık su sorunuyla gündeme geldi

  Olimpos'ta beş yıldızlı otel atık su sorunuyla gündeme geldi Antalya Kumluca'ya bağlı Olimpos'ta bulunan bir beş yıldızlı otel, atık su sızıntısı nedeniyle suç duyurusuyla karşı karşıya kaldı. Otel yönetimi ise sorunun genel altyapı eksikliğinden kaynaklandığını savundu.

 • 07.09.2023 07 Eyl 10:43 Lüleburgaz'da 1. Kitap ve Edebiyat Günleri Başlıyor

  Lüleburgaz'da 1. Kitap ve Edebiyat Günleri Başlıyor Lüleburgaz Belediyesi 22 Eylül ile 1 Ekim günleri arasında Lüleburgaz Yıldızları Sanat Akademisi’nde çok sayıda yazar ve yayınevinin yer alacağı Lüleburgaz 1. Kitap ve Edebiyat Günleri’ne ev sahipliği yapacak.

 • 03.09.2023 03 Eyl 15:01 Antalya'da Uluslararası Yaz Sanat Kampı ve Çalıştayı Gerçekleştirildi

  Antalya'da Uluslararası Yaz Sanat Kampı ve Çalıştayı Gerçekleştirildi Antalya'da düzenlenen 4. Uluslararası Yaz Sanat Kampı ve Kültür Sanat Çalıştayı'nda, 15 ülkeden katılımcılar sanatsal faaliyetlerde bulundu. Çalıştay kapsamında Tahtalı Dağı'nın zirvesinde de sanat icra edildi. Ayrıca, turizm ve sanatın birleştiği etkinlik, bölge turizmine önemli katkı sağladı.

 • 03.09.2023 03 Eyl 12:07 Olimpos Antik Kenti'nde Yeni Kazı Çalışmaları

  Olimpos Antik Kenti'nde Yeni Kazı Çalışmaları Antalya'nın Kumluca ilçesinde bulunan Olimpos Antik Kenti'nde yapılan kazı çalışmaları sonucunda yeni buluntulara ulaşıldı. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Olimpos'ta kazı sayısının 26'ya ulaşacağını açıkladı. Kazılar sonucunda antik kentin mozaik zemin döşemeleri açısından Likya bölgesinin önemli bir merkezi haline geldi.

 • 27.08.2023 27 Ağu 17:12 Antalya'da uyuşturucu operasyonunda 15 kişi yakalandı

  Antalya'da uyuşturucu operasyonunda 15 kişi yakalandı Antalya'nın Kumluca ve Kemer ilçelerinde düzenlenen uyuşturucu operasyonunda 15 şüpheli gözaltına alındı.

 • 20.08.2023 20 Ağu 10:59 11. TAYK-Eker Olympos Regatta Yelken Yarışı'nın Tirilye etabı tamamlandı

  11. TAYK-Eker Olympos Regatta Yelken Yarışı'nın Tirilye etabı tamamlandı Türkiye Açıkdeniz Yarış Kulübü (TAYK) tarafından Eker Süt Ürünleri ana sponsorluğunda, Bursa Yelken Kulübü ve Moda Deniz Kulübü iş birliğinde bu yıl 11'incisi düzenlenen TAYK-Eker Olympos Regatta Yelken Yarışı'nda, Tirilye etabı tamamlandı.

 • 12.08.2023 12 Ağu 11:39 Antalya'da Uyuşturucu Operasyonunda 11 Kişi Gözaltına Alındı

  Antalya'da Uyuşturucu Operasyonunda 11 Kişi Gözaltına Alındı Antalya'nın Kumluca ilçesinde gerçekleştirilen uyuşturucu operasyonunda, İl Jandarma Komutanlığı ve Kumluca İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından belirlenen adreslere düzenlenen operasyonda 11 şüpheli yakalandı. Operasyona Sahil Güvenlik Grup Komutanlığı da destek verdi. Şüphelilerin ev ve iş yerlerinde yapılan aramalarda uyuşturucu madde ve kullanma aparatları ele geçirildi. Gözaltına alınan şüphelilerin jandarmadaki işlemleri devam ediyor.

 • 31.07.2023 31 Tem 20:22 Antalya'da Bitkin Halde Bulunan Leylek Tedavi Edildi

  Antalya'da Bitkin Halde Bulunan Leylek Tedavi Edildi Antalya'da jandarma ekipleri tarafından ormanda bitkin halde bulunan bir leylek, tedavi için Doğal Yaşam Parkı'na götürüldü. Leyleğin kavurucu sıcaklardan etkilendiği ve susuz kaldığı belirtilerek, veteriner kontrolü ve tedavi için Antalya Hayvanat Bahçesi Rehabilitasyon Merkezi'ne teslim edildi. Tedavisinin ardından leyleğin doğaya bırakılacağı bildirildi.

 • 31.07.2023 31 Tem 10:25 Çıralı'da Deniz Kaplumbağaları İçin Bilgilendirme Mesajı Gönderiliyor

  Çıralı'da Deniz Kaplumbağaları İçin Bilgilendirme Mesajı Gönderiliyor Antalya'nın Kemer ilçesine bağlı Çıralı'da, deniz kaplumbağalarının yuvalama alanı olan kumsalda, bir GSM operatörü ile yapılan protokol kapsamında turistlere bilgilendirme mesajı gönderiliyor. Çıralı ve Olimpos'un nüfusu yaz aylarında artarken, bu bölge aynı zamanda caretta caretta deniz kaplumbağalarının en önemli yuvalama alanlarından biri olarak biliniyor. Kıyı koruma çalışmaları kapsamında yapılan protokol ile ziyaretçilere saat 21.00'den sonra kumsala çıkmamaları, kaplumbağalara ve yuvalarına dokunmamaları konusunda uyarılar gönderiliyor.

 • 27.07.2023 27 Tem 10:31 12. Alakır Doğa Kültür Şenlikleri ve 1. Uluslararası Sanat Festivali Başladı

  12. Alakır Doğa Kültür Şenlikleri ve 1. Uluslararası Sanat Festivali Başladı Kumluca ilçesinde düzenlenen 12. Alakır Doğa Kültür Şenlikleri ve 1. Uluslararası Sanat Festivali çeşitli etkinliklerle başladı. Karacaören Doğa Kültür Turizm Tanıtma ve Dayanışma Derneği tarafından düzenlenen etkinliklerde resim çalıştayı, seramik pişirim çalıştayı, ekolojik tekstil baskı çalıştayı gibi sanatsal etkinliklerin yanı sıra antik kent ziyaretleri ve yöresel lezzetlerin tadımı da yapılacak. Etkinlikler, geçmişteki eğlence kültürlerinin yansıtılması ve müzikli eğlencelerle sona erecek.

 • 25.07.2023 25 Tem 13:26 Antalya'da Yaz Tatili İpuçları

  Antalya'da Yaz Tatili İpuçları Antalya, doğa ve tarihin buluştuğu, turkuaz denizi ve tarihi yerleriyle ünlü bir tatil rotasıdır. Bu içerikte Antalya tatili için ipuçlarına ulaşabilirsiniz. Antalya'da yer alan güzel plajlar, su sporları aktiviteleri ve tarihi yerleri keşfedebilirsiniz. Ayrıca Setur'un sunduğu avantajlarla bütçenize uygun bir tatil planlayabilirsiniz.

 • 20.07.2023 20 Tem 17:20 Antalya Doğu Garajı Kültür Merkezi'nde Nekropol Alanı Müze Olarak Hizmet Vermeye Başladı

  Antalya Doğu Garajı Kültür Merkezi'nde Nekropol Alanı Müze Olarak Hizmet Vermeye Başladı Antalya Doğu Garajı Kültür Merkezi inşaatı sırasında ortaya çıkan ve kentin tarihini aydınlatan nekropol alanı, müze olarak hizmet vermeye başladı. Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Gökhan Yazgı ve Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek arasında imzalanan işbirliği protokolü ile nekropol alanı müzeleştirilerek Antalya Arkeoloji Müzesi'nde sergilenmeye başlandı. Kazı çalışmaları sonucunda 865 mezar, bin 18 envanterlik eser ve 2 bine yakın iskelet açığa çıkarıldı.

 • 04.07.2023 04 Tem 11:04 Kurban Bayramı Tatilinde Antalya'da Çöp Miktarı Arttı

  Kurban Bayramı Tatilinde Antalya'da Çöp Miktarı Arttı Kurban Bayramı tatili süresince Antalya'da toplanan çöp miktarı diğer zamanlara göre yaklaşık yüzde 40 arttı. Günlük ortalama 3 bin 989 ton çöp toplanan kent genelinde, bu rakam tatil süresince günlük 5 bin tonun üzerine çıktı. Tatilcilerin tercih ettiği bölgelerde çöp konteyneri eksikliği yaşandı ve çöp yığınları oluştu.

 • 01.07.2023 01 Tem 18:42 Turizm kenti Antalya'da dönüş trafiği

  Turizm kenti Antalya'da dönüş trafiği Antalya'da 9 günlük Kurban Bayramı tatilini geçirenlerin dönüş yolculuğunda zaman zaman trafik yoğunluğu yaşandı. Tatili son gününü evlerinde geçirmek isteyenler, konakladıkları otel, tatil köyü ve pansiyonlardan çıkarak kentlerine doğru yola çıktı. Kaş, Demre, Finike, Olimpos, Adrasan, Kemer ve Konyaaltı'nı tercih eden tatilciler, D400 karayolunda araç yoğunluğu oluşturdu. Trafikte yaşanan küçük kazaların ardından zaman zaman durma noktasına gelindi. Kenti bayram süresince yaklaşık 500 bine varan yerli turistin ziyaret ettiği belirtildi. Kent merkezine doğru da küçük çaplı trafik oluştu.

 • 01.07.2023 01 Tem 11:16 Adrasan ve Olimpos'ta Tatil Yoğunluğu Çöp Sorununu Beraberinde Getirdi

  Adrasan ve Olimpos'ta Tatil Yoğunluğu Çöp Sorununu Beraberinde Getirdi Kumluca ilçesindeki Adrasan ve Olimpos bölgesinde 9 günlük tatil ile nüfus yoğunluğu artınca, çöp sorunu ortaya çıktı. Konteynerlerin kısa sürede dolması sonucu çevresinde çöp torbaları birikti. Tatilcilerin cadde ve sokaklarda uzun süre beklemek zorunda kaldığı bölgede, bazı tatilcilerin orman ve yol kenarlarına çöp bıraktığı gözlendi. Kumluca Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü, tatil süresince günde 6 kamyon çöp toplandığını belirtti.

 • 30.06.2023 30 Haz 11:04 Antalya'da Kurban Bayramı tatiliyle birlikte doluluk oranları yüzde 100'e ulaştı

  Antalya'da Kurban Bayramı tatiliyle birlikte doluluk oranları yüzde 100'e ulaştı Kurban Bayramı tatili dolayısıyla Antalya'da tesislerin çoğunda yüzde 100'e ulaşan doluluk oranları yaşanıyor. Hem iç pazarda hem de yabancı turistlerin tercihiyle sektöre can suyu olan hareketlilik, Antalya'nın turizm merkezi konumunu pekiştirdi. Tatil sürecinde Antalya Havalimanı'nda gerçekleşen rekor sayıda uçuş ve deniz-kara yoluyla gelen turistler de yoğunluğu artırdı. Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği Başkanı Kaan Kavaloğlu, doluluk oranlarının yüzde 100'e yaklaştığını belirtirken, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Akdeniz Bölge Temsil Kurulu Başkanı Rıza Perçin ise Kundu, Belek, Kemer, Olimpos, Çıralı, Kaş ve Kalkan gibi bölgelerdeki tesislerin tamamen dolu olduğunu ifade etti.

 • 24.06.2023 24 Haz 11:24 İngiliz öğrenci depremzedelere destek için Türkiye'nin Karadeniz kıyısı boyunca kürek çekecek

  İngiliz öğrenci depremzedelere destek için Türkiye'nin Karadeniz kıyısı boyunca kürek çekecek İntihar teşebbüsünde bulunanlara ve intihar edenlerin yakınlarına yardımcı olmak amacıyla kurulan Suicide&Co Derneğine destek sağlamak amacıyla geçen yıl İstanbul'dan Hatay'a kanoyla giden İngiliz öğrenci Jack Gatacre, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenenler için Türkiye'nin...

 • 22.06.2023 22 Haz 14:44 Aleyna Tilki'nin bikinili pozlarını gören herkes, zayıflığıyla ilgili yorum yaptı

  Aleyna Tilki'nin bikinili pozlarını gören herkes, zayıflığıyla ilgili yorum yaptı Genç şarkıcı Aleyna Tilki, tatil sezonunu Türkiye'de açarak Olimpos'a gitti ve ormanda bikinili pozlar vererek fotoğraflarını takipçileriyle paylaştı. Bikinisiyle dikkat çeken Tilki'nin zayıflığı da eleştirildi.

 • 18.06.2023 18 Haz 14:32 Özlem Ertan'dan Hekate'nin çağrısı: Tanrıların Çağrısı - Hekate - Bize Ne Mesaj Veriyor

  Özlem Ertan'dan Hekate'nin çağrısı: Tanrıların Çağrısı - Hekate - Bize Ne Mesaj Veriyor Arkeoloji eğitimi almış olan Özlem Ertan, Destek Yayınları'ndan çıkan yeni kitabı "Tanrıların Çağrısı - Hekate - Bize Ne Mesaj Veriyor"ile kendi olmayı ve özgürlüğü seçen kadınların mitolojideki temsilcisi Hekate'yi, arkeolojik ve yazılı kaynaklara dayanarak çok akıcı ve sade bir dille anlatıyor. Destek Yayınları'nın mitoloji serisi Tanrıların Çağrısı'nın yeni kitabı Hekate, raflardaki yerini aldı. Helen mitolojisinin yalnız, güçlü ve tam da bu yüzden karanlık tarafa çekilmiş Karyalı Ana Tanrıçası Hekate, Anadolulu kimliğiyle de dikkatimizi çekiyor.

 • 10.05.2023 10 May 09:18 Kumluca'da okullarda ve Olimpos'ta trafik eğitimi verildi

  Kumluca'da okullarda ve Olimpos'ta trafik eğitimi verildi Kumluca İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, Trafikte Parlayan Yıldızlar Konuşan Yollar Projesi kapsamında okullarda öğrencilere ve Olimpos'ta turistlere trafik eğitimi verdi. Eğitimlerde öğrencilere beş trafik işareti anlatıldı ve turistlere trafik kuralları konusunda bilgilendirme yapıldı. Ayrıca 150 sürücüye koruyucu bisiklet kaskı dağıtıldı.

 • 05.05.2023 05 May 15:55 Alman turistlerin yüzde 20'si Türkiye'yi tercih ediyor

  Alman turistlerin yüzde 20'si Türkiye'yi tercih ediyor Almanya'da yurt dışı tatiline çıkan her 5 turistten biri Türkiye'yi tercih ederken, Antalya ve çevresindeki oteller doluluk oranlarıyla dikkat çekiyor. Olympos Health Resort Otel, sağlık tatil köyü konseptiyle Alman turistlerin en fazla tercih ettiği oteller arasında yer alıyor. Bu yıl Avrupa'dan Türkiye'yi tercih eden turist sayısında büyük bir artış görüldüğü bildirildi.

 • 03.05.2023 03 May 11:27 İlkbahar için Bungalov Otellerine Talep Arttı

  İlkbahar için Bungalov Otellerine Talep Arttı Enuygun.com'un 2023 verilerine göre, doğa içindeki tesislere yönelen seyahatseverlerin artmasıyla ilkbahar için bungalov otel satışlarındaki artış %400'e ulaştı. Türkiye'nin en popüler bungalov rotaları arasında Sapanca, İğneada-Kırklareli, Ayvalık, Olimpos, Rize, Datça-Muğla ve Bozcaada yer alıyor.

 • 30.04.2023 30 Nis 17:07 Bakan Ersoy: "Türkiye Sürdürülebilir Turizm Programı Kriterleri oluşturarak, bu kriterlere uyulmasını zorunlu hale getirdik"

  Bakan Ersoy: 'Türkiye Sürdürülebilir Turizm Programı Kriterleri oluşturarak, bu kriterlere uyulmasını zorunlu hale getirdik' Bakan Ersoy: "Türkiye Sürdürülebilir Turizm Programı Kriterleri oluşturarak, bu kriterlere uyulmasını zorunlu hale getirdik" Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy: "Olympos kazı çalışmaları için 2006'dan bugüne kadar Bakanlık ve Valilik tarafından bölgeye 4,5 milyon liranın üzerinde ödenek...

 • 30.04.2023 30 Nis 14:35 Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, Olympos Antik Kenti ziyaretinde konuştu Açıklaması

  Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, Olympos Antik Kenti ziyaretinde konuştu Açıklaması Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, dünyanın en üst çevre ve sürdürülebilirlik platformu olan Global Sürdürülebilir Turizm Konseyi ile çalıştıklarını belirterek "Tüm konaklama tesisleri için Türkiye Sürdürülebilir Turizm Programı Kriterleri oluşturarak, bu kriterlere uyulmasını zorunlu...

 • 30.04.2023 30 Nis 09:03 GÜNDEM / 30 Nisan 2023

  GÜNDEM / 30 Nisan 2023 Kahramanmaraş merkezli depremlere ilişkin gelişmeler takip ediliyor.

 • 30.04.2023 30 Nis 00:05 GÜNDEM ÖZETİ / 30 Nisan 2023

  GÜNDEM ÖZETİ / 30 Nisan 2023 Kahramanmaraş merkezli depremlere ilişkin gelişmeler takip ediliyor.

 • 28.04.2023 28 Nis 16:04 Antalya'da Uyuşturucu Operasyonu: 16 Şüpheli Gözaltına Alındı

  Antalya'da Uyuşturucu Operasyonu: 16 Şüpheli Gözaltına Alındı Antalya'da eş zamanlı düzenlenen uyuşturucu operasyonunda 16 şüpheli gözaltına alındı. İl Jandarma Komutanlığı ekipleri uyuşturucu imalatı ve ticaretinin önlenmesine yönelik çalışma gerçekleştirdi. Operasyonda farklı miktarlarda uyuşturucu, cep telefonu, bilgisayar, hassas terazi, kenevir bitkisi, hap ve sentetik uyuşturucu ele geçirildi.

 • 28.04.2023 28 Nis 11:15 Tarihle doğanın buluştuğu Likya Yolu doğaseverleri ağırlıyor

  Tarihle doğanın buluştuğu Likya Yolu doğaseverleri ağırlıyor Muğla'nın Fethiye ilçesinden Antalya'ya uzanan 540 kilometrelik "dünyanın en iyi 10 uzun mesafe yürüyüş rotasından biri" kabul edilen Likya Yolu, yerli ve yabancı doğaseverlerin rotasında yer alıyor.

 • 11.04.2023 11 Nis 15:11 Esenler'de Yedi Güzel Adam Kitap Fuarı başlıyor

  Esenler'de Yedi Güzel Adam Kitap Fuarı başlıyor Esenler Belediyesi, 12 Nisan-7 Mayıs tarihleri arasında Yedi Güzel Adam Kitap Fuarı'na ev sahipliği yapacak.

 • 29.01.2023 29 Oca 00:59 Güney Koreli turistleri taşıyan tur otobüsü alev alev yandı

  Güney Koreli turistleri taşıyan tur otobüsü alev alev yandı Tahtalı Dağı gezisi için Kapadokya'dan Kemer'e gelen 25 kişilik Güney Koreli turist kafilesini taşıyan tur otobüsü aniden alev aldı.

 • 28.01.2023 28 Oca 13:10 Güney Koreli turistleri taşıyan tur otobüsü alev alev yandı

  Güney Koreli turistleri taşıyan tur otobüsü alev alev yandı Güney Koreli turistleri taşıyan tur otobüsü alev alev yandı Araçtaki sürücü ve personel dahil 27 kişi yara almadan kurtuldu Tahtalı Dağı gezisi için Kapadokya'dan Kemer'e gelen 25 kişilik Güney Koreli turist kafilesini taşıyan tur otobüsü aniden alev aldı.

 • 27.01.2023 27 Oca 13:28 Casper'dan öğrenciler için tatil rehberi

  Casper'dan öğrenciler için tatil rehberi Casper, yarıyıl tatilinde hangi oyunları oynayacağına karar veremeyen öğrenciler için hazırladığı tatil rehberini yayımladı.

 • 05.01.2023 05 Oca 13:50 Alman müsteşarın Bergama Sunağı çağrısı için "vicdanın sesi" yorumu

  Alman müsteşarın Bergama Sunağı çağrısı için 'vicdanın sesi' yorumu Almanya'da Berlin Eyaleti Adalet, Çeşitlilik ve Ayrımcılık Senatörlüğü Müsteşarı Saraya Gomis'in "Bergama (Zeus) Sunağı ve Nefertiti büstünün geldiği topraklara iade edilmesi"ne ilişkin sözleri, Bergama'da "vicdanın sesi" olarak yorumlandı.

 • 03.01.2023 03 Oca 09:18 ANTALYA TURİZMİNE 2022 DOPİNGİ; YÜZDE 48 ARTIŞ, 13.4 MİLYON TURİST

  ANTALYA TURİZMİNE 2022 DOPİNGİ; YÜZDE 48 ARTIŞ, 13.4 MİLYON TURİST ANTALYA Valisi Ersin Yazıcı, 2022'de kenti hava yoluyla 13 milyon 432 bin 593 turistin ziyaret ettiğini açıkladı.

 • 25.11.2022 25 Kas 17:12 Güneşlenip denize giren tatilcilere dolu sürprizi

  Güneşlenip denize giren tatilcilere dolu sürprizi Güneşlenip denize giren tatilcilere dolu sürprizi Dünyaca ünlü Olimpos ve Çıralı sahili beyaza büründü tatilciler şaştı kaldı Aniden başlayan dolu yağışı sahili beyaza bürüdü, mayolarıyla denize giren tatilciler ağaçların altına sığındı Sahildeki vatandaşlardan Samet Solmaz: "Sahil bembeyaz,...

 • 04.11.2022 04 Kas 11:11 Antalya'da uyuşturucu operasyonunda 10 zanlı gözaltına alındı

  Antalya'da uyuşturucu operasyonunda 10 zanlı gözaltına alındı Antalya'nın Kemer ilçesinde uyuşturucu satıcılarına yönelik operasyonda 10 şüpheli gözaltına alındı.

 • 03.11.2022 03 Kas 10:42 ENDEMİK ÇİÇEKLER, CAMDA ŞEKİL BULDU

  ENDEMİK ÇİÇEKLER, CAMDA ŞEKİL BULDU ANTALYA Olgunlaşma Enstitüsü'nce hazırlanan 'Camdan Çiçekler' adlı koleksiyonda, kente özgü endemik çiçekler, camda şekilleniyor.

Advertisement